• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Bio Rio - Biológiai szűrőanyag [Törölve]

Status
Not open for further replies.
Sera siporax-ot használok most, ami sokáig a legjobb biológiai szűrőanyag volt, kíváncsi vagyok, hogy mennyivel lehet jobb ennél a rio, lehet ki kell próbálnom, h megtudjam.
Ez itt off, de ha igaz a seachem tanulmánya akkor 4l substrat pro és 1l matrix ugyanazt tudja? Ha ez így lenne akkro már nem lenne mindegy a választás.
 
Geris said:
Sera siporax-ot használok most, ami sokáig a legjobb biológiai szűrőanyag volt, kíváncsi vagyok, hogy mennyivel lehet jobb ennél a rio, lehet ki kell próbálnom, h megtudjam.
Ez itt off, de ha igaz a seachem tanulmánya akkor 4l substrat pro és 1l matrix ugyanazt tudja? Ha ez így lenne akkro már nem lenne mindegy a választás.

Helyén kell kezelni ezeket a tanulmányokat, bár ezt csak az én véleményem. Amerikaiak nagyon szeretnek promózni mindent. Néha túlpromózni.
Lehet a számok őket igazolják, de a valóságban nem fogod azt érezni, hogy 4 liter substrat pro lenne a szűrődben.

Egy profi szűrőanyag ami nem fogja le a flow-t annyira. Nekem ez a Matrix. Ahogy észrevettem a szennyeződésnek is jobban ellenáll.

Ettől függetlenül a puding próbája az evés szokták mondani. Ki kell próbálni.
 
viktorlantos said:
Helyén kell kezelni ezeket a tanulmányokat, bár ezt csak az én véleményem. Amerikaiak nagyon szeretnek promózni mindent. Néha túlpromózni.
Lehet a számok őket igazolják, de a valóságban nem fogod azt érezni, hogy 4 liter substrat pro lenne a szűrődben.

Egy profi szűrőanyag ami nem fogja le a flow-t annyira. Nekem ez a Matrix. Ahogy észrevettem a szennyeződésnek is jobban ellenáll.

Ettől függetlenül a puding próbája az evés szokták mondani. Ki kell próbálni.
Köszi a véleményt! Sajnos ez egy nehezen lemérhető dolog. :crazy:
Első körben kipróbálom a rio-t!
 
Geris said:
viktorlantos said:
Helyén kell kezelni ezeket a tanulmányokat, bár ezt csak az én véleményem. Amerikaiak nagyon szeretnek promózni mindent. Néha túlpromózni.
Lehet a számok őket igazolják, de a valóságban nem fogod azt érezni, hogy 4 liter substrat pro lenne a szűrődben.

Egy profi szűrőanyag ami nem fogja le a flow-t annyira. Nekem ez a Matrix. Ahogy észrevettem a szennyeződésnek is jobban ellenáll.

Ettől függetlenül a puding próbája az evés szokták mondani. Ki kell próbálni.
Köszi a véleményt! Sajnos ez egy nehezen lemérhető dolog. :crazy:
Első körben kipróbálom a rio-t!

Szia!

Netán van már véleményed a rio-ról? Erősen érdekelne!
 
Fecc, miért akarod lefojtani szűrőanyaggal? A 470lph nem olyan sok ha jól be van állítva, de még az elzáró csappal is tudsz rajta csökkenteni.
Én használok Bio Rio-t, eléggé összetömörödik, így meg kell mozgatni, viszont szűrőzsákba rakjuk, én az eheim szűrő kosarába csak beletöltöttem, és a 70%-a egy kosárral lentebb kötött ki. Wave szűrőzsákba raktam, egyetlen hátránya, hogy gyorskötözős, így ha ki akarom szedni a zsákból, akkor el kell vágni a bilincset. Én kb. 1-1,5l-t raktam a 2073-as egyik rekeszébe, 2db zsákba, ezt szűrőtakarításnál kiveszem, megmozgatom egy kicsit és megy is vissza.

Én nem hiszem hogy jó ötlet keverni a szűrőanyagokat egy rekeszben, de ettől még működhet.
Most erkezet a posta.benne Ada bio rio.Erdekelne,hogy a ket szüröm egyikebe 2071,ezt szänom+purigent.Rakjam kis zsäkokba?mert olvastam,hogy simän ätmegy rajta.melyik megoldäs jo?A kis zsäkos,vagy alulra egy szivacs??
 
Most erkezet a posta.benne Ada bio rio.Erdekelne,hogy a ket szüröm egyikebe 2071,ezt szänom+purigent.Rakjam kis zsäkokba?mert olvastam,hogy simän ätmegy rajta.melyik megoldäs jo?A kis zsäkos,vagy alulra egy szivacs??

Nekem simán a tálcában fexik a Bio Rio, Terta Ex 600-ban. Szivacs az van körülötte. Alatta kerámia, felette purigen.
 
Nekem simán a tálcában fexik a Bio Rio, Terta Ex 600-ban. Szivacs az van körülötte. Alatta kerámia, felette purigen.
köszi.de nekem eheim szüröimben a räcs tul nagy.igy kene vmi amin nem tud ätfolyni a bio rio.;)
 
Egy rövid kerdes:Bio riot ät kell mosni hasznälat elött??
Azt írja a dokument, hogy ne mosd át csapvízben! The Book of ADA szerint alvó bacikultúrát tartalmaz, csapvizes átmosással ezeket könnyen kinullázhatod. Friss telepítésnél ködölheti a vizet, de nincs ok parára, mert ez a zavarosság maga a szűrőbaktérium, pár óra alatt letisztul.
 
Azt írja a dokument, hogy ne mosd át csapvízben! The Book of ADA szerint alvó bacikultúrát tartalmaz, csapvizes átmosással ezeket könnyen kinullázhatod. Friss telepítésnél ködölheti a vizet, de nincs ok parára, mert ez a zavarosság a maga a szűrőbaktérium, pár óra alatt letisztul.

Ez hasznos volt, nekem már nincs meg a leírása.
 
Azt írja a dokument, hogy ne mosd át csapvízben! The Book of ADA szerint alvó bacikultúrát tartalmaz, csapvizes átmosással ezeket könnyen kinullázhatod. Friss telepítésnél ködölheti a vizet, de nincs ok parára, mert ez a zavarosság a maga a szűrőbaktérium, pár óra alatt letisztul.
F.sza.en meg välasz nelkül fogtam es 2-3 szor ätmostam,nagyon koszos viz jött le rola,de ezek szerint kär volt.igaz a szürö beälitäsa utän egyböl tiszta volt az aki.semmi zavarossäg.ma is tanultam vmit.:cry:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére