• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Super Jet Filter

Egy 300l akihoz eleg lenne egy 1200-as?

Én ilyenkor mindig megnézem valamelyik Book of ADA első pár oldalát ahol az akik és leírásaik vannak. Ajánlom neked is. ;)
Az idei könyvben a 120x45x60-as akikhoz 1200-as szűrőt használtak Bio Rio-val és NA Carbonnal.
 
Én ilyenkor mindig megnézem valamelyik Book of ADA első pár oldalát ahol az akik és leírásaik vannak. Ajánlom neked is. ;)
Az idei könyvben a 120x45x60-as akikhoz 1200-as szűrőt használtak Bio Rio-val és NA Carbonnal.
Igazad van,lusta voltam.Nem mondhatnäm,hogy nincs meg az uj(Mär 3 van),de valahogy egyszerübb volt kerdezni.
 
Ezek a szűrők tartalmazzák az ADA üveg be- és kifolyókat, 17 és 13-as csövezéshez is, ugye?

Alapvetően tartalmaznak mindent amire szükség van. Én két típusról tudok nyilatkozni.
Most következzen egy élménybeszámoló az eddigi tapasztalataimról:

ES-1200:
A csomag tartalmaz egy 17-es befolyót és egy 13-as lily pipe kifolyót, valamint bőven elegendő csövezést és bilincseket. A szűrőben egy giga nagy zsákban 8 liter Bio Rio figyel, de nem az a fajta amit mi a GA-ból ismerünk, hanem egy jóval nagyobb szemcseméretű változat. Mindössze egy réteg perlont kell bedobni és a szűrő már indulásra kész is. Ami jó lenne az két darab fém duplacsap, Az általam használt Eheim duplacsap komoly hiba lehetőség is egyben, szóval mindenki döntse el, hogy ez hátrány vagy előny. A gyári üveg cuccokat én egyenlőre félre raktam és a nem sokkal korábban beszerzett GA-s üveg ki- és befolyókat használom.
A befolyót azért nem, mert túlságosan hosszan van rajta a beszívó rész és a rozsdamentes védőm nem ér végig rajta. A kifolyót meg azért nem, mert csak 13-as és nekem úgy tűnt (a GA-ban fent a galériában), hogy túlságosan erőteljesen mozgatja a vízfelszínt a 90 centis akváriumokon. Talán egy 120 hosszúnál ez nem probléma. Ezért én rögtön a szűrőnél felbővítettem 17-re a csőméretet és a GA-s 17-es lily pipe-t használom. Korábban is ezt a kifolyót használtam egy Tetra 1200 (rotor nélkül) + Iwaki MD-15 szivattyúval, ami megegyezik az ES-1200 szivattyújával. Bár mindkét szűrőben 8-8 liter szűrőanyag van, ettől függetlenül az ADA-val lényegesen jobban fodrozódik a vízfelszín és a növényeken is látszik a nagyobb áramlás. Az ok egyértelmű: a Tetra vödrében túlságosan sokszor van törés a víz útjában. Véleményem szerint ez a szűrő egyedül képes elvinni egy 120x45x45 akváriumot.

ES-300:
Ezt a szűrőt képféle szettel lehet megvenni.
a.) Spin lily-vel 45 cm széles akváriumokhoz
b.) Lily pipe-al 60 cm széles akváriumokhoz

