• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium indítása algamentesen!?

16 liternyi a teljes hasznos térfogatuk együtt, ebből szerintem olyan legalább 12 mehet biológiai szűrésnek
És nagyon szemezek a Twinstarral :rolleyes:

JBL-ben van előszűrő úgy tudom, a legalsó kosárba mehet biológia vagy mechanikai szűrőanyag mindkét szűrőbe ezt te döntsd el. Nálam egyből Substrat Pro van legalul előszűrővel. Utána mindenhova biológiai és az utolsó kosárva (alulról nézve) perlon + Seachem Purigen.

Twinstar jó cucc, az elején nagyon jól tud jönni és nem kell a köveket sem sikálni.
 
Szerintetek mit tegyek? (szóval a 240 literes indítása lenne a cél)
1, meglévő EX1200-asom feltölteném siporax-al és viszonylag több növénnyel indítanék
2, vennék még egy EX1200-ast és azt is feltöltöm siporaxal, elég kevés növénnyel indítok
3, meglévő EX1200-asba veszek kevesebb siporax-ot és veszek egy Twinstar Nano-t, ugyancsak kevés növényes indítás
4, bármely más alternatíva mely szerintetek jobb
Már nagyon szeretném indítani az akváriumom, csak hát még mindig nincs meg a pénzem mindenre. A végcél persze, hogy minden meglesz a felsoroltak közül. Na most az indítást csinálhatom-e így még nem "teljes" felszereléssel, vagy mindenképp várjam meg míg minden meglesz, mert nem éri meg?
 
Én egyszer az alábbi cikk alapján indítottam el az akváriumomat, és lényegesen kevesebb algaproblémám volt, mint egy korábbi indításnál. Például előtte 1-2 hét után teljesen elkoszolódtak a szűrő csövei, ezzel a lassú indítással , mikor végre teljes feltöltéssel üzemelt az akvárium nagyon sokáig nem kellett megbontani a csövezést tisztítás céljából. Nem azt mondom, hogy nem volt benne semmi lerakódás, csak azt, hogy nagyon minimális , és nem éreztem, hogy jelentősen megfogná a szűrőt.
Az akváriumi aljzat előkészítése II. A “DSM” módszer | Nigro Blogja
Szóval míg nincs meg minden, nevelhetsz egy kis gyepet;)
 
Sziasztok!

Nem tudom olvassa e még valaki ezt a fórumot, remélem igen.
20 napja indítottam egy 102 literes akit: eheim biopower 240 belső szűrő, 2x24 watt napi 7-8 órában, tropica táptalaj, felette amazonia, 4 fajta növény, GA wellnessel. A 2. héten vettem észre hogy a víz zöldessé kezd válni. Első héten napi 50% vízcsere, 2.héten kétnaponta, 3. héten háromnaponta ugyanez.
Kell e közbeavatkoznom, vagy várható hogy az aki beáll és elmúlik a zöldes szín?
Köszi az esetleges válaszokat!
 
Sziasztok!
Látom elég régi a topic, gondoltam felélesztem :D
A sztori annyi, hogy anyumnak nagyon tetszett az akváriumunk (háhá :D) és odaadtam neki a régi 50l-es medencét. Tetszik neki a növényes akvarisztika, de se ideje, se energiája, se tudása nincs egy hightech akváriumot üzemeltetni :)
Szóval egy lowtech "önfenntartó" minimális energia befektetésű akváriumot szeretnék nekik összetákolni.
Az lenne a kérdésem, hogy van- e valakinek tippje, hogy pl. hogy lehetne "megúszni' az első hetekben a napi vízcseréket katasztrófa nélkül. (Tuti nem fog naponta vödrözni, én meg nem szeretnék ezért naponta utazgatni...). "Száraz indítás" esetleg, hogy megerősödjenek a növények?
Valamint bármi egyéb ötletet nagyon szívesen fogadok!
Köszönöm! :)
 
Sziasztok!
Látom elég régi a topic, gondoltam felélesztem :D
A sztori annyi, hogy anyumnak nagyon tetszett az akváriumunk (háhá :D) és odaadtam neki a régi 50l-es medencét. Tetszik neki a növényes akvarisztika, de se ideje, se energiája, se tudása nincs egy hightech akváriumot üzemeltetni :)
Szóval egy lowtech "önfenntartó" minimális energia befektetésű akváriumot szeretnék nekik összetákolni.
Az lenne a kérdésem, hogy van- e valakinek tippje, hogy pl. hogy lehetne "megúszni' az első hetekben a napi vízcseréket katasztrófa nélkül. (Tuti nem fog naponta vödrözni, én meg nem szeretnék ezért naponta utazgatni...). "Száraz indítás" esetleg, hogy megerősödjenek a növények?
Valamint bármi egyéb ötletet nagyon szívesen fogadok!
Köszönöm! :)

Hát beállt szűrő alap lenne ebben az esetben. A sajátodéban forgatod esetleg 1-2 hónapig ( ha nem sürgős az indítás). Talajnak valami olyan kéne ami nem ammónia bomba az elején. Bacicucc! És még a fénnyel is játszanék: az elején kevesebbet világít és fokozatosan emelem. Ja még valami ami fontos sok növénnyel kezd.

Ezek lennének az én tippjeim de a szakik majd kijavítanak meg persze kiegészítenek. (tudod ők azok akik már sokszor csináltak ilyet nekik olyan mint nekem fogat mosni vagy bekeverni a shakeert .... :) )
 
Valamint bármi egyéb ötletet nagyon szívesen fogadok!
Én egyszer indítottam el úgy akváriumot, hogy hetekig csak a talaj és annyi víz volt benne, hogy épp ellepje. Itt a lényeg az volt, hogy az aljaz bacikultúrája víz felettiről víz alattivá alakuljon át. Mikor utána beüzemeltem, lényegesen kevesebb gond volt. Pl a csöveket is később kellett takarítani , mint amikor simán indítottam. @Nigro blogjában van is erről az indításról írás.
http://www.nigro.hu/2009/01/23/az-akvariumi-aljzat-elokeszitese-ii-a-dsm-modszer/
 
Ha indításnál már majdnem a harmadik héten vagyok, a növények beindultak, garnélák, csigák másfél hete benne vannak, s eddig nemigen volt alga, akkor az induláskori algásodásra kell még számítanom? (Táptalaj van, 5 centi tropica fedéssel.)
 
Ha indításnál már majdnem a harmadik héten vagyok, a növények beindultak, garnélák, csigák másfél hete benne vannak, s eddig nemigen volt alga, akkor az induláskori algásodásra kell még számítanom? (Táptalaj van, 5 centi tropica fedéssel.)
Alga mindig jöhet :)
Na de komolyra fordítva: Én már szinte el is felejtettem, hogy mi az indításkori algásodás. Éppen ezért a barna alga mindig meglep :) ő a 4-6. héten érkezik általában... (bár nálam alig vannak algaevők, velük talán ez is észrevétlenre redukálható lenne)
 
Back
Oldal tetejére