• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium készítés

60x30x30 akva adott (volt:)) 4 es üvegből. Szétvágtam mert eresztett és ez lessz a próbamunka ragasztásra:D De dobnák bele egy hosszmerevítőt. Ez tartaná az üvegtetőt is.
Kérdés: mekkora legyen a merevítő és hányas üvegből , valamint a tetejétől lefele 1cm re ragasztva jó e?
 
60x30x30 akva adott (volt:)) 4 es üvegből. Szétvágtam mert eresztett és ez lessz a próbamunka ragasztásra:D De dobnák bele egy hosszmerevítőt. Ez tartaná az üvegtetőt is.
Kérdés: mekkora legyen a merevítő és hányas üvegből , valamint a tetejétől lefele 1cm re ragasztva jó e?
Fenti kérdésre valaki hozzáértő ötlete?
Hétvégén ragasztom ha minden jól megy...:) Aztán az izgalmas nyomáspróba:D
 
Sziasztok :)
Már jó pár napja keresgélek a neten, de ami megfelelőt találtam, mind vidéken van, ha meg pesti, akkor beteg az üveges....
Szükségem lenne 4 db akváriumra, normál üvegből (4mm-es):
Szélesség: 20 cm
Magasság: 23 cm
Mélység: 13,5 cm
Nincs köztetek valaki, aki meg tudná nekem csinálni? Pesten!
 
Fenti kérdésre valaki hozzáértő ötlete?
Hétvégén ragasztom ha minden jól megy...:) Aztán az izgalmas nyomáspróba:D
Ha még aktuális: ugyan szakértőnek nem tartom magam, de én 2x59 cm-es csíkot vágatnék erre a célra 4-es üvegből, ezt beragasztanám 1 cm-re a tetejétől és ha az üvegesem bevállalja, akkor vágatnék vele 1,5x59-eset is, amit közvetlenül ráragasztanék a 2 cm-esre (frontüveghez és a 2 cm-es merevítőhöz is ragasztva), így a tetőüveg mehetne 3-asból, 2-3 cm átfedéssel: alulra a 2 cm-es tetejére olyan széles, ami még mozgatható (30- 2x0,4-2x1,5=26,2 cm-3 mm = 25,9 cm-esre vágatnám) a felső pedig a tetején csúszna és az 1,5 cm-esre fekszik fel (30- 2x0,4 =29,2 - 3mm = 28,9 cm) és így marad a két üveglap között 1 mm szintkülönbség, ennek köszönhetően nem tapad össze.
 
Sziasztok :)
Már jó pár napja keresgélek a neten, de ami megfelelőt találtam, mind vidéken van, ha meg pesti, akkor beteg az üveges....
Szükségem lenne 4 db akváriumra, normál üvegből (4mm-es):
Szélesség: 20 cm
Magasság: 23 cm
Mélység: 13,5 cm
Nincs köztetek valaki, aki meg tudná nekem csinálni? Pesten!
Megtaláltam az emberem, köszönöm :)
 
Sziasztok! Azt vettem észre, hogy egy sávban elkezdett szürkülni a frontüveg aljában a fekete sziló. Remélem látszik a képeken...
Kezdhetek aggódni, hogy mikor úszik el a szoba és az akvárium lakói? @Pecás ?
992348ce6e2a9e418627878382d68ff5.jpg2c7ac7d2c16a7e72992d2987920b47ea.jpg
 
Utoljára módosított:
Nem találok jobb helyet neki, talán itt is tudunk érdemben beszélgetni erről, új topikot nem nyitok neki.

Megvan a terv jövőre is, új akvárium+világítás+scape (most majd átmegyek köves témába :D ), ezzel kapcsolatban két dolog.

A mostani 120x40x50 fekete szilós akvát lecserélem, GA-s opti white-ra, viszont mivel köves scape lesz, kicsit szeretnék csalni optikailag is. Arra gondoltam, mivel szélességben meg mélységben adott a hely, nem tudok játszani vele, 120x40x40 vagy 120x40x45 akvát csináltatnék... 10-es üvegből, merevítés nélül persze. Melyik méret a jobb szerintetek?
LEd világítás vagy marad vagy megy (előbbi esetben függeszteni kell de szerintem eladom az akvával+alu tetővel együtt)), utóbbi esetében fölé szerintem Odyssea Quad 4x54 megy majd függesztve.

