• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akadama

Csak azért kérdeztem,mert van egy másik bonsaijos "cég",akiknek van.Írtam nekik,hogy mennyi lenne a posta ,ha kérnék 2x16 kg Akadamát.Azt mondták,hogy 2x3000 ft-ért küldenének.Na hát ez kilőve.Amit te is ajánlottál,ott csak 2300ft a posta.Az bonszajos ismerős még nem jelentkezett,hogy megy Pestre.De már nagyon türelmetlen vagyok,nyomkodnám már a köveket a talajba. :) Majd rákérdezek,ha nem megy hamarosan ,a jövőhéten megrendelem.
 
Vinsz said:
Itt is, épp egy Akadamával készített akvárium indítását lehet figyelemmel követni. http://ukaps.org/forum/viewtopic.php?f=35&t=7477

Gyönyörű színe lett feltöltés után a víznek :D
Az a szűrő ott egy nagy dög :D Hagen fluval fx5 2300l/h 20l szűrőtérfogat :D és az ára egy eheim 3-as szűrővel vetekszik, de biztos van hangja :roll:

No igen, pont ezt mondta nekem James is, hogy sokan vannak, akik áztatás és átmosás nélkül használják az Akadamát, de nem ajánlja mivel a zsákban szállítás közben összetörhet (és ugye hivatalosan is 0-6 mm átmérőjű) minek következtében van benne egy jó adag por formában is ezért legalább az átmosás erősen ajánlott. Így a későbbiekben is elkerülhető, hogy esetleges átültetésnél vagy esetleg vízcserénél, újra átláthatatlan barna kumisszá tegyük a vizet!
 
tibicuk said:
Csak azért kérdeztem,mert van egy másik bonsaijos "cég",akiknek van.Írtam nekik,hogy mennyi lenne a posta ,ha kérnék 2x16 kg Akadamát.Azt mondták,hogy 2x3000 ft-ért küldenének.Na hát ez kilőve.Amit te is ajánlottál,ott csak 2300ft a posta.Az bonszajos ismerős még nem jelentkezett,hogy megy Pestre.De már nagyon türelmetlen vagyok,nyomkodnám már a köveket a talajba. :) Majd rákérdezek,ha nem megy hamarosan ,a jövőhéten megrendelem.

A posta futárszolgálattal 1900 ft volt két zsáknyi postaköltsége és egy nap alatt megkaptam!Szerintem ez az általános szállítási díj csomagoknál, tehát megéri.
 
zigur said:
tibicuk said:
Csak azért kérdeztem,mert van egy másik bonsaijos "cég",akiknek van.Írtam nekik,hogy mennyi lenne a posta ,ha kérnék 2x16 kg Akadamát.Azt mondták,hogy 2x3000 ft-ért küldenének.Na hát ez kilőve.Amit te is ajánlottál,ott csak 2300ft a posta.Az bonszajos ismerős még nem jelentkezett,hogy megy Pestre.De már nagyon türelmetlen vagyok,nyomkodnám már a köveket a talajba. :) Majd rákérdezek,ha nem megy hamarosan ,a jövőhéten megrendelem.

A posta futárszolgálattal 1900 ft volt két zsáknyi postaköltsége és egy nap alatt megkaptam!Szerintem ez az általános szállítási díj csomagoknál, tehát megéri.


Számon kértem a tulajt,hogy hogyan lehet,hogy Debrecenbe 1900ft,Bajára meg 2600 ft a posta.Azt mondta,Zigur a tied volt az első postán küldött ilyen árú.Okult belőle,nekem és ezután mindenkinek felszámolja a csomagoló papírt,ragasztó szalagot,dobozt ,spárgát,ez 380 ft,valamint szállítja 10 km-t,ez további 300ft.
Ez még mindig kecsegtetőbb,mintha 6000ft-ért hoznák házhoz.De úgy néz ki,még várok,a bonsaios ismerősöm hamarosan megy és tud nekem hozni.Addigra a melegnek is vége,nem kell tőle tartani a növények miatt.Azután még áztatni is kell az akadamát,úgy hogy sok víz lefolyik a Dunán,mire kész lesz az új aki.
 
