• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Bio Rio - Biológiai szűrőanyag [Törölve]

Status
Not open for further replies.
Ahoj!

Tegnap bepakoltam többek közt 2 liter bio rio-t a szűrőbe, csak érdekességképpen írom: A csomagolást kibontva finom 'erdei talaj' illat csapott meg, gyorsan utána is olvastam, miszerint alvó bacikat tartalmaz a csomi. (y) Nem is öblítettem át. A vákuumcsomagolt cuccon látszott is, hogy nedves a szűrőanyag, közelebbről megvizsgálva pici apró fekete szemcséket is találtam, papíron végighúzva azt mondanám aktív szén. Persze nagyon kevés van benne ebből. Még annyi, hogy nálam nem vette vissza az áramlást, mondjuk elég bika 1500 l/h-s szivattyú kergeti a h2o-t.
Egyelőre igen jól vizsgázott az anyag, majd az idő folyamán kiderül, hogy egyébként mennyire jó, de nem hiszem, hogy bármi probléma is lenne vele. ;)
 
Sziasztok!
JBL e700-asba vettem 2L Bio Rio-t. Most a gyári szűrőanyagok vannak benne. A kérdésem az, hogy mit cseréljek, és milyen sorrendben rakjam bele a kosarakat? Most ha jól emlékszem úgy van, hogy szivacs-kerámiagyűrű-szivacs.
 
Szeretném berakni a bio riot a szűrőbe mechpro helyett.Az lenne a kérdésem,hogy érdemes e vízcsere után megejteni a cserét,hogy a benne lévő bacikból még többet megőrizzek vagy ez jelentéktelen?köszi..:)
 
Sziasztok!
a hónapban sikerült beszereznem egy tetra ex700-ast a 25 literes akváriumomhoz, és mivel most a műanyag golyókat cseréltem csak ki benne siporaxra, ezért mindenképp szeretnék bele valami komolyabb biológiai szűrőanyagot is. Ami eddig szóba jött az a substrat pro, és a bio rio, mi a véleményetek mennyire fojtaná le a szűrőt? most kb félig van rajta nyitva a csap... :)
inkább a bio rio felé hajlok, hiszen ez mégis csak ADA ;) és nincs akkora árkülönbség a két anyag között...
a másik kérdés hogy mindenképp ajánlott a szűrőzsák gondolom ha úszik a vizen egy-két anyag ami benne van nem? (takarítás szempontjából kérdezem)
Nálatok általában mennyi idő alatt szokott eltömörödni annyira hogy át kelljen mozgatni? és milyen időközönként szoktátok kimosni a cuccot? :)

választ előre is köszi :)
üdv: milu
 
Sziasztok!
a hónapban sikerült beszereznem egy tetra ex700-ast a 25 literes akváriumomhoz, és mivel most a műanyag golyókat cseréltem csak ki benne siporaxra, ezért mindenképp szeretnék bele valami komolyabb biológiai szűrőanyagot is. Ami eddig szóba jött az a substrat pro, és a bio rio, mi a véleményetek mennyire fojtaná le a szűrőt? most kb félig van rajta nyitva a csap... :)
inkább a bio rio felé hajlok, hiszen ez mégis csak ADA ;) és nincs akkora árkülönbség a két anyag között...
a másik kérdés hogy mindenképp ajánlott a szűrőzsák gondolom ha úszik a vizen egy-két anyag ami benne van nem? (takarítás szempontjából kérdezem)
Nálatok általában mennyi idő alatt szokott eltömörödni annyira hogy át kelljen mozgatni? és milyen időközönként szoktátok kimosni a cuccot? :)

választ előre is köszi :)
üdv: milu
zsák kell mert különben össze-vissza úszkál, a tömörödés szerintem nem jelentôs probléma ekkora szûrô és ekkora akvárium viszonylatában
 
Ex 1200-ban használom,eleinte nekem is zsákban volt,de igazából perlonnal letakarva nem nagyon úszkálnak semerre,zsák nélkül használom már egy ideje :)
 
Köszönöm a válaszokat :) akkor valszeg ez lesz a győztes a substrat proval szemben, de azért zsákba teszem a biztonság kedvéért szerintem :)
2 liter valszeg elég egy ex 700 asba nem? :)
 
Két literből nekem nem ment bele az egy kosárba(ex1200) csak kb 1,5L-nyi,mondjuk nekem a perlon van felette.
 
zsák kell mert különben össze-vissza úszkál, a tömörödés szerintem nem jelentôs probléma ekkora szûrô és ekkora akvárium viszonylatában

Nekem két szivacs között van,de a zsákos megoldás tényleg biztosabb.Viszont az eltömődéssel nem értek egyet,vagyis inkább úgy mondanám más a tapasztalatom.Kifejezetten undorítóan el tud tömődni,még úgy is hogy előtte a kék szivacs sok mindent megfog.Ha lesz rá zsetonom megy a levesbe,főleg mivel nem vagyok híve a gyakori szűrő takarításnak.
 
Sziasztok!

2075-ben tervezek Bio Riot a következő sorrendben lentről felfelé
Sear Siporax | MechPro | Bio Rio | Substart Pro, Purigen 250. A Mech és a substart gyári. Mekkora bio rio-t érdemes venni a szűrőm 3. kosarába, szerintetek jó ez az összeállítás?

Üdv
 
Helo!
Szerintetek egy 700as Tetraban jelentősen látszik ha van benn 1L BioRio, mármint én a flow-ra gondolok. Egy 72 L-es aki alatt van.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére