• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Akácos út 112/L.

Amit hasznàlok: 12 ml TF Planter heti adagokra lebontva. Napi 3 ml Easy Life Carbo, Néha napjàn tàpanyag tabletta a gyökerekhez, igaz az is mikro elemes. A nitrátról a halak gondoskodnànak, de úgy làtszik a 14 Izzófènyű kevés hozzà.
Ilyen táp mennyiségnél (mondjuk kevés növényed van) inkább 0,5 watt alá menj fényben. Ekkora vízmennyiségben ennyi hal nem fog elég nitrátot termelni a növényeidnek. Azt mondanám,minimálba szinte cseppekben mérve adagolj makrót és hetente ellenőrizd. Ha nem jön por algád emelj a dózison de ne napokban számolj hanem hetekben. Ha elérted azt a dózist,hogy a por megjelenik, azonnal térj vissza az előző heti dózisra. Az üvegről told le a por algát és tartsd a szintet. Ha a növényeiden növekedést látsz, a dózist is emelheted. Ha nem co-zol, nem lágy vizezel, akkor a makroval nagyon finoman. Ez saját gyakorlatból származó vélemény biztos több más vélemény születik még. Nekem ez a táp így működött. Vagy inkább így tudtam használni.
 
. Ha nem jön por algád emelj a dózison de ne napokban számolj hanem hetekben.
Jól értelmezem szavaid, heti adagolàsban adjam a makrót?
@Z1234 , a talajban nincs semmi tápanyag, sima Manadot használok.

Köszönöm a segítségét mindenkinek! Azt hiszem akkor veszek egy Macrot és a gyàri adagolás töredékével elkezdek tàpozni.
 
Jól értelmezem szavaid, heti adagolàsban adjam a makrót?
@Z1234 , a talajban nincs semmi tápanyag, sima Manadot használok.

Köszönöm a segítségét mindenkinek! Azt hiszem akkor veszek egy Macrot és a gyàri adagolás töredékével elkezdek tàpozni.
Én is a Tf-es tápokat használom. Én naponta adok ugyan annyi macrot mint microt, fél watt per liter fény mellett. Co2, lágyvíz nincs, bár amazonia van alatta. Foszfát hiányon kívül nincs gondom de azt azamazonia nyeli az elején ahogy felvilágosítottak a többiek.
 
Jól értelmezem szavaid, heti adagolàsban adjam a makrót?
@Z1234 , a talajban nincs semmi tápanyag, sima Manadot használok.

Köszönöm a segítségét mindenkinek! Azt hiszem akkor veszek egy Macrot és a gyàri adagolás töredékével elkezdek tàpozni.
Nem hetiben napiban. Ugy ertettem hogy a dozis emelest ha kell ne naponta valtztasd hanem minden heten csak egyszer. Ha beall akkor tatsd a dozis mennyiseget termeszetesen napi adagolasban. Ez azert fontos mert sokan bele esnek abba a hibaba, hogy megjelenik valamelyik alga es egybol ugy gondolja sok a tap es teljesen abba hagyja egy idore. Pedig azt nem szabad. Ez olyan mint a hizekony ember aki eldonti hogy holnaptol koplal. A szervezet taplalek kiesest eszlel ezert roham szeru tartalekot kepez zsirbol.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Ma megvettük a TF Macrot !
Az akvárium 112 literes, és úgy gondolom, hogy kezdésnek csupán napi 0,5 ml-rel indítok. Két hét múlva meglátom, és ha kell emelem az adagot.
 
Ma beszereztünk kettő Borostyán mollyt. Jelenleg még kicsit zavartan úszkálnak az üveg mellett, de remélhetőleg később tudják a dolgukat, és eltüntetik a fonál algát.
 
A héten nagy beruházást eszközöltünk és vettünk egy HYDOR 250 külső szűrőt! Jelenleg még beüzemelésre vár. Valakinek van vele bármi tapasztalata?
Mivel ez életem első külső szűrője szívesen veszek minden tanácsot ami pl. a szívó és a nyomóágak megfelelő elhelyezésében segít.
 
A héten nagy beruházást eszközöltünk és vettünk egy HYDOR 250 külső szűrőt! Jelenleg még beüzemelésre vár. Valakinek van vele bármi tapasztalata?
Mivel ez életem első külső szűrője szívesen veszek minden tanácsot ami pl. a szívó és a nyomóágak megfelelő elhelyezésében segít.
Hát legelőször is, ha a lehetőségek engedik egy oldalra tedd a szívó és kifolyót. Több helyen olvastam róla, hogy kedvelt külső szűrőt vettél. 750 liter/ óra azért jó teljesítmény egy aquaelhez képest. A biologiai szűrőanyagokkal csak jobbá teheted a hatékonyságát.
 
Hát legelőször is, ha a lehetőségek engedik egy oldalra tedd a szívó és kifolyót. Több helyen olvastam róla, hogy kedvelt külső szűrőt vettél. 750 liter/ óra azért jó teljesítmény egy aquaelhez képest. A biologiai szűrőanyagokkal csak jobbá teheted a hatékonyságát.

Mindhárom kosárban van szűrőanyag. A középsőben vannak a porózus kerámia gyűrűk, melyek a biológiai szűrést hivatottak segíteni. A felső tálcába a perlon alá a későbbiekben még tehető lenne valamilyen biológiai szűrőanyag, úgy látom ott van még egy kis hely.
 
Mindhárom kosárban van szűrőanyag. A középsőben vannak a porózus kerámia gyűrűk, melyek a biológiai szűrést hivatottak segíteni. A felső tálcába a perlon alá a későbbiekben még tehető lenne valamilyen biológiai szűrőanyag, úgy látom ott van még egy kis hely.
Az előzőnél biztosan jobb. Én a legalsóba tennék egy vékony szivacsot és a keri gyűrűket egy tálcába. A középsőbe valami bio-t Te tudod mennyi rá a kotta. A felsőbe is ugyan azt mint a középsőbe csak annak a tetejére rányomnék még egy perlont. Valahogy így helyes a külső szűrő hatékonyabbá tétele. A bio szűrőanyagok viszont olcsóbbtól a drágábbig ki-ki pénztárcája dönt, egy biztos a szivacs, meg műanyag golyók fürdeni és játékra valók.
 
Tegnap beüzemeltük a külső szűrőt. Remélem beválik, bár a víz tisztaságán nem látok különbséget , remélhetőleg algafronton javul a helyzet. Ami zavar, hogy nem éppen halk a szűrő. A boltban mondták, hogy 1-2 nap múlva lesz csak halk, mert legalább annyi idő kell mire a levegő távozik a rendszerből. Bízom benne, hogy ez valóban így lesz. Addig is néha megmozgatom a szűrőt, hátha használ valamit.
A két borostyán molly nem vált be egyenlőre a fonálalgák ellen. Viszont ma bedobtunk egy forrázott csalánlevelet, amit az egyik apró cafatokra tépked és abból falatozik.:)
 
A Hydor külsőszűrő túlzott hangossága miatt este leàllításra fog kerülni. Holnap vissza visszük a boltba,remélhetőleg hamar orvosoljàk a bajt. Visszakerül a belsőszűrő ideiglenesen. Ha a keràmia gyűrűket egy nejlon harisnyána belógatom az akváriumba, akkor van esély, hogy a bacik túléljék ezt a kényszerű szünetet?
 
A Hydor külsőszűrő túlzott hangossága miatt este leàllításra fog kerülni. Holnap vissza visszük a boltba,remélhetőleg hamar orvosoljàk a bajt. Visszakerül a belsőszűrő ideiglenesen. Ha a keràmia gyűrűket egy nejlon harisnyána belógatom az akváriumba, akkor van esély, hogy a bacik túléljék ezt a kényszerű szünetet?
Ezek sima feluletu keramia gyuruk vagy porozus lyukacsosak?

