• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

AkvaKertész Tomi 54literes növényese

Co2 adagolásom egyenlő a 0-val!
Több info a naplóban 220l Janitól címen!
Nincs szivárványos réteg a víz felszínén az élesztős co2-tól?

Üdv Jani.
 
Jani 614 said:
Co2 adagolásom egyenlő a 0-val!
Több info a naplóban 220l Janitól címen!
Nincs szivárványos réteg a víz felszínén az élesztős co2-tól?

Üdv Jani.

Nem tapasztalatam szivárványos réteget.Egyenlőre nekem úgy néz ki bevált ez a módszer a Co2 beporlasztásához.A zselés megoldásban egyenlőre nem bizok azért is van most az is,meg mellette az egyszerübb megoldás.Kisérletezek melyik a jobb.Egyébként sose gondoltam volna hogy eljutok idáig kicsit hihetetlen hogy a növényeim élnek!
Amúgy grat az akváriumodhoz nagyon tetszik!
Növény nevekben még nem vagyok tul járatos,de láttam nálad az első oldalon ahol vannak a fotóid a köveknél lévő növény tetszik!Meg tudnád esetleg mondani a nevét?
 
Már nézegettem de nem találltam meg a nevét,magát a növényt sem!
Én futó muskátlinak hívom,mert a levele hasonlít a muskátli leveléhez!
Ha valaki tud segíteni beazonosítani e növényt megköszönöm!

Üdv Jani.
 
Valamilyen hydrocotyle féle. Pontosan így kép alapján nehéz megmondani. Próbáld meg beazonosítani pntosabban.
 
Némi rendezgetés és átalakítás után most így néz ki az aki!
A fehér kavicsot középről és még jobb előröl a feketéket eltávolítottam és a helyére nagyon finom apró szemű kavics került olyan szinte mint a homok!
Az előző fehér kavics sajnos vékonynak bizonyult a fű mindig a víz tetején úszott 1-2 nap múlva!Remélem itt jobban a talajban marad!
Néhány kép:

 
viktorlantos said:
Teljesen jól alakul az akvárium. Gratu.
Csak olyan mintha nem vettem volna fel szemüveget - pedig nem is vagyok szemüveges - annyira életlen a fotó. ;)

Köszönöm az dicséretet!:)
Elnézést a fotókért igyekszem élesebb képeket készíteni,sajnos még bele kell jönnöm ebbe is.A Gép sem valami csúcs gép,de megprobálok jobb fotókat készíteni
Remélem a fű is el kezd nőni idővel.
 
novenyesakvariumok said:
ötletes elrendezés, tetszik, jobb előre esetleg vmi piros közepes méretű echinodorus az az egy szál "zöldike" helyett?

Rajta vagyok az ügyön egyenlőre nem találtam még megfelelő közepes méretű piros növényt!Remélem hamarosan megtörténik:)
"Zöldike" nem rég még csak egy kósza hajtás volt remélem megerősödik és mehet hátra a többi nagy közé:)
 
Olyan kérdésem lenne,hogy egy kicsit bealgásodott az akváriumon nem nagyon alig észrevehető,de azért zavar.
Növénytápból a TetraPlant PlantaMin-t használom elérhető árban van és meg vagyok vele elégedve.Vásároltam ebből a kategóriából TetraAqua AlguMin-t.Beleraktam az akiba,ilyen barnás szinü lötty kicsit a vizet is bebarnázta.Tettem a szürőbe aktívszenet hogy kitisztítsa a vízet szépre ahogy eddig.
Az volna a kérdésem,hogy ez normális-e?Jól tettem-e hogy ezt a fajta algagátlót vásároltam?És hogy ez a fajta termékcsalád megfelelő-e a növényes akihoz?

Egyenlőre a PlantaMin-nel meg vagyok elégedve,de ebben az AlguMin-ban nem nagyon bizom.
Nem szeretném ha galibát okozna.
Előre is köszönöm a segítséget!
 
Kis idő elteltével újra jelentkezem!
Történt néhány változtatás!Jópár fejlesztés elindult!
Lassan kezd összeállni az aki:)
Kikerült a két darab belső szürő és a helyét felváltotta egy Hailea HF-12 tipusú külsőszűrő ami 1200L/h-át fogat meg.:)
Beüzemelése október 7.én történt meg.Bízom benne hogy hasznos dologba invesztáltam és jó hosszú időn át fog szolgálni.!

A növénytápozást is lecseréltem,a Tetra féle tápozás nem vált be,átmenetileg sera-t adagoltam neki,de 1 hete összeállt teljesen az új növénytáp.
Toxicdog-gal összedolgozva beinvesztáltam Mikro és Makro tápokba most az alábbi tápozást kapják a növények:
Fitohorm 39K(K2O,N,P2O5)
KNO3
Fitohorm Mikromax
remélem hatásosabb lesz mint az elözőek.

