• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Aestiva

Ármin

Nézelődő
Sziasztok. Velem eddig még nem találkozhattatok. De Villa Ármin vagyok (full magyar amúgy). Már nagyon régóta vágyam volt egy igazán szép igényes akvárium. A nano-k mindig is nagyon bejöttek a sajátos miniatúr világukkal.
A büdzsém 30 ezer forint volt.

Szinte minden Green Aquaás
Aki méret: 40(h)x28(sz)x18(m) kb 20 liter - ez volt otthon elfekvőben
Szűrő: Eheim 2000 aquacorner 60 - 200l/h - esztétika miatt választottam
Táptalaj: JBL Aquabasis plusz
Növény talaj: ADA Aquasoil Malaya - utólag az amazóniát választanám mert kontrasztosabb a színe
Növények: HC, HM, Rotala rotundifolia, Rotala indica, Alternanthera reneckii mini, fissidens fontanus, jávai moha (asszem), anubias barteri nana
Garnélák: Red cherry, Yellow fire
Dekor: M-es vasfa
Táp: Green Aqua Micro, macro, easy carbo
Világítás: kb 4000K, 1100 lumen LED rozoga csipeszes izében, jobbra nem futotta egyenlőre
Vízcsere heti 50%

Itt látható minden: Vaciláltam a saját gyűjtésű és a vasfa között, de végül inkább biztosra mentem
vfsLyykdlveRtioR-Yr9jA38fJPOSMtJ3L19JynKETVG3ayiPL8Q5KX5fwRZPMXMRnjriFJzp0UmQ-4Btj=w1245-h700-no.jpg
mCeahf7NTEm4IIiuzDkp2Lx1HfgfETytiJ__6OHXKk3DiECgvN-L-GRggQyy3ZMUDJ5PB8X_79YbKwATvd=w1245-h700-no.jpg
Közvetlenül ültetéskor:
_sSOF-dEJbJIXyZp_p9KGHW27H4aZn26u1vfBBkAJOrGQfHYfS8-rv-o3IHq8Gmk3LQzUpW7VdEqjaZ77l=w1245-h700-no.jpg
Ültetés után egy héttel:
z0ojENhzzdmaQKRbEYuEA1L9ghnaqjQPJ6y_lKw8mBAgBoyvEV28YE56l701cjsYCvHdzNBralg7vjLvLN=w1245-h700-no.jpg
Nagyon várom a véleményeket :)
 
Utoljára módosított:
Szia! Nem rossz indítás! A lámpa színhőmérséklete lehetne jobb, 6000-6500 K, ha cseréled a lámpát, akkor ezt javasolom. Teljesítmény lowtechhez bőven elegendő.
Ezek a garnélák összeívhatnak, vadas színűek lesznek, ajánlott csak az egyik fajtát betenni egy üvegbe, ha meg akarod őrizni a színüket! Jó kertészkedést kívánok!:)
 
Szia! Nem rossz indítás! A lámpa színhőmérséklete lehetne jobb, 6000-6500 K, ha cseréled a lámpát, akkor ezt javasolom. Teljesítmény lowtechhez bőven elegendő.
Ezek a garnélák összeívhatnak, vadas színűek lesznek, ajánlott csak az egyik fajtát betenni egy üvegbe, ha meg akarod őrizni a színüket! Jó kertészkedést kívánok!:)
Ha veszek lámpát biztosan olyat fogok kb 1500 - 1800 lumeneset.
Csakis nőstény garnélákat tartok, így nem gond az összevás.
 
Ha veszek lámpát biztosan olyat fogok kb 1500 - 1800 lumeneset.
Csakis nőstény garnélákat tartok, így nem gond az összevás.
Értem. Akkor valószínűleg lesz CO2 is!?
Azt honnét tudod, hogy mind nőstény? Mind szoknyát hord és belátsz alá?:rolleyes::D
 
Most látom nagyban is a képeket (eddig csak telóról néztem). A szűrő nincs túl magasan? A kifolyó víz nem veri a talajt?
 
Értem. Akkor valószínűleg lesz CO2 is!?
Azt honnét tudod, hogy mind nőstény? Mind szoknyát hord és belátsz alá?:rolleyes::D
CO2-t nem tervezek, bízok abban, hogy a növényeim kb 50 lumen/cm2 mellett képesek algátlanul tartani az akváriumot.
Az aki hátsó részén ahol a reneckii van ott tuti van 50, de alga az 0.
Garnélákat csak közepes méretben veszek, akkor könnyű megkülömböztetni.
Meg elég biztos vagyok benne, hogy nőstények, annak ellenére sincs pete, hogy jó a vízminőség.(legalábbis remélem ezért :) )
 
Most látom nagyban is a képeket (eddig csak telóról néztem). A szűrő nincs túl magasan? A kifolyó víz nem veri a talajt?
De,de magasan volt és zavart is a csobogás, meg a vizet sem forgatta úgy ahogy kéne. Azóta kicsit lesüllyesztettem - kikotortam a talajt, fogtam egy vizes palack alját, félbe vágtam és oda raktam, hogy megtartsa.
 
