• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Status
Not open for further replies.
A boltban mindketto ki van rakva igy konnyen ossze lehet hasonlitani. A fenti linkelt aki szep szemelyesen is lattuk, de picit trukkoznek a latvannyal. Pl full fekete hatter.. Jo a aqualighter de a ket lampa nem 1 ligaban jatszik.
 
Nem csak LED függő. Okosan van kiszámolva megtervezve, hogy az adot akvárium méretre a lehető legjobb fényeloszlást biztosítsa. Gyakorlatilag nincs árnyék ezzel a lámpával amit eddig LED lámpatesteknél nem láttam korábban. Mindezt csíkonként 64 LED-el csinálják egy fix magasságból.
 
A japán precizitáshoz nem fér kétség! Bár pont most kapott faterom az új corollájához egy gyári visszahívást (bocs ezt sajnáltam kihagyni, mert fater Toyota függő!)... :p :LOL:
 
és egy 60x30x36 os akváriumba elég az egysoros minden növényhez vagy komolyabb növényekhez 2 soros kell?
 
és egy 60x30x36 os akváriumba elég az egysoros minden növényhez vagy komolyabb növényekhez 2 soros kell?

Kettőt csak erősen árnyékoló vagy nagyon dús stem bokros akvárium fölé tennék. -- A boltban hamarosan készül egy ilyen.
Minden másra mehet az 1 soros.
 
A 30-as Aquasky LED

CUBE-AQUA

Februárban a beérkező szállítmánnyal jönnek ilyen lámpások is. A 60-as verzió már bizonyított, a képek alapján a 30-as is hozza amit hoznia kell
 
Egy ötletes megoldás a lámpatestek függesztésére

602786_515757921788048_1832505197_n.jpg


422296_515757948454712_519366653_n.jpg



Egy picit agyonvágja a lámpa szépségét és kecsességét... de határeset :)
 
régebben írtad hogy bőven elég a 60 as akváriumba a 601-es viszont a GA honlapján az adatlapon az van írva hogy "ideális választás halas és garnélás akváriumokhoz, ahol közepes mennyiségű növény található" míg a 602 re hogy: "ideális választás növényes akváriumokhoz, ahol nagy mennyiségű növény található" plusz még az is hogy "A 602-es lámpa egy ADA Solar 1-es fémhalogén lámpa teljesítményével rendelkezik, ezért csak CO2 tápozással működő akváriumokhoz ajánljuk" szóval mintha az ADA szerint a 601 ilyen minimum CO2 lowtech akváriumba való lenne.
 
régebben írtad hogy bőven elég a 60 as akváriumba a 601-es viszont a GA honlapján az adatlapon az van írva hogy "ideális választás halas és garnélás akváriumokhoz, ahol közepes mennyiségű növény található" míg a 602 re hogy: "ideális választás növényes akváriumokhoz, ahol nagy mennyiségű növény található" plusz még az is hogy "A 602-es lámpa egy ADA Solar 1-es fémhalogén lámpa teljesítményével rendelkezik, ezért csak CO2 tápozással működő akváriumokhoz ajánljuk" szóval mintha az ADA szerint a 601 ilyen minimum CO2 lowtech akváriumba való lenne.

A gyári szövegezést vettük át amikor felkerültek a shopba. Az ADA álláspontja hivatalosan ez.
Az általunk tapasztalt eredmény viszont más. A lámpák sokkal erőssebbek, mint vártuk. Jól mutatja, hogy a 602-es második LED sorát be sem tudjuk kapcsolni a minimál akvárium felett ilyen fx magasságból. Ilyen kb még sosem fordult elő velünk....

Ez alapján kicsit átfogalmazdik az ajánlásunk ami az ADA-val ellentétben úgy néz ki hogy:
601 - Mindenféle növényes akváriumhoz beleértve a high tech - high enegy vonalat is
602 - Arra az esetre, ha gyors növésű növényeket tervezel és szeretnéd kihozni a legjobb színeket a stem növényekből.
 
A gyári szövegezést vettük át amikor felkerültek a shopba. Az ADA álláspontja hivatalosan ez.
Az általunk tapasztalt eredmény viszont más. A lámpák sokkal erőssebbek, mint vártuk. Jól mutatja, hogy a 602-es második LED sorát be sem tudjuk kapcsolni a minimál akvárium felett ilyen fx magasságból. Ilyen kb még sosem fordult elő velünk....

