• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium bútor

Egyébként sem szorul be, ha nem kap vízet és nem dagad meg! Szerintem nem kell ezt a dolgot túlfejtegetni! A felfelé nyíló ajtó meg nem túl praktikus, nem férsz hozzá a szekrény belsejéhez!
 
Akkor szerintem marad így ahogy az utolsó képeken, maximum nagyobb réssel az ajtók és a szekrény többi része között. Ennyi alátámasztással nem hiszem hogy ennyire meghajlana a cucc. Ha meg mégis, akkor ott más gond is lenne.
 
Sziasztok!

Ha a közép tartó nem tud lejjebb menni (mert alatta is van valami ami a padlóig ér) akkor nem lehet hajlás, az ajtónak záródnia, nyílnia kell rendesen!

A.ttila
 
Ha a közép tartó nem tud lejjebb menni (mert alatta is van valami ami a padlóig ér) akkor nem lehet hajlás, az ajtónak záródnia, nyílnia kell rendesen!
Arra direkt nagyon figyeltem, hogy a tartóoszlopot alulról is tartson meg valami, ami már közvetlenül a padlóval érintkezik. Úgyhogy, úgy néz ki, megszületett a végleges verzió! :D
 
A hajlás az csak az egyik dolog amiért mondtam hogy kívülre rakd. A másik dolog az hogy így nem takar semmire rá az ajtó, mivel nem teljesen zárt a szekrény a beszűrődő fény miatt látszani fog egy vékony fénycsík.
Ezt nem egészen értem, hol fog látszódni fénycsík? Bent a szekrény belsejében, nem?
 
Ezt nem egészen értem, hol fog látszódni fénycsík? Bent a szekrény belsejében, nem?

Ha csak úgy bezáródik kis illesztéssel akkor látni fogod a szűrőcsöveknek vágott lyukakon beszűrődő fényt körben az illesztéseknél. Ha úgy csinálod meg hogy belül egy peremre záródjon az ajtó akkor sehol!
Ezért mondtam hogy megoldható a jelenlegi terveddel.
 
Ha csak úgy bezáródik kis illesztéssel akkor látni fogod a szűrőcsöveknek vágott lyukakon beszűrődő fényt körben az illesztéseknél. Ha úgy csinálod meg hogy belül egy peremre záródjon az ajtó akkor sehol! Ezért mondtam hogy megoldható a jelenlegi terveddel.
Ooh, értem most már! :) Az az igazság, hogy ezt csak álmodozásképp csináltam, ha egyszer eljutok oda, hogy meg is tudjam valósítani, akkor még pontosabban kidolgozom ezeket a terveket, hogy az ilyen apróságokat is megoldjam. De ha már szóba jött az álmodozás, kicsit offolok is: Jelenleg egy 54 literes akváriumom van, elég low-techben. (Sőt, túlságosan is) Az elmúlt két-három hónapban ástam magam nagyon bele a témába, és akkor jöttem rá, hogy gyakorlatilag sikerült az összes alapszabályt megszegnem (54 literre T8-as 16 wattos cső, nincs megfelelő napi szintű tápozás, nincs megfelelő szűrés [apró, nagyon alacsony teljesítményű belső szűrő] és sajnos még sorolhatnám). Viszont ennek a fórumnak a segítségével elég jól kikupálódtam, rengeteget olvastam a témával kapcsolatban, és majd nyáron akarok vállalni valami diákmunkát, amiből finanszírozom egy a mostaninál jóval erősebb konfigurációban (gyakorlatilag az akvárium üvegén kívül mindent lecserélek, semmi nem marad). Ez a rövid távú terv :) De ha már így belelendültem, csak gyorsan az új akiról a tervek: Eheim Professional 3 - 2071, ADA Super Sand Special, Ada Amazonia, és 2 × 24 watt T5, és ha esetleg marad pénzem, akkor valami kisebb CO2 rendszer is. De hát ez egész nyári melót jelent :D
 
Offolok én is: alacsony költségvetésből nem vennék ADA Super Sandet, mert pazarlás lenne, inkább Tropica talaj. Eheim prof 3-at meg ki lehet fogni használtban.
 
Szia!

