• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA növénytápok

Én raktam szűrőbe meg talajba is dugdostam, kicsit többet mint a gyári ajánlás. :)
És tényleg baromi lassan oldódik fel, szóval látható helyre ne rakd mert csúnya. :D

És igen, én indításkor adtam folyékony baktériumkultúrát a vízhez is, biztos ami biztos alapon. Nem is volt egy szem barna algám se!
Köszi a segítséget!
 
Sracok, egy kerdes az ADA tapozassal kapcsolatban.
@kuchi-hoz hasonloan, nekem is Brighty K es Step 1 van adagolva, 250 literre, napi kb. 12-13 ml.
Kell -e melle adagolnom valamit meg? Zöld pontom van, de meg nem mertem foszfatot adagolni. 6 hetes az aki, merjek, ne merjek? A vilagitasom meg igy sincsen 6 ora sem, de szeretnek lassan emelni, max. 7 oraig. Csak tartok meginkabb ez esetben a zöld ponttol...
Van otthon JBL micro tap oldatom, abbol sem kell semmit sem adagolnom, ugy ertem az emlitett kettö ADA oldat lefed mindent es elegendö a növenyeknek? Nem mondom, hogy nem fejlödnek, csak nem hagy nyugodni ez a kerdes...
Köszi!
 
Szia!En Step 2(6ml) adagolok+Brigty K(10ml)+Ada Brighty Schade(4ml). Napi szinten 5ml Easy Carbo,zold pont alga miatt,kb 4 hete kezdtem el,és egyre kevesebb van!En a JBL nem kevernem ADA-val,hagyj egy kis időt az akinak!
 
Szia!En Step 2(6ml) adagolok+Brigty K(10ml)+Ada Brighty Schade(4ml). Napi szinten 5ml Easy Carbo,zold pont alga miatt,kb 4 hete kezdtem el,és egyre kevesebb van!En a JBL nem kevernem ADA-val,hagyj egy kis időt az akinak!
Köszi. Akkor egyenlöre maradok. Ugy tudom a Step 1-et 3 honapig kell adagolni, utana jön a Step 2. Carbo az nalam is megy napi 6-7 ml, többet nem merek adagolni, nehogy a garnélák vagy Otok rossz neven vegyek...
 
Köszi. Akkor egyenlöre maradok. Ugy tudom a Step 1-et 3 honapig kell adagolni, utana jön a Step 2. Carbo az nalam is megy napi 6-7 ml, többet nem merek adagolni, nehogy a garnélák vagy Otok rossz neven vegyek...
Igen 3 hónapig kell adagolni a Step 1-et.En most egyböl a Step 2 -vel kezdtem,mert beállt szűrővel,és 50%régi vizzel50%+használt Amasoniaval.
 
Sziasztok, elfogyott a brighty k meg már alig van a a step2-ből is. asszem áttállok ga-s tápozásra mert van itthon egy csomag, van valami teendő? nagyon bejött ez az ADA tápozás csak el akarok használni minden tápot itthon
köszönöm
 
Sziasztok, elfogyott a brighty k meg már alig van a a step2-ből is. asszem áttállok ga-s tápozásra mert van itthon egy csomag, van valami teendő? nagyon bejött ez az ADA tápozás csak el akarok használni minden tápot itthon
köszönöm

csinálj egy nagyobb vízcserét és ennyi.
 
Sziasztok, elfogyott a brighty k meg már alig van a a step2-ből is. asszem áttállok ga-s tápozásra mert van itthon egy csomag, van valami teendő? nagyon bejött ez az ADA tápozás csak el akarok használni minden tápot itthon
köszönöm
Miért nem Ga-val kezdtél,és utána ADA?
 
sziasztok! Ha egy eves amazoniat hasznalok ujra akkor melyik tappal kezdjem a tapozast? Szerintem step3 kellene, nektek mi a velemenyetek?
 
sziasztok! Ha egy eves amazoniat hasznalok ujra akkor melyik tappal kezdjem a tapozast? Szerintem step3 kellene, nektek mi a velemenyetek?
Szia.Kezdhetsz Step 2-vel.En pl most úgy kezdtem beállt vízzel kb 60%+beállt szűrővel!Lusta voltam Step 1-et venni.De Step 3-at én nem használnám.
 
Sziasztok!tàp vàltàs lesz ès Ada az új. Step 2 vagy 3 legyen mert nem régi az aki jan indt de nem ada tallajokkal dennerle tàptalaj es aktìv talaj van benne.. itt ott tropoica gyöker kapszulaval megtamogatva... kompletten mindent szeretnèk hasznalmi az erős fe y miatt de az eca csak kicsit kèsöbb jön ahogy a keret engedi.. brighty k ès spec light is menne mert az akiban 100 lumen w liter fölött van es àĺlando a foszfat hiany ill minden hiany... ezert valtok... mi a külömbseg a spec light ès a shade között?
 
Sziasztok!tàp vàltàs lesz ès Ada az új. Step 2 vagy 3 legyen mert nem régi az aki jan indt de nem ada tallajokkal dennerle tàptalaj es aktìv talaj van benne.. itt ott tropoica gyöker kapszulaval megtamogatva... kompletten mindent szeretnèk hasznalmi az erős fe y miatt de az eca csak kicsit kèsöbb jön ahogy a keret engedi.. brighty k ès spec light is menne mert az akiban 100 lumen w liter fölött van es àĺlando a foszfat hiany ill minden hiany... ezert valtok... mi a külömbseg a spec light ès a shade között?

Szia
Step 2 használj 1 év után váltunk Step3-ra.
Special Lights ha magas fényigényű növényeket használsz
http://www.greenaqua.hu/hu/ada-green-brighty-special-lights-novenytap-250ml.html
Special Shade ha alacsony fényigényű növényeid vannak.
http://www.greenaqua.hu/hu/ada-green-brighty-special-shade-novenytap-500ml.html
 
Ada tapoknal minimal vagy nulla foszfat az idealis
köszi Viktor ! De hogy nem zöldülnek be persze ez költői kèrdès volt ☺ kivancsi leszek... most is epp hog van foszfàtom... de inkabb az a baj hogy összesègeben sztem gyenge a tàp... ha többet adok akkor meg tuladagolàs tünetek vannak... dennerlevel megy most... ez sem olcso... akkor meg miert ne legyen màr ada! Sztem fogok mèg kèrdezni
 
Utoljára módosított:
Ahogy irtam :) megint csak kèrdezek garnélák hogy bìrjàk az ada t red cherry k vannak semmi extra...
 
köszi Viktor ! De hogy nem zöldülnek be persze ez költői kèrdès volt [emoji5] kivancsi leszek... most is epp hog van foszfàtom... de inkabb az a baj hogy összesègeben sztem gyenge a tàp... ha többet adok akkor meg tuladagolàs tünetek vannak... dennerlevel megy most... ez sem olcso... akkor meg miert ne legyen màr ada! Sztem fogok mèg kèrdezni

Lehet lights-ot adagolni csak azt szerettem volna jelezni hogy a forumon sokszor elofordulo 1mg/l stb foszfat szintek ada tapozasnal nem feltetlen igazak
 
Nem celom az 1 es po4 szint azt tapasztalom ha màr .mèrhető nàlam... 01.02 akkor màr nincs pont alga... de a gda az 6 napra kezd jönni de vizcsere leszed megint 6 napig nem làtom... vègül kicsit össze is kavartàl kell most a lights vagy nem ? :) vagy megveszem figyelek es kiderül ? Mi a light makro tàp np?
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére