• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akasztós szűrő sufnituning

szerintem tegyél egy szivacsot a cső köré... legalább lesz egy előszűrőd, ha meg lesz kis garnéla legalább biztonságban lesz az is.
Nem olyan nagy kaland néhány hetente kimosni a szivacsot.
 
Hát gondolom, hogy fáradt lehetsz. Majd később előtör az ezermester éned.:geek: Lehet addig beesik valaki egy új, még jobb ötlettel. Sosem tudhatod.

Ha ez megnyugtat, lila gőzöm se lett volna, hogy egy ilyen dolgot megnézzek az akasztós szűrőn. Kb. 2 dolgot vettem volna figyelembe: mekkora az áramlása és, hogy pakolható.
Hát pont ezt néztem meg én is, de ki gondol akkor arra, hogy nem tudja majd rendesen szabályozni!? Mindegy, valahogy megoldjuk, porosodni nem fog, max a teteje :)
 
szerintem tegyél egy szivacsot a cső köré... legalább lesz egy előszűrőd, ha meg lesz kis garnéla legalább biztonságban lesz az is.
Nem olyan nagy kaland néhány hetente kimosni a szivacsot.
Lehet ez lesz a vége, de tényleg csak a legvégső esetben...
 
Próbálkoztam az 1-es megoldással... nem sok sikerrel... fizikailag megvalósult a beavatkozás, de a vízmennyiség csak minimálisan változott, nem elégséges az eredmény.
De van egy másik megoldás:
a csobogó részen kell megtörni a víz áramlását, mert nem a mennyiséggel van a baj, hanem a sebességgel. Nagyon nagy lendületet kap a "csúszdán", ezért oda fektettem egy kis krumplis zsák darabot, ezzel már nagyobb sikert értem el, de még finomítom a kivitelezést :)
 
Örülök, ha sikerült előrelépni. Tényleg jobb ez a megoldás, ha marad az átáramló víz mennyisége, csak a sebesség csökken / oszlik az áramlás. :)
A videó (amit korábban linkeltem) jó lehet kiindulásnak. Esetleg lehet hozzá még olyan tuning, hogy a műanyag darabra apró lyukakat készítenék néhány helyen, így remélhetőeg nem csak előre, hanem a víz egy része kissé lefelé is távozik. Vagy teszel a műanyagra egy sűrű szivacs csíkot? Mondjuk az meg koszolódni fog egy idő után.
 
A víz lefelé irányítása nem jó, előre kell mennie. De a legcélravezetőbb, hogy meg kell törni a lezúgó víz áramlását. A szivacs jó megoldás lehetne, gondoltam rá, és perlonvattával meg is csináltam, de az meg nagyon lefojtotta az áramlást, és a túlfolyón jött ki a víz, megkerülve a szűrőközeget. Tehát nem jó a sűrű anyag (pedig utószűrésnek jó lehetne, főleg, hogy csak matrix van a tartályban, semmi szivacs...), így marad a krumplis zsák :)
 
Szerintem az lenne itt a célravezető, hogyha valami lapos hajlított tölcsért tennél alá. Ha azon keresztül menne be, nem lenne esése a víznek és ha 90fokkal elfordítod máris nem veri a padlót hanem csak forgat. Egyéni elképzelés, de én így csinálnám :)
 
A szűrő csuszda végén/alján gyárilag van egy vízszintes perem ami a vizet eredetileg előre dobja, így nem ver az aljzatra, hanem a szemközti üvegre, ahonnan fordul le.
Tegnap kiegészítettem a víztörő hálót, ez a legjobb megoldás, max még egy vízszintes terelő lapot kell betenni, mert most középtájt érkezik a már jóval gyengébb áramlat a tajalra.
 
Ez bevált! A kifolyó részre fektetett háló (krumpliszsák darab egy rétegben) és a víz csobogó szint fölé töltésével az áramlás normalizálódott. :) Ezt a megoldást javaslom másnak is, aki áramlás gondokkal küzd!
 
Igen, csak a vízszintet kell nézni mindig és a garnélákat, hogy mikor találják ki, hogy belemásznak... (n) lehet lecserélem külső szűrőre... azzal nincs ez a macera.
 
Back
Oldal tetejére