1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

ADA Power Sand és Power Sand Special

Kategória: 'Növényi táptalajok', témanyitó: viktorlantos, téma nyitása: Máj 30, 2009.

1. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    44,081
    Hely:
    Budapest
    Keymaker írt egy rövid kis esszét Nigro blogján a Power Sand táptalajról. Aki még nem olvasta egy pillantást megér.

http://akvarisztika.budapet.hu/2009/05/ ... alajokrol/

Talán annyival egészíteném ki, hogy a Power Sand, 3 szemcseméretben kerül forgalomba. Kicsi, közepes és nagy. (S-M-L).
    Létezik sima Power Sand ami a növényi táptalaj és Power Sand Special ami az eredeti táptalaj további szerves (humusz eredetű) anyagokkal való dúsított változata. A Power Sand Special tartalmazza továbbá a Bacter 100 (100 különböző baktérium kúltúra) és a Clear Super (aktív szén és organikus savak) termékeket.

A vulkanikus eredetű anyag lehetővé teszi a talaj állandó szellőzését, a baktériumok könnyű megtelepedését, az aktiv szén pedig tápanyagként szolgál a baktériumoknak, így azok rendkívül gyorsan szaporodnak az aljzatban. Olyan növények mint az Echinodorus és a Cryptocoryne, amik gyökereken keresztül rendkívül sok tápanyagot vesznek fel, ideális táptalajt kapnak a Power Sand segítségével.

Az ADA szemlélete az, hogy az akvárium legalsó rétegeiben is élő aljzatot kell telepíteni. Ez az a réteg, ami a legnagyobb nyomást kapja a rá nehezedő aljzattól és vízmennyiségtől. A legtöbb aljzat emiatt egy idő után "bedöglik" eltömül és a víz már nem képes megfelelően átjárni. A vulkanikus eredetű kő ebben segít, hogy az aljzat állandó szellőzésben legyen.

A táptalajban található tápanyagokat a növények alapesetben nem, vagy nagyon nehezen veszik fel. A talajban lévő mikroorganizmusok ebben is segítenek, hogy a tápanyot a növény gyökereinek számára emészthető formára alakítják.

A bejegyzést azért is nyitottam hogy a jövőben meg tudjuk beszélni az esetleges tapasztalatokat, illetve fotókat is lehessen publikálni.

2. histi
    Épp nem fórumozik ...

histi Tapasztalt kertész Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    9
    Hely:
    Budapest IX. ker.
    Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ADA Penac W táptalaj adalékkal kapcsolatban?

Üdv,
    I.

3. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    44,081
    Hely:
    Budapest
    Aszem ezt a kérdést inkább a CAU fórumon kellene feltenni. ;)
    Csak az igazán hardcore növényguruk használják a csoda akijaikban.

4. Laci4488
    Épp nem fórumozik ...

Laci4488 Új regisztrált

Tag:
    Jan 7, 2010
    Kedvelik:
    0
    Akkor van egy rossz hírem.
    Mivel kirajzolódni látszanak, a fő elemek az akváriumhoz már kezdek a végére érni a sornak.
    Penac P és Penac W...?
    Ha nem találok kielégítő választ keresni foglak. :twisted:
    Addig is hirtelen ezt találtam.
    http://translate.google.hu/translat...r/penac-w_water.html&sl=en&tl=hu&hl=&ie=UTF-8

5. AmBalaj
    Épp nem fórumozik ...

AmBalaj Kertész szaki Legjobb napló

Tag:
    Júli 28, 2009
    Kedvelik:
    238
    Hely:
    Kolozsvár
    Sziasztok!

Felmerült bennem a kérdés, hogy mi lehet a különbség a Power Sand három változata között? Ahogy Viktor is írta, a szemcseméret. Az ADA ezenkívül különböző magasságú akváriumokhoz ajánlja. Nem igazán értem az utóbbi megközelítést, de hát nem is én vagyok a gyártó :) Tudja valaki, hogy ez mivel magyarázható? Magasabb vízoszlophoz nagyobb szemcseméret dukál, vagy valami más az oka?
    A helyzet az, hogy egy román oldalon találtam Power Sand L-t a másik két verzió árának alig több mint feléért. 60 cm-nél magasabb vízoszlophoz ajánlott, az enyém 45...
    Mindenfelé utánanéztem, de semmi használhatót nem találtam arra vonatkozóan, hogy mivel tud többet vagy kevesebbet az egyik a másiknál. A sima Power Sand és a Power Sand Special közti különbség persze világos, de ezt a szemcseméret dolgot nem értem. Mi történhet, ha az L-t használom?

