• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium elhelyezése a lakásban

Szerintem ha eddig is párásodott,penészedett,az akitól nem fog jobban.Az ok nem az akvárium lesz akkor sem,hanem a műanyag ablak.
Én mondok egy példát neked.Ide s tova 4 éve van nyitott akim.Nem volt gond a párával,penésszel.Mi egyenlőre nem műa. alakot tettünk be,hanem
a padlásra leraktunk 5 cm-es hungarocelt.No kezdett is penészedni tavaly a nappali,pedig milyen régóta van akvárium.
Ez éppen úgy van,mint az algával.Az okot kell megszüntetni,amiért penészedik.Akvárium ide vagy oda,nem attól vagy lesz,van a penész,van anélkül is.

Elsősorban arról kell meggyőznöd a szüleidet,hogy tegyenek az ablakba Viktor által is említett szellőzőket.Ezeket utólag is be lehet építeni.
Ezek úgy tudom teljesen automaták(áram nélkül).Nem tudom hogy ,de valahogy érzékelik,mikor kell beengedni egy kis levegőt.
Keress rá a neten "ablakszellőző" néven találsz rá sok példát.
Így néznek ki.Penész volt nincs.
LEGSZE050.jpg

fakro_v40.jpg
g3.gif
 
Huhh köszönöm ezt a sok hozzászólást! :) (y) Nagyon nagy segítség!
Akkor erőt veszek magamon, és felhozom a témát a szüleimnél.;)
 
A szakirodalom napi 3x15perc szellőztetést ír elő műa,ablak esetén!
Penészedni akkor fog a lakás ha hőhidas!
Ha normálisan le van szigetelve egy lakás nem fog penészedni!
 
Örülök, hogy megtaláltam ezt a topicot, a párásodás sajna nálunk is problémát jelent. Tégla épület, műanyag nyílászárókkal. Brutál a szigetelés, és emiatt január környékén már a penész is megjelenik, pedig szoktunk szellőztetni. A házban a legtöbb lakás párásodik, a beköltözés után 1-2 évvel a lakók reklamáltak az építtetőnél, és megcsinálták az ablakok tetejére azt a kis billenthető szellőzőt. Semmit nem ér.
De ettől én még nm mondok le az akváriumról, remélem nem lesz sokkal-sokkal rosszabb a helyzet.
Egy fórumon olvastam egy alternatív páramegkötő módszert, lehet, hogy ki fogom próbálni: "a József körút 65-ben kilóra lehet CaCl2 granulátumot venni ami jobban köti a párát mivel nagyobb a felülete.És 1kg olcsóbb mint a 1/2kg-os tabletta.Egy műanyag tésztaszűrőbe téve egy kisvödörre kell tenni, és működik."
A Ceresit stop tudtommal nem sokat ér. Az elektromos páramentesítő berendezések meg nagyon drágák, és rengeteget fogyasztanak :(
 
Nagy mennyiségben a szilika gél is jó lehet, ezt találod a ciposdobozban. Higroszkópos anyag ez is.
 
Ismerős a probléma, nálunk is gondot jelentett ez a dolog, nem akarlak elkeseríteni, de ez az akvárium nélkül is meglenne. az akváriummal kicsit erősebb, de nélküle is megvolt nálunk.
aztán kaptunk egy tippet és azóta szinte teljen megszűnt.
- először is a fűtési szezon kezdetekor ultra szavo-val lefújjuk a kritikus helyeket.
- a lakásban átlag 22-23 fok körül van, egyrészt rengeteget meg lehet spórolni, másrészt egészségesebb is.
- minden reggel és este minden ablakot kinyitunk kb 5 percre, de rendesen, nem bukóra, hanem sarkig:) pár perc alatt ezzel az erős szellőztetéssel sokkal hatékonyabb védekezést lehet elérni a túlzott párásodás és penészesedés ellen.
 
Újabban mint macskaalmot is lehet kapni szilikagélt.1600-1800ft egy csomi,ami azt hiszem 1kg-os.
Regenerálható.
(Nekem a díszmunkáimhoz kell ilyesmi;))
 
Nekünk egy kb 15-20cm átmérőjű lyuk van vágva a téglába és rászerelve valami szellőző berendezés nem tudom milyen
elvileg a fűtés miatt kell, mert a kandalló a lakás légteréből veszi a levegőt. Viszont azt mondták, hogy nagyon jól szellőzteti a lakást. Elhiszem, mert 3 év alatt még nem jelent meg penész és a nyílászárók sem kezdtek el párásodni.

Esetleg utána lehetne nézni...
 
Ismerős a probléma, nálunk is gondot jelentett ez a dolog, nem akarlak elkeseríteni, de ez az akvárium nélkül is meglenne. az akváriummal kicsit erősebb, de nélküle is megvolt nálunk.
aztán kaptunk egy tippet és azóta szinte teljen megszűnt.
- először is a fűtési szezon kezdetekor ultra szavo-val lefújjuk a kritikus helyeket.
- a lakásban átlag 22-23 fok körül van, egyrészt rengeteget meg lehet spórolni, másrészt egészségesebb is.
- minden reggel és este minden ablakot kinyitunk kb 5 percre, de rendesen, nem bukóra, hanem sarkig:) pár perc alatt ezzel az erős szellőztetéssel sokkal hatékonyabb védekezést lehet elérni a túlzott párásodás és penészesedés ellen.

Az ultra szavo nagyon egészségtelen, a 2x5 perc sarkig viszont nagyon kevés, de a fűtésszámlának már sok! ;)

A mi panelünket 10cm-es nikcellel szigetelték be, holott ezt a fajta épületet kizárólag kőzetgyapottal lehetett volna, épületgépész ismerősök szerint. Ami drágább, macerásabb, de szellőzik az mellett, hogy ugyanúgy (ha nem jobban) szigetel, mint a nikecell. Ennek örömére kicseréltük az összes nyílászárót műanyagra. Akváriumom mindig is volt, de soha nem volt az, hogy ömlik (!) az ablakon a víz egész nap, a penész meg megesz minket. Soha nem volt penészünk korábban. o_O
Szerencsére ismerek fűtés-szellőzés-légtechnikai szakembereket és ők mondták, hogy ha már nem azzal szigeteltek amivel kellett volna, plusz mi ezt még megfejeltük a hermetikusan záródó műanyag ablakokkal akkor nem marad más megoldás csak a nyílászáróba építhető légbevezetők! Persze a legdrágábbat vettük, a páraérzékelőset - ami a légszállítást a belső relatív páratartalom szerint szabályozza (higroszabályozású). Vannak kéziek is, és külön vannak ami direkt olyan helyiségre készültek ahol nyílt lángú gázkészülékek vannak (gáz-vízmelegítő, gáztűzhely, stb.).
Azóta pára, penész nuku, és most télen látszik igazán, hogy nincs semmi pára az üvegen. Egyébként, ha bent terigeted ki a ruhákat az is párolog, nem feltétlenük csak az akvárium. Azóta direktbe nem is szellőztetünk, de komolyan mondom még a közérzetem is sokkal jobb! Egyáltalán nem hűti ki a módszer a lakást, igen kiforrott a technológia. Így, hogy megvettük ezeket a bigyókat + beszerelték ugyan ott vagyunk, mintha fa nyílászárókat vettünk volna. :D Igaz már azok is brutálisan szigetelnek az újfajta üvegek miatt, de azért az anyagában csak jobban szellőzik, meg nem olyan rideg...

Légbevezetők - Aereco
 
Az ultra szavo nagyon egészségtelen, a 2x5 perc sarkig viszont nagyon kevés, de a fűtésszámlának már sok!

nem naponta kell szavozni csak egyszer:D
a 2×5 perc nem olyan kevés, ha kint -10 fok van ;)
fűtésszámla - nekünk házközpontú fűtésünk van - havi 8-9ezer ezzel a módszerrel :) (72 nm a lakás)

Amit belinkeltél amugy tényleg nagyon jó cucc, mi is néztük anno, nekünk manuális van bent, az konkrétan sz@rt se ér (bocs a kifejezésért).
Ez viszont elég profin néz ki.
Annyi kérdésem azért lenne,hogy van redőnyötök? Nem tudom mennyire hatásos ha kivül redőny takarja el azt a részt, ahol van a kivezetése.
 
Napi 2*5 perc teljes átszellőztetés rengeteget számít pára ellen, és egyáltalán nem hűti ki a lakást. Hogy miért mondom ezt? Mert csak a meleg (és párás) levegő megy ki, ami még egy tekintélyes lakás esetén is csak párszáz kg hideg (és száraz!) levegő bejövetelét jelenti (1,13 kg/m+ a levegő sűrűsége azt hiszem), amit a több tonnányi meleg fal és bútorok pár perc alatt visszamelegítenek. Ennél jobb páramentesítés nincs, ráadásul nem kerül semmibe. (y)
 
Napi 2*5 perc teljes átszellőztetés rengeteget számít pára ellen, és egyáltalán nem hűti ki a lakást. Hogy miért mondom ezt? Mert csak a meleg (és párás) levegő megy ki, ami még egy tekintélyes lakás esetén is csak párszáz kg hideg (és száraz!) levegő bejövetelét jelenti (1,13 kg/m+ a levegő sűrűsége azt hiszem), amit a több tonnányi meleg fal és bútorok pár perc alatt visszamelegítenek. Ennél jobb páramentesítés nincs, ráadásul nem kerül semmibe. (y)
Egyetértek.
Nekem kb fél méterre van az ablaktól,többször,rövidebb ideig szellőztetek és nincs pára az aksin.
Zárt aksin, ez gondolom más.
 
nem naponta kell szavozni csak egyszer:D
a 2×5 perc nem olyan kevés, ha kint -10 fok van ;)
fűtésszámla - nekünk házközpontú fűtésünk van - havi 8-9ezer ezzel a módszerrel :) (72 nm a lakás)

Amit belinkeltél amugy tényleg nagyon jó cucc, mi is néztük anno, nekünk manuális van bent, az konkrétan sz@rt se ér (bocs a kifejezésért).
Ez viszont elég profin néz ki.
Annyi kérdésem azért lenne,hogy van redőnyötök? Nem tudom mennyire hatásos ha kivül redőny takarja el azt a részt, ahol van a kivezetése.
Nincs redőny, így vettünk hozzá egy rovarrácsot, ami eső ellen is takar (hacsak nem alulról esik fölfelé az eső :D), de van direkt redőnyhöz is. Nem a legolcsóbb cucc, épületgépész cégünk van így nagyker áron hozzájutottam, még így is 15 papír volt az esővédő-rovarráccsal együtt (+5 papíré rakták be ez beszorozva 4db-al)...de ez tényleg megérte! (y)
 
Műanyag ablaknál napi 3x15perc szellőztetést ír a szakirodalom!(sarkig kinyitva,persze -20 fokban elég a fele idő is)
Penész ott alakul ki ahol hőhíd van!
Nikecelnél a grafitszemcsés a legjobb tudtommal!
Az ablakba szerelhető szellőzés nem rossz!
Lényege,hogy lassan engedi be a friss levegőt így annak van ideje felmelegedni!
A fa ablak csak akkor jó ha minőségi!
 
Olyan 20e körül van. Van gagyi is olcsóbban, de az nagyon lehűti a lakást annyit nem ér. Igen lassan is engedi be, meg nem állandóan csak ha szükségeltetik, azért higroszabályozású. Nem lenne a nikecell gond - nagyon is jó -, de mivel salak beton elemekből épült a ház így szellőznie kell és a nikecell teljesen lezár anyagában, de a kőzetgyapot "természetesebb" szigetelő anyag kb. mint a fa vs. műanyag nyílászáró... A hőhídban igazad van, a mi esetünkben ez az ablak üvege és ezzel nem lehet mit kezdeni, csak azt ha "kinyírjuk" a párát! Aszem így sikerült is. :)
 
Üvegnél meg lehet próbálni a gázos vagy a 3 rétegű hőszig üveget!
Ezeknek a hőátbocsátási tényezője 1k,1.1k illetve 0.8k!
Ezek minimálisan párásodnak!
 
Back
Oldal tetejére