• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Agyagos talaj mosása

kipser

Főkertész
Sziasztok,

a novemberben elkészült akváriumomat szeretném most szét szedni. Amazonia van a tropica táptalajon. Esetleg tudtok mondani tippeket, hogy hogyan szedjem ki az amazoniát és hogyan mossam ki belőle a maradék táptalajt?
Köszönöm szépen
 
Persze. Lopj az asszonytól/anyától egy tésztaszűrőt (úgynevezett szitaszöveteset) és azon át tudod szépen szűrni akár az akvárium vizében mosva is. Utána mosd el a szűrőt és csempészd vissza, mintha mi se történt volna. Legközelebb, mikor a spagetti tésztát szűröd rajta, gondolj rá, hogy nemrég halkakis amazónia volt benne... :D
20091201134634149987_1_nagy.jpg
 
Sziasztok,

a novemberben elkészült akváriumomat szeretném most szét szedni. Amazonia van a tropica táptalajon. Esetleg tudtok mondani tippeket, hogy hogyan szedjem ki az amazoniát és hogyan mossam ki belőle a maradék táptalajt?
Köszönöm szépen
En tavaly akartam egy kis Amasoniät spórolni(Soha többe).Kb 4-5 zsák Amasoniät(+ táptalajt) lapátoltam rá ujsägpapirra.A radiátor eljött kiterítve,szäritva,közben csipeszeltem ki a táptalajt!Kb 2-3 nap után kész voltam,persze a végen már nem voltam ennyire alapos!
 
Persze. Lopj az asszonytól/anyától egy tésztaszűrőt (úgynevezett szitaszöveteset) és azon át tudod szépen szűrni akár az akvárium vizében mosva is. Utána mosd el a szűrőt és csempészd vissza, mintha mi se történt volna. Legközelebb, mikor a spagetti tésztát szűröd rajta, gondolj rá, hogy nemrég halkakis amazónia volt benne... :D
20091201134634149987_1_nagy.jpg
Ezen nem férnek át az amazónia szemek? :)
 
Az egész kerek és esetleg félig törött szemek tuti nem. A porszerű cucc meg egyébként sem lenne jó egy új akiba, hogy trutyit csináljon. Én többször használtam már, kb. 10% a veszteség vele. Szerintem ez a leggyorsabb...
 
En tavaly akartam egy kis Amasoniät spórolni(Soha többe).Kb 4-5 zsák Amasoniät(+ táptalajt) lapátoltam rá ujsägpapirra.A radiátor eljött kiterítve,szäritva,közben csipeszeltem ki a táptalajt!Kb 2-3 nap után kész voltam,persze a végen már nem voltam ennyire alapos!
Te jó ég. Én nem állok neki így azt hiszem :D
 
Nekem van otthon (már nem emlékszem honnan) egy fém kosárkám, ami lyukacsos. 25 liter Manado-t mostam át vele 1-1,5 óra alatt. Bár a "veszteség" soknak mondható literre, de én nem tartottam és tartom veszteségnek, mert az egészen apró törmelék és por amúgy sem jó semmire. Nekem ezzel sikerült megszabadítani a Manado-t a belekeveredett homoktól. Az már egy másik kérdés, hogy mit kaptam a feleségemtől, amikor meglátta a kádat és a fürdőszobát a munka végén :D
 
Tudom, de a morzsák és a por abból sem jó semmire. Gondolom én, de majd a következő scape-nél kipróbálom.
 
Én legtöbbször lustaságból az akváriumban mosom át a talajt átépítésnél ha tovább szeretném használni. Nincs helyem koszolni sarazni.
Miután minden növényt dekor élőlényt kiszedtél leengeded a vizet egy gyors porszívózással.
Aztán simán mehet a slag a talajba meg egy leszívócső. Egy ideig jól átforgatom mindenhol. Aztán mehet rá a friss talaj.

A szita meg maradjon meg a spagettinek :)
 
De ha nem akarsz szívni, akkor így csinálod: egy evő vagy leves szedő kanállal szépen leszeded a talajt egy vödörbe, ügyelve arra, hogy a táptalajt ne szedd ki. Ha végeztél vele, akkor a táptalajt ugyan îgy csak azt rögtön a kukába. A vödörben lévő talajt viszonylag gyorsan át lehet mosni a fürdőben.
 
De ha nem akarsz szívni, akkor így csinálod: egy evő vagy leves szedő kanállal szépen leszeded a talajt egy vödörbe, ügyelve arra, hogy a táptalajt ne szedd ki. Ha végeztél vele, akkor a táptalajt ugyan îgy csak azt rögtön a kukába. A vödörben lévő talajt viszonylag gyorsan át lehet mosni a fürdőben.
Egész pontosan: ...gyorsan, amíg nincs otthon az asszony, mert ha meglátja, utána jön a "én többet be nem ülök többet a kádba..!" :D
 
Azt hiszem kitaláltam. Leszedem valami kanállal a nagyját és utána kimosom azt egy szitával :D így mindent kombinálva :) esetleg kisütni érdemes? Vagy ha megy vissza akkor felesleges.?
 
Eleg csak megszaritani.
En mindig szilikoncsovel szivom le a talajt a vízzel együtt. Ha kell csapvizzel feltoltom az akit mégegyszer. 16/22-es csövel gyors.
 
Kisütni csak akkor érdemes, ha nem megbízható forrásból származik vagy ha nem azonnal akarod felhasználni.
 
Rescape lesz, Environment talaj van, alatta egy éves Tropica.

Mivel még hátteret is lebontok majd, kiszedem az összes talajt, és átmosom. Megy bele új Tropica, a kérdés: mekkora veszteséggel számolhatok az általános aljzat átmosásakor? Sajnos GA-ban az Environment talaj nem rendelhető, pedig egy 4 kilóssal beljebb lennék... Főleg hogy kiszedem a hátteret, és annak a "helyére" is kell aljzat.
Vagy vegyek valami másfajta általános talajt, és keverjem össze az Environmentel? De vajon melyik hasonlít a legjobban rá? :D
Nehéz dolgok ezek.
 
Rescape lesz, Environment talaj van, alatta egy éves Tropica.

Mivel még hátteret is lebontok majd, kiszedem az összes talajt, és átmosom. Megy bele új Tropica, a kérdés: mekkora veszteséggel számolhatok az általános aljzat átmosásakor? Sajnos GA-ban az Environment talaj nem rendelhető, pedig egy 4 kilóssal beljebb lennék... Főleg hogy kiszedem a hátteret, és annak a "helyére" is kell aljzat.
Vagy vegyek valami másfajta általános talajt, és keverjem össze az Environmentel? De vajon melyik hasonlít a legjobban rá? :D
Nehéz dolgok ezek.

Bármelyik sötét talajt használhatod. De ha szűkítenem kellene ADA és Tropica.
 
Dennerlének van 4 literes talaja, ha mindenképpen ekkora kell.
 
Back
Oldal tetejére