• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium bútor

Szerintem az erősítés része túl van gondolva. Simán kilóghatna a bútorlap 10 centit. Ha az édes álom miatt kell mégis valami erősítés, akkor a kilógó perem alá egy-két ilyen és kész.
sarokvas.jpg
Ennél kisebbek komplett konyhai felsőszekrényeket tartanak...

@TZ és @Pecás ötleteit továbbgondolva két ilyesmi sarokpolc tényleg jó ötlet - a két szélére hátul.:

images?q=tbn:ANd9GcQi0OfQ1oxd_uGGCAg2giKwD_FusE7VPzzoLgGNpSIjEhgZlBLVGQ.jpg

A 8 cm (anyagvastagság levonva) sajnos elég kevés polcnak, de több mint a semmi, halkaja, tápok stb. kéznél lennének, de nem szem előtt.
Ezzel a megoldással a konnektorod is elférne és kiegészítő elemként használva nem gányolnád össze a klafa bútorodat sem (mert elég 2-2 csavarral rögzíteni).
 
Köszi mindenkinek az ötletelést!

A sarokpolc elég baba ötlet, mondjuk csak az egyik oldala van az akvának hozzáférhető helyen, plusz két kisgyerek akik pakolnak, hát, lehet hogy a valóság felülírja az elképzelést. :D Vagy egyelőre nem pakolok oda semmit, majd ha nagyobbak a gyerekek...

Egyébként komplett 60 széles IKEA felső szekrényben van az apróság az akvarisztikai cuccokból a nappaliban (kaja, halók, miegymás), és kábé egy pincehelyiség még a nagyobb csetreszeknek a vízcseréhez, maradék csövek miegymás... Szóval a szigorúan vett technika van csak az akva alatt. :)

RE: az 50 magas akva meg azért opció, mert az ATI sunpower 6x54W átlövi ezt a magasságot röhögve. Most is durván fel van emelve az 50-es akvánál mert jött a zöld pont...

https://akvakertesz.hu/threads/hand-of-the-dryads.5771/page-11#post-326094

A "túlsó" végénél lehet polcot fabrikálni. Megvettem az ötletet, megcsinálom. A középső "támasztóláb" nem is fog látszani egyáltalán, lehet azt sima deszkából csinálom meg, a közelebbi fal felölit pedig csak sima fóliázott bútorlapból mert oda belátni a fal mellett...

Az 50 mély akva túl fog nyúlni bejárati falsíkon 2 centit de nem érdekel, 50 centiben már durvát lehet építeni. :)
 
Utoljára módosított:
Rápörögtem. :)

@Pecás által is linkelt L bútorvassal rögzítem a "támasztó" lábakat, kivéve jobb - rendezői bal - oldali sarokpolcokat, azt megoldom sima csavarozással.
És ha már szétkapom majd a berendezést, a bútor jelenlegi "lábait" is kicserélem olyan 7-8 centi magas állítható bútorlábakra, hogy legalább porszívóval alá lehessen nyúlni, mert most valami kis piszlicsáré lábak vannak, azokat kikapom. Mivel a terveim szerint 9 láb lesz összesen, nem kell iszonyat teherbírású, de azért gagyi se legyen. Ikeát is néztem, Forestet is, meglátjuk amelyik majd tetszik élőben (matt króm vagy más matt fémszín jöhet csak számításba fényes nem, sajna feketében esélytelen olyat találni ami "dekoratív" és nem takaróléc mögé szánták).

Talán ez:
https://www.foresteu.com/web/guest/...estportlet_cikkszam=00014100800#termek-header
de inkább ez:
https://www.foresteu.com/web/guest/...estportlet_cikkszam=00014110531#termek-header

Vagy ez ha állítható, de szerintem nem:
https://www.foresteu.com/web/guest/...estportlet_cikkszam=00014110210#termek-header
pedig jó lenne szögletes design, nekem az tetszik. :(

Egyébként annyira belelkesedtem, hogy ha nem törtem volna meg a dolgozós autót hétfő délelőtt és nem kellene azt megcsináltatni elsőnek, akkor már most elkezdeném kiárulni az élőlényeket a dryads-ból. :(
Mindenesetre papíron megterveztem mindent, le vannak írva a bútorlapméretek, holnap benézek a dósafába, ha kijön 10k alatt, akkor meg is rendelem, hogy ha bontom a mostani akvát, akkor már csak össze kelljen rakni.

