• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium ragasztás

3 üveglap biztonsági fólia stb patentül összerakva. Kint ilyenekből készülnek az 5-25 ezer literes prémium medencék
Pedig emlékszem, hogy a fórumon is volt már ilyen, hogy három üveglap együtt. Itt is van. Mondjuk azért ez más, mert itt nincs több oldal.

Ha megnézed az alsó élt már most is látszik a bubi.
Micsoda first world probléma:D Kíváncsi leszek mennyire lesz bubis feltöltve.
Az én üvegem is tele van bubival, de én sosem paráztam ezen. Pedig sok helyen tényleg tele van, nem látni az üveget a bubiktól. Mondjuk ez eggyel alacsonyabb kategória.
 
Micsoda first world probléma:D Kíváncsi leszek mennyire lesz bubis feltöltve.
Az én üvegem is tele van bubival, de én sosem paráztam ezen. Pedig sok helyen tényleg tele van, nem látni az üveget a bubiktól. Mondjuk ez eggyel alacsonyabb kategória.

Stabilitás szempontból tényleg nem probléma, ha korrekten van összerakva az akvárium.
A probléma az, hogy ha valaki több százezer forintot kifizet egy üvegre, az teljesen érthető, hogy nem akar egyetlen ilyen dolgot sem látni :)
És per pill erre nincs lehetőség.

Pl a fenti 180*60*60-as 15-ös opti üveg bőven félmillió forint felett van. Sokan erre már azt mondják, hogy remélik kávét is tud főzni ennyiért.... :)
Szóval vannak esetek amikor tényleg nem mind1.
 
Persze, abszolút érthető, ha én fizetnék sok pénzt egy üvegért, nekem sem tetszene, ha buborékolódna. Fél gurigáért meg tényleg alapnak kéne lennie.
 
A héten öcséméknél leeresztett (konkréten az aljzaton kívül 5 cm víz maradt benne...) az egyik 54 l-es akvárium, azt hittem idegbajt kapok ahogy megírta... :banghead: Könyvek, padló, alsó szomszéd is kapott egy tenyérnyi foltot... :mad:
Nem egy mai darab, de nem is régi, ANNO újonnan vettük Elite Waterhome szettben (kb. 7-8 éve), mindig karban volt tartva, direkt azért is mertem 2-t is venni belőle, mert a régi akváriumot már le akartam cserélni, ezek meg pont kapóra jöttek... Szép fekete szilikon, eleve úgy írták hogy azt az algák sem támadják úgy... Most, utólag tapasztaltabb fejjel már látom h elég trehány ragasztással oldották meg, van bőven szilikon, nem csúnya, de látszik h nem sajnálták az anyagot -kintről is 2-3 mm kiáll, ahogy szétnyomták az üveglapok a szilikont, az úgy száradt meg...
Viszont az első is folyatott, igaz az olyan 3-4 cm-en, az első üvegen, a bal felső sarokban, azt megragasztottam. Ráadásul pont olyan volt, mintha az alga ette volna meg félig a szilikont, azaz valahogy alámászott és...
Nem telt el fél év és most megszívatott ez... Ugyan ott, viszont ahogy öcsém leírta olyan 18-20 cm-en elvált a ragasztás... Pedig 54 l-ben azért nincs olyan extrém nyomás... Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a belső szűrő és a fűtő is úgy néz ki túlélték a száraz használatot... Fogalmam sincs hogyan, de igen... :notworthy:
Azt hittem felrobbanok, 2 napig puffogtam rajta, (főleg hogy a tudatosan vásárolt "márkás" csesztet), most meg majd mehetek haza hétvégén és valahogy meg kell reparálnom azt is... De ha még egyszer megszivat valamelyik akkor megnézzük hátha repülésben jobbak... :D
Szerencse is kell ám az élethez... :confused:
 
Itt Letgso a DIY Isten!

