• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium ragasztás

Üdvözlet! Lassan nekiállunk újra a ragasztásnak, sajnos az üveg beszerzés elég körülményesnek bizonyult. Annyi fejlemény van már a legutóbbi hozzászólásom óta, hogy a hátlapból kitört egy darab így az is csere lett. Nem lehetséges, hogy elfáradt az üveg és ezért törékenyebb mint kéne lennie? Középtályt egy nagyjából 100*50mm-es félköríves darab tört ki. Az előző ragasztót teljesen el kell tüntetni, vagy némi maradvány nem okoz gondot? Itt ott mintha levegőbuborék lenne a ragasztó és az üveg között, azaz ott úgy tűnik nem fogja a ragasztó az üveget. Ez mennyire okozhat problémát? Elszórtan kisebb pöttyök, foltokról van szó.
 
Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni, rendeltem egy akváriumot, ami majdnem kifogástalan. Majdnem. A probléma nem nagy, viszont zavaró. Tehát, az akva két hosszanti oldalára (100 cm) ragasztottak egy-egy kb 3 centi vastag, 80 centi hosszú üvegcsíkot, mindezt fekete ragasztóval. Ez ugye nem merevítés, csupán egy esetleges üvegtető elhelyezésére szolgál (gondolom én). Szerintetek ezt az üvegcsíkot el lehet e távolítani az akva sérülése nélkül. Én arra gondoltam esetleg damillal működhet. Mit gondoltok? Esetleg egyéb ötlet? Vagy inkább hagyjam?
 
Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni, rendeltem egy akváriumot, ami majdnem kifogástalan. Majdnem. A probléma nem nagy, viszont zavaró. Tehát, az akva két hosszanti oldalára (100 cm) ragasztottak egy-egy kb 3 centi vastag, 80 centi hosszú üvegcsíkot, mindezt fekete ragasztóval. Ez ugye nem merevítés, csupán egy esetleges üvegtető elhelyezésére szolgál (gondolom én). Szerintetek ezt az üvegcsíkot el lehet e távolítani az akva sérülése nélkül. Én arra gondoltam esetleg damillal működhet. Mit gondoltok? Esetleg egyéb ötlet? Vagy inkább hagyjam?
Ezt hívják hosszmerevítésnek. :)
 
Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni, rendeltem egy akváriumot, ami majdnem kifogástalan. Majdnem. A probléma nem nagy, viszont zavaró. Tehát, az akva két hosszanti oldalára (100 cm) ragasztottak egy-egy kb 3 centi vastag, 80 centi hosszú üvegcsíkot, mindezt fekete ragasztóval. Ez ugye nem merevítés, csupán egy esetleges üvegtető elhelyezésére szolgál (gondolom én). Szerintetek ezt az üvegcsíkot el lehet e távolítani az akva sérülése nélkül. Én arra gondoltam esetleg damillal működhet. Mit gondoltok? Esetleg egyéb ötlet? Vagy inkább hagyjam?
Az attól függ, milyen vastag az akva üveg. Ha 10 mm, simán leszedheted, ha csak 8 mm, akkor nem bántanám.
 
Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni, rendeltem egy akváriumot, ami majdnem kifogástalan. Majdnem. A probléma nem nagy, viszont zavaró. Tehát, az akva két hosszanti oldalára (100 cm) ragasztottak egy-egy kb 3 centi vastag, 80 centi hosszú üvegcsíkot, mindezt fekete ragasztóval. Ez ugye nem merevítés, csupán egy esetleges üvegtető elhelyezésére szolgál (gondolom én). Szerintetek ezt az üvegcsíkot el lehet e távolítani az akva sérülése nélkül. Én arra gondoltam esetleg damillal működhet. Mit gondoltok? Esetleg egyéb ötlet? Vagy inkább hagyjam?
De a statikai dolgokat nem véletlen találták ki.
Mondjuk barbárság volt fekete ragasztót alkalmazni ott
 
