• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Super Jet Filter

Ha már szűrőket hasonlítunk össze számoljuk már bele az ADA ES-1200 esetén a 8l M-es BioRio-t, 2x3m ADA szűrőcsövet, az P-6 és V-7 üveg szívó-, oldalt. Ez kb. 130 ezer forint plusz amit kapsz a szűrőhöz.
Átnéztem a webáruházban mit adnak hozzá ennyiért, de félre ne érts én senkit nem akarok meggyőzni arról,hogy ez miért nem jó. @godani feltett pár kérdést amire véleményeket várt Én leírtam az enyémet szerintem nem történt itt ekkora hasonlat értékelés. A videó lehet ,hogy hackelt és részre hajló de műszer nélkül fülre is hallani a különbséget.Természetesen nem minőségi és megbízhatósági teszt a tartalma hanem hang. Ismerem az iwaki szivattyút ki is jelentettem,hogy jó. Ettől függetlenül zajos. A hálószobámban 5 akva van: tetra 1200,eheim 2025,eheim 2213, eheim eco 300,jbl 900e és egy légpumpa.Semmi sem hallatszik belőlük. Ettől függetlenül biztosan egy nagyon jó szűrő, jó felszereltséggel.
 
Nezzetek.En nem akarom az Ada-t ajnarozni,de en aludtam 2 Eheim(2071,2075)mellet,es most a Super jet 1200 mellet.Semmi különbség.IgaZ mire az ágyba kerülök olyan faradt vagyok,hogy kb 10 perc es alszom.
 
A videó lehet ,hogy hackelt és részre hajló de műszer nélkül fülre is hallani a különbséget.

A videó szerintem nem ok. Ez írtam is. Zajosabb, de a video tök hülyeség. Akár egy csörömpölő edény tetejére is tehette volna a pumpát.
Míg a műanyag szűrőkre (szűrőházban lévő pumpákra) a tompa búgás jellemző, az iwaki pumpák élesebb hangon más tartományban szólnak.

A videónak semmi köze nincs a valósághoz.

Nem a műszerrel van a gond hanem azzal ahogy csinálta. Ha ilyen hangja lenne a kutya nem venné meg.

A hálószobámban 5 akva van: tetra 1200,eheim 2025,eheim 2213, eheim eco 300,jbl 900e és egy légpumpa.Semmi sem hallatszik belőlük.

Akkor te vagy az a kb 20% aki mellett egy generátor is üzemelhetne akkor is tudnál aludni :)
Ezeknek a szűrőknek van egy alap búgó hangja. Este próbáld ki. Csapd le a biztosítékot és nézd meg milyen stúdio szoba hangulat lesz hirtelen :)
Tőlem 10 méterre van a 2db 2075 eheim szekrényben de a búgást azért hallom.

ui: ahogy látom leginkább a hölgyek szoktak panaszkodni a zajra és akinek ilyen panaszos társa van ott semmi sem elég csendes. intő jel, hogy ha beszólnak miatta akkor a hálóban nincs helye ilyesminek :)
 
A videó szerintem nem ok. Ez írtam is. Zajosabb, de a video tök hülyeség. Akár egy csörömpölő edény tetejére is tehette volna a pumpát.
Míg a műanyag szűrőkre (szűrőházban lévő pumpákra) a tompa búgás jellemző, az iwaki pumpák élesebb hangon más tartományban szólnak.

A videónak semmi köze nincs a valósághoz.

Nem a műszerrel van a gond hanem azzal ahogy csinálta. Ha ilyen hangja lenne a kutya nem venné meg.



Akkor te vagy az a kb 20% aki mellett egy generátor is üzemelhetne akkor is tudnál aludni :)
Ezeknek a szűrőknek van egy alap búgó hangja. Este próbáld ki. Csapd le a biztosítékot és nézd meg milyen stúdio szoba hangulat lesz hirtelen :)
Tőlem 10 méterre van a 2db 2075 eheim szekrényben de a búgást azért hallom.

ui: ahogy látom leginkább a hölgyek szoktak panaszkodni a zajra és akinek ilyen panaszos társa van ott semmi sem elég csendes. intő jel, hogy ha beszólnak miatta akkor a hálóban nincs helye ilyesminek :)
A 2075-is hangos :) Tényleg halkak a feleségem nagyon háklis az ilyenekre.
 