Én egy 45x30x30 méretű akváriumhoz használom, ezért a spin lily-s változatot vettem. Ehhez egy 13-as befolyó és egy 10-es kifolyó jár. Egy ilyen: ADA Lily Pipe Spin P-2 szűrő kifolyócső (nyomó oldali) - 13mm most csak 26 900,00 Ft - Green Aqua csak 10-es. Csövek és bilincsek természetesen ehhez is járnak, valamint mindegyik szűrőhöz jár egy csomag polírozó anyag, ha esetleg később a vödör nem úgy nézne ki, mint új korában.
Szűrőanyagból adnak hozzá 1 liter szivacsot és 2 liter aktív szenet. Ez indításnak tökéletes, de később cserélni kell biológiai anyagra. Mivel nekem a korábbi Eheim 2213 3 liter beállt Bio Rioval üzemelt, ezért én csak egyszerűen átraktam azt. A szűrő indítása után eléggé meglepődtem. Bár papíron az ADA pumpája picivel kisebb vízfogatással bír, mint az Eheim, de a valóság az, hogy jól láthatóan erőteljesebben forgatja a vizet. Igaz az Eheim egy Poppy kifolyóval ment, de az azért ekkora különbséget nem indokolna.
A Spin lily-vel az ADA tökéletesen megoldotta a túlságosan erős áramlás problémáját. Míg egy Lily pipe-al egy rövid akváriumban az a probléma, hogy túlságosan erőteljesen érkezik a víz a rövid oldalhoz, de nem a Spin-el. Az egész akváriumban szépen egyenletesen forog a víz, az egyetlen látható különbség, hogy az aljzat felé többet tol, de szerencsére nem túlságosan sokat. A spinbe viszont iszonyatos centrifuga van. Láttam pár növénydarabot bekerülni oda. 1-2 másodperc alatt vagy 15x körbefordul, aztán kilöki oldalra. Egy CBS is letesztelte már.......ő jól láthatóan kissé elszédült, de baja nem lett. Arrafel gondolom egy darabig nem megy majd.

A békacsatok lezárásához mindkét szűrőnél elég nagy erő kell. Az 1200-at kézzel ki sem tudom nyitni, hanem egy csavarhúzóval szoktam a csat alá nyúlni.
 
Alapvetően tartalmaznak mindent amire szükség van. Én két típusról tudok nyilatkozni.
Most következzen egy élménybeszámoló az eddigi tapasztalataimról:

ES-1200:
A csomag tartalmaz egy 17-es befolyót és egy 13-as lily pipe kifolyót, valamint bőven elegendő csövezést és bilincseket. A szűrőben egy giga nagy zsákban 8 liter Bio Rio figyel, de nem az a fajta amit mi a GA-ból ismerünk, hanem egy jóval nagyobb szemcseméretű változat. Mindössze egy réteg perlont kell bedobni és a szűrő már indulásra kész is. Ami jó lenne az két darab fém duplacsap, Az általam használt Eheim duplacsap komoly hiba lehetőség is egyben, szóval mindenki döntse el, hogy ez hátrány vagy előny. A gyári üveg cuccokat én egyenlőre félre raktam és a nem sokkal korábban beszerzett GA-s üveg ki- és befolyókat használom.
A befolyót azért nem, mert túlságosan hosszan van rajta a beszívó rész és a rozsdamentes védőm nem ér végig rajta. A kifolyót meg azért nem, mert csak 13-as és nekem úgy tűnt (a GA-ban fent a galériában), hogy túlságosan erőteljesen mozgatja a vízfelszínt a 90 centis akváriumokon. Talán egy 120 hosszúnál ez nem probléma. Ezért én rögtön a szűrőnél felbővítettem 17-re a csőméretet és a GA-s 17-es lily pipe-t használom. Korábban is ezt a kifolyót használtam egy Tetra 1200 (rotor nélkül) + Iwaki MD-15 szivattyúval, ami megegyezik az ES-1200 szivattyújával. Bár mindkét szűrőben 8-8 liter szűrőanyag van, ettől függetlenül az ADA-val lényegesen jobban fodrozódik a vízfelszín és a növényeken is látszik a nagyobb áramlás. Az ok egyértelmű: a Tetra vödrében túlságosan sokszor van törés a víz útjában. Véleményem szerint ez a szűrő egyedül képes elvinni egy 120x45x45 akváriumot.

ES-300:
Ezt a szűrőt képféle szettel lehet megvenni.
a.) Spin lily-vel 45 cm széles akváriumokhoz
b.) Lily pipe-al 60 cm széles akváriumokhoz

Én egy 45x30x30 méretű akváriumhoz használom, ezért a spin lily-s változatot vettem. Ehhez egy 13-as befolyó és egy 10-es kifolyó jár. Egy ilyen: ADA Lily Pipe Spin P-2 szűrő kifolyócső (nyomó oldali) - 13mm most csak 26 900,00 Ft - Green Aqua csak 10-es. Csövek és bilincsek természetesen ehhez is járnak, valamint mindegyik szűrőhöz jár egy csomag polírozó anyag, ha esetleg később a vödör nem úgy nézne ki, mint új korában.
Szűrőanyagból adnak hozzá 1 liter szivacsot és 2 liter aktív szenet. Ez indításnak tökéletes, de később cserélni kell biológiai anyagra. Mivel nekem a korábbi Eheim 2213 3 liter beállt Bio Rioval üzemelt, ezért én csak egyszerűen átraktam azt. A szűrő indítása után eléggé meglepődtem. Bár papíron az ADA pumpája picivel kisebb vízfogatással bír, mint az Eheim, de a valóság az, hogy jól láthatóan erőteljesebben forgatja a vizet. Igaz az Eheim egy Poppy kifolyóval ment, de az azért ekkora különbséget nem indokolna.
A Spin lily-vel az ADA tökéletesen megoldotta a túlságosan erős áramlás problémáját. Míg egy Lily pipe-al egy rövid akváriumban az a probléma, hogy túlságosan erőteljesen érkezik a víz a rövid oldalhoz, de nem a Spin-el. Az egész akváriumban szépen egyenletesen forog a víz, az egyetlen látható különbség, hogy az aljzat felé többet tol, de szerencsére nem túlságosan sokat. A spinbe viszont iszonyatos centrifuga van. Láttam pár növénydarabot bekerülni oda. 1-2 másodperc alatt vagy 15x körbefordul, aztán kilöki oldalra. Egy CBS is letesztelte már.......ő jól láthatóan kissé elszédült, de baja nem lett. Arrafel gondolom egy darabig nem megy majd.

A békacsatok lezárásához mindkét szűrőnél elég nagy erő kell. Az 1200-at kézzel ki sem tudom nyitni, hanem egy csavarhúzóval szoktam a csat alá nyúlni.

Köszi a részletes beszámolót!

Milyen hangja van az 1200-as szűrőnek?

Üdv.
Sanyi
 
Köszi a részletes beszámolót!

Milyen hangja van az 1200-as szűrőnek?

Üdv.
Sanyi
Nem hangosabb, mint a Tetra 1200. Viszont más a hangnak a tónusa, kicsit fémesebb érzetű. Ez nem is csoda, hiszen teljesen más apumpák felépitése.
 
Nem hangosabb, mint a Tetra 1200. Viszont más a hangnak a tónusa, kicsit fémesebb érzetű. Ez nem is csoda, hiszen teljesen más apumpák felépitése.

Ha nem zavaró egy nappaliban, akkor nem para!

Köszi!
 
Ha nem zavaró egy nappaliban, akkor nem para!

Köszi!
Abszolút nem zavaró.
Ennek ellenére hamarosan kap a szekrény egy 1 centis Polifoam borítást belülről. A kicsi szekrény már megkapta, ott müködik a zajszigetelés.
Legjobban egyébként a kicsi akvárium mechanikus időkapcsolójának kerregése zavar. Az sajnos szekrényen kívül kapott helyet. A közetkező fejlesztés egy új időkapcsoló lesz, na meg egy rend rakás és szekrénybe való áthelyezés lesz.
 
Ne is mondd, a mechanikus idő kapcsoló kattogasa kikeszit. Egyet már száműztem a szobámbol, mert nem lehetett létezni tőle.
 
Ne is mondd, a mechanikus idő kapcsoló kattogasa kikeszit. Egyet már száműztem a szobámbol, mert nem lehetett létezni tőle.
Csatlakozom!
Egyrészt van egy időkapcsolóm a világításhoz, külön a mágnesszelephez, és az esti levegőztetéshez... még szerencse hogy a nappaliban van a medence, de már zavar így is. Muszáj leszek digitálisra váltani.
 
Abszolút nem zavaró.
Ennek ellenére hamarosan kap a szekrény egy 1 centis Polifoam borítást belülről. A kicsi szekrény már megkapta, ott müködik a zajszigetelés.
Legjobban egyébként a kicsi akvárium mechanikus időkapcsolójának kerregése zavar. Az sajnos szekrényen kívül kapott helyet. A közetkező fejlesztés egy új időkapcsoló lesz, na meg egy rend rakás és szekrénybe való áthelyezés lesz.

Mennyire fogja le a hangot a polifoam?
 
Mennyire fogja le a hangot a polifoam?
Ezt mérni kellett volna egy profi műszerrel. Innentől kezdve ez sajnos eléggé szubjektív. Szerintem legalább harmadával csökkent a hang, de lehet a felével. Fesleségem ennyit mondott: észrevehetően csökkent a hangja.
 