Üdv, Balázs

6. baji66
    Épp nem fórumozik ...

baji66 Tapasztalt kertész

Tag:
    Ápr 11, 2010
    Kedvelik:
    4
    Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

Mivelnekem sima Power Sand - om van, van annak értelme hogy a bacter 100 mellé porrázúzott NA-CARBONT szórjak? :D

Udv.: Csabi!

7. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    44,081
    Hely:
    Budapest
    A bacter 100 az okés, sosem árt indítás előtt az ilyesmi.

Szerintem az aktív szén és a clear super nem teljesen azonos. Kipróbálhatod ettől függetlenül, baj nem lesz.

8. baji66
    Épp nem fórumozik ...

baji66 Tapasztalt kertész

Tag:
    Ápr 11, 2010
    Kedvelik:
    4
    Hát jól sejtettem h nem úszom meg ennyvel :lol: Koszi :)

9. Zebacsi
    Épp nem fórumozik ...

Zebacsi Új regisztrált

Tag:
    Febr 10, 2012
    Kedvelik:
    0
    Hely:
    Budapest,21.ker
    Sziasztok!
    Power Sand specialt szeretnék majd alkalmazni az Amazonia alá.
    Az érdekelne h mennyit és milyen szemcseméretüt ajánlanátok?
    Illetve érdemes e hálóba rakni vagy nincs sok értelme?
    nyilván összekeveredni nem fog mert egy 9kg-s zsákkal van amazoniám és 60x30on az már elég vastagon fog takarni.
    de javítsatok ki ha tévedek.
    mennyi idö alatt merül ki?
    választ előre is köszi! :shifty:

10. kuchi
    Épp nem fórumozik ...

kuchi Legenda

Tag:
    Jan 23, 2012
    Kedvelik:
    3,754
    Hely:
    Rust.Nemetorszäg.
    Szeretnem megkerdezni,hogy a Power sand specialt,raktam az Amazonia ala 27 kg meg novemberben.A nyar vege fele szeretnek egy teljesen uj elrendezest.Mikor merul ki a Power sand???Elegendo lesz meg a kovetkezo 8-9 honapba???

11. AqSanyi
    Épp nem fórumozik ...

AqSanyi Főkertész

Tag:
    Aug 8, 2011
    Kedvelik:
    746
    Hely:
    Budapest
    Szia!

ADA 6hónap után aljzattápot javasol! Figyeld a növényeket!

12. flotyesz
    Épp nem fórumozik ...

flotyesz Nézelődő

Tag:
    Okt 18, 2012
    Kedvelik:
    2
    sziasztok

elég sokat olvasgattam már de erre a kérdésre sehol nem találtam meg a választ. most raknék össze egy növényes akváriumot gyors paraméterek a következők: 96 liter 3x vagy 4x 24 W T5 6500 k tetra ex 1200-as szűrő siporaxal magasnyomású co külső kerámia reduktorral! ada amazonia általános aljzat + egy kevés powder felé! ez ami nagyjából letisztult eddig,de a kérdés az a táptalaj kapcsán merült fel! sokat olvastam táptalajnál nézegettem a tropicát is de az ada power sand specialt is illetve az ada power sand-ot! kérdésem főként arra irányulna hogy melyikkel járok jobban tropica vagy az ada? illetve még egy olyan kérdésem lenne hogy melyik a jobb ha külön megveszem a power sandot és hozzá a bacter 100 + a clear supert vagy egybe a gyári powder sand specialt! nem tudom hogy elég mennyiségű bacter 100 és clear super van a gyárilag összecsomagoltba? vagy esetleg a tropica + bacter 100 + clear super?

