• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ágas-bogas

A foszfát nem jön hacsak nem a futár hozza :) Te adagolod a tápokkal, van hogy ha emeled a foszfát szintet eltűnik az alga, érdemes kicsit utánaolvasni pontosan.
 
Hát eljött a nap, új naplót nem indítok, mert marad a köves fás elrendezés. Muszáj volt szérkapni az algák miatt, fele növény kuka, de azért sok maradt. Plusz Matyi kollégától hoztam még bőven. Fákat kisikáltam rendesen.

A köveket amik voltak széttördeltem kisebbekre.

Egy ösvényes dekorhomokos két "részes" elrendezést szeretnék. Vmi ilyesmi alappal, és még fákkal.

Növények: maradt microsorium, anubias, crypto, japan, brasil, ludvigia, bonsai, stau

Vélemény?

15219279545_6a209f5383_c.jpg
 
Hát eljött a nap, új naplót nem indítok, mert marad a köves fás elrendezés. Muszáj volt szérkapni az algák miatt, fele növény kuka, de azért sok maradt. Plusz Matyi kollégától hoztam még bőven. Fákat kisikáltam rendesen.

A köveket amik voltak széttördeltem kisebbekre.

Egy ösvényes dekorhomokos két "részes" elrendezést szeretnék. Vmi ilyesmi alappal, és még fákkal.

Növények: maradt microsorium, anubias, crypto, japan, brasil, ludvigia, bonsai, stau

Vélemény?

15219279545_6a209f5383_c.jpg

Nagyon jó a fák íve, rajza!
 
Hát túl sok véleményt nem kaptam,

elkezdeném geotextillel kibélelni a kövek mögött, de még nem hasznàltam ilyet sosem. Mennyire kell, mekkorára,, hátra is, vagy csak a kövekhez?

Köszi
 
15036935287_a0bffc832a_c.jpg
Na szépen elment vele az egész napom. Nemrég lettem kész. Sikerült a geotextilt is berakni, nem folyt ki sehol a talaj.
Szép lassan töltöttem fel az akit, így nem keveredett össze semmi. Még hátul a növények nem látszanak, remélem hamar magukhoz térnek a növények.

Az aki maradt, juwel 60*40*60, a gyàri tetőt cseréltem egy quad 4*24w-ra. A szűrő maradt az atman.

Táptalaj + ista talaj, fehér szat kő.

15223499065_6f7ca75eab_c.jpg
 
kene pici kovek a homokba vagy akar valami meretes jol belenyomva es legyen hosszukas. a faag al dobalhatnal par kicsi agat szinten a homokba
 
Hozott két bazi nagy követ,

13934126947_4ae8eb9919_c.jpg


kialakított 4 különböző méretű és magasságú teraszt

14117516141_30ab2feaf7_c.jpg


és erre jöttk rá a fák ami felúszott.

Remélem szerdán mikor hazamegyek, már be tudom majd fejezni.
Üdv.!Ezek lávakövek?Érdekes a színük!Mutatós!
 
Majd egy hónapos az új scape. A co2-őt a benti akváriumból hazahoztam, itthon nyomom befelé + megy a világítás napi 8 órában. A növények még nem nagyon indultak be, a bal hátsó rész talán. Azonban zöld pontalgám van rendesen. Azt folyamatosan kapargatom. A takarító brigádom 4 oto, 4 sziámi algaevő, 5 amano, és 2 algázó géb. kellene még vennem valamiből?


A világítás quad 4x24, az aki tetejére ültetve. Mennyire emeljem meg, kb hány centiről kellene világítanom hogy ne legyen ennyi pontalga?, azt megfigyeltem már, hogy az aki tetejének felső 15 cm-én nincs, ott kezdődik gondolom, ahol jobban éri a fény.

a fehér kövek pedig középen szépen bebarnultak, azt valamire cserélnem kellene ami nem ennyire látványosan tud koszolódni.

Most így néz ki, de még akarok előre parvulát és tenellust, hátra pedig rotalát és még valamit. a faágakra meg megy még moha a benti akiból, ott szépen beindult a köveken a moha (a növények még mindig stagnálnak)

14936372324_bae5dbe8dd_b.jpg
 
Két hónapos az aki, algám nem nagyon van, csak az anubias leveleken egy kevés. Rendeltem foszfátot, hátha azzal eltűnik, más ötletem nincsen. A co2 megybefele, százezerbubipermásodperc, de igy is csak zöldecske a dc. Sajnos az itthoni viz nem túl jó, 8 felett van a ph és 8 a kh, nem tudok annyi cot nyomni hogy elég legyen. Majd megprobálok nullás vízzel cserélni hátha az leviszi picit a pht és akkor talán hatásosabblesz a beoldás.

Most így néz ki.

15239155874_e7cc8a7c98_b.jpg
 
Ezt az akit nem a hac vezérelte, anno mikor összeraktam, nem is alakult úgy hogy jó is legyen, a növények sem ugy alakultak ahogy gondoltam, jobb elöl a "gyep" nem sürüsödött be, hátul a stemek nem nagyon nőnek, mondjuk jobb hátulról a valisneria föld alatt előre kúszott. A fehér kö nagyon koszos azt cserélni kellene, a blyxy elöl túl nagy lett, de legalább nincs algám, max zöld pont nagyon néha, bár mióta magasabban van a lámpa az sincs.

De legalább a lakók jól érzik magukat és ez a lényeg.
 
Utoljára módosított:
Az irodai akiban black out van, elötte azért kiszedtem belőle a fisit és hazahoztam, cseréltem vizet és egy két kollégától kaptam még egy kis növényt, amit benyomtam hátra. Lassan annyi növény van bent, hogy simán indíthatnék belőle egy kétszer ekkora akit is :)

15967765552_4ca08ce822_h.jpg
 
16196207317_0203e47f07_b.jpg

15759660834_39f985d2b0_b.jpg


Sziasztok egy kérdés mert nekem még nem volt, az egyik hátsó növény felszínre tört. Van vele teendő? Kell vízzel spriccelni? Mert egy két levele kezd elszáradni, vagy ez csak az átállás?

A lámpát próbállom lehúzni róla, feljebb egyenlőre nem tudom rakni,

Illetve elég sok léggyökeret eresztett, ez baj?

Köszi
 
[QUOTE="BZ1977, post: 237564, member: 4360"

Sziasztok egy kérdés mert nekem még nem volt, az egyik hátsó növény felszínre tört. Van vele teendő? Kell vízzel spriccelni? Mert egy két levele kezd elszáradni, vagy ez csak az átállás?

A lámpát próbállom lehúzni róla, feljebb egyenlőre nem tudom rakni,

Illetve elég sok léggyökeret eresztett, ez baj?

Köszi[/QUOTE]

Szia!
Léggyökereket én letépdeltem mindig amik zavartak.
Ha közel van a lámpa akkor képes megszáradni. Ha az akvárium peremén kívülre megy akkor is képes felkopaszodni.
Ha teheted csinálj drótból egy vezetőt neki és szépen tekerd rá.
Néha spriccelheted, pláne fényképezésnél az dob rajta rendesen.
Nekem a merevítő üvegre volt kivezetve.
8239.jpg
 
Back
Oldal tetejére