• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA PS-SCG Speed Controller beépített szelep mellé

avasig

Főkertész
Problémafelvetés: három hónapja használok egy GW reduktor+mágnesszelep kombót, ami teszi a dolgát, de a ki- és bekapcsoláskori flow-k nagyon eltérnek.

Ha kikapcsolás előtt egy órával beállítok egy stabil 30 bpm-et, reggel van, hogy 15-el indul, és a nap során több óra múlva sem szenvedi vissza magát 20 fölé. Ilyenkor persze jön finomhangolás, túlhangolás, mérgelődés.

Először az atomizerre gyanakodtam, de a jelenség megmaradt kis difivel is, majd most a 95 g-s palackról 2 kg-osra váltásnál is, amivel együtt átálltam in-line difire.

Arra gondoltam, hogy valószínűleg ez a tűszelep kínai népköztársasági voltának tulajdonítható, amit vásárláskor az árkompromisszumban el is fogadtam.

Kérdés: van-e annak értelme, hogy a kombo reduktor után kössek egy használhatóbb ADA speed controllert, és a beépített tűszelepet max-ra nyitva, mintegy kiváltsam ezzel? Csinált már valaki ilyet, érdemes? Jobb az ADA? (költői kérdés volt :)

Ha igen, a két tűszelep közötti átkötés mehet szilikon co2 csővel? Elvileg ott már 4 bar fölé nem mehet a nyomás.

Előre is köszi
 
Nekem Up aqua reduktorom van mágnesszeleppel, tűszeleppel egybeépítve, tehát majdnem ugyan olyan, mint a tied és én is utána kötöttem egy plusz tűszelepet, ugyanilyen probléma miatt, azóta minden klappol, pedig nekem van vagy 6-7m cső a két tűszelep között. Tehát működne. Nyugodtan használhatsz szilikon csövet. Viszont a reduktoron lévő tűszelep nekem nincs tökig kitekerve, csak olyan "kényelmesre" nehogy ha bármi történik a csővel akkor max sebességgel tudjon kiszaladni az összes drága co2...
 
Nekem is Up Aqua reduktorom van tűszeleppel és én is hasonlón töröm a fejem, mielőtt a falba verném...:) Folyamatos a bubiszám változás és sokat kell utána állítani. Valahol itt olvastam, hogy akár a visszafolyásgátló is megviccelheti az embert, de kizárnám, mert ADA-t vettem... Vélemény?
 
Visszafolyásgátlóról még sosem olvastam, hogy változtatná a bubiszámot. Egy ilyen ADA Speed Controller tuti megoldaná a gondod.
 
Nekem is Up Aqua reduktorom van tűszeleppel és én is hasonlón töröm a fejem, mielőtt a falba verném...:) Folyamatos a bubiszám változás és sokat kell utána állítani. Valahol itt olvastam, hogy akár a visszafolyásgátló is megviccelheti az embert, de kizárnám, mert ADA-t vettem... Vélemény?

Szia!

A kb 10 napos gyakorlat azt mutatja, hogy jelentősen javul a bpm stabilitás, de teljesen azért az ADA tűszelep sem oldja meg a problémát. Konkrétabban: nekem egy 60-as bpm szintre lenne szükségem, és ezt beállítva valahol 70 és 45 között szór a rendszer.

Amiben jelentős a javulás, az a kezelhetőség. A kívánt szintet viszonylag könnyű beállítani, bár az ADA is nagyon érzékeny.

Összességében azt mondanám, nagy csodát ne várj tőle, de kezdem egyébként is azt érezni, hogy kicsit túl van misztifikálva ez a bpm stabilitás. Ha minden nap utánaállít az ember a precíz bpm-re, csak a saját hibáit korrigálja túl le/fel. Ha a zöldségek jól vannak a lavórban és fejlődnek, akkor tök mindegy, ha meg nem, azt úgy sem +/- 10 bubi fogja megoldani.
 
Jogos, megfogadom!:)

Próbálkozom még és figyelem a növényeket, habár nagyon kevés a fényem (0,2W/l) úgyhogy nagy bubizás nem várható:( Fejlődnek fejlődnek, de ilyen kevés fénnyel nem az igazi, de az más téma...

Köszönöm a segítséget!
 
Back
Oldal tetejére