Viszont tényleg csinálok a jó kis audió tesztet a napokban.

Van egy Zoom H6 audió felvevőm.
https://www.zoom-na.com/products/field-video-recording/field-recording/h6-handy-recorder
Ezt ennél finomabb feladatokra szokták használni de arra jó lesz, hogy odateszem a szűrőtől 5 cm-re és megnézzük ki hogy brummog.
Ha éppen nem megy a többi zaj tényező jobb inverzbe mert sokszor a verődést jobban érzékelik valamelyik falról mint mellőle de nyilván az is sokat mutat.
 
Ha éppen nem megy a többi zaj tényező jobb inverzbe mert sokszor a verődést jobban érzékelik valamelyik falról mint mellőle de nyilván az is sokat mutat.

Egy audio skálán olyan finom különbségek is kijönnek, hogy ez jól látható lesz. Pl Adobe Audition.

screen-shot-2013-11-12-at-11-06-46-am.png


A szűrőket azonos feltétel mellett üzemelés közben saját vödrén teszteljük majd megtömött állapotban.

A mikrofon csak az előtte lévő zajokat veszi majd a környezetből nem vagy csak minimálisan vesz fel hangot.

Nehéz most ezt elmondani de mikrofon témában azért ez elég jó lesz tesztnek.

Megnézzük hasonló teljesítményű eheim darabokkal és nagyobbakkal is.
 
Jol elkanyarodtunk a szűrő témától!!Na de kérem uraim!:rolleyes:
Na igen elnézést az off-ért.Töröljétek amit úgy gondoltok.
Értem amit a mikrofonnal kapcsolatban mondasz 2001-óta film szakmában dolgozok (pont a tűz közelben) várom a teszteket. Hívj majd meg a helyes topikba ahova teszed. Köszi
 
Szerintem belefért a fenti eszmecsere. (y)

Kevés a gyári adat, még kevesebben használják így nyilván több kérdés van. De ideje ledönteni pár mítoszt a hanggal kapcsolatban.
 
Szerintem belefért a fenti eszmecsere. (y)

Kevés a gyári adat, még kevesebben használják így nyilván több kérdés van. De ideje ledönteni pár mítoszt a hanggal kapcsolatban.

Köszi szépen a válaszokat srácok, minden vélemény - pro és kontra egyaránt - fontos.

Már várom a hangmérés eredményét, azt hiszem sokak számára kerül majd a link a könyvjelzők közé :) Egyébként ha már itt tartunk a hang videóval kapcsolatban...Kíváncsi vagyok, hogy az eheim nem érdekelt-e külső pumpás rendszer piacra dobásában (vagy csak én vagyok lemaradva??), ha már vannak elérhető külső pumpáik... A specifikációjukat elnézve nem tűnnek rossznak. Na de ez már nem ide tartozik...

Viszont az ajánlásokat követve, akkor lehet mégis csak az 1200-as felé tekintek. Ha eljutok Törökbálintra (lehet, hogy majd csak ősszel) akkor még vásárlás előtt megtekinteném munka közben a "kicsikét".
 
Kíváncsi vagyok, hogy az eheim nem érdekelt-e külső pumpás rendszer piacra dobásában (vagy csak én vagyok lemaradva??), ha már vannak elérhető külső pumpáik... A specifikációjukat elnézve nem tűnnek rossznak. Na de ez már nem ide tartozik...

