• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium bútor

Biztos.

Szintezni kell, ha minimálisan is, de kell. Ahogy mindegyiket. Teljesen sík padló nincs.
 
Biztos.

Szintezni kell, ha minimálisan is, de kell. Ahogy mindegyiket. Teljesen sík padló nincs.
Jogos a dolog! Csak egy könnyebb útra csábító kósza ötlet volt, ami nem biztos, hogy hosszútávon megfelelő lett volna... :)
 
Sziasztok!

Bő egy hónapja olvasom a fórumot, GA-s ismertetőket, blogokat, és úgy érzem sikerült fejben összerakni párommal életünk első akváriumát (50-es opti kocka), ami már gyártás alatt is van. A technika is kiválasztásra került, bár ezek még megvételre várnak, de legnagyobb problémánk jelenleg, hogy nincs megbízható fővárosi asztalos kapcsolatunk. Neten utánakerestünk szépen dolgozó asztalosoknak, hogy ki tudjunk küldeni 8 árajánlatkérést. Mérnökök lévén pontos tervvel és igényekkel rendelkezünk, de valamiért senki nem válaszol. Konkrétan két hét várakozás után egy választ sem kaptunk, emiatt kérnénk most a segítségetek, mert amíg nincs bútor, áll a projekt. Sajnos a GA-s bútor nem jó nekünk, más stílusú a szoba, ahova kerül. Ha esetleg ismertek megbízható és jól dolgozó asztalost, kérlek írjátok meg privátban nekem. És elnézést ha nem válaszolok majd, egyelőre nincs jogom privát üzeneteket küldeni :)

Köszönettel,
Ádám
 
(50-es opti kocka), ami már gyártás alatt is van
50 liter vagy 50 cm? Elhiszem, hogy mindent jól átgondoltatok, de erről lehet mégis lebeszélnélek ha nem késő. Na meg persze nem vagyunk egyformák, így lehet hogy nektek tényleg jó lesz. Csak azért teszem szóvá, mert én is egy 45 cm-es kockával kezdtem és később gyorsan meg is váltam tőle. Ha külön készíttetsz hozzá bútort stb, akkor lehet érdemes lenne nem "elkapkodni". De feleslegesen nem szaporítom a szót, ha érdekel a véleményem, akkor úgyis jelzed és írsz picit többet a terveitekről is, amit az akváriumban meg szeretnétek valósítani..

Szerk:
Ja, és asztalost is tudok ajánlani, aki bútorasztalos, tehát marásmintákat stb. nem vállal, csak lapszabászati anyagból dolgozik. Nem hiszem hogy van jártassága akváriumbútorban (pontos tervek mellett nem hinném hogy ez számít), de konyhát nem egyet láttam már tőle. Szóval ha esetleg nem járnál sikerrel..
 
Utoljára módosított:
Sajnos a GA-s bútor nem jó nekünk, más stílusú a szoba, ahova kerül. Ha esetleg ismertek megbízható és jól dolgozó asztalost, kérlek írjátok meg privátban nekem. És elnézést ha nem válaszolok majd, egyelőre nincs jogom privát üzeneteket küldeni :)
A GA lapra szerelt bútorait nézted? Azt bármilyen bútorlapból kérheted. De ha megvannak a tervek, akkor van, hogy lapszabászatban levágják és akár is összerakják neked. Legalábbis itt van ilyen opció is. De ha érzel magadban némi kreativitást, akkor magad is össze tudod rakni ;)
Válaszolni pedig tudsz majd ha írnak neked, csak te nem kezdeményezhetsz egyenlőre beszélgetést
 
A GA lapra szerelt bútorait nézted?
@viktorlantos Létezik még ilyen opció? A webshopban nem találtam, viszont valószínűleg kell majd nekem egy szép fehér ADA stílusú szekrény, de most a költözés miatt amúgy is spórolunk, szóval ez nekem tök jó opció lenne, pláne, hogy lapra szerelten könnyebb lenne költöztetnem is a cuccot.
 
Lehet, hogy én írtam rosszul, mert most csak laminált, ergo bútorlaposként szerepel összeállítva. :(
Én nem is emlékeztem rá, hogy ilyen verzió is volt, csak a fenti hozzászólásodról ugrott be. Egy kérdést megér, hátha megoldható. :)
 
Én nem is emlékeztem rá, hogy ilyen verzió is volt, csak a fenti hozzászólásodról ugrott be. Egy kérdést megér, hátha megoldható. :)

Amikor én vettem a GA-ban a laminált bútort én is kérdeztem, hogy megoldható-e lapraszerelt átvétel, de azt a tájékoztatást kaptam, hogy csak összeszerelt állapotban tudják vállalni a garanciát rá, mert így kizárt a hibás összeszerelés. Így én összeszerelve vettem át.
 
Adott egy Juwel 126 literes akvárium. A mérete pont jó, mert egy beépített szekrényt kibombázva pont megtaláltam a helyet neki. Jobb oldalt felülre szereltem egy jó erős, nagy teherbírású polcot, amire ráfér egy 50 literes műanyag " tál " a vízcseréhez , pihentetéshez. 3 vödör víz beönt, és másnap slaggal átszív. Nem nagy találmány, de éltem a hely lehetőségeivel :D Alulra már oda van képzelve a CO2 palack is .

Amiért írok. Elég a juwel kötöttségeiből. Fix tető, felső keret stb... Az alsó szekrény ideális egy 80 centis aksinak. Kérdés.
A Juwelt ki tudom varázsolni valahogy a keretből ? Esetleg az új 80 centis alá rakva azt ? Vagy kiszedhető valahogy a felső kerete , hogy ne zavarjon ?

Van egy led 58 centis . Márkáját nem tudom, de Insbruckban a mega Zooban láttam, 120 euro az ára. Tudom az ár nem mindig mérvadó, de nem lehet rossz. Szóval ezt a ledet fel szeretném lógatni az akvárium fölé. Mivel a beépített a lámpa ( neon ) egyk helyén van, így vagy elől, vagy hátul. Középre lógatva szerintetek a fény elég lesz ?

Mellékeltem képet, hátha van valakinek jó ötlete számomra. A link : https://flic.kr/p/TFmqef
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

A jelenlegi bútort az asztalos elszabta, a kért 45-s mélység helyett csak 44,5-44,6 lett a mélysége. A terv szerinti nagyobb akva ( a jelenlegi 30*30*35-s helyett) 45*45*35-s lenne. Gond ez ha hátul túllog 4-5mm-t az akvárium a bútoron, vagy tegyek rá plusz lapot a tetejére ami már mérethelyes?
Vagy mivel úgy is készittetve lesz az akva, ezért készitessem 45*44,5-s méretre?
 
Sziasztok! Szerintetek melyik alapanyagból érdemes nekifogni egy ada jellegű 60p szektényhez? A mostani szekrényem rétegelt lemezből van, ezért erre gondoltam első körben. Esetleg ennél jobb az mdf, vagy bútorlap? Jól gondolom, hogy ha vízálló rétegelt lemezben gondolkozom, akkor nem kell abs élzárás, hanem egyszerűen gittelem, csiszolom és festhető is?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Szerintetek melyik alapanyagból érdemes nekifogni egy ada jellegű 60p szektényhez? A mostani szekrényem rétegelt lemezből van, ezért erre gondoltam első körben. Esetleg ennél jobb az mdf, vagy bútorlap? Jól gondolom, hogy ha vízálló rétegelt lemezben gondolkozom, akkor nem kell abs élzárás, hanem egyszerűen gittelem, csiszolom és festhető is?
A különböző anyagoknál a vetemedés lehetősége még egy szempont. Szerintem egy ilyen bútornál ez elhanyagolható, mert kicsik a lapok illetve sok az élmerevítés. Ezért én azt gondolom, a felületkezelésen múlik szinte minden. A vízálló rétegelt lemezeknek nem az a fő tulajdonsága, hogy a rétegek vannak vízálló ragasztóval összedolgozva? A felületkezelés sarkalatos pontjának az éleket gondolom vízállóság szempontjából. Talán érdemes minimális lekerekítést alkalmazni. Az én mdf bútoromnál vannak élek, amiket lekerekítettem és vannak, amiket nem. Utóbbi helyeken már láthatók minimális felázásos nyomok, míg az előbbieknél nem (bár ez egy amatőr kivitelezés).
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

A jelenlegi bútort az asztalos elszabta, a kért 45-s mélység helyett csak 44,5-44,6 lett a mélysége. A terv szerinti nagyobb akva ( a jelenlegi 30*30*35-s helyett) 45*45*35-s lenne. Gond ez ha hátul túllog 4-5mm-t az akvárium a bútoron, vagy tegyek rá plusz lapot a tetejére ami már mérethelyes?
Vagy mivel úgy is készittetve lesz az akva, ezért készitessem 45*44,5-s méretre?

Ezek sem mérethelyesek:

tenyeszet_5_n.jpg

Az biztos, hogy bírni fogja, így ha esztétikailag nem zavar, akkor menjen. Engem zavarna mondjuk. De ha már elszabta, akkor adjon egy grátisz lapot szépen élfóliázva (vagy nem tudom, hogy milyen anyagból csinálta). A 44,5 cm szélesség sem gáz, alig veszítesz térfogatot, mivel nem standard méret, ha el is akarod adni, nem lesz könnyebb/nehezebb így sem úgy sem. "Kössz Csoki, sokat segítettél!" :D Na jó állást foglalok: megijeszteném az asztalost, hogy nem fizetem ki a silány munkáját, majd kisebb akvát csináltatnék.
 
Sziasztok!

80x30-ös alapterületű bútort szeretnék 80x40-re növelni egy plusz fedőlap ráhelyezésével.
A függőleges falak kisebb alapterületet zárnak be. Oldalt 2-2 elől és hátul 4 cm-rel bentebb vannak.
Gondolom 2,5 -2,5 cm túllógás előre és hátra nem gond. A 1,8 cm-es bútorlap elegendő?

Üdv,
Verhó
 
2,5 -2,5 cm túllógás előre és hátra
Ha jól értelmeztem, amit írtál, akkor ez inkább 5-5 cm lesz, nem?

80x30-ös alapterületű bútort szeretnék 80x40-re növelni egy plusz fedőlap ráhelyezésével. 1,8 cm-es bútorlap elegendő?
Teherbírás szempontjából simán elég. Viszont:
(továbbra is: ha jól értelmeztem) A bútor "teste" 76x22 cm? Ez alatt van alul is egy nagyobb vízszintes lap? Mert ha csak ilyen keskeny alapterületen (vagy ilyen kicsi lábtávolsággal) támaszkodik a padlón, akkor eléggé ingatag a bútor és a felső rész növelésével még inkább azzá válik.
 
Szia Jopet!

Köszi a gyors választ!
Elírtam: jelenlegi 80x35 -> 80x 40-re, 2,5-2,5 cm előre és hátra is.
Gyári bútor: alul is 80x35-ös lap van, ABS élfóliával, 6 szintezhető lábbal a függőleges falak alá szerelve.
 
Back
Oldal tetejére