• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA növénytápok

Köszi!

Ha jól értem,akkor reggelente tápozol,a heti vízcsere pedig este van. :) Ez így jól hangzik,mert nálam is így működik.Akkor követem a profik verzióját. :thumbup:
 
Blasio said:
Köszi!

Ha jól értem,akkor reggelente tápozol,a heti vízcsere pedig este van. :) Ez így jól hangzik,mert nálam is így működik.Akkor követem a profik verzióját. :thumbup:

Nincs kőbe vésve. Lényeg a rendszeresség. Tápozásban és vízcserében is. A tápot túl is adagolhatod ha sok a növényed.
 
viktorlantos said:
Nincs kőbe vésve. Lényeg a rendszeresség. Tápozásban és vízcserében is. A tápot túl is adagolhatod ha sok a növényed.

A rendszerességgel nem lesz gond.Alaposan megtanultam a leckét. :) Túladagolni,csak akkor fogok,ha a növényeim igénylik. ;) (Bár szerintem így is túladagolok,mert 1ml/20l az ajánlott adagolás az ADA szerint is.)
 
Blasio said:
viktorlantos said:
Nincs kőbe vésve. Lényeg a rendszeresség. Tápozásban és vízcserében is. A tápot túl is adagolhatod ha sok a növényed.

A rendszerességgel nem lesz gond.Alaposan megtanultam a leckét. :) Túladagolni,csak akkor fogok,ha a növényeim igénylik. ;) (Bár szerintem így is túladagolok,mert 1ml/20l az ajánlott adagolás az ADA szerint is.)

igen én is 1ml/20 litert használtam szinte mindig. ha több akkor sem eszelősen sokat.. mondjuk 240 literre nem 12ml hanem 14-15ml (14-15 nyomás) volt.
 
Átolvasva a topicot ha jól láttam sehol nem került szóba az ADA és az EasyLifeCarbo viszonya!
Ha váltanék a mostani Tropica tápról ADA-ra a-mellé is használható lenne-e a folyékony CO2?
 
SlyChocolate said:
Átolvasva a topicot ha jól láttam sehol nem került szóba az ADA és az EasyLifeCarbo viszonya!
Ha váltanék a mostani Tropica tápról ADA-ra a-mellé is használható lenne-e a folyékony CO2?

Én az előző setupnál így használtam sokáig. Azt vettem észre hogy a stemekre nagyon jó hatással volt. De több növény is van ami nem szereti. Így inkább azt nézném meg, hogy a jelenlegi növényparkod mennyire toleráns a Carbo-val szemben. Ha most is használod és nem látod, hogy káros lenne, akkor nyugodtan használhatod majd más tápozási módszerekkel is. ;)
 
SlyChocolate said:
Akkor a növények számítanak és nem az aki tápozási módszere a ELC adagolás esetén!
Köszi az infót!

Igen van sajnos néhány faj ami nagyon nem szereti. Nincs listám róluk 1-2 növényen megfigyelhetem korábban. De hasonló tapasztalatokról sokat lehet olvasni. Az általunk használt növények többsége nem kényes rá.
 
Sokat gondolkodok melyik bevált tápozást is próbáljam ki és az ADA nem is lenne annyira drága ha az Eca-t nem kellene adagolni!?
Az Eca mindenképp kell?
Vasat ha jól tudom a step 2 is tartalmaz!?
Ha jól sejtem egy-két hónapos akinál erre kellene váltanom és nem a step 1-el indítani az új tápozást?
Mi az a minimum ami az általatok írt ADA tápokból mindenképp szükséges?
Erre gondolok:
"
• Brighty-K (naponta)
• Green Brighty Step 1-2-3 egyike (3x hetente)
• ECA (3x hetente - 1 csepp!)
• Green Brighty Special Lights vagy Shade (3x hetente)
"
 
Inkább azt mondom én hogy tápozok:

Brighty K - naponta 1 ml/20 liter (12-13 nyomás)
Step 2 - naponta 1 ml/20 liter (12-13 nyomás)
ECA - naponta 1 csepp / 20 liter (12 csepp)

ECA akkor kell ha olyan stem növényeid vannak ahol szeretnéd a színüket a legjobb formába hozni, illeve ha vashiányos állapotokat látsz. Esetleg megelőzés jelleggel, ha vasigényes növényeid vannak.
Pl néhány talajlakó növény esetén.

Az ECA ha nem böszme akváriumba adagolod akkor sokáig elég. kb 500 csepp.
 
A heti 3*-i ADA tápozás kevés mert a shopban ezt ajánljátok?!
Viszont ha a heti 3* is kielégítő az adagolása akkor szinte egy árban van a GA tápokkal!
Ha jól számolgattam!?
 
SlyChocolate said:
A heti 3*-i ADA tápozás kevés mert a shopban ezt ajánljátok?!
Viszont ha a heti 3* is kielégítő az adagolása akkor szinte egy árban van a GA tápokkal!
Ha jól számolgattam!?

Hát ez sajnálatos. A termékek adagolásánál fordítottuk a forgalmazó oldalát. Ott és sok más ADA kereskedőnél ez szerepelt.
Elképzelhető, hogy korábban valahol ez volt a mérvadó. Megnéztem neked és a kis füzetében 1ml/20 liter szerepel.
Én ez alapján adagolok. Az ADA azt írja még ha a növények úgy igénylik akkor növelni kell kicsit.