Szerintem tök jó lesz a bútor, amit javítani kellett volna az első verzióhoz képest, azt már a többiek kifejtették. Attól én végképp nem félnék, hogy beszorul az ajtó a hajlástól, mert ha középen alá lesz támasztva, akkor az elenyésző lesz ennél a hossznál.
Ha már ilyen szép, letisztult a design, akkor lenne két javaslatom: 1. A zsanérokat nem így oldanám meg, hanem hagyományos kivetőpánttal. Azok kívülről nem látszódnának, plusz marni sem kéne hozzásemmit, mivel a terveiden közézáródó megoldással illeszkednének az ajtók, nem ráütődővel. Ehhez pedig kapható (talán a ráütődőhöz is) olyan nem hagyományos pánt, amit négy-négy csavar tart, és nem igényel marást, mivel mechanikailag máshogy van megoldva a működése. Hátránya a hagyományoshoz képest, hogy nincs annyi állítási lehetőség rajta, tehát nagyobb pontosságot igényel a felszerelése. Darabja kb 160 Ft, tehát 20 Ft-tal drágább, mint a hagyományos kivetőpánt. 2. Semmilyen fogantyút (ezt most egy- vagy két g-vel írjuk???) nem raknék rá, úgy még letisztultabb lenne. Ehhez ajtónként egy-egy darab mágneses kilökő kell, plusz hozzájuk egy-egy darab ház (ennek a segítségével nagyon pontosan be tudod állítani, hogy meddig csukódjon az ajtó). Szaktudást nem igényel a felszerelése, 2 csavar tartja. Ezzel érheted el, hogy kb 2 mm-t benyomva az atjót, az kilökődik egy pár centiméternyit. Ez a megoldás további kb 2000 Ft kiadás (de nem kell fogantyút venned), és olyan változatot kell venned a zsanérból, ami nem rugós , hogy a fent említett kis szerkentyű picit ki tudja lökni az ajtót.
Persze teljesen a Te dolgod, hogy milyenre készíted el a bútort, a legszebb mindig az lesz, amit Te terveztél, úgy marad egyedi!
 
Szerintem tök jó lesz a bútor, amit javítani kellett volna az első verzióhoz képest, azt már a többiek kifejtették. Attól én végképp nem félnék, hogy beszorul az ajtó a hajlástól, mert ha középen alá lesz támasztva, akkor az elenyésző lesz ennél a hossznál. Ha már ilyen szép, letisztult a design, akkor lenne két javaslatom: 1. A zsanérokat nem így oldanám meg, hanem hagyományos kivetőpánttal. Azok kívülről nem látszódnának, plusz marni sem kéne hozzásemmit, mivel a terveiden közézáródó megoldással illeszkednének az ajtók, nem ráütődővel. Ehhez pedig kapható (talán a ráütődőhöz is) olyan nem hagyományos pánt, amit négy-négy csavar tart, és nem igényel marást, mivel mechanikailag máshogy van megoldva a működése. Hátránya a hagyományoshoz képest, hogy nincs annyi állítási lehetőség rajta, tehát nagyobb pontosságot igényel a felszerelése. Darabja kb 160 Ft, tehát 20 Ft-tal drágább, mint a hagyományos kivetőpánt. 2. Semmilyen fogantyút (ezt most egy- vagy két g-vel írjuk???) nem raknék rá, úgy még letisztultabb lenne. Ehhez ajtónként egy-egy darab mágneses kilökő kell, plusz hozzájuk egy-egy darab ház (ennek a segítségével nagyon pontosan be tudod állítani, hogy meddig csukódjon az ajtó). Szaktudást nem igényel a felszerelése, 2 csavar tartja. Ezzel érheted el, hogy kb 2 mm-t benyomva az atjót, az kilökődik egy pár centiméternyit. Ez a megoldás további kb 2000 Ft kiadás (de nem kell fogantyút venned), és olyan változatot kell venned a zsanérból, ami nem rugós , hogy a fent említett kis szerkentyű picit ki tudja lökni az ajtót. Persze teljesen a Te dolgod, hogy milyenre készíted el a bútort, a legszebb mindig az lesz, amit Te terveztél, úgy marad egyedi!

Szia!

Eszméletlen jó ötleteket adtál, ezek nekem eszembe se jutottak :D Igazából, ezekkel a technológiákkal amiket leírtál már találkoztam, de valamiért nem gondoltam rá hogy így is lehetne, de mind két ötlet nagyon jó! :) Főleg a második tetszik, mert gondolkoztam is rajta, hogy kéne megoldani ezt az ajtó kinyitás kérdést, anélkül hogy ne bontsam meg nagyon a formát, de most ebben nagyot segítettél! Még egyszer köszi szépen :)
 
Szia!

