• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA növénytápok

Már én is kérdezni akartam az adagolásról, mert az eca leírásában az van, hogy Brighty K-n kívül, amit naponta kell adagolni, a többi ajánlott Ada tápot elegendő hetente 3 alkalommal, viszont ha rámegyek mondjuk valamelyik step tápra, ott már napi adagolást ír mindegyikre. Akkor most melyik lenne a megfelelő? Köszönöm!

Nagy energiaigényű akváriumokhoz, ami általában a legtöbb Nature Aquarium napi Brigthy K és Step táp kell.
Vasat csak 2 esetben adagolnak. Ha sápadtak a növények, vagy ha szeretnék bedurrantani a vörös színt. Ebben az esetben az ECA szinte napi adagolásban megy.
 
Nagy energiaigényű akváriumokhoz, ami általában a legtöbb Nature Aquarium napi Brigthy K és Step táp kell.
Vasat csak 2 esetben adagolnak. Ha sápadtak a növények, vagy ha szeretnék bedurrantani a vörös színt. Ebben az esetben az ECA szinte napi adagolásban megy.
Köszi Viktor!
Számolgatok... :D
 
Sziasztok! A Seachem Purigen mellett ada tápozással 0 a nitrát szintem. A step 1 és brighty k-vel amúgy sem megy bele semmi nitrát akkor honnan kéne ottlennie?:D Biztos nincs értelme a special lightsnak?:D Ez nekem nemtűnik logikusnak. Valaki eltudná magyarázni mit kéne tennem?
 
Sziasztok! A Seachem Purigen mellett ada tápozással 0 a nitrát szintem. A step 1 és brighty k-vel amúgy sem megy bele semmi nitrát akkor honnan kéne ottlennie?:D Biztos nincs értelme a special lightsnak?:D Ez nekem nemtűnik logikusnak. Valaki eltudná magyarázni mit kéne tennem?

Azt kell megérteni, hogy az ADA tápok lényege a minimális nitrát és foszfát.
Honnan tudod, pl hogy amit nitrátot mérsz pontos? Csak 5mg/l nitrát szint eltérés és máris más a kép.

A boltban jelenleg 17 akváriumot tápozunk az ADA program szerint (2200 litert összesen) és SEHOL sem adagolunk többet a gyári ajánlásnál. Nincs nitrát hiány szerintem ezt ki lehet jelenteni.

Light és Shade általában Step 2-3 helyettesítéseként megy, vagy spec esetekben. De mi pl most nem használjuk csak a Brighty K és Step 2 tápokat.

Ha gondolod próbáld ki az extra tápot mellé. De nem szükséges.

Ha nem szereted a saját példáinkat és a saját tapasztalatot, akkor az ADA galéria vagy a Sumida Aquarium akváriumai tökéletes példák lehetnek a Brighty K és Step 2 tápozás sikerességére. Még ilyen baromi sok fény mellett is. :)

De ha gondolod adagolj mellé nitrátot és nézd meg mi történik :)