Eheim 2260, de nem akarsz vele egy légtérben lenni. :)
 
2 akváriumom van. Az egyik egy 200 literes vegyes, nem a növényekre fókuszálva. Ezalatt egy Eheim eXperience 350 dübörög. Épp elég hozzá, de ha valaki növényezni szeretne ekkora méretben, akkor biza kevés lenne, így mindenképpen a prof jóval nagyobb kellene. A másik egy növényes. ami alatt egy ADA 300-as megy. A két akvárium ugyanabban a 20 m2-es nappaliban van majdnem egymással szemben kb 3 méterre egymástól. Az Eheim egy szekrényben megy amit hangszigetelő panelekkel (zenei) béleltem ki a hangja miatt. Ne legyen félreértés, nem hangos, de mélyen búg. A mély hang nagyon jól terjed és könnyen átveszi bármi és emiatt még a bútor is erősíti akkor is ha van egy alátét alatta ami elnyeli a közvetlen érintkezés miatti rezonanciát. A szigetelés után jóval halkabb lett, de a búgás még így is hallható, igaz, pár méterre már jóval kevésbé. Az ADA teljesen más. Mikor beüzemeltem nagyon aggódtam, mert rettenetesen idegesített a hangja... Kicsit csalódott is voltam. Hangosan cicergett és még talán kattogott is. Szerencsére mielőtt kivágtam volna az ablakon pár jóval tapasztaltabb akvarista aki szintén ADA szűrőt használ megnyugtatott hogy a hangja napról napra csökkenni fog. Így is lett, 3-4 nap múlva beállt a rendszer és eltűnt pár idegesítő hang a repertoárjából. Maradt hangja, hisz van rajta egy erős pumpa, azonban ez a hang nem olyan idegesítő mint a búgás. Azt nem mondom hogy halk, de hangos semmiképp, egyszerűen más mint amit megszoktam 1 évnyi Eheim mellett. Az is tény hogy míg az Eheimet szekrényben üzemeltetem amit még be is szigeteltem, az ADA simán egy rezgést elnyelő zenei monitoroknál használt szivacson van, így kisebb a hangja, de mégse idegesítő hiába nincs szekrényben. Amiben biztos vagyok az az, hogy a hagyományos szűrők mélyen búgnak, ezért őket nehéz hangszigetelni. Az ADA hangszíne viszont könnyen megszüntethető ha szekrényben van ami rendesen be is van szigetelve. Mindentől eltekintve az ADA egy rozsdamentes egybebili ami nem fog megrepedni, nem fog ereszteni. A műanyag meg idővel elfárad.
 
Lehet, hogy kicsit hangosabb, de kit érdekel. Olyan masszív felépítménye senkinek sincs mint az ADA-nak. A vödör a műanyag szűrőknél milliószor erősebb. Én soha többé nem szeretnék nyeklő-nyakló Tetra szűrőt használni.

Az 50 Hz miatt a teljesítménye kevesebb, mint 60 Hz-en. De a fogyasztása is.
Viszont még így is baromi erősek a műanyagokhoz képest. Ráadásul ahogy koszolódnak nem csökken a teljesítményük.
Kell több???
Lehetne olcsóbb.....
 
Egy audio skálán olyan finom különbségek is kijönnek, hogy ez jól látható lesz. Pl Adobe Audition.

View attachment 15977


A szűrőket azonos feltétel mellett üzemelés közben saját vödrén teszteljük majd megtömött állapotban.

A mikrofon csak az előtte lévő zajokat veszi majd a környezetből nem vagy csak minimálisan vesz fel hangot.

Nehéz most ezt elmondani de mikrofon témában azért ez elég jó lesz tesztnek.

Megnézzük hasonló teljesítményű eheim darabokkal és nagyobbakkal is.
Hajra ADA!:D:ROFLMAO:Ja ez nem az a topic?
 
Na,hogy ne csak az Ada-t ajnározzam,van egy kis bibi a szűrővel!(Super Jet 1200).Kb 2-3 hete elkezdett hangosan búgni a pumpánál.Tegnap szűrő tisztítás,gondoltam elkoszolódott.De a bugás ugyan olyan maradt!Kérdés @viktorlantos ,@eMZé kollégákhoz:mi tévő legyek?Az interneten láttam egy rövid videót,ahol szétszedték a fejrészt!
 
Back
Oldal tetejére