• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Fuji - lávakő

viktorlantos

Alapító
Admin
Kevés ilyen akváriumot látni, pedig a kő iszonyatosan jól néz ki. Kellemes színvilág, nagyon jól mutat növényesben és rengeteg növény növeszthető rá a porózus szerkezete miatt. Az ADA Fuji egy természetes sötét színű darab, talán ezért is jön be nekem. Nálunk a GA-ban több nagyobb darab is van. Nálam az egyik befutó a következő berendezős partihoz, gondoltam segítek pár ötletes megoldáshoz.

Ha ismertek ilyen akikat linkeljétek be őket nyugodtan.

IMG_2744.jpg

aquadecor_COMBO_large.jpg


itt mondjuk nem sok látszik alatta, de a mohákat ilyen kövekre növesztette

aq1.jpg


topimg.jpg


4g-071309-01.jpg
 
Én speciel ismerek egy ilyen akit, az enyémet :D

Egészalakos képet még az apró hiányosságok miatt nem szeretnék megosztani, de néhány tapasztalat a kővel kapcsolatban:

A porózus szerkezetről annyit, hogy amikor készítettem elő a köveket az aki indításához, természetesen átmostam őket. Egy vödörbe tettem őket, és ment rájuk a víz. Az egyik majd 1 kg-os darab simán lebegett a vízben, annyira teli volt levegővel. Úgy kellett rázogatnom, fordítgatnom, hogy megteljenek a lyukacskái vízzel. Az említett darab egyébként még mindig éppenhogy a víz alatt marad, elég neki egy kis pöccintés és máris elmozdul.

A leírásában szerepel, hogy könnyen "formálható" épp a porózus szerkezet miatt. Nos én a rendeléssel kaptam egy viszonylag nagy darabot, ami az akimba túl nagy is lett volna. "Sebaj legalább kipróbálom azt a könnyen törik dolgot" mondtam magamban, azzal nekiláttam ütlegelni a sziklát. Persze jó mesteremberhez méltóan nincs kalapácsom itthon, de gondoltam egy szép tégladarabbal majd odasózok neki, -"úgyis könnyen törik". Annyira azért nem tört könnyen. Végül egy nem teljesen célszerszámmal sikerült magam megizzasztani, és a követ is felaprózni. Meglehetősen éles szélei lettek a kisebb daraboknak.

Az akváriumban nagyon jól mutatnak, és szép színük is van. Amikor vízcseréknél töltöm fel az akit, (általában a kőre szoktam folyatni a vizet) észrevettem, hogy a lyukacskákból a nagyobb áramlás hatására a belekerült szennyeződés előkerül. Kíváncsi vagyok, hogy a későbbiekben lesz-e gond abból, hogy a szennyeződés megmarad a kövekben. Vagy ott is szépen zajlanak a lebontó folyamatok akár a szűrőben? Aki tudja mondja! ;)

És végül egy kép, ami mellesleg szentgyo fotópályázatára is neveződik majd:
Get_reding.png
 
Köszi, hogy megosztottad. Izgalmasnak ígérkezik. Ez az egyik kedvenc kövem, úgyhogy nagyon várom a teljes shotot majd. :thumbup:
A növényeid imádni fogják.
 
Nagyon jól néznek ki, ha most újrakezdeném a hardscape-et szerintem ezzel csinálnám, érdekes ahogy rá/bele nőnek a növények! :thumbup:
 
A (kőkereskedésből származó) lávakövet felhasználás előtt elő kell "készíteni" valahogy (sikárkefe, savazás), vagy elég egy alapos lemosás?
 
És lehet rá kötözni ricciát ?
Látom rágyúrsz az egységnyi idő alatt legtöbb hozzászólást író címre...
Szerintem mindenki szívesen segít neked, de azért olvasnod is illene, szinte mindent leírtak már, amit lehet a növényes akvarisztikáról, legalábbis amit kell tudni a kezdéshez...csak meg kell találni.
Ricciát kb. mindenre rá lehet kötözni, ami nehezebb nála, így erre is.
 
Látom rágyúrsz az egységnyi idő alatt legtöbb hozzászólást író címre...
Szerintem mindenki szívesen segít neked, de azért olvasnod is illene, szinte mindent leírtak már, amit lehet a növényes akvarisztikáról, legalábbis amit kell tudni a kezdéshez...csak meg kell találni.
Ricciát kb. mindenre rá lehet kötözni, ami nehezebb nála, így erre is.

(y)
Köszönöm, hogy ezt nem nekem kellett leírni.
 
Obinak a kertész részébe szerinted találhatok ?
A tatabányaiban nincs, de másféle kavicsok vannak időnként dekornak alkalmas méretben, amik általában sajnos meszesek. A dánióban is van időnként, de ha szólsz az eladónak, akkor szerintem készlethiány esetén rendel is.
Vagy elmehetsz egy kőkereskedésbe is, csak ne busszal tedd, mert nagyon nehéz lesz hazacipelni 15-20 kg követ... :)
 
Maglód melletti Bauhausban találtam lávakövet. Kicsit barnás inkább és nem fekete, de némi zúzás után hozzájutottam a nagyobb kövek belsejéhez. Nagyon szép lyukacsos! (219HUF/kg)
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy tudtok-e olyan biztos módszert, amivel össze tudnám ragasztani a láva köveket, és később sem enged el? Ragasztópisztollyal próbálkozom, esetleg tudtok olyan ragasztórudat, ami kifejezetten kövekhez lenne jó?
 
Back
Oldal tetejére