Ez alapján kicsit átfogalmazdik az ajánlásunk ami az ADA-val ellentétben úgy néz ki hogy:
601 - Mindenféle növényes akváriumhoz beleértve a high tech - high enegy vonalat is
602 - Arra az esetre, ha gyors növésű növényeket tervezel és szeretnéd kihozni a legjobb színeket a stem növényekből.


nem nagyon értek az elektronikához de ha jól emlékszem azt mondtátok az üzletben hogy kevesebb wattal hajtjátok mint amennyivel lehetne legyen ez a szám 30 helyett 15 watt. nem lehet hogy az ADA még kevesebb meghajtással számol hogy hosszabb élettartamú legyen a led? egyébként valós lehet az élettartam amit ír? vagy ennek is csökken a fényereje? utólag lehet cserélni benne panelt vagy ledeket?
 
ennyire hülyeséget írtam? :D:D :p

Annyira nem :)

nem nagyon értek az elektronikához de ha jól emlékszem azt mondtátok az üzletben hogy kevesebb wattal hajtjátok mint amennyivel lehetne legyen ez a szám 30 helyett 15 watt. nem lehet hogy az ADA még kevesebb meghajtással számol hogy hosszabb élettartamú legyen a led? egyébként valós lehet az élettartam amit ír? vagy ennek is csökken a fényereje? utólag lehet cserélni benne panelt vagy ledeket?

1. Mi nem hajtjuk kevesebbel. A gyártók döntik el mennyit akarnak kihozni a LED-ekből és eszerint méretezik az elektronikát. A lámpa teljesítménye adott, mivel nincs dimmer mindig ugyanúgy fog világítani
2. Az élettartamot a LED gyártók ajánlásai alapján írja rá a legtöbb lámpa gyártó cég a termékeire. Hogy mennyire valós, majd kérdezd meg 5-10 év múlva :)
3. Fényerő csökkenésről nem tudok beszámolni. Még csak néhány hónapja van a termék a boltokban, így nálunk is. Ebben az időben nem csökkent.
4. LED nem cserélhető a legtöbb lámpatestben. Eddig csak a Vertexről tudok aki cserélhető panellel oldotta meg a kérdést. A többi gyártónál vissza kell küldeni a lámpákat szervíz esetén.
 
Fontolgatok egy 601 beszerzést, de a következő fórum bejegyzés kissé elbizonytalanított. Az amerikai scaping club-on szerepel, az első Aquasky tulajdonosok egyike írta le szubjektív tapasztalatait.

Kérdés a GA-s srácokhoz, hogy ti mit láttok a saját eladások illetve saját példányok alapján?

Főleg az acryl repedésekre (4), a könnyen leverhető felfüggesztésre (7) és a fakító színspektrumra (9) lennék kíváncsi. A többi tipikus amerikai nyüszögés, de ezek tényleg fontos szempontok.

(elnézést az angol nyelvért)

Idézet:

Are the ADA Aquasky Lights worth it?

Are the ADA Aquasky Lights worth it?
This is my own personal first hand experience with the ADA AQUASKY 601 single light used over a 60-P aquarium.

I was one of the first in the US to receive and use this light. It is NOT worth it, my following reasons:

1. It is made in China, all the Solar series are made in Japan
2. The power cord and ballast are SUPER cheap and flimsy junk I would expect on a knockoff LED from aukciós link moderálva but not from ADA
3. The power cords are ridiculously short, and the positioning of the ballast in line is very awkward and hard to position it correctly. Nothing like the very high quality durable Solar I power cords that are nice and long
4. The acrylic stand after 1 month was exhibiting signs of cracking/ fracturing all over the legs and side supports, they were not huge but sill noticeable, the light was placed on the tank and never touched or roughly handled or exposed to direct sunlight or anything, I treated it like a baby from day 1. I talked to someone who builds acrylic tanks and their opinion was that it is inevitable because the of shape. i.e it warps overtime
5. In Japan this light would cost less than $170, in USA it is $300, I was very angry for paying this outrageous markup because it is baseless, all the ADA products are at cost in Japan and USA, the same.
7. It is VERY easy to knock this fixture from its stand and have it fall into the tank. few close calls. remove it any time you work on the tank, which results in not being able to see the scape/tank properly during maintenance.
8. It uses SMD LED, a similar LED for Marine tanks uses the same and is capable of supporting soft corals, hence this thing is way too powerful for plants and you need alot of CO2 and ferts and one mistake or miscalculation will result in a algae farm
9. The color spectrum wasn't great, my plants looked very washed out compared to MH and fluorescent lighting I have seen and used.
10. I don't get the decision not to include a simple in line dimmer, that is supposed to be one of the attracting features and advancements of LED lighting technology isn't it? I feel ADA dropped the ball, big time on this featured it would have been very easy to include a dimmer and would allow you to adjust the lighting intensity to suit your needs.
11. LED lighting is still highly debated go on Reef central and see the debate on the big pricy fixtures like radions and AI, issues with spectrum, issues with spread, issues with tanks looking like a flashlight spotlight, LED is the future, but not yet I give it 5-10 years.
12. I also like being able to change bulbs and keep the fixture going when the bulb dies, when the LEDs start to dim over the years, it will be useless.