Mondjuk ti is tudjátok, hogy egy nagy akva (az új 300 literes lesz merthogy 120x50x50) startja mibe fáj, csak amazoniából kell bele 5db 9 kilós és akkor a kövekről, fákról még nem beszéltünk. :( Szóval januárig gyűjtögetek... :D
 
Utoljára módosított:
Rápörögtem. :)

@Pecás által is linkelt L bútorvassal rögzítem a "támasztó" lábakat, kivéve jobb - rendezői bal - oldali sarokpolcokat, azt megoldom sima csavarozással.
És ha már szétkapom majd a berendezést, a bútor jelenlegi "lábait" is kicserélem olyan 7-8 centi magas állítható bútorlábakra, hogy legalább porszívóval alá lehessen nyúlni, mert most valami kis piszlicsáré lábak vannak, azokat kikapom. Mivel a terveim szerint 9 láb lesz összesen, nem kell iszonyat teherbírású, de azért gagyi se legyen. Ikeát is néztem, Forestet is, meglátjuk amelyik majd tetszik élőben (matt króm vagy más matt fémszín jöhet csak számításba fényes nem, sajna feketében esélytelen olyat találni ami "dekoratív" és nem takaróléc mögé szánták).

Talán ez:
https://www.foresteu.com/web/guest/...estportlet_cikkszam=00014100800#termek-header
de inkább ez:
https://www.foresteu.com/web/guest/...estportlet_cikkszam=00014110531#termek-header

Vagy ez ha állítható, de szerintem nem:
https://www.foresteu.com/web/guest/...estportlet_cikkszam=00014110210#termek-header
pedig jó lenne szögletes design, nekem az tetszik. :(

Egyébként annyira belelkesedtem, hogy ha nem törtem volna meg a dolgozós autót hétfő délelőtt és nem kellene azt megcsináltatni elsőnek, akkor már most elkezdeném kiárulni az élőlényeket a dryads-ból. :(
Mindenesetre papíron megterveztem mindent, le vannak írva a bútorlapméretek, holnap benézek a dósafába, ha kijön 10k alatt, akkor meg is rendelem, hogy ha bontom a mostani akvát, akkor már csak össze kelljen rakni.

Mondjuk ti is tudjátok, hogy egy nagy akva (az új 300 literes lesz merthogy 120x50x50) startja mibe fáj, csak amazoniából kell bele 5db 9 kilós és akkor a kövekről, fákról még nem beszéltünk. :( Szóval januárig gyűjtögetek... :D
Úgy megnéztem volna a "lábaid", de valamiért hibás a link. :(
 
Jó a link, tegnap néztem. Csak a foresteu nem megy most valamiért.
@Etele, a 3. szögletes bútorlábat ismerem, állítható. Csak azért nem akartam hirtelen válaszolni, mert ilyen megjelenéssel több gyártó is készít lábakat. Amit én láttam, az különösen hosszan (~2,5 cm) és stabilan állítható, ezért is jegyeztem meg. Az is szürke volt és elég műanyag hatású műanyag :) Láttam belőle a szálcsiszolt hatásút is, az - fotón - szerintem szebb.
 
Akkor ez lesz, ma nem volt időm a Dósafába elmenni, majd holnap. Szerintem nem is kell a 10 centi magas, nézegettem, elég a 6 vagy 8 centi magas is mert a porszívóval ekkor már alá lehet férni. Bár az sem hátrány ha az egész akva magasabban lesz 10 centivel... megálmodom még.

Nézegettem, 50 kiló teherbírást írnak lábanként általában, szerintem ez erősen alulbecsült szám... Mondjuk nálam 9 láb lesz, még ha 50 kilót bír akkor is elviszi a 300-as akvát.
 
Rápörögtem. :)

@Pecás által is linkelt L bútorvassal rögzítem a "támasztó" lábakat, kivéve jobb - rendezői bal - oldali sarokpolcokat, azt megoldom sima csavarozással.
És ha már szétkapom majd a berendezést, a bútor jelenlegi "lábait" is kicserélem olyan 7-8 centi magas állítható bútorlábakra, hogy legalább porszívóval alá lehessen nyúlni, mert most valami kis piszlicsáré lábak vannak, azokat kikapom. Mivel a terveim szerint 9 láb lesz összesen, nem kell iszonyat teherbírású, de azért gagyi se legyen. Ikeát is néztem, Forestet is, meglátjuk amelyik majd tetszik élőben (matt króm vagy más matt fémszín jöhet csak számításba fényes nem, sajna feketében esélytelen olyat találni ami "dekoratív" és nem takaróléc mögé szánták).

