• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Aqua Soil talajok tulajdonságai

Nem is beszélve arról, hogy a Manado nagyon könnyű (szinte már-már lebeg). Ha ezt összekevered pl. Amazonia-val, akkor a talaj szerkezete "fellazul" és ugyanúgy nem fogsz tudni pl. tartós dombot építeni, mint ha csak Manado-val szeretnél.
 
Manado-val keverve nagyon természetellenesen nézne ki?
Ha vannak amanoid csak ido kerdese mikor kerul a mandano a felszinre. En a 4-5 cm alltalanos talaj ala tettem megis a mandano kerul szep lasan felure.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Sziasztok! Egy kis tanácsra lenne szükségem. Van egy 25x25x30 cm-es (bruttó 18,75 liter) CRS-es akváriumom, amiben kb. 2,5-3,0 liter Amazonia van. Tegnapig volt benne 2 jókora Seiryu kő is, de 3 nap alatt 100 egységgel nőtt a TDS, ezért kiszedtem a köveket. Sajnos a növények is jöttek, de ez most mellékes. A kérdésem, hogy ennyi Amazonia lent tudja-e tartani a pH-t és a TDS-t a CRS-eknek megfelelő szinten úgy, hogy tiszta RO-val cserélek vizet? Most van citromsavas CO2 is, de szeretném bevinni magammal a munkahelyemre az akváriumot és oda a lehető legkevesebb technikát szeretném cipelni. Ebből kifolyólag érdekelne, hogy CO2 nélkül is elég alacsony lesz-e a pH a garniknak, mert akkor inkább low-tech növényekkel ültetném vissza az akváriumot és kihagynám a CO2 igényesebbeket.
 
Egy olyan kérdés merült fel bennem az ADA talajokkal kapcsolatban, hogy ezeknél a talajoknál van olyan felhasználási időtartam, ami után mindenképpen érdemes lecserélni frissre?
Például nekem most 3 éves a talajom, többször újra lett már rendezve az akvárium és enyhe átmosás után mindig visszakerült bele. Egyenlőre fizikailag jónak tűnik még a talaj.
Ezeknél a talajoknál lehet beszélni kimerülésről? Ennyi idő eltelte után tudják negatív irányba módosítani a víz paramétereket? ( pl.: algásodás elősegítése)
 
Sziasztok

3 hónapja kellett egy akvárium. Gondoltam indítok eggyet. Megtörtént afféle kísérleti akváriumnak indult. Amazonia-t raktam bele feltöltés fekete/barna víz a hajam téptem . Aztán eltelt 2 nap kitisztult. Megjött a 2213 szénnel és egy ody 36w 54lbe. A növényeim életbe maradtak, piros pont az Amazonia-nak alga nem támadott. Nem mértem víz kémiát (eső + deszti víz + csapaqua 2:2:1 arány) Most kis időre meglátogatott a zöld alga... fejlesztettem az akváriumot és eltűnt. Rövidre fogva: ahogy fejlesztem a technikát annál hatékonyabnak tűnik ez a talaj. Nem málik, nem tömörödik. 2 hetente 6-8db GA tabit kap a talaj (Novemberben jön a Power Sand S). Nem túlzás az ennyi tabi ? (12 fajta növényt tartok 1.33 w/l fénynél Seachem Purigen + Mátrix egézségesnek tűnnek)
Kiváncsi vagyok Power Sand + nagynyomásu CO2 mit változtat meg?
Rotala Macrandra rajta látszik a legjobban a változás.

Amazonia = minőség (y) + megbízhatóság (y)
:love:;):)
 
@viktorlantos van valami infótok már az új Amazóniáról????Mikor lesz elérhető nálatok ,és kinek ajánlott?????Van esetleg célzott terület a felhasználására ,vagy ez is egy általános talaj lesz???
http://www.adana.co.jp/en/release/detail?id=295

Általános talaj, kevesebb tápanyaggal így elkerülhető vele a kezdeti ammónia csúcs. Legkorábban szerintem valamikor febr.-március környékén lehet itt miután megrendeljük.
 
Sziasztok! Az a kérdésem lenne mivel én az amzoniat használom 60 literben ás mellé a webshop link moderálva komplex macroját adagolom. Látható, hogy az amzoniában sokkal több nitrogén alapú macro elem van, mint foszfát vagy kálium. Fenyeget-e a veszély, hogy beüt egy foszfát hiány? Ha igen, mi a teendő?
 
Sziasztok!
1,5 év után Amazonia mennyire használható?
Ha használható, kell-e mosni és ha igen, hogyan?
Természetesen nem szeretném az egészet újrahasználni, de mondjuk az 1/3 részét jó lenne...
Nem tudom, hogy gond-e,ha egy része szétmorzsolódik az áthelyezéskor?
Van valakinek tapasztalata ezen a téren?
 
Sziasztok!
1,5 év után Amazonia mennyire használható?
Ha használható, kell-e mosni és ha igen, hogyan?
Természetesen nem szeretném az egészet újrahasználni, de mondjuk az 1/3 részét jó lenne...
Nem tudom, hogy gond-e,ha egy része szétmorzsolódik az áthelyezéskor?
Van valakinek tapasztalata ezen a téren?
Amennyire tudom, itt a fórumon többen használták újra ugyanazt a talajt 1-2 év után is.
Én is újrahasznosítottam néhány litert. Simán vödörben kimostam, meg tésztaszűrőt is szoktak használni. Én a többi maradékot azért nem használtam csak fel, mert Tropica táptalaj volt alatta, ami teljesen agyagos lett és nem tudtam kimosni belőle.
Szóval csak bátran mosd àt! Aztán mehet újra vissza.
 
Sziasztok!
1,5 év után Amazonia mennyire használható?
Ha használható, kell-e mosni és ha igen, hogyan?
Természetesen nem szeretném az egészet újrahasználni, de mondjuk az 1/3 részét jó lenne...
Nem tudom, hogy gond-e,ha egy része szétmorzsolódik az áthelyezéskor?
Van valakinek tapasztalata ezen a téren?
Szia! Én az előzőnél úgy csináltam tropica táptalajjal hogy kimertem egy műanyag ládába és hagytam kiszáradni. Amikor kiszáradt utána simán átszitáltam, így szét lehet választani a táptalajt és esetleges dekor homokot az általános aljzattól és nem is volt túl nagy a morzsolódás. Igaz az tropica aljzat volt, de állagra sok különbség nincs a két aljzat között úgyhogy mennie kell amazoniával is.
 
Back
Oldal tetejére