Overall, I was majorly disappointed with my experience and purchase with the AQUASKY light and ended up selling it this month. I am disappointed in ADA recently, they moved the tank manufacturing from Germany to china, downgrade, glassware is made in china, downgrade, light is made in china, downgrade, but you still pay the premium high price.

If you have anymore questions I will be happy to answer them.
I would recommend everyone to PASS on this fixture. Not worth the price.
Last edited by Blue_Bolt; 01-25-2013 at 05:16 PM.
 
Jól érzed szokásos para. Sajnos egyébként a fórumokon lassan nehezen lehet megkülönböztetni az üzleti érdekből negatívumokat írkálókat a valós felhasználóktól. Rengeteg ilyet látok.

De akkor sorban a válaszok a kommentjeire:

1. Az hogy Kínában készült még nem jelent semmit. Ha a minőségbiztosítás olyan. Sok prémium kategóriás termék készül ott, megfelelő minőségbiztosítással és cég szemlélettel. Ha jól rémlik az Aquasky lámpákban is van certificate (holnap megnézem) ez alapján egyedi sorszámon fut minden termék és visszakövethető a probléma. Erre különösen figyel az ADA minden termékénél.
2. A tápkábel és a ballaszt.... Itt LED-ről beszélünk. Ez nem HQI szerintem az illető nem látott még LED lámpákat. Én akármelyikkel találkoztam eddig mindegyiknek kis méretű tápja volt. Alacsony fesz nem kell semmi extra dolog. Nem érinti a világítás minőségét. Ez a táp sem tér el pl a Vertex tápjaitól.
3. Rövid a kábel. Erre nem tudok mit mondani. Nálunk 70-es bútoron figyelnek a lámpák arra tökéletes. Nem tudom hova szerette volna feltenni.
4. Karcolások az akril állványon. Az akril karcolódik. Csövekben, akváriumokban, mindenhol. Itt is. Ha ráadásul nem megfelelő anyagokkal tisztítja saját magának okozza a bajt. A bolti lámpákon nem tapasztaltam magától kialakuló sérüléseket. Tudjuk, hogy akril ezért nem dörzsiszivacsozzuk :)
5. Árképzés. Ebbe nem nagyon tudok beleszólni. Nyílván alacson példányszámról, logisztikai költségekről, újdonságról és minden másról szó van. Minden ADA termék olcsóbb japánban. Az amcsik az üzemanyag költségek miatt is sírnak folyamatosan.... járnának az EU-ban megtudnák mi az, hogy fizetni valamiért...
6. Ez a pont kimaradt az eredetiben..... :)
7. Könnyű leverni a lámpát. IGEN! Ez igaz. A konstrukció miatt olyan a lámpa, hogy belülről ül rá az akvárium üvegére. Így tudták megoldani, hogy a lámpa kerete egy síkba kerüljön az akváriummal és mintha a lámpában folytatódna az akvárium. Átlagosan 5-6mm üvegen csücsül a lámpa. Miután erre rájössz, nem kerül különösebb fáradtságba figyelni rá. Egyszerre kell felemelni a lábakat/vagy az egész akvárium világítást. Ha az egyik kezeddel megemeled az egyik oldalon miközben a másikon az akvárium belső peremén ül, akkor beleesik a vízbe a támasztó oldal. A boltban 2x beleejtettük a vízbe a figyelmetlenségünk miatt. Semmi gond nem lett vele. Azóta ha kkarbantartás van, vagy hátratoljuk az üvegen vagy levesszük az akváriumról. Ha megnézem, hogy mit adtak fel a designért, nem tudok haragudni rájuk. Különben lett volna még egy lámpa ami akár egy quad kívülről ül rá az akira, rontva ezzel a látványt.
8. Erős a LED jön az alga.... hát igen. Ez növényes lámpa. A gyártó így is adja el. Az ADA eleve azzal számol, hogy tisztában vagy az alapokkal. Képes vagy egyensúlyt teremteni az akváriumban. Cserébe olyat kapsz amit csak egy HQI képes adni. Nem sok entry level LED gyártót látni ilyen teljesítménnyel. Én a 602-est nagyon erősnek érzem. De a 601-es egy tökéletes lámpa bármilyen szép növényes fölé.