Számon kértem a tulajt,hogy hogyan lehet,hogy Debrecenbe 1900ft,Bajára meg 2600 ft a posta.Azt mondta,Zigur a tied volt az első postán küldött ilyen árú.Okult belőle,nekem és ezután mindenkinek felszámolja a csomagoló papírt,ragasztó szalagot,dobozt ,spárgát,ez 380 ft,valamint szállítja 10 km-t,ez további 300ft.
Ez még mindig kecsegtetőbb,mintha 6000ft-ért hoznák házhoz.De úgy néz ki,még várok,a bonsaios ismerősöm hamarosan megy és tud nekem hozni.Addigra a melegnek is vége,nem kell tőle tartani a növények miatt.Azután még áztatni is kell az akadamát,úgy hogy sok víz lefolyik a Dunán,mire kész lesz az új aki.

Ez szép! :lol: Spárga,meg Aushan-os papírdoboz+ragasztó 380 ft! :lol: Na ez, hogy jött ki?

Azért remélem minél hamarabb meglesz,így vagy úgy! És remélem azért a víz nem fog befagyni a Dunán mire láthatom!
Előre is sok sikert hozzá!
Üdv: Zigur
 
zigur said:
Ez szép! :lol: Spárga,meg Aushan-os papírdoboz+ragasztó 380 ft! :lol: Na ez, hogy jött ki?

Hát,jó magyar szokás szerint.Én is így kaptam a vizinövényeket egy webáruházból.Lehet burkoltan is árat növelni.Tényleg.Én is odaírom a vaterára,hogy postára gyaloglás,útközben egy sör plusz háromszáz... :lol:
 
Zigur!

Megjött az Akadama.Szerinted nem nagy egy kicsit a szemcseméret?Hogy viselkedik az akiban ennyi idő után?Még mindig csökken a kh?
Ma délután beáztattam.
 
tibicuk said:
Zigur!

Megjött az Akadama.Szerinted nem nagy egy kicsit a szemcseméret?Hogy viselkedik az akiban ennyi idő után?Még mindig csökken a kh?
Ma délután beáztattam.

Szia Tibicuk!

Nekem is nagynak tűnt első ránézésre,de semmilyen problémát nem okoz a növények ültetésénél. Attól tartottam, hogy a glosso nehezen fog megkapaszkodni, de ez a félelmem teljesen alaptalan volt!
A beültetés után inkább a súly miatt volt gond, mert amíg nem kapaszkodtak rá a gyökerükkel a növények, ha nem voltam elég óvatos a vízcseréknél, bizony ültethettem újra a növényeket.
a kh nagyjából másfél hétig ingadozott, de mint írtam ez nekem még pozitívan is jött, mert így naponta cseréltem vizet és még az ozmót sem kellett használnom.Ha kemény a vized akkor ez a folyamat, gondolom kevesebb ideig tart és a vízcseréket sem kell olyan gyakran végezni.

Üdvözlettel: Zigur
 
Van egy tippem,hogy hogyan lehet kisebb szemcseméretet csinálni belőle.Ha nano akit szeretnénk,nem biztos,hogy jól mutatna ekkora méret.Aki látott,tapintott Akadama talajt, az tudja,hogy nagyon könnyen el lehet törni a rögöket,tehát meglehetősen képlékeny.Látogassunk el a nagyinkhoz,kérjük tőle el a jó öreg nyújtófáját.(Szakmámból adódóan nálunk alapból van ilyen otthon)Ezzel gyorsan és könnyen meg lehet törni a rögöket.Csak vigyázzunk,mert nagyon könnyen porrá lehet őrölni.Majdnem így jártam én is,nekiestem ,ahogy a tésztának szokás.Tehát óvatosan bájunk vele.Ezután két féle rostán kell átereszteni.Az egyik akkora lyukú legyen,mint amekkora granulátumot szeretnénk,a másik olyan 2mm,vagy ennél kisebb átmérőjű.Ezzel az poros részt lehet elválasztani.Egy kis veszteség(por) mindenképpen lesz,ezt a szobanövények átültetésénél fel tudjuk használni.Dobok pár képet,itt látszik a két szemcseméret.Én olyan 3-4 mm rögöket csináltam.Láttam olyan elrendezést,ahol hátul durvább szemcseméretet,elől pedig finomabbat használtak.


5329575_01f8f5f2d29ffa7963886c8c3a8646a8_m.jpg

5329563_75993a6d5cec5bdb80b2f466c10ea44b_m.jpg

5329571_9d9f6f183bfdff53bc637abf0f7702cb_m.jpg
 
Szia Zigur

Letelt a 2 hét, lassan a 3. ,kérnénk szépen eddigi tapasztalat megosztást! :) ;) (Van már fényképezőgéped?) :)
 
Levinen said:
Szia Zigur

Letelt a 2 hét, lassan a 3. ,kérnénk szépen eddigi tapasztalat megosztást! :) ;) (Van már fényképezőgéped?) :)

Fényképezőgépem még mindig nincs,de hétvégére,ha minden igaz kapok kölcsön akkor rakok föl képeket!
 