SUMIDA AQUARIUM - RELOADED by viktorlantos, on Flickr

SUMIDA AQUARIUM - RELOADED by viktorlantos, on Flickr

SUMIDA AQUARIUM - RELOADED by viktorlantos, on Flickr

SUMIDA AQUARIUM - RELOADED by viktorlantos, on Flickr

SUMIDA AQUARIUM - RELOADED by viktorlantos, on Flickr

SUMIDA AQUARIUM - RELOADED by viktorlantos, on Flickr

SUMIDA AQUARIUM - RELOADED by viktorlantos, on Flickr

SUMIDA AQUARIUM - RELOADED by viktorlantos, on Flickr
 
Az ada akváriumaiban a nitrát szint 10 mg/l a foszfát pedig 0.05 :D ( ezt múltkor egy képen láttam amit az ada galériában fotóztak) A Seachem Purigen pedig kiszedi a szerves nitrátot. Tehát ezesetben megkérdőjelezendő hogy honnan lenne mégis nitrát a vízben?:D És nekem nem a tapasztalatokkal van problémám hanem ezesetben teljesen illogikus és ellentmondásba ütközik a két dolog. Félreértés elkerülése végett nem vitatkozni szeretnék csak megérteni az ada filozófiáját és hogy indezt hogy lehet összekapcsolni a purigennel. Mert ha aztvesszük h az ada nemhasznál purigent akkor máris megvan a megoldás h honnan a nitrát nekik hisz nincs ami a szerves bomlástermékből keletkező nitrátot kiszedné. Másfelől meg ha hagyjuk hogy kiszedje a Seachem Purigen a nitrátot ezen a módon és nem adagolunk mellé az hiánytünetet kell hogy okozzon ahogy nálam az kezd körvonalazódni. Minden nap reggelre a víz felszínén ott van egy pár levél elfeketedett széllel néhol hiányzik egy része. Mindegy ezt még tulajdoníthatnánk a múltheti vágásnak is hogy túlságosan sokkoltam őket :D A tesztem pedig pontos mert direkt laborban vizsgáltattam be. ÉS valamiért 0 az a nitrát és más ötletem nincs csak a Seachem Purigen. ÉS ezesetben ez érdekelne hogy szerinted mi okozhatja ezt és milyen módon kompenzálhatnám?:D
 
Igen az ADA nem Purigenezik. És akár csökkenthet is valamennyit a nitráton a Puri. Ahogy az aktív szén is egy keveset. Ők pl sok NA Carbont használnak.
De az akváriumainkon ugyanazt látom mint az övékén. Nem látom hogy rosszabb lenne Purigennel.

A teszt pontosságát akkor kizárhatjuk ez jó jel. :)

A mérések amit fotón láttál mindig az utolsó állapotot mutatják. Ideális lenne egy 5-10mg/l nitrát minden akváriumban, de a Seachem Purigen nem magyarázat a jelenlegi problémákra.
Dani még több purigent használ mint mi a boltban. 250g 180 literre. Ez a gyári ajánlás ötszöröse! GA ajánlás felett van. A mai fotóit nézve nem látok problémát ott sem.

Szóval még ha csökkenti is egy picit a Puri nem látunk negatív problémákat a Nitráttal kapcsolatban.

Azt most nem is mondom, hogy a legnagyobb Sumida akváriumot csak Brighty K-val tápozták Amanoék. 500ml naponta. A többit tápot az aljzat adta. :)
 
Akkor még várok vele kicsit hátha csak a sokk miatt van :D Ha nem Seachem Purigen mi tudja még így eltüntetni?:D Lehet felfalják a növények amint megjelenik?:D Tudsz linkelni nekem Dani képeihez?:D
 
Akkor még várok vele kicsit hátha csak a sokk miatt van :D Ha nem Seachem Purigen mi tudja még így eltüntetni?:D Lehet felfalják a növények amint megjelenik?:D Tudsz linkelni nekem Dani képeihez?:D

Parancsolj kérlek :)
Növényes - 90x45x45 90P Sierra | Page 12 | Magyar Akvakertész Fórum

Figyu minden akvárium más és lehet új összefüggéseket is megfigyelhetsz. A hobbiban ez a jó. Csak azt akartam mondani, hogy a nitráton mi még sosem paráztunk és azért talán sikerült néhány olyan akváriumot készíteni, ami nem full gáz :)

Könnyen leküzdheted a gondolatokat, ha kipróbálod mi van egy kis extra nitráttal. :) Az akvárium ettől még nem borul fejre. Lehet pozitív változások lesznek. :) Majd meséld el mindenképp néhány hét múlva.
 
Akkor még várok vele kicsit hátha csak a sokk miatt van :D Ha nem Seachem Purigen mi tudja még így eltüntetni?:D Lehet felfalják a növények amint megjelenik?:D Tudsz linkelni nekem Dani képeihez?:D

Daninak írtál az előbb privátban. ;) Csak Viktor itt megelőzött a válasszal.
 