9. Kimosott színek. Nehéz összehasonlítani a különböző lámpákat. A legtöbb LED-nek rossz színe van egy jól megszokott T5 vagy HQI mellett amiben jó csövel és izzók dolgoznak. Hidegebbek a színek, élesek, kápráztatnak. Ebben a lámpában nincs shimmering káprázást így kizárhatjuk. Hozza a szokásos LED éles színeket. Én melegebbnek érzem az eddig próbált LED lámpatesteknél (TMC, Vertex, Quad, Aqualighter). Szépek a zöldek. Viszont az biztos, hogy az erős fény miatt pl egy világos előtéri vagy stem növény egészen durván veri vissza a fényt a lámpa alatt. Lehet ezt érezte washed out effektnek.
10. Dimmer. Ez folyamatos kérés a LED-es beszélgetéseknél. Egy kezemen meg tudom számolni hányan voltak hajlandóak dimmer egységért külön fizetni pl TMC esetén. A Vertex a mai napig nem jött ki a saját dim computerével az entry level lámpákhoz, mert nem látszik a megtérülés. Egy fél millás lámpánál nem kérdés, benne van az árban a computer. De egy 50-70e közötti lámpatestnél felesleges várni a dimmer egységeket. Vicces hogy fent egyébként az ár miatt kritizál, de miért nincs még benne ez is ami legalább 30 rugoval dobná meg a termék árát.....
Egyébként azt gondolom erről, hogy nagyon okos volt az ADA a lámpa állvánnyal kapcsolatban. Szerintem kimérték azt a távolságot, ahonnan világítani kell és jól lehet világíítani a lámpával. Erre tervezték az állványt. Így az 1 soros 601-es egy 4x24-es T5-tel megfelelő teljesítményt tol. Nem kell játszania magassággal mint pl a TMC esetén. Én ezt a részét egyébént jónak tartom. Emlékszem amikor először láttam a lábazatot nem tetszett, mert magasnak éreztem. Azóta totálisan megváltozott a véleményem. Hogy miért azt meg lehet nézni a bolti ledeken is. Iszonyat jó hangulata van ezzel az akril állvánnyal.
11. LEDnek nincs itt az ideje. Azt hiszem ez kb olyan mint a nitrát foszfát algásodást okoz..... egy szöveg amit mantráznak már évek óta. Elhiszem, hogy a teljesítménybajnok tengeriseknél egyszerűen nem lehet tökéleteset alkotni, mert minden fény kevés nekik. De ez növényes. Itt nincs spec korál baal hátul amit különleges módon kell megvilágítani miközben mondjuk minden mást lehet máshogy.... Teljesen más egy növényes megvilágítása.
A baj az hogy nem tanulta meg az illető hogyan kell sok fény mellett akvarizálni. Ha elvérzik ezzel a lámpával, elvérzik egy 4x24-es T5 lámpával is. Mert a két világítótest kb ugyanazt hozza. Kis akváriumok esetén nagyonis ott van már a LED mint választható opció. 60 literes akváriumokig tökéletesen alkalmazható. Persze ne várjunk túl sok spórolást és élettartam garanciát amit általában a LED-ek mellett felhoznak. Fogyasztás sok esetben ugyanannyi. A lámpák drágák és egyáltalán nem garantált, hogy a LED-ek elfutnak 10 évig ahogy hangoztatják.
Nagy akváriumok fölé mi sem ajánljuk egyelőre a LED megoldásokat. 45cm magasság felett. Oda ezek a megoldások gyengék. Ha pedig összelegózod moduláris elemekből, vagy nagy kombinált LED-et választasz, az olyan költséget jelent, ami a legdrágább Giesemann T5/HQI kombó lámpák árait hozná.... vagy még többet.
Az Aquasky 601 az első olyan LED, ami képes szimulálni egy 4x24-es T5 lámpát. Szerintem sok jövőbeli lámpa fog hasonló felépítésben megépülni a közeljövőben.
12. Minden LED ilyen. A legtöbb LED gyártóhoz vissza kell küldeni a lámpatestet ha LED javítás van. Vertexnél láttam olyat, hogy 15cms nyáklapok voltak össszekkapcsova. És ezek a lapok otthon is cserélhetőek ha megrendeljük őket a gyártótól. Szóval a LED már csak ilyen. Ez nem T5.

