• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Super Jet Filter

Na,hogy ne csak az Ada-t ajnározzam,van egy kis bibi a szűrővel!(Super Jet 1200).Kb 2-3 hete elkezdett hangosan búgni a pumpánál.Tegnap szűrő tisztítás,gondoltam elkoszolódott.De a bugás ugyan olyan maradt!Kérdés @viktorlantos ,@eMZé kollégákhoz:mi tévő legyek?Az interneten láttam egy rövid videót,ahol szétszedték a fejrészt!

Még sosem takarítottad ki a pumpát?
 
Az ok, hogy elpusztíthatatlan, de 14 hónap után ne csodálkozz, ha a rotor részét nem pucoltad ki, hogy van némi hang :)

Szét kell csavarozni a fej részt és kitakarítani a rotort, forgó részeket. Szerintem ez lesz a gond.

Könnyen szétkapható és összeszerelhető a fejen lévő csvarokkal.
 
Az ok, hogy elpusztíthatatlan, de 14 hónap után ne csodálkozz, ha a rotor részét nem pucoltad ki, hogy van némi hang :)

Szét kell csavarozni a fej részt és kitakarítani a rotort, forgó részeket. Szerintem ez lesz a gond.

Könnyen szétkapható és összeszerelhető a fejen lévő csvarokkal.
Szétszedtem,tényleg könnyen szétkapható,mindent kipucoltam,össze szerel,de ugyan olyan hang van!Kérdés!A pumpában lévő forgó,nem műanyag reszt is ki kell venni,megtisztíttatni?Mert az nem jön ki?
 
Szétszedtem,tényleg könnyen szétkapható,mindent kipucoltam,össze szerel,de ugyan olyan hang van!Kérdés!A pumpában lévő forgó,nem műanyag reszt is ki kell venni,megtisztíttatni?Mert az nem jön ki?

Csak úgy férsz hozzá a kerámiához.

Amennyire emlékem nem csal az 1200-as forgó részén már nincsenek a henger paláston kivető rések mint pl a 600-as szűrőben. Ami könnyebben eldugulhat emiatt.
Itt csak egy tisztogatás elég. Kerámia tengelyhez nem nagyon tud bejutni kosz az passzentosan ül a helyén.
 
Csak úgy férsz hozzá a kerámiához.

Amennyire emlékem nem csal az 1200-as forgó részén már nincsenek a henger paláston kivető rések mint pl a 600-as szűrőben. Ami könnyebben eldugulhat emiatt.
Itt csak egy tisztogatás elég. Kerámia tengelyhez nem nagyon tud bejutni kosz az passzentosan ül a helyén.
Újra össze raktam,nem olyan vészes mint korábban,de nem olyan halk mint újkorában!Ebből meg harc lesz itthon!
 
Újra össze raktam,nem olyan vészes mint korábban,de nem olyan halk mint újkorában!Ebből meg harc lesz itthon!
Valamivel még halkabb lesz, de már sosem lesz olyan, mint új korában. Én is sokára szedtem szét sajna.
 
Azért elviselhető,de egy szobába mellette olvasni egy nőnek,kinek minden zörej számìt.
 
Segíthetnétek beazonosítani, hogy milyen jellegű a zaj.
Lehet végigmennék trafótól kezdve, hogy mire lehet szűkíteni. Kipróbálni egy másik AC konverterrel elsőként.
Utána kerámia / korong csere.
 
Iwaki USA oldalról

http://www.iwakiaquarium.com/FAQs.htm#Q5

6. Why is the pump noisy?

Noise can result from many different sources. Some of the more common reasons for a noisy pump are; Air getting into the pump end, either from leaking fittings or a low water level in the sump. A restriction in the suction line starving the pump resulting in cavitation. Not enough backpressure on the pump allowing it to run out on its performance curve resulting instability and cavitation, a bad motor bearing – usually a high-pitched metallic sound.

8. Can I replace the bearings in the pump?

The bearings in the pump end are replaceable. They are press fit into the front and rear casing. To replace the bearings you simply replace the front or rear casing. (Top)

9. What does a high pitched metallic noise coming form the motor mean?

A high-pitched metallic noise coming from the motor is indicative of a failed motor bearing. When the bearing shield is compromised the lubricating grease escapes and the bearings start to make noise.
 
