• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium indítása algamentesen!?

milan88 said:
Kedves Akvaristák!
A véleményeteket szeretném kérni.
Veszíthetek-e azzal, ha az új növényes akváriumomba, betelepítés és aljzat előtt, járatom a szűrőt 1-2 hetet green bacterral.
Sötétben persze. Szeretném, hogy a szűrőm "beérjen".
112 L-es de úgy tervezem, hogy csak 40 liter vízzel járatom az elején. Majd 1-2 hét után a 40 liter vizet leszívom. Berendezem, majd azzal a vízzel töltöm fel. Meg persze kiegészítem csapvízzel.
Mi lehet ennek a hátránya? Vagy nincs előnye se sok? Feleslegesnek gondoljátok?
Köszönettel,
Sz.M.

Ha üres akváriumban járatod akkor nincs semmi értelme, nem fog baktérium telepedni a szűrődbe, nincs a baciknak táplálék. Naponta szórjál egy csipet haltápot a vízbe.
 
Remélem ebbe a posztba illik a problémám.
Jelenleg működő 110l-es akváriumomat szeretném újraindítani. Felhasználva az akit, külső szűrőt, ... szóval mindent.
A probléma, hogy nyomokban de sajnos van ecsetalgám, amit szeretném, ha az indulás után csak a múlté lenne.
Természetesen új talaj, növények lennének.
Mit ajánlatok, mivel takarítsam le az algát az eszközökről, amivel biztos eltűnik?
Gondoltam rá, hogy fürdetni kellene hipoban, vagy sósavban.
Szűrőközeg kuka?
Várok bármilyen jó tervet, megoldást, bármit.
 
Sziasztok!

Utolért engem is az őrület. Két napja berendeztem első akváriumomat. Sokat olvastam és teszem ezt a mai napig is e témában. Már kellően nagy a zavar bizonyos tekintetben. Tisztázni szeretnék egy számomra ellentmondásos dolgot a segítségetekkel.
Először jöjjenek a tények: Két napos akvárium. 2db külső Eihem szűrő. Nagynyomású Co2 beadagolás. JBL táptalaj és ADA Amazonasz fedőréteg. Bruttó 105L aki. (120x25x35) 4x36W fénycső világítás (2db Osram daylight és 2db Osram Floura). Két féle növény HC és Eleocharis parvula. 2/3-1/3 arányban. Víz 100% RO, 25C fok. Mérésem alapján 3Kh ás 6,5Ph. Táp: GA wellness.
Az első pár hét működtetése zavaros a fejemben. Mint tudjuk (főleg ti ) a HC nagyon fényigényes növény. Olvasmányaim alapján az algásodás elkerülésének egyik tényezője (több mással együtt) a csökkenett világításban rejlik. Időtartamban és mennyiségben is. A leckében azt is megtanultam, hogy a kívánatos baktériumok kialakulásnak legalább 3-4 hétre van szüksége. Namost. Ha 3-4 hétig csak fél gőzzel fogok világítani nem lesz annyi a HC-nak? Már most 2 nap után látok olyan csomókat a vízben amiről sok mindent el lehetne mondani csak azt nem hogy kicsattannak az egészségtől. Basszus és még csak a második nap :shock: A Co2-t is nagyon szerti angyalom. Azt tanultam ha tolom a gázt a bacik nehezebben telepednek meg, áll be az egyensúly. Most akkor mi is van? Próbáltam minden körülményt leírni. Tanácstalan vagyok. Mit tegyek?
 
A KH-t próbáld 4 fölé, úgy 5-re belőni. Adj hozzá vmennyi csapvizet is. 4 alatt nagyon ingadozó a ph.
A 4x36W (144 W) nagyon sok lesz 105 literre, le kellene belőle venni.
 
Most nézem, hogy csak 35 magas az akid. Így egy picit kevesebb fény is elég.

Fontos lenne, hogy ne az óraszámokkal játsz, inkább a fénycsövekkel. Figyeld a növényt és ha úgy érzed nem halad elég jó tempóban nézz rá a CO2-re és a fényre.
Kevés fénynél lassan indul meg a növény. Detto CO2.