Én ennél kevesebb adagolást nem javaslok. A shopban most már kis is javítom bárki bármit mond ;)
 
SlyChocolate said:
Most néztem, hogy a "Hány hónapra elég" táblázatban is két adagolás van!
A napi és a heti 3-szori!
;)

:shock: :? :( :shifty: :crazy:

Egyébként helyesbítek low light akiba valszeg működne. De a felpörgetett akváriumainkhoz a fenti adagolást javaslom.
 
Volt egy kérdés tegnap ADA ECA ügyben, így kicsit utána jártam a dolognak. Sajnos sok esetben a neten fellelhető infók illetve a katalógusban lévő infók hiányosak a termékhez csatolt tájékoztatóhoz képest. Vagy időnként pont az ellenkezője.

Kiegészítettem az ECA leírását néhány dologgal ami a termék ismertetőjében található:
http://www.greenaqua.hu/ada-eca-50ml.html

Az új infók amivel kiegészítettem a következők:
Az ADA ECA elnevezése az Efficient Complex Acid kezdőbetűiből jött, amit hatékony szerves savaknak lehetne fordítani. A termék a vas tartalmon kívül hatékony szerves savakat is tartalmaz, ami serkenti a baktériumok aktivitását és növényeink növekedését, így javítva akváriumunk általános kondícióján. Az ADA ECA a sápadt leveleken kívül az új hajtások fejlődését is serkenti különböző enzimek aktiválásával.

Adagolási útmutató különböző helyzetekre:

Általános adagolás:
Hogy megelőzzük a fakó levelek, színvesztést a fiatal növényeken és serkentsük a baktériumok aktivitását, adjunk 2 csepp ECA-t 5 literenként hetente. Ügyeljünk arra, hogy egyformán oszlassuk el az akváriumban a cseppeket, vagy csepegtessünk a szűrő beömlő ágához, hogy az áramlat elkeverje a vízben. Fontos, mert az ECA nehezebb a víznél és nem oldódna be megfelelően egyébként.

Fehéredő levelek, fakó levelek kezelése:
Ha az új hajtások fehérednek például az Eleocharis vagy az Echinodorus növényeken, vagy a vörös növényeinken színvesztést tapasztalunk, adjunk 2 csepp ECA-t minden 5 literhez naponta. Figyeljük fokozottan az új hajtásokat. Amikor a színe visszatér a növényeknek kövessük az általános adagolást.

Más tápokkal használva:
A nyomelemek fontosak az akváriumi növények számára, mint a vas és a mangán. Az ECA nagyon gazdag vasban, de nem tartalmazza a többi nyomelemet. Ezért rendes tápozás mellett adagolva dolgozik a legjobb hatásfokon.
Például a napi ADA Green Brighty Step 1, ADA Brighty K tápozás mellé adagolva az általános adagolás szerint.

Néhány növény mint az Eustralis Stellata ami lassan hoz új hajtásokat adagolhatunk ADA Green Gain-t minden vízcseréhez és ADA ECA tápot.

Az ADA ECA barnás színezést adhat egy idő után a víznek. Ez normális jelenség.
Algás akváriumba nem javasoljuk az adagolását.
Túlzott vas adagolása sérülést okozhat növényeinknek. Cseréljünk hetente legalább 30% vizet az akváriumban használatkor.
 
Megint találtam egy rejtélyes dolgot:
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2008.cgi?&op=showcase&category=0&vol=1&id=161
180l-re "Brighty K (3 pumps per day), Brighty Step 2(2 pumps per day),Brighty Lights (1 pump per day)"
Jóval az ajánlott értékek alatt. Valahol láttam még ilyen akit,de most nem találom. Mi az oka vajon, hogy ilyen keveset használ/használnak??

illetve találtam még az UKAPS-en egy akvárium indítási táblázatot ADA-val, itt is kicsit kisebb dózisokat alkalmaznak (nem sokkal)ha jól látom.
http://ukaps.org/forum/viewtopic.php?f=11&t=10453
 
Geris said:
Megint találtam egy rejtélyes dolgot:
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2008.cgi?&op=showcase&category=0&vol=1&id=161
180l-re "Brighty K (3 pumps per day), Brighty Step 2(2 pumps per day),Brighty Lights (1 pump per day)"
Jóval az ajánlott értékek alatt. Valahol láttam még ilyen akit,de most nem találom. Mi az oka vajon, hogy ilyen keveset használ/használnak??

illetve találtam még az UKAPS-en egy akvárium indítási táblázatot ADA-val, itt is kicsit kisebb dózisokat alkalmaznak (nem sokkal)ha jól látom.
http://ukaps.org/forum/viewtopic.php?f=11&t=10453

Ez azért lehet mert mindenki szeret játszani ;) Csak nehogy már az ajánlás szerint kelljen adagolni. Sajnos fogalmam sincs miért mennek a gyári adagolás alá, de ha megpróbálod tuti problémád lenne.
Ráadásul 2 liter NA Carbon van az aki alatt. Az még ebből a tápozásból is levesz. Szóval furcsa.

Kisérletezni persze lehet, és lehet az illető már 4-5 éve használja a tápokat van némi gondolata hogy meddig mehet el. De számomra érthetetlen és értelmezhetetlen. Lassan 2 éve használom ezt a tápozást és ilyet tuti nem tennék. Pláne nem egy HC gyeppel ami rövid időn belül vas és kálium hiányos állapotokat produkálna.
 
Geris said:
Pedig biztos nem a spórolás miatt elnézve az aki többi paraméterét :D

Jah, megnézném a növénytáp és egyéb kiegészítő löttyök 1 havi költségvetését, de szerintem kb. annyi mint nekem egy fél évre :lol:
 
Back
Oldal tetejére