válaszokat előre is köszönöm üdv

13. inadsz

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,868
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Tropica+B100+Clear Super szerintem a leghülyébb döntés (nem neked szánva, hanem a három közül), akkor már nincs értelme a Tropica talajon spórolni. Ha a legjobbat akarod akkor Specialt veszel, abban már benne van ez a kettő. Én elkezdtem számolgatni és mivel meg kéne venni a teljes dobozzal a porokból drágábban jönnél ki.
    Sorrendben: Tropica, Power Sand, Power Sand Special. Még lehet turbózni Penac P és W-vel is, na meg az egyéb adalékanyagokkal, de ezeknek csak akkor van nagy szerepe, amikor teljes ADA szisztémát használsz. Talajok, tápozás, szűrőanyag és követed az ADA iránymutatását.
    A gyári zacskóban nem tudjuk mennyi B100 és Clear Super van, de gyanítom, hogy annyi amekkora arra az alapterületre kell amennyihez elég a talaj. Nem hiszem, hogy ezen a 2 g poron spórolna az ADA.

letsgodisco kedveli.
  14. flotyesz
    Épp nem fórumozik ...

flotyesz Nézelődő

Tag:
    Okt 18, 2012
    Kedvelik:
    2
    köszi szépen a választ... én is a power sand special-ra hajlok.. csak lenne egy kicsit nagyobb kiszerelésben.. 80x30-as aksihoz ugye kb 2,4 liter kellene ehelyett csak 2 literes kiszerelés van... kettőt meg megvenni egy kicsit pazarlás! úgyhogy lehet csak oda rakok ahol tényleg növény lesz.. így elég lesz remélem! üdv

Pintér Norbert kedveli.
  15. kuchi
    Épp nem fórumozik ...

kuchi Legenda

Tag:
    Jan 23, 2012
    Kedvelik:
    3,754
    Hely:
    Rust.Nemetorszäg.
    Erdekelne,hogy novemberben beüzemelt akiba 6kg zacsit raktam az Amazonia alä,Most iden Novemberbe szeretnek egy teljes ätalakitäst.A kerdesem erdemes lenne megint egy uj 6 kg-csomit venni??es a regit szelektälni es azt is alulra rakni???Vagy ???

16. inadsz

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,868
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Ha full restart lesz akkor cseréld ki a táptalajt, ha magasat akarsz akkor elég a régire rátölteni. Ha nem akkor elég táprudakat belenyomni. ADA Multi Bottom

17. inadsz

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,868
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Tudom, hogy nem mostani, de megválaszolom, hátha másnak is érdekes lehet.

Balázs jól gondolta. ADA az akvárium magasságához ajánlja a más és más nagyságúakat. Minél magasabb az aki, annál nagyobb méretű kell. Egy 45cm magas akiba az M méret kell, 60cm-nél már L

18. kuchi
    Épp nem fórumozik ...

kuchi Legenda

Tag:
    Jan 23, 2012
    Kedvelik:
    3,754
    Hely:
    Rust.Nemetorszäg.
    Csinält mär valaki olyat,hogy egy zärhato serra zsäkba rakta a ADA Power Sand Specialt??egyszerübb lenne kesöbb szelektälni igy!!Vagy hülyeseg???en evi 2 elrendezest tervezek igy könyebb lenne??!!!!

19. inadsz

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,868
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
  20. kuchi
    Épp nem fórumozik ...

kuchi Legenda

Tag:
    Jan 23, 2012
    Kedvelik:
    3,754
    Hely:
    Rust.Nemetorszäg.
    Ha a Power s special tartalmazza ezeket,akkor csak a Penac P es W +Tourmaline kell a tökeletes talajhoz(Termeszetesen Amazoniäval)?
    Ha Ga-s täpkat hasznälok akkor en nem ADa szisztemät hasznälok?Tehät nekem nincs szüksegem ezekre az adalekanyagokra?Vagy vmit rosszul ertelmeztem?Välaszokat elöre is köszönöm.A cel a legmegfelelöbb täptalaj es talaj letre hozäsa!

Aktuális oldal megosztása