• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA NA Carbon - Aktívszén szűrőanyag [Törölve]

Status
Not open for further replies.

viktorlantos

Alapító
Admin
Úgy adódott, hogy viszonylag hosszú ideje használom a fenti terméket. Mindig is érdekes téma volt ez az élettartam kérdés illetve hogyan funkcionál az NA Carbon miután kimerül/telítődik.
Az ADA ha jól rémlik 4-8 hetet mond élettartamnak, ettől más gyártó sem lehet nagyon messze szóval inkább ez alatt van az élettartama ezeknek a közegeknek.

Eleinte a borzalmasan jó víztisztító képessége tűnik fel ahogy használja az ember. Én ezen szoktam mérni, hogy valami kimerült vagy sem. Ha látom, hogy már nem tiszta annyira a víz, akkor a cucc kimerült.
Viszont ezt a hatást a nagy akváriumnál láttam csak. Ott a 240 literre volt ugye 1 zacsi. kb 2 talán 3 hónapig volt bent. A végén már szineződött a víz.

A kis akváriumnál ugyanez a szűrőközeg 20 literre egyszerűen nem produkálja ezt. Az első közeget is sokig használtam és csak az akvárium újraindítás miatt vettem ki. A mostani is bent van a start óta nagyjából.
A víz mint a tükör. Ez egy dolog.

Ettől még kimerülhetne, kimerülhetett. De pl elég régóta nem használok vízelőkészítőt a nanóba mert a carbon nullázza a klórt. Ezt egyébként mérni is szoktam. Korábban csíkkal, utóbbi időben csepegtetőssel.
Ugyan most már RO-t használok, de a klór szintet ha kimerül ha nem, képes nagyon sokáig semlegesíteni. A topikot is ezért indítottam, mert kiváncsi vagyok a tapasztalatokra.

Gyakorlatilag ha ki is merül nagyon jó bio szűrőként működik nálam és a klór eltávolító tulajdonsága hosszú ideig (vagy talán örökre?) megmarad.

Érdekes mindenesetre. Hasonló tapasztalatok? Vélemény?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére