• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aqua Soil talajok tulajdonságai

Ha elöl pl. 5 cm-t szeretnél, hátul 15 cm-t egyenletesen emelkedve, akkor átlag 10 cm x alapterület. ;)
 
Balage said:
Sziasztok!

Van gy akvárium: 45*30 az alapterülete, mennyi Amazonia kell bele ha meg akarom emelni a hátulját? Úgy gondolom 2 3 literes zsák elég, vagy esetleg 1 zsák "sima" plusz 1 zsák Amanzonia Powder? Bár ezt ugye, nem terítjük olyan vastagon....

Akár elég is lehet. És ha köveket is pakolsz bele akkor lehet kicsit kevesebb is elég.
 
Balage said:
Sziasztok!

Van gy akvárium: 45*30 az alapterülete, mennyi Amazonia kell bele ha meg akarom emelni a hátulját? Úgy gondolom 2 3 literes zsák elég, vagy esetleg 1 zsák "sima" plusz 1 zsák Amanzonia Powder? Bár ezt ugye, nem terítjük olyan vastagon....

Szia
Tudom, hogy a manado nem olyan mint az amazonia de hasoníltás alapon,én a 90*30cm alapterületű aksihoz használtam 20liter manadot és 5liter táptaljt,és nekem kb elől 5cm a talaj hátul 15-20cm ami azt jelenti, hogy neked a fele is elég lehet,de lehet hülyeséget írtam le most. :crazy: :geek:
 
Szerintem ezt így nem lehet kiszámolni... Nekem a 90X45cm alapterületű akváriumba úgy hogy előtérben dekor homok van és a táptalaj fölé került egy kis lávakő, kezdésnek beraktam 1,5zsák 9 liter általános aljzatot. Tök jó volt minden. De ma néztem hogy még valahogy kéne bele varázsolni mert itt ott össze állt a talaj meg gondolom picit mozog is helyezkedik stb....
 
Átlag 8 cm magassághoz közel 11 liter talaj kellene. Ha a powdered 1 cm vastagon számolod - ami minimum kell, mert némi aljzat alászáll a nagy bogyók közé. Szóval akkor 1.375 liter powder kell. Tapasztalatból mondom, hogy ennél több is el fog menni kicsivel. Szal kb 2-2.5kg powder.

Ahogy fent írtam dekortól is és domborzattól is sok függ. Ha völgyet is csinálsz már kevesebb kell.

De ha ultra biztosra akarsz menni, akkor kell 9kg normál aljzat és 3kg powder.
Vagy 2-3kg táptalaj, 6-7kg Amazonia és 3kg Powder.

Némi felesleged marad majd. Viszont ezekből remekül össze tudsz legózni bármit. Arra figyelj, hogy az ilyen forma magasított aljzatokat meg kell támasztani, különben szépen lecsorognak a szemek előre és oda a jó kis emelkedőd. Kövekkel vagy aljzatba lerakható lapokkal is lehet játszani.

Tovább tudsz spórolni, ha mondjuk beteszel 3kg hydrokultúrás golyót hátra. Így némi talaj megspórolható.
 
Hali! az lenne a kérdésem, hogy melyik párosítás a nyerőbb? :)

AS Amazonia + JBL AB növénytáptalaj
JBL Manado + JBL AB növénytáptalaj.

Tudom hogy az amazonia messze jobb a Manadonál ráadásul megspórolok egy dekorhomokot, mert tűrhető a színe de
talán változtat valamit a teljesítményen hogy a 2 JBL " kompatibilis " egymással. Én személy szerint az elsőt választanám,
de ti vagytok a profik! ;) Pls help! :D
 
Szia!

Ezen a héten indítottam egy nanot JBL növénytáptalajjal és ADA Amazóniával. Szerintem, nyugodtan választhatod az elsőt! :)
 
ketchup07 said:
Hali! az lenne a kérdésem, hogy melyik párosítás a nyerőbb? :)

AS Amazonia + JBL AB növénytáptalaj
JBL Manado + JBL AB növénytáptalaj.

Tudom hogy az amazonia messze jobb a Manadonál ráadásul megspórolok egy dekorhomokot, mert tűrhető a színe de
talán változtat valamit a teljesítményen hogy a 2 JBL " kompatibilis " egymással. Én személy szerint az elsőt választanám,
de ti vagytok a profik! ;) Pls help! :D

Amazonia+Tropica ;) Kicsit drágább, de sokkal jobb, de egyértelműen Amazonia és tetszőlegesen valamelyik táptalaj.
 
Sziasztok,
2 hete megy az akvim, napi 50-60%-os vizcsereket csinálok aquatannal jelenleg is. Amit nem nagyon értek - nem tudom probléma-e, de - a dc-m folyamatosan zöld, sötét és világos kozott változik a co2 adagolastol függően. Első heten 60bpm ment, múlt heten 90 és most emelnem 120-ra. A szurobe beállt toltetet tettem, bár férne bele meg egy kis szuroanyag...
Napi 12 órán át levegoztetek diffivel és a felszín is mozog a flowtol.
Mennyire normális hogy nem kekul a dc ennek ellenére sem. Az ammónia miatt van, vagy ennyire leviszi a pht?
 
tibicuk said:
Egy kédés,az normális,hogy az ADA talaj(Malaya) ha vizet kap,teljesen puha lesz?Még szárazon is szét lehet nyomni a rögöket.

Idézet Viktotól ebben a topikban a bevezető hozzászólásból:

viktorlantos said:
A talajok bomlására a Malaya talajt említette ami a leg hajlamosabb, hogy részekre törjön. A többi három talaj nagyjából hasonlóan törik/bomlik

De ennyire?Beletettem pohárba egy kicsit és szétmállik,szétesik,gyakorlatilag mint a manado,olyan szemcsenagyságú lesz,vagy még rosszabb.
Nem maradnak egyben a szemcsék,mint a jursic parkos akiban,ott is az van.Próbálgattam a fákat az akiban,kicsit vizesek voltak,ráragadt egy kicsi talaj,akkor vettem észre,hogy szétmállik.
Mi van ,lejárt a szavatossága?(tudom,hogy ez nem lehet).Tegyem be a sütőbe egy kicsit még égetni?

Ha ez természetes,akkor elfogadom.
 
Szia,

Bevallom őszintén még sosem próbáltam nyomogatni az agyagokat. Ezért nem tudom mi a puha és mi a kemény állagra. A talajokat azonos hőfokon égetik (nem túl magas hőmérsékleten), az állaguk ezért elég hasonló. - ADA talajok esetében.

Nem minden szemcse egyforma állagú. A talajból lesz ami szétesik és ami egyben marad. Szerintem ez természetes. Nem tudom mekkora mintát vettél amikor megnézted. De a talajszemcséket nyomásra legtöbb esetben össze lehet nyomni. Víz alatt meg pláne.

A kedvedért most megnéztem milyen állapotban van a galériában lévő talaj. Van ami poros de a nagy része eredeti szemcséjében van meg. Kivettem és a kezemmel könnyen össze tudom morzsolni. Ettől még egyben van az akváriumban. Megnéztem az Amazoniat is a másik akiban. Ugyanolyan könnyen tudtam elmorzsolni. Tehát nincs állagbeli különbség a két talaj között több hónapos használat után sem.

A talajra nincs lejárati idő, nem romlik meg természetesen. ;)

Eddig egyetlen esetben volt hivatalos kommunikáció az ADA részéről, hogy a talaj könnyebben porladt. Ez az Amazonia II volt amit azóta leváltott az Amazonia New talaj.