Tegnapi nap folyamán sikerült szert tennem több féle növényre,kicsit kevésnek éreztem az akiban lévőket ráadásul csak 2-3 fajta volt.
bekerült az akiba :
Egeria Densa
jávai moha a gyökerekre ráerősítve(kevésnek éreztem őket eddig)
csavartlevelű Valisneria
új fű sajnos az előző generáció kipusztult:(
plus még egy kis ajzati növény ami alul fut majd végig sajnos a nevét nem tudom.

Ime egy két kép a változásokról,a képek néhol nem a legjobbak ezért elnézést kérek!
Hailea külső szűrő:

Hailea munka közben:


Az aki jelenlegi állásáról teszek fel képeket hamarosan!
 
toxicdog said:
Tommy741 said:
Az aki jelenlegi állásáról teszek fel képeket hamarosan!

Izgatottan várjuk :D:D

Elnézést a késedelemért de a képfeltöltő program akadozott!Nemrég helyreállt ime 2 kép a változások után,nem a legjobbak a képek,még jön egy két dolog idővel de jelenleg igy áll az aki:


jövő héten fog elvileg minden beállni a szűrő is meg a tápzás is.
Igatottam várom a fejlődést.
 
Szép lett!
Bár én a jobb oldali kő körül lévő hínárokat beraknám a kő mögé, mert azok gyorsan fognak nőni és hamar eltakarják a követ és egyébként is háttéri növények. De ez csak az én véleményem. :oops:

Amúgy szép lesz! Grat!
 
Eqinox said:
Szép lett!
Bár én a jobb oldali kő körül lévő hínárokat beraknám a kő mögé, mert azok gyorsan fognak nőni és hamar eltakarják a követ és egyébként is háttéri növények. De ez csak az én véleményem. :oops:

Amúgy szép lesz! Grat!

Köszönöm az elismerést:)
Teljesen igazad van amit mondasz!Ugyan ezek a terveim vele!Egyenlőre most csak félbevágtam őket szaporítás céljából már nagyon elhajlottak a vízfelszínen.
Ideiglenesen vannak csak elől amíg nem sikerül beszereznem még 1-2 közepes nagyságú növényt,meg amíg meg nemnőnek.Utána mennek hátra.
 
Én is gratulálok az akidhoz! :)
Megkérdezhetem, hogy milyen procedúrán esett át a 2 szőlőtőke, mielőtt felhasználtad? Én is próbálkoztam eggyel, de sajnos opálosította a vizet főzés, 2 hónapos tűző napon való szárítás után is. :(
 
Nebetiunet said:
Én is gratulálok az akidhoz! :)
Megkérdezhetem, hogy milyen procedúrán esett át a 2 szőlőtőke, mielőtt felhasználtad? Én is próbálkoztam eggyel, de sajnos opálosította a vizet főzés, 2 hónapos tűző napon való szárítás után is. :(

Köszönöm az elismerést!:)
Tulajdonképpen kimentünk egy szőlősbe toxicdog barátommal és hoztunk kivágott szőlőtőkéket.hazahoztuk őket,méretrevágtam kb hogy milyen hatást keltsen majd.Áztattam 1 régi felmosó vödörben 2 hétig,hogy jól megszívja magát hogy elmerüljön majd az akiban.Közbe 2 naponta letusoltam őket és leszedegettem róla azokat a dolgokat amik könnyen le jöttek, drótkefével + kézzel (kicsit megfejtettem őket),majd vissza áztatni.2 hét után egy nagy lábosba,este feltettem őket kifőzni, raktam rájuk súlyt is hogy ne lebegjenek.Kb olyan 1-2 órát forrt majd lekapcsoltam a gázt és hagytam a gázon ugy ahogy van kihülni másnapra jó barna lett a víz,letusoltam őket, megint drótkefe,fejtegetés majd este megint egy hasonló kifőzés.Kb ennyi.Amikor az akiba raktam az aljára köveket kötöttem mert még nem szívták meg magukat és lebegtek volna a felszínen.Az első 2-3 hétben kicsit barnás volt a víz de ez gond nélkül eltűnt.
Remélem tudtam segíteni,kicsit féltem az elején,hogy milyen lesz,meg hogy ne okozzon galibát de végül minden gond nélkül ment nálam.
 
Nebetiunet said:
Én is gratulálok az akidhoz! :)
Megkérdezhetem, hogy milyen procedúrán esett át a 2 szőlőtőke, mielőtt felhasználtad? Én is próbálkoztam eggyel, de sajnos opálosította a vizet főzés, 2 hónapos tűző napon való szárítás után is. :(

Áztattad is? Régebben én is szőlőtőkéztem. Először sós vízben kifőztem őket több órán át, majd áztattam őket 2 hétig egy lavórban. Így kiadták magukból a maradék színezőanyagokat is és nem kellett őket lesúlyozni, mert megszívták magukat vízzel és lenn maradtak maguktól.
Bocs az off miatt!
 
Back
Oldal tetejére