• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADWA TDS mérő beállítása

Kb 2 honap hasznälat utän szeretnem bekalibrälni az Adwa tds merömet,termeszetesen pont nem talälom a leiräst:mad:,valaki leirnä nekem erthetöen,hogy mikent csinäljam!Elöre is köszi.
 
Nekem @inadsz Dani így irta: Kapcsold ki, utána be. A Set gombbal állítsd át, hogy mikrosiemensben mérjen és utána nyomj hosszan az on/off-ra. Most 1413-at fog kiírni. És a CAL feliratot.Innentől meg kalibrálja magát.;)
 
Nekem @inadsz Dani így irta: Kapcsold ki, utána be. A Set gombbal állítsd át, hogy mikrosiemensben mérjen és utána nyomj hosszan az on/off-ra. Most 1413-at fog kiírni. És a CAL feliratot.Innentől meg kalibrálja magát.;)
Kesz!Megnyugtato,hogy eddig is jol Volt kalibrälva.Remelem a folyadekot töbször is lehet hasznälni?Köszönöm a segitseget!
 
Nekem @inadsz Dani így irta: Kapcsold ki, utána be. A Set gombbal állítsd át, hogy mikrosiemensben mérjen és utána nyomj hosszan az on/off-ra. Most 1413-at fog kiírni. És a CAL feliratot.Innentől meg kalibrálja magát.;)
Megint hasznos volt!Kb 1 éve nem kalibráltam!Nem kell kérdezni,egyszerűen megkeresni a választ!Köszi Akvakertesz fórum!
 
Sziasztok,
megérkezett az ADWA AD31 TDS mérőm.
A mellékelt kalibráló folyadékon különböző hőmérsékletekhez különböző μS/cm van megadva.
IMG_0985.JPG
Ez mit jelent pontosan? figyelnem kell a folyadék hőmérsékletét is kalibráláskor?
Illetve a kalibrálási folyamat a következő? :
1. átállítom, hogy microlemensben mérjen
2.hosszan nyomom az on/off gombot amíg 1413 ír ki majd CAL feliratot
3.belemerítem a szondát a kalibráló folyadékba és kicsit megrázom, hogy minden más ami nem kell a szondára az távozzon róla.
4.Ha végzett kiírja, hogy CAL ---> készen van

köszönöm a segítséget
 
Sziasztok,
megérkezett az ADWA AD31 TDS mérőm.
A mellékelt kalibráló folyadékon különböző hőmérsékletekhez különböző μS/cm van megadva.
View attachment 21507
Ez mit jelent pontosan? figyelnem kell a folyadék hőmérsékletét is kalibráláskor?
Illetve a kalibrálási folyamat a következő? :
1. átállítom, hogy microlemensben mérjen
2.hosszan nyomom az on/off gombot amíg 1413 ír ki majd CAL feliratot
3.belemerítem a szondát a kalibráló folyadékba és kicsit megrázom, hogy minden más ami nem kell a szondára az távozzon róla.
4.Ha végzett kiírja, hogy CAL ---> készen van

köszönöm a segítséget

Én most vettem egy ugyanilyet a GA-ban, és nekem azt mondta @viktorlantos, hogy nem kell kalibrálni, gyárilag be van lőve. Én így használom, és nem tapasztaltam, hogy nem jól mérne. Szerintem csak akkor kell kalibrálni, ha valami gond van vele.
 
Ha új akkor nem kell kalibrálni.
@inadsz Dani ezt az instrukciót adta nekem anno:;)
On/off hosszan nyomva amíg megjelenik a CAL. Merítsd bele a folyadékba és a többi megy magától.
A Set gombbal állítsd át, hogy mikrosiemensben mérjen és utána nyomj hosszan az on/off-ra. Most 1413-at fog kiírni. Innentől meg kalibrálja magát.
 
Sziasztok!

A kalibráló folyadék 1413 uS/cm - TDS vezetőképesség mérő műszerhez többször is használható?
Vagy minden kalibrálást érdemes új folyadékkal végezni?
 
Sziasztok!

A kalibráló folyadék 1413 uS/cm - TDS vezetőképesség mérő műszerhez többször is használható?
Vagy minden kalibrálást érdemes új folyadékkal végezni?
Én 2 éves folyadékkal kalibráltam. Tökéletes lett. Egy másik tds műszerrel le lett ellenőrízve, 10 ppm különbség volt köztük ami elhanyagolható.
 
Sziasztok!

A kalibráló folyadék 1413 uS/cm - TDS vezetőképesség mérő műszerhez többször is használható?
Vagy minden kalibrálást érdemes új folyadékkal végezni?
Szerintem ez nem más, mint egy pontosan beállított mennyiségű oldott anyagot tartalmazó folyadék (~sós víz). Így ha nem szennyeződik (értsd: tiszta eszközökkel használod, nem mártogatod a TDS mérőt másik folyadékba majd vissza, nem hagyod nyitva hogy por szállhasson bele stb.), akkor nincs mitől "elállítódnia"...
 
Hello!

Én tegnap kaptam meg a tds mérőmet /egy adwa ad 32/. A gondom az, hogy a mértékegység amit mutat az nem ppm, hanem ppt.

Ha jól értelmezem akkor a ppm az mg/l a ppt meg g/l, így ha a ppt értékem, mondjuk 0.13 akkor azt szoroznom kell 100- al, így a ppm az 130.

Ez így helyes vagy teljesen tévúton járok?
 
Hello!

Én tegnap kaptam meg a tds mérőmet /egy adwa ad 32/. A gondom az, hogy a mértékegység amit mutat az nem ppm, hanem ppt.

Ha jól értelmezem akkor a ppm az mg/l a ppt meg g/l, így ha a ppt értékem, mondjuk 0.13 akkor azt szoroznom kell 100- al, így a ppm az 130.

Ez így helyes vagy teljesen tévúton járok?
A SET gomb megnyomásával, nem vált át ppm-re?
 
Back
Oldal tetejére