Utoljára módosított:
A HC nem biztos, hogy megmarad sok fény és CO2 nélkül. :)
Egyébként nem sok a lumen, nekem ADA Mini M méretű akváriumot(20L) világít Odyssea 24W Compact, igaz még a gyári vacak fénycsővel.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Baj van. Tegnap vettem új garnikat. Az egyik nagyon sötét bordó és megláttam az orrán pár fehér ilyen szőrszerű vanamit ficánkolni.
Wu1B-VHHnVUOX1WOUE8PnkUpIR2FVcrR6hG54tZm9E85Y_BlH0x0aMlg6aP47KdVimF8wKx-nIyGU0TDTY=w1245-h700-no.jpg
MA9RVd5qar-xdZsBzihoRIIarBllns90vYrVJYHpNOMFeTDD7RrFgyRyzcaTIo7ocv9hlPZlkydRTlLvXxfH-ph6drQ-p1da9qgXkeGrf0rtQGFnKakaklmVbgsHZfvHg5djZEFI7QRxMGFJkkt3QlwqJMHHiVb-0m-cCPZEPulJdNSPEuMyb3XWJD5_n4NED_e2lhaZeZUVN6lNOmX88-c4CxLLqSJ4JGb-rMq_7MWjTh1x7zf2jp1QZ5ysds2B-N5kFjgVrmWkoHczuiU45kIDfcZF0IXLbNd7TFdLkb030epEwQo_yxtNSewrzsiDwjlXvwLCdRV3ID2dNC-y3A7PuNOjyi-2vifbmsvkSKqjUDkqKWQCXaCM5-Q--1QhCx0TyGUK01SU2nV7vCGfJgeBvY1p0oDDuJwSsvxKbxedikT3ojYIv8-ZuQjSWNvDDh1eJKDtVrqaeByOs5aHTD5PTBAAYCrcq9oep_gzxMq_EcBw3DVAIfo5FiYuk1pAEwcfulZX9ztxhf3wM8plJer-F-l80bJQ8cx3C4mfaOVnir1MBgOA_mmm-zI_nQjOAf4l_GF54gH-BISNjoWO6QgCo3yrRJ7oZkNDaqvXdKsIgBqv=w1245-h700-no

Eddig egyiknek sem volt ilyenje. Mit csináljak?
 
A HC nem biztos, hogy megmarad sok fény és CO2 nélkül. :)
Egyébként nem sok a lumen, nekem ADA Mini M méretű akváriumot(20L) világít Odyssea 24W Compact, igaz még a gyári vacak fénycsővel.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
Hát eléggé stagnál, alig nő. Biztos megindulna CO2-al. Milyen előtéri növényt ajánlanál? montecarlo pl?
Ha nem találok olyat ami tetszene, akkor kicserélem az egész előtért homokra.
 
Monte Carlo megmarad, de nem sprinter. De fejlődőképes.
Amit én ajánlanék, az HM gyep (Hemianthus Micranthemoides), alacsonyan tartva (alapból Stem növény, de kis kertészkedéssel szép gyep lesz belőle), Marsilea Hirsuta, Marsilea Crenata, esetleg Staurogyne Repens, vagy csak néhány helyre beültetni, hogy feldobja az akváriumot.
 
De,de magasan volt és zavart is a csobogás, meg a vizet sem forgatta úgy ahogy kéne. Azóta kicsit lesüllyesztettem - kikitortam a talajt, fogtam egy vizes palack alját, félbe vágtam és oda raktam, hogy megtartsa.
Akkor a mulmzsomp is megvan:p


Az egyik nagyon sötét bordó és megláttam az orrán pár fehér ilyen szőrszerű vanamit ficánkolni.
Férges - féregirtót neki (pl. Sera Tremazol)

montecarlo pl?
Igen, nem igényel annyi CO2-t, de nem túl gyors. HM viszont gyors is, bár nagyobbra is tud nőni.
 
Azt nem tudom, nekem még nem sikerült. Igaz, féregirtót sem kaptak:whistle:
Majd egyszer rászánom magam én is.
 
Monte Carlo megmarad, de nem sprinter. De fejlődőképes.
Amit én ajánlanék, az HM gyep (Hemianthus Micranthemoides), alacsonyan tartva (alapból Stem növény, de kis kertészkedéssel szép gyep lesz belőle), Marsilea Hirsuta, Marsilea Crenata, esetleg Staurogyne Repens, vagy csak néhány helyre beültetni, hogy feldobja az akváriumot.
H. Micranthemoidesem van bal oldalon, de gyepnek túl nagy az én ízlésemnek, de azért kipróbálom hátha megtetszik. Staurogyne Repens jó ötlet, pár fa vagy kő tövébe raknám, csak be kell szerezzek kis dekorokat.
 
