• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium a koliban

Namtar

Tapasztalt kertész
Idéntől megkértek, hogy tartsam rendben a Pannon egyetem kollégiumának akváriuma(i)t. Egy bő hónapos fejtörés után kialakult a koncepció. Tegnap megérkezett az első szállítmány, és akkor jöhet a berendezés:

Az alapokat egy EHEIM MP 80 sett adta, ez működött már két éve, ami kapott egy teljes robbantást.

Az akvárium: 80*35*40 cm, 112 liter

Világítás: 2*18W = 1,5 WPG egyenlőre a régi fénycsövekkel, ezek valószínűleg ha beindulnak a növények akkor cserélve lesznek újra.

Szűrés: EHEIM 2071 Substrat Pro, MechPro

Táptalaj: Tropica növény táptalaj

Aljzat: JBL Manado

Dekor: Indiai megkövesedett fa

Tervezett növények: Echinodorus Tenellus
Microsorum pteropus „Narrow”
Microsorum pteropus „windelow”

Tápozás: Green Aqua Micro, macro, Easy Carbo

Halak: legalább 4 Oto és valami csapat hal van tervben.

Most kövektkezik a legózás, erről képek majd később, ha minden jól megy még a nap folyamán

Viszont egy kérdés: a növények valószínűleg csak két hét múlva érkeznek(ma lett véglegesítve a rendelés), addig feltöltsem az akváriumot, kössem rá a szűrőt és járassam üresbe, vagy inkább víz nélkül hagyjam az egészet?
 
Szerintem járathatod, adagolja vízhez Seachem HeadStart-ot vagy ADA Green bakter kulturát, ez segít a szűrő beéréséhez!
 
Járathatod előtte is és amikor megjönnek a növények csak leereszted a vizet, hogy kényelmesen tudj ültetni és mehet a móka.
 
Én azért ekkora akváriumba kicsit több Otocinclus-t számolnék, helye van bőven. Mondjuk legalább 6-ot, és az már egy viszonylag korrekt kis csapat, de ha van rá lehetőség, még többet. :) Még mindig jutna bőven hely a "csapathalaknak".
 
A darab csak irány szám, minden ötletet szívesen fogadok, a konkrét beszerzés úgyis még kb 1 hónap.
 
Egy hete pénteken összeraktam a hard scapet, ilyen lett:
koli_ko_kicsi.jpg

Múlt héten csütörtökön pedig megérkeztek a növények:
koli_noveny_kicsi.JPG

A bal hátsó sarokban Narrow, középen hátul windelov elöl pedig tenellus.

Elnézést a homályosságért az FFM okozza, ma délután majd lemegyek és lövök pár képet a tiszta állapotról.

Viszont negatívum: a tropicás növényről (windelov) fonalalgát kellett csipeszelni. A többire viszont semmi panasz szép, egészséges, sok :D
 
A tenellus miatt egyrészt semmit sem fogsz látni az elöl lévő kis kőből néhány héten belül, szóval azt mindenképpen kicsit feljebb tenném, illetve jobban kiemelném, másrészt el is forgatnám, mivel a textúrájának iránya nem egyezik meg a másik két kőével, és ez sztem zavaró.
 
atti76 said:
Namtar said:
A bal hátsó sarokban Narrow, középen hátul windelov...

Ezeket nem szokás a talajba ültetni ;)

Nincsenek a talajba ültetve, egy kőre vannak rákötve és csak a kő van a talajba belenyomva. Vagy ez sem működőképes megoldás?
 
Back
Oldal tetejére