Segíthetnétek beazonosítani, hogy milyen jellegű a zaj.
Lehet végigmennék trafótól kezdve, hogy mire lehet szűkíteni. Kipróbálni egy másik AC konverterrel elsőként.
Utána kerámia / korong csere.
2x szedtem szét,alapossan megtisztítottam minden lehetségrs alkatrészt.A másik Ac konvertel az az átalakíttó?Jo lenne kipróbálni de hol és mennyiert?Garantált a javulás?
 
2x szedtem szét,alapossan megtisztítottam minden lehetségrs alkatrészt.A másik Ac konvertel az az átalakíttó?Jo lenne kipróbálni de hol és mennyiert?Garantált a javulás?

Hibakeresés van. Így garantált javulásról még ne beszéljünk.
Ezért lenne jó a zaj jellegét megállapítani.

A fenti bejegyzés szerint, ha sikító éles hang van az csapágy kenőanyag / csapágy dolog lesz.
Ha általános zaj, akkor levegős lehet, vagy az üveg szívó fogja nagyon.

De mielőtt a pumpának nekiesik az ember érdemes a tápot kicserélni. Kb 5 ezer forintos tétel.
 
Hibakeresés van. Így garantált javulásról még ne beszéljünk.
Ezért lenne jó a zaj jellegét megállapítani.

A fenti bejegyzés szerint, ha sikító éles hang van az csapágy kenőanyag / csapágy dolog lesz.
Ha általános zaj, akkor levegős lehet, vagy az üveg szívó fogja nagyon.

De mielőtt a pumpának nekiesik az ember érdemes a tápot kicserélni. Kb 5 ezer forintos tétel.
Minden eredeti,tehát az üvegszívó pont ehhez van tervezve!Levegős a rendszer?Miként javítható ki!A táp egységet hol lehet beszerezni?
 
Nah közben privátban elküldte @kuchi a videót. Betettem ide mellékletbe, ha más is szeretne agyalni rajta.

A vidi alapján szerintem a csapágy dolog kilőhetjük. Nekem nem olyan jellegű zajnak tűnik.
Nem hiszem, hogy adapter probléma lenne, de azért talán ezt a legkönnyebb cserélni.

Nekem olyan mintha levegős lenne a szűrő. Lehet meg kellene nézni töltet nélkül.

Rotor és kerámia csere még érdekes lehet. Sajna itt nincs törött alkatrész, vagy elengedett ragasztás, repedt mágnes, mint a ma divatos szűrőknél.
Ezért nem tudom, hogy pl nem e a kerámia kopott vagy valami hasonló szitu.

Kizárásos alapon kellene szűkíteni a problémát.

Vagy elővenni a certificate számot és az alapján lekövetni a gyártónál. Ha jól rémlik ezt nem tőlünk vetted. Ha így van, Esetleg érdemes lenne felvenned a kapcsolatot a németekkel.
 

Attachments

  • video-1494249120.zip
    777.8 KB · Megtekintések: 19
Nah közben privátban elküldte @kuchi a videót. Betettem ide mellékletbe, ha más is szeretne agyalni rajta.

A vidi alapján szerintem a csapágy dolog kilőhetjük. Nekem nem olyan jellegű zajnak tűnik.
Nem hiszem, hogy adapter probléma lenne, de azért talán ezt a legkönnyebb cserélni.

Nekem olyan mintha levegős lenne a szűrő. Lehet meg kellene nézni töltet nélkül.

Rotor és kerámia csere még érdekes lehet. Sajna itt nincs törött alkatrész, vagy elengedett ragasztás, repedt mágnes, mint a ma divatos szűrőknél.
Ezért nem tudom, hogy pl nem e a kerámia kopott vagy valami hasonló szitu.

Kizárásos alapon kellene szűkíteni a problémát.

Vagy elővenni a certificate számot és az alapján lekövetni a gyártónál. Ha jól rémlik ezt nem tőlünk vetted. Ha így van, Esetleg érdemes lenne felvenned a kapcsolatot a németekkel.
Természetesen tőletek vettem.Ezért irtam nektek.Holnap szétszedem ujra.Próbáljam ki töltet nélkül?A certificate számot keresem hátha megvan.A számla a szürőröl megvan.
 
Back
Oldal tetejére