Az összefogalójára reagálva, hogy csalódott.... ez picit olyan, hogy összeolvasott néhány dolgot és most jól leírta:
Gyártás átszervezés és hogy néhány termék Kínában készül az ár pedig ugyanaz..... Az ADA lépés előtt állt, vagy drasztikusan megemeli néhány termék árát, vagy átszervezi a gyártást. Vicces egyébként, hogy az ADA aggódott, hogy mit szólnak majd néhányan, hogy Kínában készül 1-2 termék és nem e lesz negatív hatása. Miközben a minőségbiztosítás rendszerük ugyanaz maradt. Továbbra is prémium minőségű cucccokat gyártanak extrém odafigyeléssel. Említi a posztoló a németorszáágból kínába átszervezett gyártást, amit valószínűleg olvasott akár tőlem is (én is írtam kinti fórumokra). De azt nem tudja miért volt ez, milyen volt előtte és utána a minőség. Az ADA leszerződött egy kínai prémium gyártóval akik olyan akváriumokat gyártanak nekik amit sajnos a németektől sem láttunk. Egészen addig volt ez téma amíg meg nem láttuk az első ázsiában készült ADA akváriumokat. Sokkal szebb kivitelezés, szebb ragasztás szinte láthatatlan és egy más fajta opti üveg ami színtelenebb az éleken. Az akváriumok határozottan minőségi ugrást kaptak a gyártás átszervezéssel. A lily téma szintén ilyen. Gyártunk mi is üvegeket prémium minőséget szem előtt tartva, de ha megnézel egy ADA üveget, azt mintha gép csinálta volna. Nincs benne egyenetlenség, ferdeség, nincsenek erősen torzító üveg forrasztások. Minőség van keményen. Minden termék egyedi azonosítóval szintén így visszakövethető hogy hol mikor és ki csinálta az adott darabot.

Az átszervezésekkel egészen addig nincs bajom, amíg ugyanazt a minőséget kapom. És azt csak üdvözölni tudom, hogy a világban bekövetkező gazdasági események ellenére az elmúlt 3-4 évben nem emeltek árat. Inkább átgondolták a gyártást.

----

Aquaskyra visszatérve ez az első igazán esztétikus LED lámpa amit szívesen használunk bent is.
Az ára nem prémium kategóriás. Ha az lenne 2-3 kilo lenne az ára. Ebben az árkaategóriában a belépő kategóriás márkás T5 fénytestekkel versenyez. A HQI Solarnak meg nagyon csúnyán odaver árban....

Bátran ajánlom. Egyetlen dolgot nem tudok, az élettartamot. De hát ilyen korban élünk, a technika percről percre változik, mi meg kísérleti egeret játszunk. Ha megnézed a telefonok stb mindennel ez van ami nincs piacon még 5-6 éve. Pedig elég sok technológia ennél sokkal fiatalabb.
 
De egyébként ezért van beállítva a galériába a lámpa 2 akin is, meg egy üresen most. Meg lehet nézni személyesen. Megtapogatni, megemelni, belenézni, körbejárni.

Vásárlás előtt neked is ezt javaslom. Nézd meg személyesen. De aztán ne engem hibáztass, ha beleszeretsz, mint néhány ügyfelünk az elmúlt hónapokban :)
 
Most egyébként 30-as lámpáink vannak csak. Úton van egy szállítmány kb 2 héten belül fut be, amiben 601 és 45-ös Aquasky-ok jönnek megint.
 
Vik belenézni????? Hát a kis japó spiné nem erre hívja fel a vidiben a figyelmet, hogy "NE NÉZZ BELE"!! :ROFLMAO::hilarious: Milyen disztri vagy te, hogy a sógunok intelmei ellenére, ilyen dolgokat ajánlasz fel a kedves vevőknek... :D
 
Viszont röpke eszmefuttatásom után elővettem a fotógyűjteményem :)

Szóval felfüggesztés témára. Most őszintén hogy mutatna valami csavaros talpazattal....

Itt látszik hogy mekkora részen fekszik fel és miért kell rá vigyázni ha csak az egyik oldalt emeled meg. Valójában egy rossz reflex egyébként. Az ültetős lámpák többségét sem lehet csak egyik oldalon megemelni. A függesztős lámpáknál sem csak az egyik kábelt engeded általában.
De valamiért ez a légies szerkezet és a csavaros rögzítés hiánya miatt úgy gondolja az agyunk, hogy meg lehet emelni az egyik oldalát külön is.

8087920369_4a2e3ed566_b.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére