• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium méret

Dani78

Nézelődő
Sziasztok!

Hány literes akváriumot ajánlanátok kezdésnek?

Jelenleg egy 590l (140x65x65) akváriumom van üzemen kívül.
Kicsit félek tőle hogy nagy lenne kezdésnek.
Ha mégis érdemes ezzel kezdenem akkor a jelenlegi szűrésem elegendő?
- 30l hordó, siporaxal, szivaccsal, és krumplis-zsákkal amit egy 3000l/h szivattyú hajt
- külső matten szűrőakvárium 2db 70x70 szivaccsal


Előre is köszi a segítséget.
 
Ha megfelelő a szűrésed akkor minnél nagyobb annál könnyebb! Persze a költségek is nőnek és a ráfordított idő is!
 
Igen én is erre gondoltam, mint az akvarisztikában máshol is könnyebb egy nagyobb aksival..... :)
Viszont itt sokkal több időt kell fordítani a "karbantartására" is, ettől kicsit félek

Ha mégis megpróbálkoznék vele, akkor kell változtatnom a mostani szűrésemen?
 
Egy kis szűrőanyag tuning és jó lehet szerintem! A szűrőanyag mennyiségétől függ ,ha a harminc literes hordó tele van siporaxal akkor már most is jó. De lehet ,hogy valami áramoltatóra szükséged lesz egy ekkora akiban az egyenletes áramláshoz!
Jól gondold meg, egy ekkora akinál brutál költségek vannak! Talaj,dekor, nővények és ennyi vízbe a tápot is szépen lehet öntögetni! És akkor még a fényről nem is beszéltünk, 65 centis mélységhez már nem tudsz neont használni!
És még a végtelenségig lehetne folytatni!
Szóval ha kezdéskor buksz akkor sokat buksz!
 
Maximálisa egyet értek talachi kollégával.
Bizonyos, hogy minél nagyobb egy akvárium, annál könnyebb tartani a biológiai egyensúlyt, annál könnyebb egy stabil életközösséget létrehozni benne és valljuk be: egy ekkora tank már igazán szépen tud mutatni!
De! Egy ekkorát már kevesen vállalnak be a profik közül is, nem csak az anyagi oldala miatt. Olvasd végig Ispán Péter naplóját (szép hosszú, nehéz olvasmány).
400 literes növényes- nanohalas
Rengeteg kérdésre, kétségre, aggodalomra, felvetésre ad választ, meglehetősen aprólékosan!
Szerintem ezek után újra tedd fel magadnak a kérdést.
Egyébiránt üdv a csapatban, jó helyre kerültél!

Attila
 
Köszi mindenkinek a tanácsokat.
Meggyőztetek.... :)
A nagy akváriumot újraindítom afrikai sügérekkel és beszerzek egy kicsit a növényes próbálkozáshoz.

Még egyszer köszönöm!
 
A kertesz 'palyafutasomat' en 60-assal kezdtem es csak most léptem 126-ra, az eddigi tapasztalat alapjan boven eleg elsore egy 100+ -os akvarium. azzal is rengeteg meló lesz szerintem! :) Mindent szépen belőni, szűrés, világítás, táp stb.. és ez többszaz liternél embertprobalo feladat lenne szerintem. Szóval én is egy kissebbet ajánlatnek :)
 
Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem! A közeljövőben szeretnék elindítani egy opti akváriumot, igazából két méreten gondolkoztam: 45x30x30 (40l) vagy 60x30x36 (63l) üveg!
Szeretném hallani a véleményeteket melyiket javasolnátok pro és kontra érvekkel(ha nem vagyok nagyigényű :shame:).
A világítás a kisebben 2x24w quad lenne, a nagyobbon 4x24w quad. A szűrő tetra ex700, co2 magasnyomású szett!
A lámpák, szűrő és co2 már megvan, igazából az üveg a nagy kérdés! A bútor 60x30x70 magas ADA stílusú lesz. RO készülék egyelőre nincs (ez pl. kapásból egy érv a kisebb mellett, könnyebb beszerezni a heti 20l RO vizet :) ). Köszönöm előre is!
 
Lehet ám rendelni egyedi méretű akváriumot is a GA-ban, ha csak a lámpa hossz a gond ;), és ha kéred akkor az is Opti withe üvegből lesz.
 
Lehet ám rendelni egyedi méretű akváriumot is a GA-ban, ha csak a lámpa hossz a gond ;), és ha kéred akkor az is Opti withe üvegből lesz.
Igen, tudom! Látom a webshopban, a kérdésem lényege az akvárium méretére vonatkozott eredetileg, hogy ki melyiket és miért ajánlja... ;)
 
A bútor 60x30x70 magas ADA stílusú lesz.
Ha ebből indulok ki, akkor mindenképpen a nagyobb. Ha nem ebből, akkor is;)
Majd ha már a berendezésével foglalatoskodsz, akkor ki is fog derülni. Az a + 15 cm hossz és + 6 cm magasság ennél a méretnél iszonyatosan sokat jelent!
 
Tehát akkor a nyertes konfiguráció véleményetek szerint:
60x30x36 opti
tetratec ex700
quad 4x24w
magasnyomású co2
60x30x70-es bútorral
 
Tehát akkor a nyertes konfiguráció véleményetek szerint:
60x30x36 opti
tetratec ex700
quad 4x24w
magasnyomású co2
60x30x70-es bútorral
Hááááááát, ahogy elnézem, itt hiányt nem fognak szenvedni a növények.
Van valami jó köszörűs a környékeden? Ollót majd sűrűn kell fenni(y)
 
Back
Oldal tetejére