• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes After the Storm

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
Az akvárium november 29-én indult, a hosszú tervezés utáni tényleges indítást ITT TALÁLJÁTOK!

Három év 60 liter, és a bolti óriások egy éves kezelése után elindult a következő otthoni projekt, 200 litert a nappaliba jelszóval. A dolgok kezdenek összeállni, tervek a fejben, meg persze kérdések.

Akvárium:
100x45x45 cm - 200 L

Szűrés:
Eheim Professionel 3 2080 külső szűrő Bio Rio-val és Matrix-al töltve

Világítás:
Giesemann 4x39W

CO2:
Nagynyomású rendszer, beoldás még kérdéses.

Tudom, sokan mondták, hogy 50-es mélységet adjak, de nem fér bele, több fény kéne, több hely kéne, marad a 45. CO2-re várom a tippeket, ki mivel oldaná be.

Berendezés hasonló vonalon marad, mint az előző 60as, köves alap, sok red moor, nagy dzsungel, homokos előtér. Konkrétabb tervek is vannak, de azt majd inkább akkor, ha megvalósítani is sikerül.
 
Utoljára módosított:
CO2-re várom a tippeket, ki mivel oldaná be.
Tomi ,ha van lokesz ADA 40-es diffire akkor azzal,ha nincs akkor én reaktort csinálnék a helyedben.
10 alatt meguszod a hozzávalókat,és össze lehet dobni negyed óra alatt.Azzal tuti a 100%-os beoldás.;)Nálam is tökéletesen működik
 
Először is sok sikert és kitartást! A scape nyilvános lesz, vagy versenye megy?

CO2-re várom a tippeket, ki mivel oldaná be

Nekem ennek a kistestvére jött be, amit Viktor, vagy Te :D ajánlottatok: Up Aqua New CO2 Atomizer 17 (in-line diffúzor) 16/22 mm
Azóta egyik barátomat is rábeszéltem és meg van vele elégedve. Ha a 200l-re nem lenne elég 1db a befolyó ágra kötve (lehet levegős lesz tőle a szűrő), akkor én tennék egyet kifelé is, úgy a biztos...
 
Én is egy nagyobb ADA/Do! difit ajánlottam elsőre, de a leggondtalanabb tényleg egy épített reaktor lenne, de akkor már kettőt csinálj. :)
 
Ebben a pillanatban fújtam ki magam, pont most indult a külső reaktorom.
Nagy-nagy köszönet @tibicuk -nak és @Victor -nak!!! a folyamatos instrukciókért!

Az érveim sántítanak a te akid méretei miatt, viszont a 2080-ban közösek vagyunk :)

Négy hete indult az akim, de négy hete nem láttam zöld színt a DC-ben...
Sajna kifogtam az olcsóbb diffik közül egy gyengébbet. Pillanatragasztóztam a gyengébb kerámiarészt(ahol nagyobb bubik jöttek), a porlasztás helyreállt, de zöld DC-m azután sem lett.
Nyilván az aki hossza (130 cm) -gondoltam. Közben 8-10 bubi/másodperccel ment az őrület.:LOL:
Már a dekorokra gyanakodtam, hogy azok fogják meg az áramlást.

Két órája indult a reaktor, egy óra múlva a halak pipáltak(elfelejtettem visszavenni a Co2 adagját :), túlélték, s lám, zöld a DC a 130 hosszú, bizonytalan áramlású akiban!
DSC00881.JPG
 
Egy szazavazat egy szép difire!(vagyis kettőre, hogy egy szerű legyen a karbantartás)
Kezdetek óta azzal nyomom a 250 litert és nincs vele gond!
Szerintem szép is, főleg úgy hogy megcsináltam a csövezést vékony akril csőből. Így nem lóg a cső össze vissza és mindig tökéletesen víztiszta!
 
Egyre hajlok a reaktor felé. Viszont beleásom magam a DIY megoldásokba, mert az aquamedic-kel rengeteg a rossz tapasztalatunk mostanában (ha lenne még régi fajta, nem gondolkoznék). A diffivel annyi bajom van (az árán kívül), hogy mindig elmarad a takarítása, ami egyszerű lustaság, de karbantartás közben elfelejtem, mindig a végén jut eszembe, legyintek, hogy majd holnap, aztán úgy marad egy hétre. Vagy kettőre. És azt hiszem, ez belejátszik a néha vissza-vissza köszönő ecsetproblémákba.
 
A befolyóra kötni? Ez honnan jött?
Amikor a gyári rajz szerint a kifolyó ágra kötöttem, folyamatosan "felhős" volt az akvi, Viktor javasolta, hogy mások a befolyó ágra kötik és gyakorlatilag a szűrő lesz a reaktor, így már bubimentes :D víz jön vissza.
 
erről mindig mindenhol megy a vita, hogy a szűrőbe gond-e CO2-t vezetni, sokan az aerob baktériumokra hivatkozva aggályoskodnak, sokan meg egyszerűen így használják (gond nélkül)
 
Inkább a tömítések miatt nem szokták a szűrőbe nyomni, de akik így használják még sosem mondták hogy tönkrement volna a szűrőjük. És itt most nem a hétköznapi akvaristára gondolok, hanem pl George Farmer kaliber.
 
Tomi!

Üdv a "kétszázasok" klubjában!;) A mi nagy medencénk pontosan akkora mint a Tiéd lesz és szintén egy 2080-as van alatta. Egy házilag készített reaktor végzi a beoldást több mint egy éve hibátlanul. Bátran ajánljuk!
BIG-re fel!(y)
no, ezt jó hallani, ha legközelebb a bolt közelében jártok, lehet hogy kifaggatlak titeket a reaktor részleteiről

u.i.: nem is tudtam, hogy nálatok se szabvány méret megy
 
A 100-as szélesség miért pont annyi? A magasság-szélesség arány miatt jobb ha szélesebb egy picit?
 
A 100-as szélesség miért pont annyi? A magasság-szélesség arány miatt jobb ha szélesebb egy picit?
Mi pedig kerestünk használtan egy ekkorka akvát és ilyet tudtunk szerezni. Az előző tulajnak ekkora helye volt a szekrények között, azért lett ekkora. Nagyon jók ezek az arányok, csak a világításhoz nem "szabványos".
 
Back
Oldal tetejére