Kicsit elhamarkodott volt az a 2-3 hetes ígéret, azt hiszem ahhoz, hogy igazán érdemleges információt tudjak szolgáltatni az Akadamáról, ennél egy kicsit több időre lesz szükség!

Amit eddig tapasztaltam:

Azt már írtam, hogy az első másfél hétben naponta cseréltem a víz egyharmadát,mert egyik napról a másikra 7-ről 5-re vitte le a kh-t, így hogy elkerüljem a nagyobb ph és kh ingadozást jobbnak láttam naponta cserélni a vizet.
Előnye ennek, hogy egy induló akváriumnál (az enyém nem az,de így sem ártott) hasznos egyébként is a gyakori vízcsere az ammónia boom és az alga elkerülése miatt.

A növényeim szemmel láthatóan gyorsabban nőnek (vagy csak én szeretném így látni :D ), de sajnos még nem jöttek rendbe attól a sokktól, amit az átültetés előtti fény,co2 és tápanyagmegvonás okozott nekik (szüleimhez utaztam és nem volt akire rábízzam, mágnesszelepnek pedig híján vagyok) valamint az átültetéssel okoztam nekik.

Lustaságomban és attól a gondolattól vezérelve, hogy meggyorsítsam a talaj érését 2-3cm-t benn hagytam a régi talajból.Nagy hiba volt!Egyrészt bennhagytam a talajból amivel nem voltam elégedett, másrészt mivel reggeltől estig szárazon volt a baktériumok valószínűleg elpusztultak.Mivel nem mostam át valójában csak ammónia keltetőt csináltam belőle.Nagyobb gondot egyenlőre nem okozott, de apró buborékokat látok a talajban ami tuti nem oxigén!

Egyenlőre ennyi a tapasztalat!
Többit, majd akkor ha minden más is ideális lesz ( fénycsöveket egy éve nem cseréltem (most megtettem) ás a tápozás is Ei szerint megy 3 hónapja valamelyik a kettő közül viszont nem tetszik a növényeimnek, mert rotálák nem olyan színesek, és a növények levelei sem olyan húsosak, mint 3 hónapja).

A képek miatt előre elnézést, elolvastam Nigro gyorstalpalóját, de maga a gép 4 éves és totál autómata így tul sok mindent nem lehet állítani rajta!( :eek: remélem nálatok nem olyan sötétek a képek a laptopon egész másképpen néztek ki, mint itt a számítógépen, ha sötétek kérlek jelezzetek és szerkesztem őket!!!)

Akadama
akva%20049.1.jpg

Akvárium


akva%20020.1.jpg

akva%20023.1.jpg

akva%20029.2.jpg
 
Az aki gyönyörű (lett), a Dísz-koszok is nagyon szépek gratulálok.
Az akadamára meg kíváncsi leszek, igaz idáig nem annyira érdekelt a téma
 
Szép az aki. Valóban szarvas hiba volt a régi talajjal való keverés. :geek:
A baktériumokon sokféle módon lehetett volna segíteni. Ezt a keresztet hordozni fogod amig a setup él. Reméljük nagyobb gebasz nem lesz vele.
Ha igen az valszeg halpusztulásban jelentkezik majd. A diszkoszok meg nem annyira jég hátán megélő típus. Azért drukkolok neked.

A levelek husosságán úgy vettem észre az Easy Carbo segít. Nálam érezhetően vastagabbak erősebbek a növények tőle.
 
közsi!Mindenkinek az elismerést, de még sok meló van hátra!most csak dusítok, a formázás még odébb van remélem akkor még pofásabb lesz az akvárium!

Remélem a talajjal azért nem nyírom ki a halakat, mert annyira nem vészes szerintem a helyzet amíg a tornyosok benne és nem rajta kívül tartózkodnak.
 
Sziasztok!
Nem akarok türelmetlen lenni de kíváncsi vagyok hogy mi újság(tapasztalat) AKADAMA fronton lassan 1 hónap távban?
 

Hasonló topikok

D
Válaszok
105
Megtekintések
20K
Back
Oldal tetejére