• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

AkvaKertész Tomi 54literes növényese

Tommy741

Kertész tanonc
Sziasztok!

Már gyerekkoromban apámnak is volt akváriuma de egy idő után abbahagyta,sajnos még gyerek voltam sok beleszólásom nem volt :( .Aztán eljött 2007 áprilisa, kapva kapva az alkalmon megtaláltam az egyik régebbi akváriumát apámnak,elkértem és indult is a dolog, sajnos elég sokáig sötétségben éltem.Megvilágosodásom pillanatáig sokat varjáltam,tartottam 2 akváriumot,sügereztem is,aztán eljött a pillanat,már régebb óta kacérkodtam a gondoltattam ,hogy egy olyan akváriumom legyen amibe van fatörzs,és sok növény persze lebeszéltek róla és nem valósult meg mert "megdöglenek a halak"
Aztán 2010 júliusában Akvarista Barátommal(ToxicDog) elmélkedtünk és felhoztam a témát,erre ő talált egy két használható blogot amiből 1 igencsak használhatónak tünt (nigro blogját) és azt mondta vágjunk bele jó ötletet adtam csináljuk együtt párhuzamosan.

Elképzelésünk az volt hogy minél költségbarátabb megoldást találjunk.

Előkészületek:
Az alapot egy 54literes,60x30x30-as gyári akvárium szett biztosítja
Szűrés:Hailea Hf-12 külsőszűrő
Világítás:Már érkezik a megrendelt páramentes T8 foglalat.Akkor lesz 45W a jelenlegi gyári 15W helyett.
2cm vastag sera táptalaj,
tápozás:Naponta
-Fitohorm 39K(K2O,N,P2O5)
- KNO3
- Fitohorm Mikromax

Díszités:
fekete és fehér kavics
2dbszőlő gyökér (akvabarátom exbarátnőjének szőlőjéből) :)


Egyelőre algamentes a környezet,aztán majd meglátjuk....:)

Néhány fénykép:


 
A berendezés ígéretesnek tűnik. A fotók sajnos eléggé rossz minőségűek, de ettől függetlenül érdemes lesz nézni az akit a következő hónapokban. :thumbup:
 
jaja, szerintem is jó lesz ez, a halak tekintetében szerintem egy kicsit sokan vannak, de gondolom még nem full növényes akit akarsz ;)
:thumbup: Hát igen a képek, de sebaj, ebben is lehet fejlődni
 
Igen tudom kicsit sokan vannak a halak,szifoim még régebbről maradtak jóval az indulás elöttről.Szeretnék full növényes akváriumot úgy néz ki családon belül átveszik tőlem a szifokat és akkor rajta lehetek a témán teljes erővel.
 
Amint kész lesz teljesen a világítás teszek fel jobb képeket,reményeim szerint beindul a növekedés kiváncsian várom már én is!
Olvastam hogy külső szűrőt lehetne csinálni barkács megoldással
Lehet hogy nekivágunk, mert ez a két belső szűrő nem tudom mennyire elég
 
Tommy741 said:
Amint kész lesz teljesen a világítás teszek fel jobb képeket,reményeim szerint beindul a növekedés kiváncsian várom már én is!
Olvastam hogy külső szűrőt lehetne csinálni barkács megoldással
Lehet hogy nekivágunk, mert ez a két belső szűrő nem tudom mennyire elég

Hogy áll a világítás tökéletesítése?

Az átalakításról kérünk képeket!
 
Készen van a világítás teljesen az egész tető át lett építve ma és a 45W el is készült,tökéletesen üzemel az előtét és a begyujtók külön dobozban kapnak helyet.A 3 neoncső gond nélkül elfér egymás mellett páramentes foglalat hijján egyenlőre maradt a gyári páramentes foglalat és e mellé érkezett még 2 pár sima foglalat amit gondosan leszigeteltünk,zsugorcsővel és szigszalaggal remélhetőleg nem lesz vele gond a továbbiakban.
 
