• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes akvakertésznek álltam

moltib

Tapasztalt kertész
Nagy elhatározásra jutottam az elmúlt időszakban.

Megbolondított a kollégám az akvakertészettel egy ideje. Ezidáig próbálgatás volt csak, hogy hogyan tudjuk ezt a pici fiaimmal mi is csinálni.
Kaptam pár szál növényt amiket megpróbáltunk életben tartani, sőt szaporítani.
Hála legalább akkora sikerrel mint amekkora a lelkesedés volt.
Elkezdtük beszerezni a megfelelő szűrőt, tápokat.
Most jutottunk odáig, hogy bele merünk vágni a csemetékkel (ők nagyon élvezik és pontosabbak bármilyen digitális adagolónál).

A fórumokat böngészve a napló készítése mellett döntöttem.

Jelenlegi alapunk tökéletesen üzemel, melyben szinte napi rendszerességgel hajtanak ki friss hajtások, levelek.
Emiatt lesz hamarosan egy talajcsere mivel nem akvakertész volt a kiindulás.
A fényforrás fejlesztése is tervben van.

Hamarosan folytatom.
 
Üdv a fórumon. Kezdésnek jó ez szerintem a HM-et már nyírni kellene az előtérben és a levágott részekkel sűríteni egy kicsit. Ha rendszeresen nyírod gyepet lehet nevelni belőle. Hajrá csak így tovább.:)
 
Sajnos borzasztóan kevés időm van jelenleg, de igyekszem odafigyelni növényeimre.
Az elmúlt napokban eljutottam a HM nyírásig.
Az anubiasok, melyekkel kezdtem a növényezést (kb 7 éve) elkezdte értékelni az igyekezetem és pár naponta hoz új levelet vagy másik hajtást.
A valisnériáim is gyönyörűn szaporodnak.
A HM is kb. 15 szálból van melyet nyírásból kaptam kollégámtól.
Igyekszem előkészülni jövő héten a talajcserére is.
Illetve folyamatban van a világítás fejlesztése is. Jelenleg gyári tetőben lévő 15wattos fénycső és időzítővel van 6000k-s led 2,2w.


499b831cb407fe2264682fc31e1bbe74.jpg
 
Utoljára módosított:
Szia!
A HM-nél a hosszú szálakat fektesd el, ha kell egy részét nyomd a kavicsba, hamarabb lesz szép gyeped.
A levelek tövénél előbb utóbb megjelennek kis gyökérszálak amivel majd megkapaszkodik.
Sok sikert nektek!
 
Így szaporítom, de táptalaj hiányában ez is kiemelkedő. Jelenleg kő zúzalék és alatta némi homokkal tartok itt.
Jelenleg normális talaj hiányában inkább a túlélés a cél.

Kollégám aki megfertőzöt [emoji2] (Frank_) jóvoltából kaptam double ground aljzatot amit tropica plant care talajjal fogok lerakni.
Ezek után úgy gondolom már indulhat a "gyepesítés".
 
Ismét friss, egészséges leveleket hozott két tő Anubias nagy örömömre.

a25c08ec53b08d86a4bfee4f68510191.jpg

Ma kihasználva, hogy itthon vagyok kicsit áttervezem a bútort, hogy a hydor prime 10 szűrő is elférjen benne.

Továbbá ha kaphatok segítséget, hogy a kapott (használt) Double Ground aljzatot hogyam mossam át illetve kezeljem azt megköszönném.
 
Utoljára módosított:
Továbbá ha kaphatok segítséget, hogy a kapott (használt) Double Ground aljzatot hogyam mossam át illetve kezeljem azt megköszönném.

Szia!
Ezt a típust nem ismerem, de a használt talajokat sütőben szokás kiszárítani/sterilizálni. (y)
 
Elérkezett a nagy nap!

Elbúcsúztam a jelenleg működő akváriumtól. A fiaim segítségével a halak egy vödör szeretetét élvezik, míg a növények válogatás alatt vannak.

Az új talaj és aljzat már bekerült némi vulkáni tufával egyetemben. Köszönet érte Frank_-nak.

A növények meglepő szaporodásnak indultak a mezei homok talajon is, így most van miből válogatni a visszatelepítéshez.

Egy utolsó kép:
f78ff85657143d40f7f5c624bfa5c1c6.jpg

És az első a jövőröl:
10e59830db677ee54cb959c22f4f67f4.jpg

Hamarosan folyt.köv.
 
Utoljára módosított:
Tegnap esti állapot:
47a1d8665f7c6fd8aee771ace3c90696.jpg

Mai folytatás:
d1cce97052f2441751d03ad0e8819391.jpg

Heti feladat: új növények beszerzése

Remélem, hogy komplikációmentes lesz a talaj cseréje.
A víz 70%-a került vissza.
 
Back
Oldal tetejére