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Ezek sima feluletu keramia gyuruk vagy porozus lyukacsosak?

Szabó Henrik 70/883-4940
Porózusak.
A boltban próbáltak valamit javítani a helyzeten, valami teflon gyűrűt tettek a rotornál valahová. Én ezt nem igazán értem. Csak a motoregység halkan üzemelt, de itthon összeszerelve már ismét hangos, szerintem nem ilyen egy halk szűrő. Azt találtam ki, hogy a belső szűrő mindig megy, a külső meg csak nappal, így aludni is tudunk és talán a szűréssel nem lesz gond.
Szombaton mindenestül visszavisszük, talán rájövünk mi a probléma.
Sok helyütt megjelent az ecsetalga, a hátsó üvegen pedig a zöldpont. Egyébként a növények javuló tendenciát mutatnak, bár még mindig vannak lyukacsosodó és lehulló levelek. Jelenlegi tápozásom: Napi 1ml TF Macró, 1,5ml TF Planter és a ma áttértem a Liqui Carbóra, ebből napi 2ml az adag.
Hát mostanában ennyi történt.
Köszi!
 
Új lakók érkeztek !
Tegnap beszereztünk három darab Algázó gébet. Sajnálom, hogy csak vadon fogottakat lehet belőlük venni, de azzal nyugtatom magam, hogy nálam jobb dolguk lesz mint a kereskedésben. Remélem így is lesz. Amúgy nagyon jópofa halak, bár algát enni még nem láttam őket pedig lenne mit. Jobbára vagy az üvegre cuppannak rá, vagy valamely növényen ejtőznek. De volt, hogy az alga gombolyagon pihent az egyik, és csak a száját kellett volna kinyitni, de nem tette.
A négy Sakurából már jó ideje csak egy nagyot látok:(, egy tuti kiszökött, megtaláltuk.:cry:. Ami viszont jó hír, hogy egy nagyobbacskát, úgy 1cm körülit , és három pindurit felfedeztünk tegnap a növények között.:)
A növények közül van ami igazán szép, de vannak sárguló és lyukasodó levelek is. Milyen hiánytünet lehet? Ezért az akváriumon jól látszódik, hogy volt fejlődés az indítás óta eltelt három hónapban.
Ennyi, köszi!
 

Attachments

  • IMG_0258[1].JPG
    IMG_0258[1].JPG
    181.2 KB · Megtekintések: 4
  • IMG_0260[1].JPG
    IMG_0260[1].JPG
    181 KB · Megtekintések: 4
Ismét eltelt egy hét.
Az akváriumon kezd úrrá lenni valami alga fajta. Erről néhány képet mellékélek. Talán sikerül beazonosítani mi ez, és tanácsot is kaphatok, hogy mit tehetnék ellene. Az algázó gébek rá sem hederítenek.
Megemeltük az akvárium tetőt. Erről szintén található kép. Most így a világítás 23cm-re van a vízfelszíntől. Ez sok vagy kevés? Azért gondoltuk az emelést helyes dolognak, mert így a víz kevésbé melegszik, nyáron ventilátorok csíptethetők majd az akvárium széléhez, és nem mellesleg ha a szűrésem végre teljesen megoldott lesz, akkor fényt is tudok majd bővíteni.
Ennyi, köszi!
 

Attachments

  • IMG_0262[1].JPG
    IMG_0262[1].JPG
    138.1 KB · Megtekintések: 4
  • IMG_0263[1].JPG
    IMG_0263[1].JPG
    91.4 KB · Megtekintések: 3
  • IMG_0271[1].JPG
    IMG_0271[1].JPG
    106.3 KB · Megtekintések: 4
  • IMG_0274[1].JPG
    IMG_0274[1].JPG
    99.4 KB · Megtekintések: 4
A tető emelésének első pozitív hozadéka: a víz hőmérséklete 22.5 fok. Az eddigi 26 fok helyett .
 
Back
Oldal tetejére