Utoljára módosított:
Parancsolj kérlek :)
Növényes - 90x45x45 90P Sierra | Page 12 | Magyar Akvakertész Fórum

Figyu minden akvárium más és lehet új összefüggéseket is megfigyelhetsz. A hobbiban ez a jó. Csak azt akartam mondani, hogy a nitráton mi még sosem paráztunk és azért talán sikerült néhány olyan akváriumot készíteni, ami nem full gáz :)

Könnyen leküzdheted a gondolatokat, ha kipróbálod mi van egy kis extra nitráttal. :) Az akvárium ettől még nem borul fejre. Lehet pozitív változások lesznek. :) Majd meséld el mindenképp néhány hét múlva.
Köszönöm :)
 
Köszönöm :)

Közben kicsit visszakanyarodva a problémádra. Tudnál néhány fotót készíteni a problémás növényekről és az egész akváriumról?
És hogy kb milyen idős, mikor lett ültetve, mennyi fény van.

Lehet volt már, csak elsiklottam felette.
 
image by g04258, on Flickr

Azért csak a levélről csináltam mert ezen megvan mimnden ami az indicán is látszik ( es mert az ipad nem tud ennél élesebbet más pedig nincs kéznél ) :DAlapvetően teljesen algamentes az aki csak az üvegen van vmi szőr szerű nemtom mi lehet ez csak ott hullámzik az áramlásban ( amúgy nagyon szép lenne ha ez lenne a cél :D ). Az akvárium holnap lesz 5 hetes 180 liter és pont 5 hete is lett minden beültetve. A világítás giesemann infinity 150 w és 4x24 w de ebből csak a 150 mellé a 2x24w megy. A tápozást pedig már ismerjük :D Ha valamit kihagytam szóljál pótolom :)
 
5 hetes korához képest nem elég fejlett az akvárium.

Ami több okból is lehet:
  1. Kevés a fény
  2. Kevés a CO2
  3. Nem elég tápanyag dús az aljzat
A fotód alapján azt mondanám mindhárom jelen van. Nem érzem elégségesnek a fényt.
A CO2 szinted toppon lenne, akkor az látszódna az előtéri növényeiden is. Most nagyon koszos a diffúzor, ilyen állapotban már nem igazán hatékony.
A talajod Africana, Malaya? Ha nincs alatta táptalaj kapszulákkal kell gazdagítani az aljzatot.

Az akváriumod algás, most még több féle alga is jelen van, de ezek egy része a friss akvárium miatt van, a másik része viszont a nem megfelelő fejlődés miatt.
A növényeket sokkal jobban kellene hajtanod.
Algaevőknek már bent kellene lenni megfelelő létszámban (10 amano, 2 sziámi, 4-5 otocinclus --- csak azért ennyi mert van Twinstar)

Valahogy volt egy ilyen sejtésem ezért is kértem fotót tőled. Az akváriumodban lévő növények fejlettségi állapota nem megfelelő és ez nem a tápozás miatt van, hanem a fény/co2 szint miatt.

180 literre a HQI menjen legalább 8 órát. Én járatnám mind a 4x24 wattos csövet 7 órában, mert így sem ideális a lámpa fedése az akváriumon. A sarkok sötétebbek.

A Rotala lassan fejlődik, mert nem kap meg mindent fény és co2 vonalon. De a csúcshajtások így is egészségesek. Ezeket kell majd levágnod és visszaültetned ha egyszer akkora lesz a növény. De ahhoz hogy akkora legyen hajtani kell őket.
Gondolom még nyírva sem nagyon voltak... pedig 5 hetesen a hátsó stem sor tuti legalább 1x nyírva lett volna és már a parvula is átesett volna egy alapos nyíráson megfelelő fejlődés mellett.

Hajtsd a növényeket. Az algákra pedig használd a karbantartó állatkákat és te is figyelj picit jobban oda a karbantartásokra. Diffúzor, Twinstar áztatások stb.
 
Back
Oldal tetejére