• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium szekrény "halkítása"

kipser

Főkertész
Sziasztok :)
Nem találtam még ilyen témát, ezért gondoltam nyitok egyet, hátha valakinek van jó ötlete, tanácsa.

Szóval van egy GA-s ADA style szekrényem, benne egy 2075-ös szűrő. Nem elviselhetetlen a hangja, de ha lehet ennél kicsit halkabbá tenni az nem lenne rossz. Eddig gondolkodtam hangelnyelő szivacs ragasztásán, de nem tudom, hogy minden oldalra kell-e vagy vagy 1 oldalra stb...
Valakinek vannak ötletei, tanácsai?
Köszi ;)
 
Sziasztok :)
Nem találtam még ilyen témát, ezért gondoltam nyitok egyet, hátha valakinek van jó ötlete, tanácsa.

Szóval van egy GA-s ADA style szekrényem, benne egy 2075-ös szűrő. Nem elviselhetetlen a hangja, de ha lehet ennél kicsit halkabbá tenni az nem lenne rossz. Eddig gondolkodtam hangelnyelő szivacs ragasztásán, de nem tudom, hogy minden oldalra kell-e vagy vagy 1 oldalra stb...
Valakinek vannak ötletei, tanácsai?
Köszi ;)
Ha szivacsozol, akkor érdemes mindenhová. A szűrő alá is kell valami olyan, ami jól bírja a súlyt is, illetve a csövezésnél is érdemes megoldani a leszigetelést, a csövek alatt is, hogy ne érjenek hozzá a szekrényhez, mert átveszik a rezgést. azt hiszem @eMZé megmutatta valamelyik naplójában, hogy Ő hogyan csinálta. ;)
 
Sziasztok :)
Nem találtam még ilyen témát, ezért gondoltam nyitok egyet, hátha valakinek van jó ötlete, tanácsa.

Szóval van egy GA-s ADA style szekrényem, benne egy 2075-ös szűrő. Nem elviselhetetlen a hangja, de ha lehet ennél kicsit halkabbá tenni az nem lenne rossz. Eddig gondolkodtam hangelnyelő szivacs ragasztásán, de nem tudom, hogy minden oldalra kell-e vagy vagy 1 oldalra stb...
Valakinek vannak ötletei, tanácsai?
Köszi ;)

Nekem GA-s laminált szekrényem van 2075-es szűrővel, a szűrő alatt egy kb. 3cm vastag hungarocell. Nappaliban van az akvárium, így késő este is alig hallható a zúgás. Szerintem ha nem ér a szűrő a szekrény oldalfalához, és alul egy hangszigetelő rétegen van, szinte hangtalan a működése.
 
Ezeket a polifoamokat hol lehet kapni? Írtad hogy valami specko ragasztott akármi :)
Barkácsáruházakban, ahol a hőszigeteléseket tartják, de legutóbb Itt Várpalotán az egyik vas-műszakis boltban vettem 10mm-est, a 20-as ugyanez csak dupla ;)
 
Back
Oldal tetejére