Én úgy vettem észre, hogy a legnagyobb zajkeltő maga a szekrény, vagyis mikor a szűrő morgását a szekrény átveszi, felerősíti. Tettem én is belülre polifoamot, de nekem 2080-asnál nem volt jelentős zajcsökkenés, viszont amikor alá tettem, akkor drámaian csökkent a morgás. A szűrő alatt 2 centi van, mert a szimpla 1 centiset még összenyomja, de duplán rakva már kicsit lebeg, így minimum a felére csökkent a zaj. Jelenleg a lámpa két ventilátora hangosabb mint csukott ajtó mellett a szűrő :) , de arra is megvan a megoldás ;) (párhuzamosból át kell kötni sorba)
 
Én úgy vettem észre, hogy a legnagyobb zajkeltő maga a szekrény, vagyis mikor a szűrő morgását a szekrény átveszi, felerősíti. Tettem én is belülre polifoamot, de nekem 2080-asnál nem volt jelentős zajcsökkenés, viszont amikor alá tettem, akkor drámaian csökkent a morgás.
A szűrő alatt nálam egy 6 centi magas 30 centi átmérőjű eredetileg íjász táblának szánt polifoam van. Ez több kifejezetten kemény és puhább réteg összeragasztásával készül, a külső részeken kemény felülettel, így bírja a terhelést. Nagyon tudom ajánlani, mert az ára sem volt vészes, ha jól emlékszem 1050 Forint körül volt darabja. Én vettem a kicsi szűrő alá is, igaz ott vágni kellett belőle és így valamelyest veszt a merevségéből, de a kisebb súly miatt ez nem volt probléma. Összességében valóban igaz, hogy legtöbbet a megfelelő alátét tudja csökkenteni a hangot.
 
A szűrő alatt nálam egy 6 centi magas 30 centi átmérőjű eredetileg íjász táblának szánt polifoam van. Ez több kifejezetten kemény és puhább réteg összeragasztásával készül, a külső részeken kemény felülettel, így bírja a terhelést. Nagyon tudom ajánlani, mert az ára sem volt vészes, ha jól emlékszem 1050 Forint körül volt darabja. Én vettem a kicsi szűrő alá is, igaz ott vágni kellett belőle és így valamelyest veszt a merevségéből, de a kisebb súly miatt ez nem volt probléma. Összességében valóban igaz, hogy legtöbbet a megfelelő alátét tudja csökkenteni a hangot.
4 kis tüske kell alá, amiket a hangsugárzók alá szerelnek ;)
 
A szűrő alatt nálam egy 6 centi magas 30 centi átmérőjű eredetileg íjász táblának szánt polifoam van. Ez több kifejezetten kemény és puhább réteg összeragasztásával készül, a külső részeken kemény felülettel, így bírja a terhelést. Nagyon tudom ajánlani, mert az ára sem volt vészes, ha jól emlékszem 1050 Forint körül volt darabja. Én vettem a kicsi szűrő alá is, igaz ott vágni kellett belőle és így valamelyest veszt a merevségéből, de a kisebb súly miatt ez nem volt probléma. Összességében valóban igaz, hogy legtöbbet a megfelelő alátét tudja csökkenteni a hangot.

Zoli, köszi az ötletet, szuperül működik! :) (y)
 
A szűrő alatt nálam egy 6 centi magas 30 centi átmérőjű eredetileg íjász táblának szánt polifoam van. Ez több kifejezetten kemény és puhább réteg összeragasztásával készül, a külső részeken kemény felülettel, így bírja a terhelést. Nagyon tudom ajánlani, mert az ára sem volt vészes, ha jól emlékszem 1050 Forint körül volt darabja. Én vettem a kicsi szűrő alá is, igaz ott vágni kellett belőle és így valamelyest veszt a merevségéből, de a kisebb súly miatt ez nem volt probléma. Összességében valóban igaz, hogy legtöbbet a megfelelő alátét tudja csökkenteni a hangot.

Szia

Én a ES-600-hoz gyárilag kaptam kerek szivacsot alá,te nem kaptál hozzá?
 
Back
Oldal tetejére