Eszméletlen jó ötleteket adtál, ezek nekem eszembe se jutottak :D Igazából, ezekkel a technológiákkal amiket leírtál már találkoztam, de valamiért nem gondoltam rá hogy így is lehetne, de mind két ötlet nagyon jó! :) Főleg a második tetszik, mert gondolkoztam is rajta, hogy kéne megoldani ezt az ajtó kinyitás kérdést, anélkül hogy ne bontsam meg nagyon a formát, de most ebben nagyot segítettél! Még egyszer köszi szépen :)
Köszönöm szépen, örülök, ha jó ötletnek tartod a javaslataimat, nem pedig okoskodásnak. Igazából azért vagyok ilyen "naprakész", mert tegnap vettem meg az alapanyagot a saját szekrényemhez, amelynél ezeket a megoldásokat alkalmaztam. Akartam pár képet betenni a készültéről ide egy-két magyarázattal, de olyan gyorsan sikerült összerakni, hogy nem volt idő fényképezni;) Ma délelőtt álltam neki 10-kor, és délután 3-ra végeztem is, és közben volt ebédszünet is...na jó, egy ajtót még fel kell szerelni, csak 4 db csavar hiányzik hozzá, amit mindjárt meg is veszek, hogy még ma befejezzem 100%-osan. Egyébként nem dicsekvésnek szántam a gyorsaságomat, mivel nem rajtam múlt: ma próbáltam ki az új szerszámomat, amivel gyerekjáték pillanatok alatt összecsapolni a lapokat.
 
Szia!
A belső merevítéseknek, ha az oldalakkal párhuzamosan futnak nincsen jelentőségük. Ha merevebbé szeretnéd tenni, akkor átlósan kell illeszteni a kereszt tartókat, vagy a hátfallal merevítheted, úgy hogy a lábak közé, belülre teszed, ahogy a második verzióban.
Tódor
 
A belső merevítéseknek, ha az oldalakkal párhuzamosan futnak nincsen jelentőségük. Ha merevebbé szeretnéd tenni, akkor átlósan kell illeszteni a kereszt tartókat, vagy a hátfallal merevítheted, úgy hogy a lábak közé, belülre teszed, ahogy a második verzióban.

Az igazság az, hogy az a verzió nekem jobban is tetszett, lehet hogy arra visszatérek.



Köszönöm szépen, örülök, ha jó ötletnek tartod a javaslataimat, nem pedig okoskodásnak. Igazából azért vagyok ilyen "naprakész", mert tegnap vettem meg az alapanyagot a saját szekrényemhez, amelynél ezeket a megoldásokat alkalmaztam. Akartam pár képet betenni a készültéről ide egy-két magyarázattal, de olyan gyorsan sikerült összerakni, hogy nem volt idő fényképezni Ma délelőtt álltam neki 10-kor, és délután 3-ra végeztem is, és közben volt ebédszünet is...na jó, egy ajtót még fel kell szerelni, csak 4 db csavar hiányzik hozzá, amit mindjárt meg is veszek, hogy még ma befejezzem 100%-osan. Egyébként nem dicsekvésnek szántam a gyorsaságomat, mivel nem rajtam múlt: ma próbáltam ki az új szerszámomat, amivel gyerekjáték pillanatok alatt összecsapolni a lapokat.
Mindenféleképp tolj fel fotókat ide. ;)
 
Egy dolog jutott még eszembe, a magasság. Ha CO2 rendszert is szeretnél, akkor a bútor magasságánál érdemes a palack magasságát is figyelembe venni. A 2kg-os palack 50cm magas, az 5kg-os 75cm (Vaspálya utcai információ).
Nekem is gyártás alatt van a bútor és nem lett hibátlan. A magasság az egyik, a hátfal kívülre helyezése a másik hiba. A harmadik, hogy a látható éleket nem 45fokban illesztettem.
 
Az igazság az, hogy az a verzió nekem jobban is tetszett, lehet hogy arra visszatérek.




