• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium indítás kevés növénnyel?

Sporky

Kertész szaki
Lassan szeretnék beindítani egy 65 literes akváriumot. A gondom az, hogy már minden megvan hozzá, csak a növények hiányoznak. Illetve van egy pár tő cryptom átmenetileg egy kis akiban.
Az lenne a kérdés hogy járható-e az az út, hogy kevés növénnyel elindítom az akváriumot (nagyon kevéssel), és ha sikerül beszereznem további növényeket akkor azokat később ültetem be. Félek a növényrendeléstől ebben a hidegben, a környező boltoknak pedig elég szegényes a kínálata.
A szűrő egy JBL e701-lesz, egyelőre gyári töltettel. Az indítást bacikkal gondoltam, és a kevés növény miatt mondjuk halkajával etetném a őket.
Vélemény, illetve megoldás? :)
 
A JBL gyári töltete 90% szivacs, így szerintem nem gond, hogy kevés növénnyel indítasz! :) Ha 2 hét után raksz be halakat is, akkor nem feleslegesen szórod majd be a halkaját! :)
 
Lassan szeretnék beindítani egy 65 literes akváriumot. A gondom az, hogy már minden megvan hozzá, csak a növények hiányoznak. Illetve van egy pár tő cryptom átmenetileg egy kis akiban.
Az lenne a kérdés hogy járható-e az az út, hogy kevés növénnyel elindítom az akváriumot (nagyon kevéssel), és ha sikerül beszereznem további növényeket akkor azokat később ültetem be. Félek a növényrendeléstől ebben a hidegben, a környező boltoknak pedig elég szegényes a kínálata.
A szűrő egy JBL e701-lesz, egyelőre gyári töltettel. Az indítást bacikkal gondoltam, és a kevés növény miatt mondjuk halkajával etetném a őket.
Vélemény, illetve megoldás? :)

A szivacsok nem a legjobbak (finoman szólva) a biológiai szűréshez (ami a legfontosabb).
Milyen talajt használsz, (táptalaj, és normál talaj) milyen erős világítást?
Én a helyedben nagyon keveset világítanék az elején, és csinálj minél gyakrabban vízcserét.
Nagyon fontos, hogy az akvárium indítását minél több növénnyel csináljuk, mert a szűrőd a kezdeti "ammónia bumm"-mal nem fog tudni mit kezdeni, az algák viszont igen...
Én 100%, hogy nem indítanám el így, inkább megvárnám, míg tudok növényt is szerezni.
 
Szerintem is nyugodtan rendelj vagy akár itt a fórumon postázással. Megkönnyíted a dolgod a sok növénnyel még ha olyan növény raksz be amit nem akarsz később bármikor cserélheted ha már beállt az aki.:)
 
Ne indítsd el növény nélkül! Föleg rendes szűrőnyag nélkül! Ha az üres akit szórod halkajával brutál alga lesz! Szerintem a szűrőanyagot is cseréld jobbra mielőtt belekezdesz. Nyogodtan rendelhetsz, majd ha röpködnek a minuszok akkor lesz gond.
 
+1 a ne indítsd el kevés növénnyel verzióra.Több okból kifolyólag sem szerencsés minimális növénnyel kezdeni.
És ahogy már sokan csinálják itt a fórumon böngészd az ingyenes növény,vagy ingyenes növény aktív naplóval rendelkező topikot.
De egy egy akváriumszétbontás,kiárusításnál is potom összegekért tudsz nagy mennyiségű növényhez jutni.
A szűrésre pedig egyértelmű szivacs ki, bio szűrőanyag be.Ha nincsen a drágábbra pénz akkor jó az olcsóbb megoldás is pl a sera siporax,meg alulra valamilyen kerámiagyűrű.Felül meg egy réteg perlon aztán mehet is a szűrés.Később meg cserélheted bármire.
Én is olyan növényekkel kezdtem amiből talán ha egy típus maradt bent az akváriumban,de mikor indítottam akkor hasznos volt minden kis élő,táplálkozó növényke ;)
 
Köszönöm a válaszokat, akkor próbálok egyszerre sok növényt szerezni.
Megjött a szűrő, 3 tálca van benne. Az alső tálcában jbl micromec van, a középsőben és a felsőben dupla szivacs. A felső tálcán van még az előszűrésre két kifli alakú "szivacs" a széleken. Itthon találtam még kb fél liter serra biopurt, ezt érdemes az egyik szivacs helyére betenni?
 
Köszönöm a válaszokat, akkor próbálok egyszerre sok növényt szerezni.
Megjött a szűrő, 3 tálca van benne. Az alső tálcában jbl micromec van, a középsőben és a felsőben dupla szivacs. A felső tálcán van még az előszűrésre két kifli alakú "szivacs" a széleken. Itthon találtam még kb fél liter serra biopurt, ezt érdemes az egyik szivacs helyére betenni?

A középső és a felső tálcában lévő szivacs helyére rakjál valami rendes szűrőanyagot. Pl Eheim substrar pro, Seachem matrix. De ha nem akarsz rá sokat költeni bármilyen más biológiai szűrőanyag jobb mint a szivacs.
 
A szivacsok nem a legjobbak (finoman szólva) a biológiai szűréshez (ami a legfontosabb).
Milyen talajt használsz, (táptalaj, és normál talaj) milyen erős világítást?
Én a helyedben nagyon keveset világítanék az elején, és csinálj minél gyakrabban vízcserét.
Nagyon fontos, hogy az akvárium indítását minél több növénnyel csináljuk, mert a szűrőd a kezdeti "ammónia bumm"-mal nem fog tudni mit kezdeni, az algák viszont igen...
Én 100%, hogy nem indítanám el így, inkább megvárnám, míg tudok növényt is szerezni.
kezdeti ammónia bumm? mitől?
 
kezdeti ammónia bumm? mitől?
Attól, hogy egy friss akvárium indításánál semmilyen lebontó baktériumod nem lesz még, és egy ilyen közegben az ammónia felhalmozódása okozza a gondokat, egyrészt algásodást, másrészt ugye a halakra és garnélákra is veszélyes.
Egy idő után a talajban és a szűrődben (és gyakorlatilag mindenhol) különböző lebontó baktériumok szaporodnak el, amik feldolgozzák a káros anyagokat. A frissen ültetett növények sem vesznek fel sok tápanyagot az első időkben, mert az új helyen először a gyökereiket kell kifejleszteniük, csak utána kezdenek levelet növeszteni.
 
Attól, hogy egy friss akvárium indításánál semmilyen lebontó baktériumod nem lesz még, és egy ilyen közegben az ammónia felhalmozódása okozza a gondokat, egyrészt algásodást, másrészt ugye a halakra és garnélákra is veszélyes.
Egy idő után a talajban és a szűrődben (és gyakorlatilag mindenhol) különböző lebontó baktériumok szaporodnak el, amik feldolgozzák a káros anyagokat. A frissen ültetett növények sem az vesznek fel sok tápanyagot az első időkben, mert az új helyen először a gyökereiket kell kifejleszteniük, csak utána kezdenek levelet növeszteni.
Egy induló akváriumba ha nem rakok halakat (mert ugye szűz akváriumba nem megy hal általában) és nem Amazonia-val operálok, akkor mitől termelődik ammónia? Ez tényleg nagyon érdekel.
 
Egy induló akváriumba ha nem rakok halakat (mert ugye szűz akváriumba nem megy hal általában) és nem Amazonia-val operálok, akkor mitől termelődik ammónia? Ez tényleg nagyon érdekel.
Ez jó kérdés, pontosan én sem tudom, hogy "honnan" alakul ez ki, de gyanítom, hogy a talaj-ból.
 
Back
Oldal tetejére