@viktorlantos , @inadsz szerintetek?
 
Szia!Szerintem a 120x40x50-es lenne a nyerő!De mivel mélységben nem tudsz variálni,de ha újra vennék akit akkor a 120x50x50 és is bevälalnam!Igaz oda mar kéne szűrőt is cserélni!
 
Szia!Szerintem a 120x40x50-es lenne a nyerő!De mivel mélységben nem tudsz variálni,de ha újra vennék akit akkor a 120x50x50 és is bevälalnam!Igaz oda mar kéne szűrőt is cserélni!
Csak ha jól sejtem most bútort nem szeretne cserélni, ezért adott az alap terület mérete. Én a magasabbra szavaznék, ki tudja, nem-e akarsz feljebb építkezni, vagy nagyobb növényeket, akkor meg jól jöhet az a plusz 5 centi
 
Csak ha jól sejtem most bútort nem szeretne cserélni, ezért adott az alap terület mérete. Én a magasabbra szavaznék, ki tudja, nem-e akarsz feljebb építkezni, vagy nagyobb növényeket, akkor meg jól jöhet az a plusz 5 centi
Azért is írtam,hogy 120x40x50.50 az a magasság!Nem?
 
Kezdhetek aggódni, hogy mikor úszik el a szoba és az akvárium lakói? @Pecás ?
Ha csak ki nem borítod, akkor szerintem nem.:)
Azt figyeld, hogy nem alakul-e ki buborék a ragasztó és az üveg között, bár ha ez a buborék a fenéküveg felől alakul ki, azt a fekete sziló miatt nem fogod látni.
Azt jól látom, igaz, hogy a polifoam alátét 1-2 mm-t túllóg az akván? Ha igen, akkor itt meg fog jelenni a víz, amit ha letörölsz (mert az ember arra gondol, hogy matatott az akvában és csak lefolyt a fronton a víz) mindig újra ott lesz.
Na, akkor sűrgősen nézz majd új kád után:eek:, addig no para!;)
 
Sziasztok!

105x40x40-e-s akváriumot szeretnék csináltatni, kérdéseim a következők:
Működik-e merevítések nélkül?
Ha igen, hanyas üvegből kell csinálni, hogy biztonságos legyen?
Ha nem, akkor csak hosszanti merevítés elég-e hozzá?
Ki az aki ezt nekem iparosan, szépen meg tudja csinálni, tudtok-e szakembert hozzá, aki szépen dolgozik, és megbízható?
Kb. mennyibe kerülne? (Nem kell optiwhite.)

Köszi
 
Sziasztok!

105x40x40-e-s akváriumot szeretnék csináltatni, kérdéseim a következők:
Működik-e merevítések nélkül?
Ha igen, hanyas üvegből kell csinálni, hogy biztonságos legyen?
Ha nem, akkor csak hosszanti merevítés elég-e hozzá?
Ki az aki ezt nekem iparosan, szépen meg tudja csinálni, tudtok-e szakembert hozzá, aki szépen dolgozik, és megbízható?
Kb. mennyibe kerülne? (Nem kell optiwhite.)

Köszi
Egyszerüen a GA nak irj es ök segitenek.
 
Sziasztok!
Opti akváriumot szeretnék csnáltatni. Tudnátok ajánlani helyeket ahól érdemes lenne érdeklődjek? Sopron-Győr-Tatabánya vonalon gyakran mozgok.
Esetleg tudnátok abban segíteni,hogy egy 150széles,35mély aksinak mennyire lenne ideálís a 35 magasság? Nagyobbat nem nagyon szeretnék.
 
Sziasztok!
Opti akváriumot szeretnék csnáltatni. Tudnátok ajánlani helyeket ahól érdemes lenne érdeklődjek? Sopron-Győr-Tatabánya vonalon gyakran mozgok.
Esetleg tudnátok abban segíteni,hogy egy 150széles,35mély aksinak mennyire lenne ideálís a 35 magasság? Nagyobbat nem nagyon szeretnék.
Elég vacak méret.
Ausztria?
 
Back
Oldal tetejére