Köszi az infókat, hosszmerevites 100 centire...ugyanekkora akvám volt előtte, arra érdekes nem tettek. De akkor ezt is tudom, hogy nem tetőtartó. :D Na mindegy akkor nem bántom. :)
 
Valóban lehet benne valami. 8mm-es az üveg egyébként. Nem is a merevités zavarna... de miéért feketével?! :/
 
Hát, én 10-ből csináltam volna. Nekem a 240-es 10-ből van, de ennek ellenére kértem merevìtőt, áttetsző szilóval.
12-15 üvegből már nem kellene merevítő, de akkor nem tudtam volna hazavinni egyedül.
 
Nem azért a marék sóért, de élmerevítővel a 100x45x45-öset én 6-osnál vastagabb üvegből nem csinálnám. Ahogy nemrég szóba került: ha esetleg tetőt is tenne rá a gazdája, tennék egy 4 cm-es élmerevítőt 1 cm-el a teteje alá, rá egy 3 cm széleset, teljes hosszban oszt kezicsókolom. Ja és a fekete ragasztás (főleg ha meg volt beszélve, hogy mi lesz belőle) szerintem is barbárság:banghead:
A 30 litereset is lehet 15-ösből ragasztani, tutkó biztonságos lesz, de minek????????????????:facepalm:
 
Olcsó húsnak híg a leve, ezt megtanultam most. Egyébként merevítésről nem esett szó a megrendelésnél. Na mindegy megbarátkozok vele, így is százszor jobb mint az előző kókány ragasztású, karcos 200asom. Fő a pozitív gondolkodás! :D :)
 
Nem azért a marék sóért, de élmerevítővel a 100x45x45-öset én 6-osnál vastagabb üvegből nem csinálnám. Ahogy nemrég szóba került: ha esetleg tetőt is tenne rá a gazdája, tennék egy 4 cm-es élmerevítőt 1 cm-el a teteje alá, rá egy 3 cm széleset, teljes hosszban oszt kezicsókolom. Ja és a fekete ragasztás (főleg ha meg volt beszélve, hogy mi lesz belőle) szerintem is barbárság:banghead:
A 30 litereset is lehet 15-ösből ragasztani, tutkó biztonságos lesz, de minek????????????????:facepalm:
Igazad lehet, de vastagabb üvegből jobban néz ki. Láttam 30-as kocka akit 4-es üvegből és 5-ösben is, én az 5-ösre tettem a voksom. Egyszerűen jobban mutat. Tudo, h a 4-es is elég, de a vaskosság nem órmotlanság.
A egy kocsi is jobban mutat széles gumival, holott virslin is tud gurulni.
Optikai tuning.
 
Olcsó húsnak híg a leve, ezt megtanultam most. Egyébként merevítésről nem esett szó a megrendelésnél. Na mindegy megbarátkozok vele, így is százszor jobb mint az előző kókány ragasztású, karcos 200asom. Fő a pozitív gondolkodás! :D :)
Figyu!
Fogol egy pengét, un. snitzert, s levágod, letisztìtod, nem lesz könnyű, de nem lehetetlen, 10 perc az egész. Aztán veszel egy tubus FBS ragasztót, s elhelyezed ismét, akár feljebb, lejjebb, s vársz 24 órát.
Filléres munka, még a kislányom is megragasztaná, technikából ötös lett, s nem búslakodsz az esztétikai környezetszennyezés miatt.

Ja, fektesd a lapjára az akit, mert úgy nem fog lecsúszni. Megköt, s megfordìtod a hátsó lapra is ìgy rakod fel.
 
Üdv az uraknak! Én szándékosan feketével ragasztottam be a merevítőt... a színtelen ragasztó elszíneződik egy idő után és akkor aztán remek látvány tud lenni... Nem mellesleg nekem a tető úgy van tervezve, hogy kitakarja majd a merevítőt....
 
Back
Oldal tetejére