az van, hogy az @ozzy barátomtól kapott növényeknek csináltam egy félig emers nanot, ami ereszt egy kicsit az egyik sarkában. Ez a sarka -- sőt az akráium egész jobb fele -- összesen fél centi homokot tartalmaz, amit könnyen félre lehet onnan söpörni. Tényleg csak minimálisan ereszt a cucc, úgyhogy a radikális szétszedés helyett arra gondoltam, hogy megpróbálom jól leereszteni a vizet, és az akváriumot megdöntve víz fölé vinni a kritikus részt, és ilyen fps vagy milyen ragasztóval megkenni belölről (van egy kis látható repedés, remélem le fogom tudni így szigetelni), hátha megoldja a problémát.

Ehhez az akvárium kritikus részének gondolom csontszáraznak kell lenni, ez így van?
Ha bekentem, menni időt kell várni, amíg újra víz mehet rá?

köszi előre is!
 
F.B.S a neve, én inkább csak kis tubusban láttam, de neten látni kartusos kiszerelésben is ("szilokinyomós"). Leírása szerint csak száraz felületen tapad meg rendesen. Bőrösödés 15-20 perc, teljes kikeményedés 12óra/milliméter. Azt mondom 1 nap után már rendeltetésszerűen használhatod a nanodat.
 
Mindenképp legyen tökéletesen száraz, és valami alkohollal (IPA a legjobb), vagy acetonnal (körömlakk lemosó) zsírtalanítsad ragasztás előtt a felületet (nyilván nem zsíros, de egyéb szennyezőanyag lehet rajta), különben nem biztos, hogy tapadni fog!
 
Tapad az, nem kell félni. Még a fülem is ragacsos szokott lenni. :D

Szerintem könnyen megragasztod, engem inkább a repedés zavar. Azzal is próbálj valamit kezdeni, hogy ne repedjen tovább. De legalább jelöld be, hogy lásd ha tovább indul, vagy nem'tom.
 
Tapad az, nem kell félni. Még a fülem is ragacsos szokott lenni. :D

Szerintem könnyen megragasztod, engem inkább a repedés zavar. Azzal is próbálj valamit kezdeni, hogy ne repedjen tovább. De legalább jelöld be, hogy lásd ha tovább indul, vagy nem'tom.
szerintetek ez jó? ilyet találtam itthon:

nejavasu.jpg
 
ez ha jól látom festhető akril ami szerintem fehér.A szintelen és ecetszagú a jó.:)
ez egyenesen szürke. De az nem érdekel most, ogy milyen színű ,maga az üveg alapavetően egyébként is szemét. De ha jól értem ezzel nem csak esztétikai problémák vannak.
 
akril az tömítőanyag, nem ragasztó, ráadásul ez még csak nem is ellenálló a víznek szerintem. én nem használnám.
 
Inkább tényleg FBS...

"Felhasználási területek: Rendkívül széles körben alkalmazható, köszönhetően kiemelkedő tapadóképességének - megtapad üvegen, fémeken, csempén és kerámián, natúr és lakkozott fán, festett és lakkozott felületeken, bőrön, textilen illetve a legtöbb műanyagon (pl. kemény PVC, bakelit, akrilátok, plexi, polisztirolok). Nem tapad meg: nedves, zsíros vagy poros felületeken, polipropilénre illetve polietilénre (ezen tulajdonságát formaleválasztásnál alkalmazzák). Használják üvegek ragasztására és tömítésére (akváriumkészítésnél, reaktorok nézőüvegeinek, hajókabinok és bármilyen más ablakok ragasztásánál), klíma- és más hűtő- illetve fűtőberendezések szerelésénél, elektromos szerelvények időjárásálló lezárásánál, PVC csatornaelemek illetve rendszerek illesztésénél, szerelésénél, egyéb területeken hézagok, csatlakozások, repedések víz- és légzáró tömítéseként. Használják barkácsolásnál, gépkocsijavításnál, modellezésnél, laboratóriumokban, műszerészgyakorlatban stb. "
 
Back
Oldal tetejére