Talán ez:
https://www.foresteu.com/web/guest/...estportlet_cikkszam=00014100800#termek-header
de inkább ez:
https://www.foresteu.com/web/guest/...estportlet_cikkszam=00014110531#termek-header

Vagy ez ha állítható, de szerintem nem:
https://www.foresteu.com/web/guest/...estportlet_cikkszam=00014110210#termek-header
pedig jó lenne szögletes design, nekem az tetszik. :(

Egyébként annyira belelkesedtem, hogy ha nem törtem volna meg a dolgozós autót hétfő délelőtt és nem kellene azt megcsináltatni elsőnek, akkor már most elkezdeném kiárulni az élőlényeket a dryads-ból. :(
Mindenesetre papíron megterveztem mindent, le vannak írva a bútorlapméretek, holnap benézek a dósafába, ha kijön 10k alatt, akkor meg is rendelem, hogy ha bontom a mostani akvát, akkor már csak össze kelljen rakni.

Mondjuk ti is tudjátok, hogy egy nagy akva (az új 300 literes lesz merthogy 120x50x50) startja mibe fáj, csak amazoniából kell bele 5db 9 kilós és akkor a kövekről, fákról még nem beszéltünk. :( Szóval januárig gyűjtögetek... :D
Szia!
A harmadik linken lévő lábat használtam a saját bútorom összeszerelésénél. Ajánlom én is.
Igaz én lefestettem feketére, mert a bútorom is fekete.
 
Jogos, nem is egy nagy kaland lefesteni, veszek fekete akril spray-t és kb. két perc alatt megvan a 9 láb. De talán van is még fekete zománcfesték a pinyóban.
 
Vétek ezeket a lábakat feketére festeni :)
Szép, erős lábak, az illesztési pont is kimondottan tetszetős, ahogy látom még hajlítható is, de azért egy 200-250 literes akváriumot nem tennék rá hosszútávon. Alighanem /\ alakban rögzíteném, és úgy kerülne napi felhasználásra, valamint hogy kíméljem a konstrukciót, valószínűleg eldönteném vízszintesre.
Jobban belegondolva az Asszony biztos találna valami kifogást... :devil::LOL:
 
Na csak neki kell ugranom a szekrény projektnek még idén, megrendeltem jan. végére a 120x50x50 akvát, front+két oldalüveg opti, fenék és hátlap sima üveg... Várom már. :D
 
Megterveztem, összeírtam mi kell a sarokpolccal megbolondított szekrény upgrade-hez. :)
Úgy döntöttem, hogy csinálok lábazat takarót is, mert nem tetszik hogy 10 cm magas lábakon áll. Ezt bármikor el tudom húzni takarításkor. Viszont így kb. mindegy hogyan néz ki a láb, már csak azt kellene tudni, mekkora teherbírása van egy 8 v. 10 centis alap forest állítható fekete műanyag bútorlábnak. Gyártó oldalán nincs adat. Se a fém+műanyag lábnál.
 
.... már csak azt kellene tudni, mekkora teherbírása van egy 8 v. 10 centis alap forest állítható fekete műanyag bútorlábnak. Gyártó oldalán nincs adat. Se a fém+műanyag lábnál.
Szerintem, ha lábanként 50 Kg-val számolsz, akkor nem csapod be magad. Ennél csak több lehet a teherbírása. Kiindulva más Forest termékekből.
 
9 láb lesz, 300 literes az akva, azon parázok hogy lábanként 50 kilóval számolva az pont a necces kategória... na majd rendelem két ünnep között a bútorlapokat és rákérdezek a dósafában.

Mondjuk más márkák hasonló lábaira 150 kilót írnak / láb, az már okés. :D
 
9 láb lesz, 300 literes az akva, azon parázok hogy lábanként 50 kilóval számolva az pont a necces kategória... na majd rendelem két ünnep között a bútorlapokat és rákérdezek a dósafában.
Biztos kell az a láb...? :)
Anélkül kosz se menne alá, plusz a teljes felület lenne a teherviselő. Mondjuk ehhez, meg baromi vízszintes padló kell, vagy a szekrény alá polifoam... :)
 
Back
Oldal tetejére