Így néz ki most (kb 1 hónappal ültetés után)
fNDNVFcLzJLDInuE15czhTq9v0XXb7x3JIWjQODlRFq6U1P5Hzhs7dDGGtKTgBfeagOG0j8JoPNhUAbIQTC05rKQswFMS6L2plDYteM2B_-g1tKy9of1b2IErv0b620GxywLUROl46cJIKLbX7FB9eK9dFF3AJMteuhnneTSSoNYylOZq6Vh-THS_0SMrtI_kHwgIhO8TxCBRANRM_V-dxou-7eLhfkJA7N3NTr9gaAVu612XB1pvsQ83nwZNY0f38VPVA25yi8e87mgNFNmefQYPJdz_JsFsMj6mQmPt8I2L5obeReysoQci-Z4W8nDuE9adPYXYrhPUJcNzqtNhn6wB_CRMHb4kULXuf6OTbdh-UrOXCRTARXnSHrkdSQopZIv-TQs0nWsxj1IziX-grHQUlrUmNESFKVMShVDSbrOuiIleGhMq4_YCerPjH-meJNI_Wf5mhh5BFDUQfj-gJ9xcBLu0Zb15duZstO_yH8jVjcx6el9FQvGA3Z5jm0ncaik0GF9zvh1-MxIQ6sfvw8tk6BI0fa4DPSRP-Vwb7sa4HAORtCqjUt2VSZLRNTFAxwZCMh1dI_84KssUbJicKM7wZ6kiQQbprj63gWIFxBnTjgD=w1245-h700-no

Kicsit leszedtem az ISO-t a kamerán, hogy ne vakítson annyira a fény.

Hátul a rotala épp elkezdett submers hajtásokat hozni végre, kváncsi vagyok milyen lesz. De lehet, hogy az echinodorussal együtt menni fog a nagy akimba. Legszívesebben valami érdekesebb levelű növényt raknék hátra pl: hidrocotyle tripartitat vagy blyxa japonicat esetleg microsoriumot.
 
Szia! Jó kis garnéla szálló lesz ez, nekem tetszik a maga egyszerűségével. De ezt ne értsd félre, jó értelemben gondoltam. Nem zavar h ilyen alacsony? Nem lépted volna át nagyon a költségvetést egy nagyobb üveggel sztem, ha nem ragaszkodsz az Opti akváriumhoz. Ha jól látom az első képeden két zsák Malaya-t vettél, na az egyik árából simán kijött volna egy sima aki. :) Csak a szűrő miatt kérdezem, hogy látom kilógott. Ha Stau-t tervezel azért azt vedd számításba, hogy sokaknál co2 nélkül csak egy darabig élt túl, aztán feladta. Nálam van co2, de egy ideje így sem fejlődik úgy, ahogy várnám. Persze az ellenkezőjét is láttuk már, hogy low techben is működik, de az a ritkább sztem. Mindenesetre sok sikert kívánok és csak így tovább.
 
Szia! Jó kis garnéla szálló lesz ez, nekem tetszik a maga egyszerűségével. De ezt ne értsd félre, jó értelemben gondoltam. Nem zavar h ilyen alacsony? Nem lépted volna át nagyon a költségvetést egy nagyobb üveggel sztem, ha nem ragaszkodsz az Opti akváriumhoz. Ha jól látom az első képeden két zsák Malaya-t vettél, na az egyik árából simán kijött volna egy sima aki. :) Csak a szűrő miatt kérdezem, hogy látom kilógott. Ha Stau-t tervezel azért azt vedd számításba, hogy sokaknál co2 nélkül csak egy darabig élt túl, aztán feladta. Nálam van co2, de egy ideje így sem fejlődik úgy, ahogy várnám. Persze az ellenkezőjét is láttuk már, hogy low techben is működik, de az a ritkább sztem. Mindenesetre sok sikert kívánok és csak így tovább.
Köszönöm a szép szavakat. Eredetileg azt hittem hogy 20cm magas de a szűrő berakásakor kiderült, hogy csak 18 :/ De kimondottan bejön hogy ilyen lapos (sekély patakra vagy tócsára emlékeztet), mert az alapterülete nagy a 20l-hez képest.Jah és nemmellesleg nagyon könnyű karbantartani - max az kézfejem lesz vizes és mindenhez könnyű hozzáférni + én vidéki vagyok alapból és nyárra vonaton haza kell vigyem. Ajánlom mindenkinek, hogy próbáljátok ki. Ez az akvárium inspirált:cf92e313bd55e0a6f10b564c2d7f4228.jpg
 
Back
Oldal tetejére