Mindenféleképp tolj fel fotókat ide. ;)
No hát csavart azt elfelejtettem venni a nagy babakocsi-tologatás közben, úgyhogy a másik ajtó marad holnapra. Azért csináltam egy-két képet a jelenlegi állapotról (a háttérben a kupi senkit ne rettentsen meg, a költözés óta még van pár cucc "átmenetileg" a kazánházban...
Szóval a bútor:
http://kepfeltoltes.hu/view/130323/DSCN0878_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/130323/DSCN0879_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/130323/DSCN0880_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A kilökő:
http://kepfeltoltes.hu/view/130323/DSCN0887_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A ház amibe belemegy a kilökő. Az oldalán található csavarral könnyedén beállítható, hogy mennyire kelljen benyomni az ajtót a nyitáshoz:
http://kepfeltoltes.hu/view/130323/DSCN0888_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És amit semmiképpen sem szabad megvenni kilökő néven (Legalábbis szerintem! Nem összehasonlítható a működése a fentivel!):
http://kepfeltoltes.hu/view/130323/DSCN0889_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Ja és még pár adat a szekrényről:
Egy 80×35 cm alapterületű akváriumhoz készül, mivel azt még nem vettem meg, és láttam én már karón varjút, nem bízok benne, hogy mm pontosan annyi lesz az akvárium, amit írtam, így kis ráhagyással 81×36 cm lett az alap, és a teljes magasság pedig 90 cm. Méregettem sokat, de nekem ez a magasság jött be minden téren. Nem kell annyira hajolgatni, ha turkálok az akváriumban, befér majd egy CO2 palack (egyszer majd még mielőtt dédi leszek, csak összejön...), és ha leülök mellé nézegetni, akkor is ez a magasság az ideális számomra. A külső szűrő csövezésének még nem vágtam nyílást, majd he bepróbáltam a technikát, eldől, hogy pontosan hol fúrjak-faragjak.
Ami még fontos, hogy a hátlap is 18 mm-es bútorlap, és közvetlen tartó szerepet tölt be, vagyis az akváriumot tartó vízszintes laphoz alulról csatlakozik, nem oldalról! Az elején pedig egy 15 cm széles lap csatlakozik az említett vízszintes laphoz, szintén alulról, közvetlen mögötte takarásban pedig egy 10 cm széles. Ezt én elegendő merevetíésnek tartom. A kb 80 kilómmal rátehénkedtem az elejére és elkezdtem finoman "ugrálni" rajta, ami ellen nem volt semmi ellenvetése. Persze az akvárium kb 150 kg lesz, így a békesség kedvéért valószínűleg ketté lesz osztva a belső tér középen egy függőleges lappal (vagy állítható magasságú fém asztallábat feszítek be, majd meglátjuk). Összköltsége pedig 11000 jó magyar királyi fabatka alatt maradt.
 
Egy dolog jutott még eszembe, a magasság. Ha CO2 rendszert is szeretnél, akkor a bútor magasságánál érdemes a palack magasságát is figyelembe venni. A 2kg-os palack 50cm magas, az 5kg-os 75cm (Vaspálya utcai információ). Nekem is gyártás alatt van a bútor és nem lett hibátlan. A magasság az egyik, a hátfal kívülre helyezése a másik hiba. A harmadik, hogy a látható éleket nem 45fokban illesztettem.
Igen, ez a kérdés pont a napokban jutott eszembe, hogy oké hogy a szűrő könnyen befér, de a palack már nem. De legalább most már méreteket is tudok! :)


Ja és még pár adat a szekrényről: Egy 80×35 cm alapterületű akváriumhoz készül, mivel azt még nem vettem meg, és láttam én már karón varjút, nem bízok benne, hogy mm pontosan annyi lesz az akvárium, amit írtam, így kis ráhagyással 81×36 cm lett az alap, és a teljes magasság pedig 90 cm. Méregettem sokat, de nekem ez a magasság jött be minden téren. Nem kell annyira hajolgatni, ha turkálok az akváriumban, befér majd egy CO2 palack (egyszer majd még mielőtt dédi leszek, csak összejön...), és ha leülök mellé nézegetni, akkor is ez a magasság az ideális számomra. A külső szűrő csövezésének még nem vágtam nyílást, majd he bepróbáltam a technikát, eldől, hogy pontosan hol fúrjak-faragjak. Ami még fontos, hogy a hátlap is 18 mm-es bútorlap, és közvetlen tartó szerepet tölt be, vagyis az akváriumot tartó vízszintes laphoz alulról csatlakozik, nem oldalról! Az elején pedig egy 15 cm széles lap csatlakozik az említett vízszintes laphoz, szintén alulról, közvetlen mögötte takarásban pedig egy 10 cm széles. Ezt én elegendő merevetíésnek tartom. A kb 80 kilómmal rátehénkedtem az elejére és elkezdtem finoman "ugrálni" rajta, ami ellen nem volt semmi ellenvetése. Persze az akvárium kb 150 kg lesz, így a békesség kedvéért valószínűleg ketté lesz osztva a belső tér középen egy függőleges lappal (vagy állítható magasságú fém asztallábat feszítek be, majd meglátjuk). Összköltsége pedig 11000 jó magyar királyi fabatka alatt maradt.
Nagyon baba lett, jól néz ki (y) De gondolom a méreteknél mm-et akartál írni, nem? :D
 
Back
Oldal tetejére