• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvarium hálószobában

Felvidéki

Tapasztalt kertész
Sziasztok. A véleményetekre lennék kíváncsi. Szeretnék egy 112l-es akváriumot CO2 vel, legalább 4 kg-os palackkal. Szerintetek biztonságos hálószobában tartani?
 
Mire gondolyz?Felrobban a co2 palack?En egy 240 es egy 36l között alszom.És milyen jól.
 
Fél, hogy egy hangos szűrő miatt kirakja az asszony. :D
Viccet félre nálunk csak egy 30-as van, garzon lévén a hálószobában. Ha a hangtól tartasz, akkor szűrője válogatja. A mostani Eheim 2213-asnak akkor lett zavaró a hangja, amikor bekerült a szekrénybe, és berezegtette az egész szerkezetet (sarokíróasztal, van benne anyag). Tettem alá szivacsot, és kipárnáztam az oldalsó falakat, azóta semmit se hallani.
 
Ha szivárog, az fel fog tűnni. Belehalni nem fogtok egy eseteges szivárgásba sem. Itt a GA CO2-es biztonsági tájékoztatója.
A lényeg belőle:
GA said:
A CO2 palackok normál, otthoni használat mellett semmilyen veszélyt nem jelentenek a környezetre vagy az egészségre. Köztudott, hogy a legtöbb irodában vagy otthonunkban elhelyezett tűzoltópalackban is például pont ugyanez a folyékony állapotban lévő szén-dioxid található meg.

A normál használat mellett; vagy rendkívül ritkán előforduló esetleges hirtelen biztonsági szelep nyitáskor vagy csap nyitáskor – gáz vagy szárazjég formában történő távozáskor – a CO2 gáz:

- NEM mérgező

- NEM tűzveszélyes

- NEM robbanásveszélyes

- SEMLEGES anyagként viselkedik, nem lép reakcióba a környezetével.

- Hirtelen, nyomáscsökkentő szelep nélküli nyitáskor közeli, követlen érintkezés esetén FAGYASZTÓ hatású!

Én jobban tartok az üveg elrepedésétől, mint a palack robbanástól. ;)
 
Tegnap a én párom is megkérdezte rendben lesz a palack? Nem lesz vele gond?
Gondolom ő a igazi robbanásra gondolt.
 
Üdv!
Csatlakozom az előttem szólókhoz, nem okozhat problémát a palack. 10 éve dolgozom egy laborban ahol a CO2 mellett 150 bar nyomású nitrogén carbogén és 200 báros oxigén palack van a hátam mögött. Egy biztonsági tényező van: ne dőljön el a palack. ( ki kell kötni) A szivárgásnak 50 bar nyomás mellett jól hallható hangja van. És bár mérgező gáz nem tud feldúsulni olyan mennyiségben hogy gondot okozzon. Nálunk az inkubátorokban 6% CO2- van a nyitogatástól ez nyilván a laborba jut ki, és még mindig élünk.:) Bár lehet, hogy egy magashegyi túrát ugyanúgy megteszek mint a serpák .:)
Attila, Tapolca
 
Back
Oldal tetejére