Co2 rendszer hijján az élesztős Co bevitelt alkalmazom és olyan problémám lenne hogy a Co2-met szeretném egy kicsit felturbozni,a szokásos cukor+élesztő+langyosvíz megoldás az hatásos és megy is kb 4-5 napot.Most probálkoztam a Zselés Co2vel de valami nem akar sikerülni tegnap elkészült a zselé meg is keménykedett az üvegben ráöntöttem a langyos élesztős vízet örültem is mert elején akadozott bár de utána ment rendesen,sajnos reggel néztem ,hogy müködik-e még de nem ment :( .fel volt habosodva a zselé felett a víz az üveg nyakáig,leöntöttem róla a habzott vizet és töltöttem a tejére új langyos élesztőt de nem volt ez sem hosszúéletű elzártam a csapot pár perc mulva megnyítottam ment de csak egy fél percig :(

Ezt a receptet találtam és használtam:
"“Hozzávalók:
1,5 csésze cukor
2og zselatin (en Oetker-t használok)
1 teáskanál élesztő
5,5 csésze víz (25o ml)
Elkészítési mód:
- 1 csésze hideg vízben feloldjuk a zselatint, hagyjuk 5 percet állni, hogy ne csomósodjon
- egy lábosba 2 1 csésze meleg vízben feloldjuk a cukrot
- hozzáadjuk a zselatint
- tűzre tesszük, sűrűn kavargatjuk és az első fellobbanásnál félrevesszük
- miután annyira lehűlt, beleöntjük a egy 2l Colásba
- hűtőbe tesszük míg megkeményedik (pár óra)
- majd hozzátöltünk 2 1 langyos vizet, amelyben előzőleg feloldottuk az élesztőt.
Az élesztős víz így csak a felső felületet tudja oldani, és konstanssá válik a CO2 kibocsátás. Ha a kotyvalék már nem hatásos, újra hűtőbe vele, és ami még nem használódott el a cukorból az újra megkeményedik, le róla a vizet és egy újabbat rá (élesztőset), még működik még kb 2 hetet. Ez azért szükséges mert idővel elsavasodik az oldat. A savasságát fel lehetne számolni egyszerű szodabikarbonátal is, de attól hirtelen habzik egyet és sok CO2 veszít.Ne száraz élesztőt használjatok.
Össz kb 4o napig tart.”
Próbáltam,jól müködik,csak az én akimhoz kevés."

Meg tudná esetleg valaki mondani hogy mit rontottam el vagy mit kéne csinálnom hogy jó legyen?
Vagy tud valaki egy jó receptet?
Ugy hallottam ez tovább tart mint az egyszerűbb verzió.
 
Tommy741 said:
Co2 rendszer hijján az élesztős Co bevitelt alkalmazom és olyan problémám lenne hogy a Co2-met szeretném egy kicsit felturbozni,a szokásos cukor+élesztő+langyosvíz megoldás az hatásos és megy is kb 4-5 napot.Most probálkoztam a Zselés Co2vel de valami nem akar sikerülni tegnap elkészült a zselé meg is keménykedett az üvegben ráöntöttem a langyos élesztős vízet örültem is mert elején akadozott bár de utána ment rendesen,sajnos reggel néztem ,hogy müködik-e még de nem ment :( .fel volt habosodva a zselé felett a víz az üveg nyakáig,leöntöttem róla a habzott vizet és töltöttem a tejére új langyos élesztőt de nem volt ez sem hosszúéletű elzártam a csapot pár perc mulva megnyítottam ment de csak egy fél percig :(

Ezt a receptet találtam és használtam:
"“Hozzávalók:
1,5 csésze cukor
2og zselatin (en Oetker-t használok)
1 teáskanál élesztő
5,5 csésze víz (25o ml)
Elkészítési mód:
- 1 csésze hideg vízben feloldjuk a zselatint, hagyjuk 5 percet állni, hogy ne csomósodjon
- egy lábosba 2 1 csésze meleg vízben feloldjuk a cukrot
- hozzáadjuk a zselatint
- tűzre tesszük, sűrűn kavargatjuk és az első fellobbanásnál félrevesszük
- miután annyira lehűlt, beleöntjük a egy 2l Colásba
- hűtőbe tesszük míg megkeményedik (pár óra)
- majd hozzátöltünk 2 1 langyos vizet, amelyben előzőleg feloldottuk az élesztőt.
Az élesztős víz így csak a felső felületet tudja oldani, és konstanssá válik a CO2 kibocsátás. Ha a kotyvalék már nem hatásos, újra hűtőbe vele, és ami még nem használódott el a cukorból az újra megkeményedik, le róla a vizet és egy újabbat rá (élesztőset), még működik még kb 2 hetet. Ez azért szükséges mert idővel elsavasodik az oldat. A savasságát fel lehetne számolni egyszerű szodabikarbonátal is, de attól hirtelen habzik egyet és sok CO2 veszít.Ne száraz élesztőt használjatok.
Össz kb 4o napig tart.”
Próbáltam,jól müködik,csak az én akimhoz kevés."

Meg tudná esetleg valaki mondani hogy mit rontottam el vagy mit kéne csinálnom hogy jó legyen?
Vagy tud valaki egy jó receptet?
Ugy hallottam ez tovább tart mint az egyszerűbb verzió.


Sajnos kicsit félreérthető ez a recept, egy csészét gondol 250ml-nek, tehát egy csésze az inkább egy bögre.
Így 2,5dl ben kell feloldani a zselét, és az élesztős lötty is elég sok.
Ahol pedig "2 1" -et ír, ott kimaradt egy szorzójel, meg a mértékegység, ott pontosan az lenne hogy 2*1 csésze (fél liter).
A másfél csésze cukor is 3,75dl így.

Ha rendes csészét használtál (~45ml) akkor azért nem működött. Ha bögrét, ahogy írtam, akkor viszont passz. Valakinek van más receptje zselés co2-re?
 
5,5 csésze víz (25o ml)
Szerintem a recept is 45 milivel van.

Én amit csináltam régen, az decis recept volt, nem csészés, nem tudom már honnan volt.
Ha jól emlékszem 2dl cukor 2dl víz a cukros alapnak, 2dl víz 2,5dkg élesztő( a rendes). [nem biztos hogy ennyi volt, az élesztőben vagyok csak biztos]
Ez 2 hétig elpöfékelt, de ez inkább csak 2 palackos verzióhoz jó, hogy mindig cseréled az egyik palackot.
Zseléshez nem tudok sajnos receptet :(
 
Ime néhány kép az akváriumról,itt már megvan a 45Wattos világítás.Probáltam jobb képeket készíteni mint legutobb.


Világítás:




Egész jó az aki lekopogom,egyenlőre nincsen alga.
Már a növények is hoznak egykét oxigén buborékot,bár én kevesellem egy kicsit mert csak 1-2 cseppet hoznak és nem az összes.
Valaki esetleg meg tudja mondani,hogy hogyan tudnék nekik segíteni abban,hogy többet produkáljanak?
Lehet hogy valamit rosszul állítottam be?Fény,esetleg a levegőztető használata,hogy tul sokat vagy keveset megy?
Akvarisztikai barátomnál (neki csak a világítás van meg meg a Co2 ő még a berendezést nem csinálta meg)neki sokkal több buborékja van.
 
Szia! Próbáld meg leállítani a szűrőt egy 5 percre, lehet csak azért nem látod a bubikat mert az áramlás leviszi a levekről. De lehet, hogy nincs elég co2 a vízben, nem tudom hogy mivel méred, vagy méred-e. :roll:
:thumbup:
 
inadsz said:
Szia! Próbáld meg leállítani a szűrőt egy 5 percre, lehet csak azért nem látod a bubikat mert az áramlás leviszi a levekről. De lehet, hogy nincs elég co2 a vízben, nem tudom hogy mivel méred, vagy méred-e. :roll:
:thumbup:

Most ugy csinálom ,hogy a szűrő az éjjel megy másnap 14-ig,akkor kapcsolodik fel a világítás este 10ig.Két szűrőm van egymás mellett,egyformák. Az egyikbe van beporlasztva a Co2 a másik ilyenkor el van zárva és csak szűr.

