• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium algásítása

stanci

Főkertész
Sziasztok!

Szerintetek mivel tudnék bealgásítani leggyorsabban és egyben legköltséghatékonyabban egy 20 literes akváriumot?
Valami normál (E27 vagy micsoda) foglalatos világításra gondolok első sorban.
 
Igen, algaevőket próbálok szaporítani, és előre be akarom algásítani az akváriumot..
Ablakba rakom, de az a baj, hogy így se nagyon fogja érni a természetes fény.


Köszi a tippet! :)



Olyan zöldet. :D Nem tudom, ami az akvárium üvegén szokott lenni! :happy:

Nos a zöld pontalga pont:LOL: nem jó erre a célra, mert nagyon ragaszkodó makacs fajta és nem tudják az algaevők lereszelni az üvegről.

Az algaevők táplálására, csak a Zöld algák felelnek meg, illetve a Rhizoclonium. Tehát zöld fonálalga, és Rhizo algákat kell szaporítanod.

Ehhez semmi másra nincs szükséged, mint sok fényre , némi tápra, pár növényre és harmat gyenge szűrésre, ritka vízcsere.

A receptem: végy egy akit, aljzatnak ADA amazóniát, hogy némi ammóniád is legyen az elején, 1-1,5W/L megvilágítás , szűrésnek elég 2-3 szoros megforgatás óránként, és TPN+ növénytáp , de káliumot nehogy adagolj, mert nem lesz különben tápanyaghiányod. Növénynek, Hygro, Egeria, pár Anubias és jávai moha. És napi 12 órát világíts!!!! Co2- Easy Carbo- még véletlenül se!:LOL::p:D

Az élővilág érdekében:FONTOS!!!! várd meg, míg a kezdeti ammóniabumm lezajlik, addig semmi esetre se telepíts halakat, vasfát feltétlenül rakjál bele-ez nélkülözhetetlen az algaevőknek, kell az emésztésüknek, illetve megfelelő búvóhely a szaporodáshoz, és a kicsik védelmében. Tehát JÁVAI MOHA egy fél aki térfogatú mennyiség legyen benne.


És lenne hozzád egy kérdésem: nem volna egyszerűbb algaevőknek készült kajával etetni;):whistle: ???


Egyébként ezt a postot LETAGADOM, minden körülmények közt ezt nem én írtam:barefoot:!!!!!!!!!
 
:ROFLMAO: Köszönöm a hozzászólásokat!
Talajt nem akarok bele, ez egy szaporító medence lenne, kis szivacsszűrővel, inkább az érdekelne, hogy milyen fényerejű és színhőmérsékletű égő lenne jó! (Egyébként a nagy akváriumomat simán be tudom algásítani, az nagyon megy.. :) )
 
Áttettem új topicba.

Szerintem még szűrés sem kell, inkább valami ami mozgatja a vizet. Én így csinálnám: napi 24 órában fény és még mehet ablakba is. Valami bomlásterméket kéne rakni az akváriumba, lehet sima halkaja vagy valami ami ammónia dús és várni :) Az alga spórák a levegőben is vannak, onnan is be fog jutni, de ha gyorsítani akarod akkor raksz a másik akváriumból például fonalalgát vagy sima zöld/barna algát.
 
Ha van otthon szobanövénytápod, az egy tuti algacsemege. Vagy eleve ammónia van benne, vagy karbamid, ami ammóniára bomlik. Alapvetően minden tápanyag megtalálható benne, így van miből lendületet venni az algáknak :) A halak előtt persze nem árt egy jó erős vízcserével eltüntetni a maradékát. Egy kis UV fénnyel megspékelve garantált az invázió.
 
Ablakba raktam az akváriumot, első körben egy 32 wattos 2100 lumenes energiatakarékos lámpával világítom, meg dobtam bele halkaját.
Ha pár nap alatt nem lesz eredmény, akkor nézek valami szobanövénytápot!

nem volna egyszerűbb algaevőknek készült kajával etetni;):whistle: ???

Szerintem nem, vagyis ha eljutok odáig, hogy kikelnek a kishalak, ez rögtön (mindenhol) ott van.
Nekem valahogy kézenfekvőbb így, mint bolti kajával etetni, várni azt a pillanatot amikor kezdenének enni, aztán figyelni, hogy odaúsznak-e a kajához..
 
Ablakba raktam az akváriumot, első körben egy 32 wattos 2100 lumenes energiatakarékos lámpával világítom, meg dobtam bele halkaját.
Ha pár nap alatt nem lesz eredmény, akkor nézek valami szobanövénytápot!

Sikerült lealgásítani az akváriumot? Lett tuti recept?
 
Lett tuti recept?

Raktam bele növénytáp rudakat, de nem igazán hozta a várt eredményt.
Bealgásodott, de nem túl gyorsan, aztán a négy oto kb 2nap alatt letakarította az egészet.
Szerintem valami brutálisabb fénnyel kellett volna megvilágítani.
 
algasitassal nyuglodom en is.... 1.5 honapja az ablakban van a sos tengervizes akvarium, suti a nap este a fenycso, minimalis keringetes egy cseh rendszeru szurovel es semmi, a viz opalosodik de zoldalga sehol....irtak kulfoldi forumon hogy phitoplanktonnal kene beoltani, de hogyan???
homerseklet szamit, most olyan 22 fok koruli a viz...
 
Üdv. Az algasítás érdekelne engem is. Valakinek már van recept? Van valami ötlet hogy lehetne felgyorsítani? Talajt én se szeretnék, álltalános növénytápot próbáltam patakvízbe, erős fényen plusz levegőztetés. 40x nagyításba mikroszkóp alatt van benne elég sok alga, de még nem produkálják magukat. Cél: zöldalga lebegő alga lenne.
 
Igen, de gondolom ha van benne hal és növèny akkor kicsit más a víznek az összetétele is. Azért gondoltam hogy írok itt mert valaki hátha kísérletezett már ilyennel.
 
Sziasztok!

Szerintetek mivel tudnék bealgásítani leggyorsabban és egyben legköltséghatékonyabban egy 20 literes akváriumot?
Valami normál (E27 vagy micsoda) foglalatos világításra gondolok első sorban.
Mosószer. Tele van foszfáttal.
 
Back
Oldal tetejére