• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Status
Not open for further replies.
Egy kis érdekesség. Egy német ügyfelünk rendelt egy Aquasky lámpát. De az akváriuma 8mm üvegvastagsággal rendelkezett.
Kis tanakodás után megcsináltattuk neki az aquasky lámpát, hogy ne csak 6, de 8mm-es üvegre is jó legyen.

A végeredmény szép lett és egyáltalán nem látszik, hogy hozzányúltunk volna. Igaz az pici lábak emiatt vékonyabbak lettek, de még mindig tökéletesen tartanak és ha nem ejted le sosem lesz baja.

Szóval ha valakit ez tartott vissza a vásárlásról, most már meg tudjuk oldani.

Pl egy 602-es lámpát fel tudsz tenni egy 60x45x45-re vagy 60x45x60-ra is ezzel a módszerrel.
A kis átalakításnak van egy néhány ezer forintos költsége, de legalább megoldható. (y)
 
Egy kis érdekesség. Egy német ügyfelünk rendelt egy Aquasky lámpát. De az akváriuma 8mm üvegvastagsággal rendelkezett.
Kis tanakodás után megcsináltattuk neki az aquasky lámpát, hogy ne csak 6, de 8mm-es üvegre is jó legyen.

[...]

Pl egy 602-es lámpát fel tudsz tenni egy 60x45x45-re vagy 60x45x60-ra is ezzel a módszerrel.
A kis átalakításnak van egy néhány ezer forintos költsége, de legalább megoldható. (y)

Ha jól értem, akkor ez a megoldás az én problémámon nem segít (ráadásul ott elírtam, a differencia nem 1mm, hanem 10mm (1cm). :(
 
Igen ez sajnos nem mukodik

MIndegy, az Eheim cuccot a tanulóidőkre vettem, illetve arra, hogy relatíve olcsón kiderüljön, hogy nem csak egy pillanatnyi fellángolás nekem ez az egész akvarisztika 20+ év után újra. Most úgy néz ki, hogy hosszabb időt fogok ezzel tölteni, így valószínűleg beruházok majd az Eheim szett helyett egy ADA akváriumba. Arra meg majd passzolni fog az Aquasky szépen :)
 
MIndegy, az Eheim cuccot a tanulóidőkre vettem, illetve arra, hogy relatíve olcsón kiderüljön, hogy nem csak egy pillanatnyi fellángolás nekem ez az egész akvarisztika 20+ év után újra. Most úgy néz ki, hogy hosszabb időt fogok ezzel tölteni, így valószínűleg beruházok majd az Eheim szett helyett egy ADA akváriumba. Arra meg majd passzolni fog az Aquasky szépen :)

A lámpák bármilyen nyitott akváriumra jók, nem kell, hogy ADA legyen :) Csak a méretre és üvegvastagságokra kell figyelni
 
A lámpák bármilyen nyitott akváriumra jók, nem kell, hogy ADA legyen :) Csak a méretre és üvegvastagságokra kell figyelni

Igen, vágom. Viszont ha már ADA pilács, akkor az ADA akváriumon mutat a legjobban (legalábbis így messziről, képek alapján úgy gondolom). Különben sem az az üveg holmi a nagy tétel ebben :)
 
Tükör az Aquasky lámpákhoz?
Egy lépéssel közelebb kerültünk az integető búvárokhoz :)

e0134470_13343122.jpg


ADAより新着新製品のご案内 : MIZUKUSA KOBO FIN_BLOG(水草工房FIN)
 
Ez biztos olyan mint az ördögpata volt a csajoknál. Ha 10cm-vel magasabb vagy, már minden rendben :)

Lehet az öreg szabadságon volt és valamelyik ifjú tanonc kiadott egy pimpet a lámpához. :)
 
Én még csak padawan vagyok, de ha ezt tényleg az ADA adja ki... hát az egy nagy pofon az esztétikai presztízsnek szerintem. Hogy finoman fogalmazzak. Ez nem valami japán "tuningműhely" terméke?
 
Arra senki nem gondolt, hogy egyébként a tükröződésben ott lesz a technikai egy része is? :D
 
Tegyük fel, hogy valaki szeretne egy ilyen tükröt a meglévő Aquasky lámpájához (amit kétlek de tegyük fel), na most ezt, hogy a fenébe lehet oda felszegelni? Vagy teljesen félreértelmeztem a dolgot és ez csak az "új model"-hez lehet felpattintani?
 
en ugy nezem a ledek szama is tobb. plusz jol latom hogy ez nem clear valtozat? azt hittem moonlight funkcio lesz benne :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére