• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium bútor

8x100-as faszerkezetépítő csavar, 6-os fafúróval előfúrva. Azért nincsenek középen a csavarfejek mert így fért el egymás felett a két bazivastag csavar, de nem egyenesen fúrtam bele, hanem mindig átlósan, hogy nagyobbat fogjon. Vízszintmérőt elfelejtettem szerezni, úgyhogy csak arra figyeltem hogy a keresztlécek felső síkja egy síkban legyen. Így a deszkák szépen felfekszenek majd rájuk. Talán maximum fél centi eltérés lehet a hosszú lécek két vége között. De pontosat majd este mérek... L-vasat a második polc alá tervezek azon lesz csak akvárium egyelőre, de nem tudom mennyire lenne érdemes tovább gyengíteni a faanyagot még 2-2 csavarral.

Szerk.: Na azt hogy rozsdamentes-e azt nem tudom. :D
Ez így jónak tűnik!
Az hosszabbik (4 lyukú) L vasnál nem fontos mindkét lyukba csavart tenni, elég a külsőkbe, meg egyébként sem kell hogy hosszú csavar legyen és különben is csak ott tekerheted bele ahol nem fut fölötte a rögzítő csavar.
Nálunk a vízszintesek voltak hosszabbak 4x35mm-es, fölfelé csak éppen hogy rögzítse 4x25mm-es rozsdamentes.
Elvileg nem érheti sok víz, de szeretek biztosra menni.

A fát mivel és mennyiszer kented le?

A.ttila
 
Ez így jónak tűnik!
Az hosszabbik (4 lyukú) L vasnál nem fontos mindkét lyukba csavart tenni, elég a külsőkbe, meg egyébként sem kell hogy hosszú csavar legyen és különben is csak ott tekerheted bele ahol nem fut fölötte a rögzítő csavar.
Nálunk a vízszintesek voltak hosszabbak 4x35mm-es, fölfelé csak éppen hogy rögzítse 4x25mm-es rozsdamentes.
Elvileg nem érheti sok víz, de szeretek biztosra menni.

A fát mivel és mennyiszer kented le?

A.ttila
2 reteg vekonylazurral fogom kenni. Bar tartanek mar ott... :D
 
Itt tartok egyelore, sajnos hangosabb a deszka fureszeles mint gondoltam es nem szeretnem ha kiatkoznanak a lakok. :D mar csak a szelso deszkalapok bevagasa kell hogy beferjen a gerendak koze, de a dekopirfuresztol osszedol a 10 emeletes... sajnos csak 5tol tudok vele dolgozni igy aprankent fogom bevagdosni, de lehet elviszem szabaszathoz es akkor nem retkelek a padloszonyegre sem.

A legfelso polcot racsavaroztam, simabb a felulet mint vartam. d259fb8afd813c7115fd95fcb3dd0aa0.jpgace84f04dcfb21694883349f13e1cd00.jpgc4fe7293e2152018690b96d48492d520.jpg
 
Kesz a szerkezet es mar festodik is. :) Azt mar latom hogy keves festeket vettem... azon gondolkodom hogy az also feluletet csak egyszer kenem akkor eleg lenne a felso reszekre ketszer is.

Minden esetre mar kozel a cel. Hetvegen rakoltozik a garnelas akvarium. Ugy dontottem nem kell ala L vas. Felfekudtem az egyik polcra meg se nyekkent, az 50 kilos akvariumot siman birni fogja. fbd074b5c24778122f7154f2bf332d71.jpge9f3d32d52db3f8793361474224a5b11.jpg
 
A lécek alsó felét én is csak egyszer kentem. Mondjuk nekem maradt rá vastaglazúr, viszont lusta voltam. :)
 
Na ha ezt előbb látom, akkor nem bútorékkel vacakolok az állványom lábánál....
 
Én tennék a lábaira valami szintezőt. Billegés és a megfeszülés ellen (aminek következményeként akár ki is hasadhat a lábból egy darab - ha nem tökéletes az alsó vágás). Mondjuk ilyeneket:
View attachment 47212
Van belőle befúrós változat is.
Igen ebben van valami, korulnezek mit lehet errefele kapni. :)
 
Kesz a szerkezet es mar festodik is. :) Azt mar latom hogy keves festeket vettem... azon gondolkodom hogy az also feluletet csak egyszer kenem akkor eleg lenne a felso reszekre ketszer is.

Minden esetre mar kozel a cel. Hetvegen rakoltozik a garnelas akvarium. Ugy dontottem nem kell ala L vas. Felfekudtem az egyik polcra meg se nyekkent, az 50 kilos akvariumot siman birni fogja. View attachment 47207View attachment 47208
Jól nézki.. dobj fel egy képest is majd ha bent lesznek az akik..;):happy:
 
Azt mar latom hogy keves festeket vettem... azon gondolkodom hogy az also feluletet csak egyszer kenem akkor eleg lenne a felso reszekre ketszer is.
A festéken soha nem szabad spórolni/ügyeskedni. Amennyi kell rá, azt rá kell kenni, különben mi értelme lenne? Az védi a fát a víztől és a párától. Egyszer csináld meg jól, és sok évig szolgálni fog (tapasztalat).
 
Sziasztok!
3 réteg van rajta de maradt meg festek. Tobb retegnek nem hiszem hogy lenne ertelme, ugyhogy holnap kitalalom a helyet a lakasban es megprobalom valahogy a falhoz furni. Az a baj hogy, igy nem tudom neki tolni a falnak teljesen, mert kabelcsatorna fut vegig a padloszonyegen, es a fal mellett a szonyeg is puposabb egyaltalan nem sik a felulet. A faltol 10-15 centire mar okes lenne, de ugy meg bonyolultabb rogziteni... :(

7f21406d976ce6c8fe41bbd54d7eeb23.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Sziasztok!
3 réteg van rajta de maradt meg festek. Tobb retegnek nem hiszem hogy lenne ertelme, ugyhogy holnap kitalalom a helyet a lakasban es megprobalom valahogy a falhoz furni. Az a baj hogy, igy nem tudom neki tolni a falnak teljesen, mert kabelcsatorna fut vegig a padloszonyegen, es a fal mellett a szonyeg is puposabb egyaltalan nem sik a felulet. A faltol 10-15 centire mar okes lenne, de ugy meg bonyolultabb rogziteni... :(

View attachment 47338
Jól néz ki!

Ha maradt faanyagod akkor abból pár darabot egy méretre vágsz, lepácolod, majd azokat rögzíted a falhoz az állvány mögött, majd utána csavarozhatod hozzájuk a polcot.

Más.
Valaki a múltkor felrakta a varrógéplábat, hogy az jó lehet-e akvárium alá.
Otthon így működik most a 40 literessel, de a majdnem százas is volt rajta (60x40x40), meg se nyekkent!

_SAM3650 (2).JPG

A.ttila
 
Sziasztok!
3 réteg van rajta de maradt meg festek. Tobb retegnek nem hiszem hogy lenne ertelme, ugyhogy holnap kitalalom a helyet a lakasban es megprobalom valahogy a falhoz furni. Az a baj hogy, igy nem tudom neki tolni a falnak teljesen, mert kabelcsatorna fut vegig a padloszonyegen, es a fal mellett a szonyeg is puposabb egyaltalan nem sik a felulet. A faltol 10-15 centire mar okes lenne, de ugy meg bonyolultabb rogziteni... :(

View attachment 47338
Jól sikerült, gratulálok! Szerintem nem tragédia, ha nem simul a falhoz, mert úgyis egy csomó vezetéket, kábelt, csövet kell majd felvinni, legalább egy részét eltudod rejteni.
 
Koszonom az dicsero szavakat! :)

Talaltam olyan L vasat aminek az egyik szara hosszabb mint a masik. Azzal majd szepen falhoz tudom rogziteni ugy, hogy a falon nem virit egy 10 centi hosszu vasdarab.
Ez is egy megoldás.
Én két ilyesmit szerelnék fel a legfelső polc magasságába, úgy, hogy gyakorlatilag nem is látszik. Ha festeni, mázolni, tapétázni kell, egyszerűen kiakasztom, és odébb teszem a polcot.
letöltés.jpg
 
Hat en olcsobb de legalabb rondabb megoldassal csinaltam. :D Igy mar atombiztos a szerkezet.

En nekem eleg simanak tunik a polcok felulete, mindenkepp kell ala hungarocell? Vettem, meretre vagtam, de annyira belerondit az osszkepbe. :( Polifoam amit neztem ujjal is papirvekonyra nyomhato volt... annak nem lattam ertelmet. b0935a1c81b1d0a9f84f1487a9d1067f.jpg
 
Polifoam hablemez 10 mm -Úsztatott aljzatok és padlófűtés alá
Nehéz összenyomni papír vékonyra...
Ilyet neztem OBI-ban es nem tul kemeny. Tudom hogy nem is kell hogy kokemeny legyen de arrol nehezen tudom elkepzelni hogy kiegyenliti a feluleti dolgokat.
 
Polifoam amit neztem ujjal is papirvekonyra nyomhato volt... annak nem lattam ertelmet.
Nem jól csinálod! :) Te újjal nyomod össze pontszerűen, míg az akvárium alja egy nagy lap aminn eloszlik a terhelés. Nekem a 243 literes alatt egy 10mm-es polifoam van, és 9 mm vastagnak mértem az előbb, vagyis csak 1 milit lapult a nagy súly alatt. Az üveg meg a bútorlap közé meg mindenképpen kell valami, mert lehet, hogy te simának látod, de attól még lehetnek benne apróbb elhajlások, valamit ahogy majd töltöd fel vízzel az akváriumot, akkor is előfordulhat, hogy minimálisan enged a bútor. Vízcserekor én is szokok hallani 1-2 apróbb reccsenést, pedig 6db állítható lábbal van beszintezve.
 
Back
Oldal tetejére