• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akasztós szűrő

Ágoston Lajos

Kertész tanonc
Sziasztok!

Van a garnis akváriumomhoz egy ilyen akasztós szűrő kistestvére, egyel kevesebb lamellája van. Sajnos a nevét elfelejtettem, hiába túrom a netet, nem találok rá, hogy hívják.
Lényeg a lényeg, hogy hogyan lehet ennek a motorját rendesen kipucolni? Ahogy én érzem, nem nagyon lehet szétszedni, így legutóbb nagy fecskendővel erős víznyomással mostam át, jobb híján.
 
Szia nem US-03 a típusra gondolsz? Próbáltad már fültisztítóval? Sok elérhetetlen helyre ellehet jutni, igaz vigyázni kell, nehogy a fejrész benne maradjon.
 
Sziasztok le tudnátok írni mekkora a paraméterei(Széllesség magasság hossz) a us-03 szűrőnek. Mennyivel lehet kisebb us-02es szűrő?
Köszi előre is. :)
 
Én most próbálom ki ezt a fajtát először Eddig csak belső szűrőim voltak halasban, most mióta garnizok meg vissza a régi szivacs szűrőkhöz. Úgy döntöttem nem is szüntetem meg a bubis szivacsot mert szeretnek rajta lógni a garnélák, hanem csak beállítom a külsőt. Bízom benne, hogy javulni fog a víz minősége.Én a fedlappal nem tudom mit csináljak, hogy vissza lehessen tenni, de majd kitalálom :)
 
Beállítottam, gondolom kell pár hét mire kialakul benne az a flóra ami a biológiai szűrést elvégzi majd. Sajnos csak kerámiát kaptam bele, de remélem így is ellátja majd a feladatát, bár nyilván akár a zúzott lávakő is jobb lenne . Egy 40 literes akvára akasztotta rá, a víz nem csobog bár nem ér bele a kifolyó csőr a vízbe, így nem ugrálnak, a beszívó csőre meg ráerősítettem egy szivacsot amin már örömmel motoszkálnak a garnélák. Csak mondjuk magát a szűrőt is igen drágán mérik...:(
 
Sziasztok.
Hátha valaki nézegeti még ezt a topic-ot és tud választ adni a kérdésemre.
Adott egy Aquael FZN-2 akasztós szűrő. Ezt egy gyári akira 60*30*30 akarom beüzemelni. Töltet az zeolit lesz benne. A kérdés az az, hogy az akira hol kell elhelyezni úgy, hogy a legjobb legyen. Arra gondolok, hogy mehet a hátsó üvegre valamelyik szélére vagy valamelyik oldalsó üvegre kell rakni? Gondolok itt a megfelelő áramlás elérésére vagy teljesen mindegy?
Köszi a válaszokat!

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Sziasztok.
Hátha valaki nézegeti még ezt a topic-ot és tud választ adni a kérdésemre.
Adott egy Aquael FZN-2 akasztós szűrő. Ezt egy gyári akira 60*30*30 akarom beüzemelni. Töltet az zeolit lesz benne. A kérdés az az, hogy az akira hol kell elhelyezni úgy, hogy a legjobb legyen. Arra gondolok, hogy mehet a hátsó üvegre valamelyik szélére vagy valamelyik oldalsó üvegre kell rakni? Gondolok itt a megfelelő áramlás elérésére vagy teljesen mindegy?
Köszi a válaszokat!

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
Nekem soha nem volt meg akasztos szurom, de ha vegiggondolja az ember a legjobb elhelyezes az amikor a rovid oldalra akasztod es az akva hosszaban keringeted a vizet. Igy aramlas teren majdnem ott vagy mintha kulso szurod lenne. Megegyszer hangsulyozom ez nem tapasztalat, csak elmelet.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Nekem soha nem volt meg akasztos szurom, de ha vegiggondolja az ember a legjobb elhelyezes az amikor a rovid oldalra akasztod es az akva hosszaban keringeted a vizet. Igy aramlas teren majdnem ott vagy mintha kulso szurod lenne. Megegyszer hangsulyozom ez nem tapasztalat, csak elmelet.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Valami ilyesmire gondolok én is. Illetve a nagyvideomegoszto portálon is nézegettem erről a szűrőről videókat és ott is amiket láttam ott mindenhol az aki oldalán volt és nem hátul. Viszont így már egy megerősítéssel több van az elméletemhez.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Oldalra mindenképp. Maxon jaratva olyan erővel nyomja a frontot , hogy nagy lesz a kavar :) Tapasztalat :)
Valami ilyesmire gondolok én is. Illetve a nagyvideomegoszto portálon is nézegettem erről a szűrőről videókat és ott is amiket láttam ott mindenhol az aki oldalán volt és nem hátul. Viszont így már egy megerősítéssel több van az elméletemhez.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Oldalra mindenképp. Maxon jaratva olyan erővel nyomja a frontot , hogy nagy lesz a kavar :) Tapasztalat :)



Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
Köszi neked is választ de most belegondolva eleve kérdezhettelek volna téged is[emoji38] Köszi mégegyszer (nem tudom hányszor fogom még megköszönni) Nov 11-én kerül majd hozzám mert Gergővel most nem tudtuk össze hozni a találkozót.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére