• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ágas-bogas

BZ1977

Főkertész
Sziasztok. Hétfő lesz a napja, hogy az itthoni akit szétkapom, túl sok benne a stem növény, keveset tudtam vele foglalkozni, és már kész káosz az egész.

A technika nem változik, maradt a juwel lido 120 -as akvárium a gyári bútorával, és a gyári tetővel. A tetőt már rég nem használtam, mert túl meleg volt a víz, csak a lámpa részét, amibe 2*24 w t5 van. (Sajnos mivel gyári tető, ezért csak 438 mm hosszú a fénycső).

Tehát késöbb az első upgrade egy quad 4*24 watt lesz.

A szűrő egy Atmann cf 1200 siporax és bioceramaxal töltve, perlonnal a tetején ( késöbb szűrőanyagot is cserélek majd).

Co2 az eb@yos citromsavas cucc, nekem szépen elmegy, egy rendes rendszer a távolban :)

Talaj marad aquadepo terra sand, tetszik a szine, alá tropica táptalaj megy. Mivel most költeni nem szeretnék az megy bele vissza ami benne van, plusz ami kimaradt a monto rompo ból kövek, még régebben emzé kollégától vett fa, és még két kisebb kimaradt gyökér.
Ezek azok:
14087978132_773cfc37d6_z.jpg

13904398157_bf193edfde_z.jpg

14088018591_71925b8f2c_z.jpg


Ebből kell majd "főznöm", plusz van még 6 darab seiryu kövem.
 
A növények amiket meg szeretnék tartani:
cryptocoryne wendtil brown,
crypto undalatus kasselman,
crypto parva,
crypto nevelli,
mohák (3 féle)
Hydrocotyle tripartita japan (még nem biztos)
Bacopa caroliniana
Rotala rotundifolia
vallisneria
Limnophila sessiliflora (ez sem biztos, ö nőtt a legkomolyabban)
Sagittaria subulata
Anubias (nagy)

Amit még vettem hozzá:
Anubias nana
Microsorium narrow.

Ebből szeretnék vmit kihozni.

Ez nagyon tetszene, persze csak egy szigettel, mert nem férne el kettő:

13904491117_f4168cc64e_c.jpg


brutál aki, nagyon tetszik, ha a bal oldalához hasonlót tudnék csinálni annak már örülnék.

Vagy nektek van vmi ötletetek?
Az aki amúgy 60*40*58 cm.

Szívesen fogadom ismét a segítségetek, köszi, Zoli
 
Ma reggel nekikezdtem a szétszedésnek. Nem kevés cucc jöt ki

14079079656_a8f88c0595_b.jpg


lesz melo míg a növényeket átmosom, válogatom,
aljzatot átmosom

:confused:
 
Nem nagyon megy :)

Ha csak pár fát rakokbe, kevésnek tűnik, ha mindet akkor soknak

Ha bent van mind, fogalmam sincs hogy a növényeket hogyan...

:banghead:
 
Nehéz úgy véleményezni hogy nem látom az akvában de én vhogy úgy tudnám elképzelni hogy az alsó 10-15 centi be van nyomva a földbe és nem látszik ki. Egyébként még a középső legmagasabb fát látom túl egyenesnek.
 

Aztakuuva:eek: Idéznék a Cápa című filmből, miszerint: "Ehhez nagyobb hajó kéne!!!"- de komolyan van miből dolgozni. Ne kapkodd el. Valóban kompromisszumot kell kötnöd. Vagy kevesebb fa, vagy nagyobb tank, vagy egy Ozzy-féle "Blue Lagoon"-sziget:D
 
Nehéz úgy véleményezni hogy nem látom az akvában de én vhogy úgy tudnám elképzelni hogy az alsó 10-15 centi be van nyomva a földbe és nem látszik ki. Egyébként még a középső legmagasabb fát látom túl egyenesnek.
Igen

Holnap akiba legozok, az meg sajnos ilyen hosszu, lehet levágom
 
Aztakuuva:eek: Idéznék a Cápa című filmből, miszerint: "Ehhez nagyobb hajó kéne!!!"- de komolyan van miből dolgozni. Ne kapkodd el. Valóban kompromisszumot kell kötnöd. Vagy kevesebb fa, vagy nagyobb tank, vagy egy Ozzy-féle "Blue Lagoon"-sziget:D
Nagyobb aki nincs, az Ozzy féle szigettől meg még nagyon messze járok
 
Ez már jó, én úgy tudnám elképzelni, hogy az alját lefűrészeled vagy odáig töltöd talajjal, hogy a jobb oldalt a laposabb résznél kezdődjön.
 
Köszi. Szerencsémre Kopikon nem bírta nézni szenvedésem és átjött segíteni. Hozott két bazi nagy követ és épített egy teraszos elrendezést a fák alá. Aztán rámentek a fák, nem mind, kezdett ültetni, töltöttünk egy kis vizet, és a fák felúsztak :banghead:

(pedig csak egy napot voltak szárazon)

Holnap el kell utaznom, addig áznak a fák. Remélem mire hazajövök lesüllyednek, és akkor befejezem, amit elkezdett.

Képet most nem raknék:)
 
Hozott két bazi nagy követ,

13934126947_4ae8eb9919_c.jpg


kialakított 4 különböző méretű és magasságú teraszt

14117516141_30ab2feaf7_c.jpg


és erre jöttk rá a fák ami felúszott.

Remélem szerdán mikor hazamegyek, már be tudom majd fejezni.
 
Back
Oldal tetejére