• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Solar I - 150W NAG Green lámpa

Rendben köszönöm a segítséget.
Nem mostanra tervezem hanem a közeljövőben szeretném majd az ATi helyett.
Bár nem egyértelműek a válaszok.
Nem tudom számít e a layout (Iwagumi).
Nem kötekedésként mondom félre ne értsetek.
Viktor azt Írtad igen jó fölé.
Cecska pedig nem ajánlja.
 
Gabika said:
Rendben köszönöm a segítséget.
Nem mostanra tervezem hanem a közeljövőben szeretném majd az ATi helyett.
Bár nem egyértelműek a válaszok.
Nem tudom számít e a layout (Iwagumi).
Nem kötekedésként mondom félre ne értsetek.
Viktor azt Írtad igen jó fölé.
Cecska pedig nem ajánlja.

A teljesítmény miatt igaza van, de itt a 150 watt nem olyan erős. Ráadásul ha karral van felrakva, azaz lógatva, akkor pl. 30-40cm-ről is tudod világítani. Ahogyan az ADA is használja őket.

http://www.adana.co.jp/en/products/na_l ... solar/#p03
 
Gabika said:
Persze természetesen felfüggesztve lenne.

A galériába rendeltünk egy ilyen szettet. 60-as ADA aki, Solar, Clear stand, lámpatartó, Super Jet. Én is a Solar 150-est vettem fölé. :angel:

50_Gazoa.jpg
 
viktorlantos said:
Gabika said:
Persze természetesen felfüggesztve lenne.

A galériába rendeltünk egy ilyen szettet. 60-as ADA aki, Solar, Clear stand, lámpatartó, Super Jet. Én is a Solar 150-est vettem fölé. :angel:

50_Gazoa.jpg

Wow kíváncsi leszek milyen lesz berendezve.
Most olvastam az ukaps-en, hogy Mark Evans is ilyet használ a 60-as akváriuma felett nagyon jól néz ki bár nem tudom milyen magasan helyezte el az akváriuma felett.
Igazából akkor tetszett meg ez a solar lámpa amikor a galériában nálatok láttam egymás mellett az ATI és az ADA solár lámpát eszméletlen a külömbség bár elfelejtetem megkérdezni, hogy melyik típus van az aki felett az NAG Green vagy a NAMH .
 
viktorlantos said:
A galériában a green lámpák vannak. De jön mindkettőből. :angel:

Az jó :D Mikorra várható ? Gondolom a talajjal és az egyéb cuccossal együtt jön.

Lehet butaságot kérdezek, de pontosan mi a különbség a két láma között ezt még elfelejtettem az elején megkérdezni.
 
Július végén érkezik a szállítmány. Épp ma kaptunk róla infót a szállítmányozó cégtől.

A Green egy zöld szín kiemelő lámpa. A másik "sima" daylight.
 
Átlapoztam pár ADA könyvet és Aquajournal-t és tényleg félre infórmálódtam e világítással kapcsolatban, ellnézést!! :oops:
Nagyon kíváncsi vagyok a szettre ami majd a Galériában lesz, szerintem az egyetlen lesz Magyarországon! :cool: :lol:
 
Cecska said:
Átlapoztam pár ADA könyvet és Aquajournal-t és tényleg félre infórmálódtam e világítással kapcsolatban, ellnézést!! :oops:

Mindig jobb egy kicsit óvatosnak lenni. De sok példa mutatja, hogy működik egy ilyen kis akvárium felett is.

Ha már fényről beszélünk épp most láttam egy érdekes táblázatot Filipe blogján.

5762414794_72af875db2_z.jpg
 
viktorlantos said:
Ha már fényről beszélünk épp most láttam egy érdekes táblázatot Filipe blogján.

5762414794_72af875db2_z.jpg
:eek: :shock: Azért szerintem az ilyen fényerő használatára szükség van egy megdönthetetlen egyensúlyra az akváriumban. ;)
Azért nagyon elgondolkodtató ez táblázat. :cool:
 
viktorlantos said:
Ha már fényről beszélünk épp most láttam egy érdekes táblázatot Filipe blogján.

5762414794_72af875db2_z.jpg


A valszeg beépítésre kerülő 180x70x60, azaz cirka 750 literest elvinne 2 db. 150 w-os? Páfrányos lenne főleg.
Gondoltam itt a Vik-féle 90x45x45-ösre, ami felett 1 db. 150 w-os van.
 
viktorlantos said:
Hmm az akvárium méretei elég böszmék. Szélességre még okés is lenne, ha csak árnyék kedvelők vannak. De mély és magas is az akvárium. Szerintem kevéske lenne.

Arra gondoltam, hogy nálad 90 cm-t bevilágít a 150w. Nálam 2x90 cm lenne (a mélység- 70 cm- mindegy, ha 90-et be tudna világítani)
És ha ráaplikálnék 2 x 54 w-os fénycsövet? A világítás (AM) 120 cm hosszú. 2x90 centit kellene fotonizálnia.
 
atti76 said:
viktorlantos said:
Hmm az akvárium méretei elég böszmék. Szélességre még okés is lenne, ha csak árnyék kedvelők vannak. De mély és magas is az akvárium. Szerintem kevéske lenne.

Arra gondoltam, hogy nálad 90 cm-t bevilágít a 150w. Nálam 2x90 cm lenne (a mélység- 70 cm- mindegy, ha 90-et be tudna világítani)
És ha ráaplikálnék 2 x 54 w-os fénycsövet? A világítás (AM) 120 cm hosszú. 2x90 centit kellene fotonizálnia.

Esetleg ezt a részt pörgesd át:

http://aquajournal.net/na/notes/002/index.html

Nagyjából választ kaphatsz a kérdéseidre is. Tanulságos a magyarázó ábra a fényeloszlásról 90-es akvárium esetén. :angel:
 
Gondolom egy 120*50*45-ös akihoz 2 ilyen kellene!Az azért már húzós áron van!Es a fotozäsnäl nem biztos,hogy jó képeket lehetne lőni alatta?
 
Back
Oldal tetejére