Hacsak nem valami őrületes extrém a vized, akkor használd nyugodtan, semmi gond nincs az aljzattal. Ha zavar a poros állag, a telepítés és feltöltés után egy műanyag csővel könnyen le lehet szívni, bár én már sokadik ADA-t telepítésem után sem tettem ilyet sosem.

Az ADA talajokat alacsonyabb hőfokon égetik mint sok más talajt ebből adódhat némi puhaság. Ez az ADA is kommunikálja, hogy direkt van így tervezve a talaj karakterisztikája.
 
Köszönöm a kimerítő válaszod,teles mértékben megnyugtattál.

Totál megijedtem először.Többször is csináltam tesztet,többet, kevesebbet.Tettem kistányérra egy keveset,az rögtön szétporladt.Előzőleg tettem egy kisvödörbe is ,ott valóban vannak egész szemek is,minden féle más méretű is a porosig.Felkavarni könnyű,de hamar leülepszik és tiszta lesz a víz.

Ráadásul az akit kint hagytam a szabad ég alatt fedetlenül.Az éjszaka esett az eső. :eek: "Na most biztos totálkáros lett a talaj".De szerencsére nem esett annyi,hogy tönkre tegye.

Biztosan csak azért volt furcsa,mert nem volt dolgom ilyen talajjal.Az eddigiek egyben maradtak,mint a cövek
 
tibicuk said:
Köszönöm a kimerítő válaszod,teles mértékben megnyugtattál.

Totál megijedtem először.Többször is csináltam tesztet,többet, kevesebbet.Tettem kistányérra egy keveset,az rögtön szétporladt.Előzőleg tettem egy kisvödörbe is ,ott valóban vannak egész szemek is,minden féle más méretű is a porosig.Felkavarni könnyű,de hamar leülepszik és tiszta lesz a víz.

Ráadásul az akit kint hagytam a szabad ég alatt fedetlenül.Az éjszaka esett az eső. :eek: "Na most biztos totálkáros lett a talaj".De szerencsére nem esett annyi,hogy tönkre tegye.

Biztosan csak azért volt furcsa,mert nem volt dolgom ilyen talajjal.Az eddigiek egyben maradtak,mint a cövek

Lehet, ez Nálad munkahelyi ártalom. Az új alapanyagok szakos kivizsgálása, hogyan viselkednek gyúrás/sütés hatására... :lol:
 
atti76 said:
Lehet, ez Nálad munkahelyi ártalom. Az új alapanyagok szakos kivizsgálása, hogyan viselkednek gyúrás/sütés hatására... :lol:

:lol: :lol: :lol:
.......
:lol: :lol: :lol:
:shifty:
:lol:
tibicuk said:
Tegyem be a sütőbe egy kicsit még égetni?
 
Bizony isten beteszem a sütőbe,mi lesz... :angel: 300 fokot tud a sütő..... :lol: :lol:
 
Sziasztok !

Malaya: nálam is összetörtek a szemcsék kb a felső 1 centiben találhatóak 80 %-a mondhatni porrá... ennek ilyennek kell lennie?
 
Balage said:
Sziasztok !

Malaya: nálam is összetörtek a szemcsék kb a felső 1 centiben találhatóak 80 %-a mondhatni porrá... ennek ilyennek kell lennie?

Szio,
pár sorral feljebb: viewtopic.php?f=16&t=372&start=90#p42558
Változó, hogy az agyag hogyan viselkedik ez a porosodás nem számottevő még. A talaj ugyanúgy működik, idővel az agyag por beül a szemcsék közé. Ha zavar le tudod szippantani ezt a finom por réteget egy vékony leszívócsővel.

Más:
Arra visszont figyelj, hogy ez a talaj kicsit csökkenti a pH-t. Ha full lágy vizet használsz, amiben alacsony a pH, akkor simán 6-os pH alá is szaladhat az érték, amit nem minden lakó szeret. Picit érdemes visszakeverni csapvízzel ilyen esetben.
 
Back
Oldal tetejére