1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Akvárium ragasztás

Kategória: '"Csináld magad" (DIY) - barkács megoldások és tech', témanyitó: svarci2, téma nyitása: Dec 1, 2011.

1. Beni

Beni VIP kertész

Tag:
    Júli 10, 2011
    Kedvelik:
    2,305
    Hely:
    Tatabánya
    És egy jó ragasztás 20 évig simán bírja, de 30 sem elképzelhetetlen...

2. midian 82
    Épp nem fórumozik ...

midian 82 Kertész tanonc

Tag:
    Márc 31, 2016
    Kedvelik:
    2
    Hely:
    Mohács
    Sziasztok
    Nemrég vettem egy új akváriumot ,és azt vettem észre hogy a front üvegnél a szilikon középtájtól lefelé el van vékonyodva .
    Kb alul és felül 2 vagy 3 miliméter a szilikoncsík, középtől kb az aljáig meg szinte nem is látszik a ragasztás .
    Van itthon D. B. akvárium szilikonom .
    Szerintetek ráhúzhatok belőle a arra a részre nem lesz gond ?

3. Jopet

Jopet VIP kertész

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    4,102
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    Kis akvárium (40l) sarka pakolászás közben lepattant egy koccanástól. Pont a sarok, de nagyjából csak az oldallap sarka sérült. 4 mm-es az üveg, de borsszemnyi nagyságban teljesen elvékonyodott. A sérülés amúgy kb 1 cm-es. Engedtem bele egy kicsi vizet, úgy tűnik nem ereszt. De azért fel nem tölteném így. Megoldás lehet, hogy a sérült részt kikenem ragasztóval? Ezesetben csak FBS jöhet szóba, vagy más ragasztó is (pl. Palmatex van itthon)?

4. Molroth

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    5,454
    Hely:
    Gyál
    Lásd egyel feljebb. :)

5. Jopet

Jopet VIP kertész

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    4,102
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    Valóban nem olvastam, sorry :)
    De amúgy meg az is egy kérdés, ráadásul megválaszolatlanul :D. És még jobban el is bizonytalanított :) Nem találom, mi az a D.B. szilikon. De gondolom, mindegy is. Az lenne a lényeg, hogy szilikonnal is kikenhetem? Mert ez ugye egy külső él, nem egy belső, amit ujjal homorúan kihúzok vele. Nem fog "kiugrani" a megszáradt szilikon a lyukból? És akkor mi van a Pattexszel? Ha már mindenképp vennem kell valamit, akkor meg már inkább azt venném, ami az erre legmegfelelőbb anyag. Mert amúgy én valami teljesen kikeményedő ragasztót tudnék elképzelni (mint a mestertapasz :) ).
    Hát mondhattál volna egy egyszerű igent is, vagy - nem helyett - egy anyagnevet is bakker :D

6. Molroth

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    5,454
    Hely:
    Gyál
    Bocs, azt hittem ismered a márkát:
    http://www.greenaqua.hu/hu/den-braven-aqua-silicone-ragaszto.html
    ;)

iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével

Jopet kedveli.
  7. anemone
    Épp nem fórumozik ...

anemone Új regisztrált

Tag:
    Szept 13, 2016
    Kedvelik:
    0
    Hely:
    Zala
    Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni! Akváriumot csináltattunk 80*35*40 cm-est, 6 mm-es üvegből. Tegnap érkezett meg, ma a beállításakor vettem észre, hogy az egyik hosszabb oldal közepén van 1 db kb. 1x1 mm-es buborék. Az egyik rövidebb oldalon pedig van egy 4-5 cm-es csík. Nem karc, inkább üveghibának nézem, ha vizes szivaccsal megtörlöm eltűnik, de ahogy szárad visszajön. Szerintetek mennyire rontja ez az üveg szilárdságát?

Bocs, tudom, hogy nem teljesen passzol a témához, de nem találtam jobbat.

8. karesz44
    Épp nem fórumozik ...

karesz44 Kertész tanonc

Tag:
    Júli 20, 2016
    Kedvelik:
    3
    Hely:
    sopron
    Sziasztok!
    Erősen gondolkozok,hogy megpróbálkoznék egy 80*30*35/8mm aksival saját kezüleg. Opti white üveg csak az elülső és a két oldalsó lenne. A kérdésem az lenne,hogy érdemes lenne dupla aljat rakjak? Értem ezt úgy,hogy az akváriumot az alsó lapra ragasztanám de mielőtt ezt megtenném összeragasztanám az alsó lapot egy másikkal amiből persze ki van vonva az oldalapok széllessége.Igy oldalrólis és alulról is tartana. Évekkel korábban valahólolvastam erről de nem találom a forumot ahól erről beszélgettek.

9. Dzsenci
    Épp nem fórumozik ...

Dzsenci Főkertész

Tag:
    Márc 10, 2015
    Kedvelik:
    361
    Hely:
    Kolozsvar
    Lenne nekem is egy kérdésem, mijért építik, ragasztják az akvkat a fenék köré és nem a fenékre. Van ennek valami jelentősége ?

10. Victor

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,338
    Hely:
    Várpalota város, Veszprém megye
    Egyrészt a nagyobb, vastagabb üvegből készült akváriumok üveglapjai már olyan nehezek, hogy kinyomják a ragasztót maguk alól. Másrészt a ragasztók jobban ellenállnak a húzásnak, mint a nyíró igénybevételnek.

Dzsenci és AmegA kedvelik.
  11. Piotrus
    Épp nem fórumozik ...

Piotrus Nézelődő

Tag:
    Febr 14, 2010
    Kedvelik:
    1
    Hely:
    Budapest
    Sziasztok!

Adott egy 10mm-es üvegből készült - 100cmX50cmX45cm (sz. X h. X m.) - akvárium, ami kb. 8 éves (ebből kb. 6 éve van használva , mint akvárium, eredetileg ékszerteknősöknek készült.

Költözés miatt teljes leeresztésre került az akvárium és mint egy fél évnyi pihenő után szeretném újraindítani . Az akvárium takarítása közben ellenőriztem az állapotát és masszívnak tűnik, viszont észrevettem , hogy a fugázás néhol vékonyodott ill. bebarnult az algától, ill. van ahol alá is ment a régi talaj így el-el válik az üvegtől.

Szerintetek van értelme eltávolítani a régi fugázást és újrafugázni FBS ragasztóval?

Vagy lehet ezzel többet ártanék neki,mint amennyit használok?

(ill. meg egy olyan kérdésem lenne , hogy az OBI-ban kaphato polifoam mehet-e az akvárium alá és ha igen akkor a 10 vagy 15 mm-est ajánljátok?)

Utoljára módosított: Dec 12, 2016
  12. Pecás
    Épp nem fórumozik ...

Pecás Legenda

Tag:
    Okt 8, 2009
    Kedvelik:
    4,717
    Hely:
    Kiskunhalas
    Ha tudod, töltsd fel és nézd meg, ereszt-e. Ha a ragasztás (nem a fugázás) rendesen meg lett csinálva kb 20 évet illik kibírniuk.
    Ha nem tökéletes a ragasztás, megéri leszedni azt a lapot ahol a bibi van és újra ragasztani.
    Polifoamból azt nézd inkább, hogy a keményebbet válaszd. Lesz rajta 2,5-3 mázsa ha jól telepakolod kővel, ezzel-azzal az akvát.

13. Piotrus
    Épp nem fórumozik ...

Piotrus Nézelődő

Tag:
    Febr 14, 2010
    Kedvelik:
    1
    Hely:
    Budapest
    Szia!

Fél évvel ezelőtt még használatban volt és minden gond nélkül működött. Most teljes leeresztés után átvizsgálva vettem észre ,hogy a fugázás már nem tökéletes (igaz ez lehet régen is ilyen volt ,csak nem néztem meg ennyire tüzetesen). Csak azt nem tudom van e értelme kiszedni a régebbi fugát és újrafugázni ,vagy hagyjam ahogy van...

OBI-s polifoam -al van valakinek tapasztalata ?

14. Pecás
    Épp nem fórumozik ...

Pecás Legenda

Tag:
    Okt 8, 2009
    Kedvelik:
    4,717
    Hely:
    Kiskunhalas
    Erre gondoltam a feltöltést, mint kontrollt. Ha nem ereszt és esztétikailag nem zavar, ne bolygasd.
    Polifoam általában OK, a súly miatt írtam, hogy ne a legpuhábbat válaszd (ha van választási lehetőséged), mert azt szinte nullára képes összenyomni az akvárium súlya.
    Nálam a tornászáshoz használt polifoam matrac így járt.

15. Petvik
    Épp nem fórumozik ...

Petvik Kertész szaki

Tag:
    Jan 26, 2015
    Kedvelik:
    68
    Hely:
    Veszprém, Bp. XIII
    Ha már felmerült a kétely, hogy nem tökéletes a ragasztás, akkor szerintem nem egy akkora meló újraragasztani. Szétszed, letisztít, újraragaszt, 2 nap száradás, és meg is van oldva újabb évekre.
    Nekem engedett el használt akvárium fél évvel az újratöltés után az alsó elülső él közepénél, pedig én is jól átvizsgáltam.
    Nem volt egy kellemes szivárgó akváriumból menteni az élőlényeket vödrökbe.

16. Piotrus
    Épp nem fórumozik ...

Piotrus Nézelődő

Tag:
    Febr 14, 2010
    Kedvelik:
    1
    Hely:
    Budapest

...sajnos nálam szakértelem híján , max egy új vásárlása jöhet szóba. :( Újrafugázást be mernék vállalni , de teljes szétszedést/összerakást nem :)

17. Roland
    Épp nem fórumozik ...

Roland Nézelődő

Tag:
    Okt 16, 2013
    Kedvelik:
    2
    Hely:
    Budapest
    Sziasztok!
    Az üveg méretre vágásánál kell helyet hagyni a ragasztó anyagnak és ha igen mennyit?
    90x40x45-ös (szé-ma-mé) medence lesz 8-as vagy 10-es üvegből.

18. BlackOut
    Épp nem fórumozik ...

BlackOut VIP kertész

Tag:
    Febr 16, 2013
    Kedvelik:
    1,248
    Hely:
    Budapest, II. Kerület
  19. Roland
    Épp nem fórumozik ...

Roland Nézelődő