Szóval amit reggel szerettem volna írni. Nem kell félni az algáktól, mert amitől félünk az be is következik :lol:
Vannak indításkor jelentkező alga fajták és az akvárium különböző szakaszaiban jelentkezők.

Remélem sikered lesz a növénykével. Türelem kell hozzá. ;)
 
viktorlantos said:
Most nézem, hogy csak 35 magas az akid. Így egy picit kevesebb fény is elég.

Fontos lenne, hogy ne az óraszámokkal játsz, inkább a fénycsövekkel. Figyeld a növényt és ha úgy érzed nem halad elég jó tempóban nézz rá a CO2-re és a fényre.
Kevés fénynél lassan indul meg a növény. Detto CO2.

Szóval amit reggel szerettem volna írni. Nem kell félni az algáktól, mert amitől félünk az be is következik :lol:
Vannak indításkor jelentkező alga fajták és az akvárium különböző szakaszaiban jelentkezők.

Remélem sikered lesz a növénykével. Türelem kell hozzá. ;)

Akkor megpróbálom a következőt:
Kiiktatom az egyik fénycsövet és napi 8 órát világítok. Véleményed szerint fluora vagy daylightcsövet vegyek ki a rendszerből?
 
Sziasztok!

Lassan két hete indítottam növényes akváriumomat. Eddig sikertörténetnek élem meg a dolgot. (kop-kop) Algának nyoma sincsen a növények lassan de biztosan fejlődnek. A mai napig 50% vízcserét csinálok. RO+ csapvíz 5kh-ra emelve, magas nyomású CO2 és GA wellness tápozás mellett.
Az lenne a kérdésem, hogy annak nincsen hátránya ha az 50%-os vízcsere periódust kitolom az általános 1 hétről pl 3 hétre?
 
Érdeklődnék!
Holnap indítanám a 240L akváriumomat 2db 1000L/h-s szűrővel.
Nem szeretném, ha flow miatt alakulna ki a barna alga.Koralia Nano Evo val kipotolnám ,ha kell mekkorát vegyek?
 
Sziasztok!
Van egy kis pár literes akváriumom, amit kísérletezés és tanulás céljából akarok elindítani. "Víz nélkül" szeretném beindítani. A növények HC, parvula, elatine. Amikor benőtte mindenki amit be kell, csak utána menne bele víz. Sajnos nem találtam róla leírást hogy csináljam, pedig valahol mintha olvastam volna. Talaj be, növények be, folpack az akva tetejére, napfény az ablakból, napi 2 szellőztetés és spricnizés (lágy vízzel, benne GA mikro, makro)?? Ez így helyes, vagy inkább hülyeség? Szeretném témában tapasztaltak segítségét kérni, mire figyeljek oda. :watching: :dummy1:
 
Most(hétfőn 11.) indítottam egy 67 literes akit és mára már(14.) kis algapöttyöket láttam :(
A szűrőm egy belső szűrő 300L/h ;( igen ez nagyon nemjó de sajna egy ideig még ez lesz.
Szerintetek mit tegyek? Vettem neptun algagátló szereket szerintetek mehet az akváriumba?
 
Sziasztok. Véleményeteket szeretném kikérni, mert döntés helyzetben vagyok épp még döntésképtelen. Készülő 240 literes akváriumomban nem szeretnék algát meglátni se (jó tervek tudom...:D ) Egy EX1200-as és egy Jbl CP 1500-asom van eddig, ezekbe 5 liter siporaxot és 5 liter mátrix tropot terveztem eddig. Kérdésem az lenne, hogy melyik utat csináljam tovább?
a, veszek még egy EX1200-ast (szentem sorba kötném a két egyformát hogy ne legyen nagy flow) és a 24 liternyi szűrőtérfogatból jó pár litert megrakok általatok jónak ítélt bio szűrőanyaggal
b, veszek egy twinstar nano-t
c, bármi más alternatíva ami szerintetek ideálisabb lenne a fenti kettőtől
Előre is köszi a segítséget. :) u.i.: 4x54 vagy 6x54 világítás lenne, nagynyomású CO2, és fénytkedvelő sok növény
 
Back
Oldal tetejére