• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium(üveg) élettartama

kipser

Főkertész
Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy egy akvárium meddig felhasználható/mikor van itt az ideje cserélni. Értem itt ez alatt, hogy a ragasztás meddig biztonságos. Mire kell figyelni stb...

Köszi
 
Szia!

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy egy akvárium meddig felhasználható/mikor van itt az ideje cserélni. Értem itt ez alatt, hogy a ragasztás meddig biztonságos. Mire kell figyelni stb...

Köszi
Ha nem volt fagyban és profin volt ragasztva 20-25 év minimum amit bírnia kell egy akváriumnak.
Amit figyelni érdemes, az az alga betolulása az üveg és a ragasztás közé, ott láthatod hogy van-e probléma, elválás, de ha még ilyet találsz is, néha 2-3mm is sokat tart.

AmegA
 
Szia!


Ha nem volt fagyban és profin volt ragasztva 20-25 év minimum amit bírnia kell egy akváriumnak.
Amit figyelni érdemes, az az alga betolulása az üveg és a ragasztás közé, ott láthatod hogy van-e probléma, elválás, de ha még ilyet találsz is, néha 2-3mm is sokat tart.

AmegA
Ha én azt látnám, hogy csak 2-3 mm tartja a ragasztást már bontanám is a cuccot. Nagyon komoly anyagi kárt tud okozni egy szivárgó akvárium. Arról nem is beszélve, ha az asszony kedvenc parkettáját áztatod el. Akkor tuti, hogy kiköltözhetsz a kutyaházba.
 
Én arra gondoltam hogy pl. ha 10 mm vastag az üveg és 8 már levált.
Vagyis idővel az élre szemből ránézve elvékonyodik a ragasztó? Jó tudni :)
Ezt úgy kell elképzelni, hogy a ragasztás kezd szétnyílni és széthúzza a ragasztót, ami igazából nem lesz kevesebb, csak mélyebb, ezáltal keskenyebb? (igen, visszaolvastam, de már nem törlöm ki :) ).
Akkor elvileg exponenciálisan lassabb lesz a látható elvékonyodás. Ezzel lehet hülyeséget mondtam :)
 
Vagyis idővel az élre szemből ránézve elvékonyodik a ragasztó? Jó tudni :)
Ezt úgy kell elképzelni, hogy a ragasztás kezd szétnyílni és széthúzza a ragasztót, ami igazából nem lesz kevesebb, csak mélyebb, ezáltal keskenyebb? (igen, visszaolvastam, de már nem törlöm ki :) ).
Akkor elvileg exponenciálisan lassabb lesz a látható elvékonyodás. Ezzel lehet hülyeséget mondtam :)
Huhhh ma ezzel a csodás mondattal zárom a fórumozást [emoji16] [emoji16] [emoji28]

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
Akkor elvileg exponenciálisan lassabb lesz a látható elvékonyodás. Ezzel lehet hülyeséget mondtam :)
A nap mondata ez. ;) Amúgy értem hogy mit akartál ezzel kifejezni. Azt nem mondom, hogy egyetértek vele, de értem. Legalábbis azt hiszem...
 
Szia!


Ha nem volt fagyban és profin volt ragasztva 20-25 év minimum amit bírnia kell egy akváriumnak.
Amit figyelni érdemes, az az alga betolulása az üveg és a ragasztás közé, ott láthatod hogy van-e probléma, elválás, de ha még ilyet találsz is, néha 2-3mm is sokat tart.

AmegA
A leendő akváriumom nekem kint volt a garázsba (nem tudtam máshol tárolni), olyan minusz 10-15 biztos volt. Én nem gondolnám,hogy ettől baja lett. vagy legalább is remélem.
 
Sziasztok !
Aszt szeretném kérdezni , hogy akvárium alátétként használja e valaki vagy használható e a laminált parketta alá kapható alátét.
Igen. 6 éve van az akáriumom alatt, bár én drága verziót vettem akkor. (1,50*50*0.5cm táblák, maratt belőle. Aki alá beszabtam). Tökéletes.:)
 
Sziasztok,

Előre is elnézést lehet hogy OFFtopic, de nem találtam jobb helyet a kérdésemre.
Akvárium üveg kapcsán lenne egy olyan kérdésem hogy tudja-e valaki hogy a Dennerle Scaper's Tank akváriumok milyen üvegből készülnek? (optiwhite vagy nem?)
Az ára alpján vagy optiwhite vagy ennyivel drágább a hajlított üveg. Sajnos a GA honlapján sem találtam erre vonatkozó infót... :(

https://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-scaper-s-tank-akvarium-fedlappal-alatet-szivaccsal-35l.html
 
Az ADA-n kívűl nem sok gyártó kínál alapból minden oldalán nagy tisztaságú üvegből készült akváriumot.
Ez az akvárium és koncepció sem erről szól.

Köszönöm a választ, így még gondolkozok rajta...
de lehetőség szerint opti felé hajlana a szívem. Vagy kacsingatok az ADA Cube Garden Mini M vagy a 45-P felé :)
 
Back
Oldal tetejére