Mérni sajnos nem mérem semmivel,egyenlőre Élesztős megoldásom van a Co2-re. :roll:
 
someday said:
Tommy741 said:
Most ugy csinálom ,hogy a szűrő az éjjel megy másnap 14-ig...

Most ezt jól értjük? a szűrő csak 2ig megy?

Igen.

Úgy van most ,hogy amikor lekapcsolodik este 10kor a világítás akkor kapcsolom be a levegőztető részét a szűrőnek mert úgy van a szűrőm,hogy van a végén egy szelep amit tudok állítani hogy csak szűrjön vagy levegőztessen is.Ez megy másnap 2ig amikor bekapcsolodik a világítás.Csak így sikerült elérnem ,hogy a növényeim oxigént termeljenek,hogy csak szűrésre állítom délután a szűrőt.
 
Tommy!

Ha jól értem, akkor ez egy belső szűrő, ami egész nap megy, de CO2 időszakon kívül levegőztet is? ha ez így van, akkor nincs gond, ha viszont ki-be kapcsolod a szűrőt, akkor annak nem nagyon fognak örülni a bacik a szűrőben...

Amúgy szerintem nem kell külön levegőztetni (én legalábbis nem teszem), elég, ha a felszínt mozgatja a szűrő áramlása, ennyi is elég a halaknak...
 
CKPeter said:
Tommy!

Ha jól értem, akkor ez egy belső szűrő, ami egész nap megy, de CO2 időszakon kívül levegőztet is? ha ez így van, akkor nincs gond, ha viszont ki-be kapcsolod a szűrőt, akkor annak nem nagyon fognak örülni a bacik a szűrőben...

Amúgy szerintem nem kell külön levegőztetni (én legalábbis nem teszem), elég, ha a felszínt mozgatja a szűrő áramlása, ennyi is elég a halaknak...

Igen!Pontosan úgy van ahogy mondod!

Co2 időszakon kivül levegőztet is.Akkor úgy néz ki jól csináltam eddig.Nem szoktam a szűrőt ki be húzkodni az folyamatosan megy.
Kicsit türelmesebb leszek akkor,mert már nagyon várom a növények fejlődését és azt,oxigént termeljenek kicsit aktívabban :)
 
Végre előrelépés történt az akváriumomban:)
az összes növényemen rengeteg buborék van:) Végre megérte a sok fáradozás vizcsere,növénytápozás, meg minden,még a füveimen lenne jó ha lenne rajtuk több,remélem azok is fognak hozni majd.
Nagy élmény volt nyomonkövetni eddig a dolgokat remélem ezután is minden rendben fog menni.
Töltök majd fel képeket,igyekszem majd jó minöséget hozni.
 
Ne legyél telhetetlen!
Én örülnék napi 2-3bubinak is!
De amíg nem lesz jobb co2 adagolásom addig nem is fognak bubizni!

Jani.
 
Jani 614 said:
Ne legyél telhetetlen!
Én örülnék napi 2-3bubinak is!
De amíg nem lesz jobb co2 adagolásom addig nem is fognak bubizni!

Jani.

Nem vagyok telhetetlen

1-2 hete nekem sem volt buborékom,kicsit zavart is mert haveromnak viszont volt.
Most viszont van elég sok és ez a lényeg:)
Milyen Co2-t használsz?hogy adagolod?
Én most kísérletezős stádiumban vagyok és van egy Zselés Co2-m + mellette meg egy élesztő+cukor+ vizes megoldás.2 belső szűrőm van és az egyikbe porlasztom a Co2-t.Amikor felkapcsolódik a lámpa 2óra múlva már meg is jelennek az első buborékok.Egyenlőre így használom a Co2-t amíg nem alakul ki a végső forma.
 
Back
Oldal tetejére