• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Akácos út 112/L.

Felkészültem a nyárra.???
Remélhetőleg. Ma beszereztünk egy Cooling Fan akvárium hűtőventilátort. Próbakép beüzemeltük, élég jónak tűnik a kicsike. A víz jelenleg 26 fokos, így még nem járatom. A másik óvintézkedésem a légpumpa használata szintén időkapcsolóra kötve. Abban a 16 órában mikor nem megy a világítás , hétszer fog 15 percre bekapcsolni, mérsékelve ezzel a melegebb víz alacsonyabb oxigén szintjét.
Mostantól a megnövekedett elpárolgott vizet ioncserélt vízzel pótolom, és áttérek az Excel-re. Ezekkel a lépésekkel talán tudom segíteni a növényeket (is).
Ennyi, köszi!
 
Elpusztult az egyik Borostyán molly :( . Az egyedül maradtnak be kell szerezni egy játszótársat.Remélhetőleg el lesz egymagában még egy hétig. A többiek jól vannak, és az akvárium is elég jól néz ki.
 

Attachments

  • IMG_20170606_163246_911.jpg
    IMG_20170606_163246_911.jpg
    165.2 KB · Megtekintések: 7
Vettünk két Borostyán molly-t az egyedülmaradt mellé a helyi halasnàl. Jó lett volna még egy-kettő, de hát itt nincs akkora kínàlat, sebaj.
A màsik lényeges dolog, hogy a vàsárolt hűtőventilátor idàig remekül bevált. Hàrom-négy fokkal alacsonyabb a víz hőmérséklete , mint a szobáé. Így talán egy tartósabb kánikulában sem lesz akkora gond. Az àrnyoldal a nagy pàrolgás, heti öt liter desztilált vízzel pótlom a hiányzó vizet.
Ennyi, köszi!
 
Túl vagyunk a nyáron. Voltak nagy izgalmak, de a vizet sikerült 30 fok alatt tartani. De most, hogy màr hűvösebb a víz, a növények életre keltek, és a nyàron nem tapasztalt növekedésbe kezdtek.
Szűrő takarítást végeztem tegnap. Vagy 30 garnélát szedtünk ki szűrőből. Most tettünk egy szúnyoghàló anyagot a szívó kosàrra, remélhetőleg ez már útjukat àllja. A csövekre is rá férne egy pucevàlàs, annàl is inkább mert abba csigàt làttam. De ilyet még nem csináltam, ês valami eszközt kell gyártani amivel végig tudom ezt vinni.
Ennyi, köszi!
 
Egy éves lett az akvàrium!!!
Elég szép dzsungelt sikerült összerakni, nekünk tetszik. Viszont azt is látom, hogy lehetne még szebbet, egészségesebbet létrehozni megmaradva a Low Tech vonalon.(még egy kis szűrő tuning, fény növelés, vízlágyítás, tápozás beàllítása, megfelelőbb növényválasztás)
A hétvégén elpusztult egy izzófényű, pár hete egy borostyàn molly. Vettünk egy 8 literes akvát karanténnak, remélem nem lesz rá szükség, de beszerzünk majd egy omnipurt is, baj esetére. Se növényt se halat nem karanténoztam idàig mielőtt bekerült az akváriumba, lehet hogy kellett volna. Meddig célszerű karanténozni, hol olvashatnék erről? Jó- e ha a karanténos vízhez teszek ebből az omnipurból megelőzve ezzel egy lappangó későbbi fertőzést?
De, hogy jó dolgokról is beszàmoljak: a héten felfedeztük 7 db egy centis borostyán mollyt, és három hasonló méretű zöld neont úszkàlni az akvàriumban. Ez talàn bizakodàsra adhat okot, hogy jól érzik magukat, és hogy a többiek egészségesek.
Ennyi, köszi!
 
Régen jelentkeztem, itt az idő !
Nézzük sorba mi is történt az elmúlt két hónapban:
Kiderült az összes kis halam molly, a sötétebb színűek is azok, csak ott a black vonal a meghatározó. 6db. borostyán kinézetű, 1 db aranyszínű és 3db. feketés-szürkés mintázatú. Most még neon nagyságúak, jól elvannak. De repül az idő és gyorsan növekednek.
Beszereztünk egy Oxydator Minit a 112l-be kiegészítésként a légpumpa mellé, ami az éjszakai órákban nem megy. Jó dolog az oxydator ! Csak kár hogy 5-6 napánál nem bír többet.
Az ünnepek nyújtotta szabadság több időt engedett foglalkozni az akváriummal, így tegnap a fényt tuningoltuk. Bekerült egy 2385-ös LED szalag a másik kettő mellé, ez már a végleges megoldás lesz. Így most már három LED szalag és kettő fénycső( az egyik Plant) világítja az akváriumot.
A látvány fizimiskáját is igyekeztem rendbe tenni. Felszámoltam az őserdőt és helyette rendezettebb képet igyekeztem létrehozni. A képek lentebb.
Ma szűrőt is takarítottunk. Három és félhónap elteltével ismét. A szűrőben iszap és a garnélák tömkelege fogadott ismét. Az utóbbi érthetetlen, mert a legutolsó szűrő takarításkor a szűrőkosárra szúnyogháló anyagot erősítettünk. Úgy látszik ez sem óvta meg őket. Legalább 40 db garnélát sikerült visszamentenünk az akváriumba. A takarítást szűrőanyag tuning is követte. A Hydor gyári kerámiagyűrűinek egy része kikerült és helyette Matrix Trop-ot tettem a kosárba, és még a perlon alá is került belőle egy adag.

Boldog Új Évet !előtte.jpg utánna.jpg
 
Igazi ritkaságokat kaptam a mai nap. Egy régi könyvet, és két szerkezetet. Csak tudnàm mire is valók ezek a szovjet csodák!
 

Attachments

  • IMG_20180122_172000.jpg
    IMG_20180122_172000.jpg
    181.8 KB · Megtekintések: 5
  • IMG_20180122_172245.jpg
    IMG_20180122_172245.jpg
    191.7 KB · Megtekintések: 4
  • IMG_20180122_172410.jpg
    IMG_20180122_172410.jpg
    173.8 KB · Megtekintések: 4
  • IMG_20180122_172448.jpg
    IMG_20180122_172448.jpg
    201.9 KB · Megtekintések: 4
  • IMG_20180122_171832.jpg
    IMG_20180122_171832.jpg
    97.2 KB · Megtekintések: 4
A 4ik kép mintha valami szűrő vagy vízforgatónak néz ki.
Az alábbi kép talàlható a hasznàlati utasításában. Valami brutál egy szerkezet.(n)
 

Attachments

  • IMG_20180122_191738.jpg
    IMG_20180122_191738.jpg
    173.8 KB · Megtekintések: 4
Back
Oldal tetejére