• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium rajzok

Ezek szuperek. És nagyon jól szemléltetik a helyes kő, fa elrendezéseket. Zzzuper :thumbup:
 
Szerintem bár mennyire is tervezünk papíron,az csak egy elképzelést ad,ami már a fejünkben is létezik!De amikor már egy fát vagy egy követ a kezünkben tartunk,és keressük a legszebb oldalát,na akkor alakul ki bennünk a "végleges" kép,amit valóban látni szeretnénk!Úgyhogy szerintem nincs szükség a rajzokra elég ha azok a fejünkben megszületnek! ;)
 
Sgábor said:
Szerintem bár mennyire is tervezünk papíron,az csak egy elképzelést ad,ami már a fejünkben is létezik!De amikor már egy fát vagy egy követ a kezünkben tartunk,és keressük a legszebb oldalát,na akkor alakul ki bennünk a "végleges" kép,amit valóban látni szeretnénk!Úgyhogy szerintem nincs szükség a rajzokra elég ha azok a fejünkben megszületnek! ;)

Hát ez is egy megközelítés. Ezt inkább improvizálásnak hívják. ;) Enne általában az lesz a vége, hogy sok esetben összedobod a művet. Ettől még lehet profi és jó, de általában ilyenkor szokott megtörténni az is, hogy mindenféle növény kerül be, ami esetleg nem is harmonizál egymással stb. A talaj/domborzat kevésbé természetes lesz.

Nem lételem a rajzolás és sokan embernek nem is megy (én sem szoktam), de egy sokkal alaposabban átgondolt aki lesz belőle. A dekorokat ez alapján keresed, a talajt, és a növények is az eredeti elképzelés alapján születnek. A domborzat kialakítására is sokkal több figyelmet fordítunk így. Jó példa lesz erre Orpheus akváriuma. Tudta mit szeretne és erre kezdte összeválogatni a kellékeket, növényeket és összerakta a fejében szereplő képet. Több anyagból dolgozott, hogy lehetősége legyen a legjobban megközelíteni az elképzeléseit.
 
viktorlantos said:
Nem lételem a rajzolás és sokan embernek nem is megy (én sem szoktam), de egy sokkal alaposabban átgondolt aki lesz belőle.
Én is így gondolom. Érdemes felvázolni papíron - persze nem szükséges feltétlenül a fent linkelt kidolgozott rajzok szerint - mert a fejben összeállt koncepciók közül pl. a gyengébbeket azonnal ki lehet zárni a rajz alapján. Illetve a rajzolgatás közben is születhetnek új ötletek, variációk. Szóval összességében átláthatóbbá teszi a tervezési folyamatot, én ajánlom mindenkinek.
 
Sziasztok! Szerintem nagyon fontos a papíron való "gondolkozás", TERVEZÉS! Talán nem is sejtenénk mennyire! Én a képzőművészetibe jártam (Bp) és ott a saját szakomon belül volt lehetőségem foglalkozni ezzel a témával éveken keresztül. (Azóta a munkámban szintén) Na persze nem akváriumokat terveztünk, hanem ruhákat, táskákat, kiegészítőket, cipőket, stbstb., viszont bármelyik dolog 0-tol a vég kifejlettig úgy nézett ki, hogy a rendelkezésünkre álló idő 80% tervezés (ötletek, továbbfejlesztések, kompozíció, arányok, színvázlatok ésatöbbi) és a maradék 20% a kivitelezés! Nem mondom, hogy egy akvárium elkészítésénél ugyan ezeknek a számoknak kell lenniük, de szerintem ez jól érzékelteti, hogy mennyire fontos a tervezés ahhoz, hogy a végén mikor ránézünk, egy összefüggő, harmonikus egészt lássunk! Tudom, hogy sok félék vagyunk, valakinek könnyű rávennie magát a tervezésre, valakinek kínkeserv (általában ők azok akik nem tartják fontosnak... :) ), de vitathatatlan, hogy a jó eredmény érdekében ÉRDEMES! Nem állítom, hogy spontán, improvizálva nem lehet nagyszerű dolgokat kialakítani, de az biztos, hogy 100X nehezebb. Kérdezzétek csak meg az akváriumberendezés "nagymestereit", hogy ők tervezik-e vagy sem. Én sejtem a választ. Köszönöm a figyelmet. :)
 
bármelyik dolog 0-tol a vég kifejlettig úgy nézett ki, hogy a rendelkezésünkre álló idő 80% tervezés (ötletek, továbbfejlesztések, kompozíció, arányok, színvázlatok ésatöbbi) és a maradék 20% a kivitelezés!

Na igy gondolkodik egy művész. Irígylem ezt a nyugodságot. Ha egy mérnök 80% idejét tervezésre fordítja, akkor éhenhal. ;)
 
Ja, hogy ide... :)
Ez igaz! :) Minden terület más természetesen. De azért a mérnök is tervez, nem improvizál és ez a lényeg. :)
 
Ja, hogy ide... :)
Ez igaz! :) Minden terület más természetesen. De azért a mérnök is tervez, nem improvizál és ez a lényeg. :)
Az a baj - ha már a mérnökökről van szó - hogy én például 0 művészi érzékkel rendelkezem. Rajzolni szabadkézzel nem tudok, hacsak nem műszaki rajzot kell másolni. Nálam a körző vonalzó a nyerő, na azzal megy a dolog. Az akváriumom is majdnem koncepció nélkül indult, aztán egy rakás átalakítással jutott el oda ahova eljutott. Tudod én rohadtul irigylem azokat, akik az egészet előre el tudják tervezni fejben, aztán le is tudják rajzolni.
 
A nagy akváriumom terv nélkül készült, csak a dekorokat gondoltam ki nagyjából, hogy mit szeretnék. A növényeket viszont mindet kaptam bele, így a "kicsit előre-nagyot hátra" koncepcióm volt csak. Sajnos ez látszik is rajta, van minden mindenhol, de Nekem mégis tetszik!
A nemrég indított piko aksimnál viszont már hónapokkal előtte megvolt az elképzelésem, és tartottam is magamat ahhoz. Ugyan szándékosan elég minimalista az egész, de szerintem egyértelműen látszik rajta, hogy minden kis cm2 tervezve volt, határozottan pofásabbnak is tartom. :)
 
Az a baj - ha már a mérnökökről van szó - hogy én például 0 művészi érzékkel rendelkezem. Rajzolni szabadkézzel nem tudok, hacsak nem műszaki rajzot kell másolni. Nálam a körző vonalzó a nyerő, na azzal megy a dolog. Az akváriumom is majdnem koncepció nélkül indult, aztán egy rakás átalakítással jutott el oda ahova eljutott. Tudod én rohadtul irigylem azokat, akik az egészet előre el tudják tervezni fejben, aztán le is tudják rajzolni.


Az a jó benne, hogy lehet így is, meg úgy is... Nekem az egyik megközelítés könnyebb, másnak meg a másik. Ez így van jól. Többek között ettől lesznek nem egyforma akváriumok. :)
 
A nagy akváriumom terv nélkül készült, csak a dekorokat gondoltam ki nagyjából, hogy mit szeretnék. A növényeket viszont mindet kaptam bele, így a "kicsit előre-nagyot hátra" koncepcióm volt csak. Sajnos ez látszik is rajta, van minden mindenhol, de Nekem mégis tetszik!
A nemrég indított piko aksimnál viszont már hónapokkal előtte megvolt az elképzelésem, és tartottam is magamat ahhoz. Ugyan szándékosan elég minimalista az egész, de szerintem egyértelműen látszik rajta, hogy minden kis cm2 tervezve volt, határozottan pofásabbnak is tartom. :)


Jól néz ki! Nekem is volt más előre megtervezett, és utólag megtervezett is. Mind2 érdekes volt! :)
 
Én power pointban szoktam kigondolni egy csomó mindent a szórólaptól kezdve a lakberendezési ötleteimig. Most itt s hasznosiítom. Nekem ez a power pointos tervezgetés azért jön be, mert még minden forma és szín pakolászható. Olyan mintha autocad-ben csinálnám csak egyszerűbb...vannak korlátai pl. picit szögletesebb, mint a szabadkézi rajz, viszont könnyen átrendezhető, alakítható :)

El se tudom képzelni, hogy ne tervezzek előre...még így is csúsznak hibák a számításaimba, de akkor ütne meg a guta, ha ott van minden előkészítve és rájövök, úúú még kéne ez és ez...

off: Sütit is így sütök, furi lenne ha a félkészen jönnék rá, hogy csak a lényeget nem vettem meg :)
 
Back
Oldal tetejére